Ko koga?!
Strana 1 od 4 1234 PoslednjaPoslednja
Prikazujem rezultate 1 do 25 od 80

Tema: Ko koga?!

Iskusan stevca (avatar)
    Učlanjen
    15.03.2009.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    1069

Podrazumevano Ko koga?!

Situacija sledaca:
    dvije dugogodisnje drugarice..15tak godina..
    Non stop su bile zajedno, djelile i dobro i zlo ali bukvalno!
    Prva je izuzetno snalazljiva, pricljiva, prilagodljiva apsolutno svakoj situaciji i osobi (sve okrene u svoju korist), prilicno manipulativna..
    Druga je povucenija, vesela, komunikativna, pomalo naivna, burno reaguje ali se jos brze smiri, prilagodljiva svim tipovima osoba sto se ne bi bas moglo reci i za situacije..
    Prva koja je inace u dugogodisnjoj vezi gdje apsolutno dominira nad partnerom i vezom, pita ovu drugu da joj bude kuma prije pola godine..Druga pristaje jer je to i ocekivala (planirala je da i ona nju pita u obrnutoj situaciji)..Dogovori padaju, razmislja se o haljinama, vjencanicama, burmama..Druga govori roditeljima jer se treba finansijski spremati sve to..
    Od pocetka maja se prva povlaci, slabije se javlja, trazi od druge tj svoje kume sve svoje stvari da joj vrati, navodno joj trebaju (snalice,salove, kaise)..I tako mjesec dana traje to stanje koje navodno pravda nedostatkom vremena...Druga je u obavezama oko faksa tako da sve to pripisuje samo trenutnom..
    Pocetkom juna prva dolazi kod druge kuci i pocinje pricu..
    Isla je sa zarucnikom kod jednog bracnog para (neko staro kumstvo, inace ih ne poznaju jer su iz Austrije) da pitaju hoce li im biti kum..Ovaj pristaje ali njegova zena navodno upada sa recenicom " Super bicemo kume!" Prva tvrdi da joj nije mogla reci da vec ima kumu i pristaje na takav novonastali dogovor.. Navodno nije htjela da se zena osjeca neprijatno ako joj kaze da ima vec kumu.
    Druga je u soku..Povrijedjena, izdana.. Kako joj je to mogla uraditi nakom 15god prijateljstva...Kao da njihov dog i drugarstvo ne vrijedi nista..
    Prva je zatecena sokom i ljutnjom ove druge i odlazi kuci ljuta...
    Vec " mj ne pricaju..
    By the way, prva se javila drugoj samo jednom, zvala je na kavu jer su dva dana poslije imale zajednicku svadbu pa joj je bilo frka kako ce druga reagovati.. (saznalo se preko trece osobe)..Poslije toga ni traga ni glasa...
    Sta mislite, koja je u pravu?
    Poslednji put ažurirao/la stevca : 15.07.2010. u 22:58

Buduća legenda koto (avatar)
    Učlanjen
    22.12.2007.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    8
    Reputaciona moć
    4947

Podrazumevano Re: Ko koga?!

ni jedna.
    prva, jer je besmisleno da ti neko bude kuma iz nesporazuma.
    druga, jer je besmisleno da zbog takve gluposti izgubis prijatelja.

Ćutljivi pun mesec pojavljuje se sad.

Iskusan stevca (avatar)
    Učlanjen
    15.03.2009.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    1069

Citat Original postavio koto Pogledaj poruku
    ni jedna.
    prva, jer je besmisleno da ti neko bude kuma iz nesporazuma.
    druga, jer je besmisleno da zbog takve gluposti izgubis prijatelja.
    Prva- najvjerovatnije je planirano unaprijed sve jer je prica previse suplja..
    Druga- kako bi se ti osjecala da te neko izda na taj nacin..

Pokusavam biti objektivna

Buduća legenda
    Učlanjen
    17.02.2010.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    14
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio stevca Pogledaj poruku
    Situacija sledaca:
    Prva je izuzetno snalazljiva, pricljiva, prilagodljiva apsolutno svakoj situaciji i osobi (sve okrene u svoju korist), prilicno manipulativna..
    Druga je povucenija, vesela, komunikativna, pomalo naivna, burno reaguje ali se jos brze smiri, prilagodljiva svim tipovima osoba sto se ne bi bas moglo reci i za situacije..
    Prva koja je inace u dugogodisnjoj vezi gdje apsolutno dominira nad partnerom i vezom, pita ovu drugu da joj bude kuma prije pola godine..Druga pristaje jer je to i ocekivala (planirala je da i ona nju pita u obrnutoj situaciji)..Dogovori padaju, razmislja se o haljinama, vjencanicama, burmama..Druga govori roditeljima jer se treba finansijski spremati sve to..
    Od pocetka maja se prva povlaci, slabije se javlja, trazi od druge tj svoje kume sve svoje stvari da joj vrati, navodno joj trebaju (snalice,salove, kaise)..I tako mjesec dana traje to stanje koje navodno pravda nedostatkom vremena...Druga je u obavezama oko faksa tako da sve to pripisuje samo trenutnom..
    Isla je sa zarucnikom kod jednog bracnog para (neko staro kumstvo, inace ih ne poznaju jer su iz Austrije) da pitaju hoce li im biti kum..Ovaj pristaje ali njegova zena navodno upada sa recenicom " Super bicemo kume!" Prva tvrdi da joj nije mogla reci da vec ima kumu i pristaje na takav novonastali dogovor.. Navodno nije htjela da se zena osjeca neprijatno ako joj kaze da ima vec kumu.
    Druga je u soku..Povrijedjena, izdana.. Kako joj je to mogla uraditi nakom 15god prijateljstva...Kao da njihov dog i drugarstvo ne vrijedi nista..
    Vec " mj ne pricaju..
    By the way, prva se javila drugoj samo jednom, zvala je na kavu jer su dva dana poslije imale zajednicku svadbu pa joj je bilo frka kako ce druga reagovati.. (saznalo se preko trece osobe)..Poslije toga ni traga ni glasa...
    Opisala si dva razlicita karakter, prva je povrsni tip, druga naivni. Sta da ti kazem, zakljuci sama iz moje kratke...analize (bojim se da si ti ta...druga)

Buduća legenda koto (avatar)
    Učlanjen
    22.12.2007.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    8
    Reputaciona moć
    4947

Prva- najvjerovatnije je planirano unaprijed sve jer je prica previse suplja..
    Druga- kako bi se ti osjecala da te neko izda na taj nacin..

Pokusavam biti objektivna
    au bre sta ti znaci izda
    meni moja najbolja drugarica nije bila kuma, zbog glupog spleta okolnosti. a nije mislila da sam je izdala, i druzimo se evo 35 godina..
    misim ljudi, malo manje drame, vise poverenja..i tako to..

Ćutljivi pun mesec pojavljuje se sad.

Elita medved_bg (avatar)
    Učlanjen
    05.09.2006.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    197

I meni su bzvz nekako obe, jer su mutave, kad 2 meseca ne mogu da raspetljaju šta se tu ustvari desilo. Aj popiz.diš, ljut si, ili ne znaš šta da radiš, ali posle valjda sedneš da raščistiš, a ne ovako kao deca.
    Pogotovo mi ono smešno, traži šnalice i krpice i lutkice nazad. Kao da se znaju par meseci, a ne15 godina.

Iskusan stevca (avatar)
    Učlanjen
    15.03.2009.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    1069

Citat Original postavio koto Pogledaj poruku
    au bre sta ti znaci izda
    meni moja najbolja drugarica nije bila kuma, zbog glupog spleta okolnosti. a nije mislila da sam je izdala, i druzimo se evo 35 godina..
    misim ljudi, malo manje drame, vise poverenja..i tako to..
    idi ovim putem..pitala te prije pola godine, pristala si.. i dodje ti sa ovom pricom?
    nepoznatoj zeni nije mogla objasniti da vec ima dogovor?

Iskusan stevca (avatar)
    Učlanjen
    15.03.2009.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    1069

Citat Original postavio medved_bg Pogledaj poruku
    I meni su bzvz nekako obe, jer su mutave, kad 2 meseca ne mogu da raspetljaju šta se tu ustvari desilo. Aj popiz.diš, ljut si, ili ne znaš šta da radiš, ali posle valjda sedneš da raščistiš, a ne ovako kao deca.
    Pogotovo mi ono smešno, traži šnalice i krpice i lutkice nazad. Kao da se znaju par meseci, a ne15 godina.
    znam... ali ni jedna ne popusta..a obe pitaju sta da rade!
    meni je prva nesto mutna bas..

Elita medved_bg (avatar)
    Učlanjen
    05.09.2006.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    197

znam... ali ni jedna ne popusta..a obe pitaju sta da rade!
    meni je prva nesto mutna bas..
    Pa ne moraju da popuste, neće svet stati zbog jednog rasturenog prijateljstva.
    Ako im je lakše da teraju inat i draškaju si sujetu, božmoj.

Ja znam da svoju dugogodišnju drugaricu ne bih pustila ni da mi priča priče, niti da se drka ako nema razloga. Nego bi je posadila ispred sebe i raščistila stvar, pa posle toga ili ćemo nastaviti ili svako svojim putem, ali je makar jasno šta se desilo.

Veoma poznat Ériu (avatar)
    Učlanjen
    18.02.2007.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    1361

pa ako su im sujete jace od prijateljstva i ne treba nista da rade,a posebno ne da mesaju druge ljude u celu tu dramu.
    ...sweet little angel you should have run...

Elita Waterfall (avatar)
    Učlanjen
    20.08.2005.
    Pol
    ženski
    20.891
    Reputaciona moć
    824

Stevce,
    da nisi ti ova druga?

Uh, ipak mislim da je ova prva nesto mutna i da nije pravi drug. Ne znam koliko imaju god ali se malo ponasaju k'o deca posebno ono - ''vrati mi moje stvari''

Ja mojoj (nekadasnjoj) najboljoj drugarici nisam bila kuma zbog raznoraznih okolnosti ali niko se zbog toga nije ljutio, sve je bilo ok.

Mada..malo mi je bzvz ta prica..nekoj nepoznatoj zeni (ako sam dobro skapirala) nije mogla da kaze da vec ima kumu.
    SUDIJA : OLUJA JE UDRUZENI ZLOCINACKI PODUHVAT!

Iskusan taote (avatar)
    Učlanjen
    12.03.2008.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    91

Meni se sve to nekako čini... kao da je tom prijateljstvu samo nedostajao povod.. da se prekine. Zrelije i iskrenije osobe bi to izvele malko elegantnije... tiho, bez drame. I ostale u relativno pristojnim odnosima, zarad ranijih dobrih dana. Nije retkost da tokom života nailaze periodi kad se ljudi različito razvijaju i vremenom se izgubi bliskost, jer su se ozgubila ista interesovanja, interesi, ciljevi... Tako to biva. Prijateljstva koja traju zauvek su retka kao i takve ljubavi i ne umeju svi da ih sačuvaju. a i ne zaslužuju.
    Mož' da bide, ali ne mora da znači...

Elita
    Učlanjen
    08.06.2007.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    0

pa kakve su to prijateljice ako se zbog ovakve gluposti postavi pitanje prijateljstva uopste

Veoma poznat Ansai ♀ (avatar)
    Učlanjen
    18.12.2005.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    166

Situacija sledaca:
    Vec " mj ne pricaju..
    previse emocija i premalo razuma, u oba slucaja
    "I am anti-life, the beast of judgement, I am the dark at the end of everything, the end of universes, gods, worlds … of everything. And what will you be then, Dreamlord?" - I am hope.

Iskusan stevca (avatar)
    Učlanjen
    15.03.2009.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    1069

Citat Original postavio Waterfall Pogledaj poruku
    Stevce,
    da nisi ti ova druga?

Uh, ipak mislim da je ova prva nesto mutna i da nije pravi drug. Ne znam koliko imaju god ali se malo ponasaju k'o deca posebno ono - ''vrati mi moje stvari''

Ja mojoj (nekadasnjoj) najboljoj drugarici nisam bila kuma zbog raznoraznih okolnosti ali niko se zbog toga nije ljutio, sve je bilo ok.

Mada..malo mi je bzvz ta prica..nekoj nepoznatoj zeni (ako sam dobro skapirala) nije mogla da kaze da vec ima kumu.
    e u tome i jest problem..
    problem je sto smo sve tri bile ok.. e sad slusam jednu, slusam drugu..
    gledam kako je prva u stilu "orilo gorilo" a druga je povrijedjena..
    zato mozda djelujem ko druga
    malo grubo zvuci ali mi je prva mutna iz razloga sto su joj ovi kumovi iz vana dosli kao 1 na 10ku..puni para, bracni par..a dota gleda korist sto jest jest..
    a i malo mi je manje gotivna zbog drugih razloga..

Iskusan stevca (avatar)
    Učlanjen
    15.03.2009.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    1069

razmisljala sam da ih obe pozovem pa nek se potuku, isvadjaju, ispricaju sta god..samo da se nesto rijesi..smorih se pricati u prazno!

Iskusan stevca (avatar)
    Učlanjen
    15.03.2009.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    1069

Citat Original postavio Ansai ♀ Pogledaj poruku
    previse emocija i premalo razuma, u oba slucaja

Buduća legenda
    Učlanjen
    17.02.2010.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    14
    Reputaciona moć
    0

malo grubo zvuci ali mi je prva mutna iz razloga sto su joj ovi kumovi iz vana dosli kao 1 na 10ku..puni para, bracni par..a dota gleda korist sto jest jest..
    Znaci, moja kratka analiza je bila u redu osim da si ti...treca

Elita Waterfall (avatar)
    Učlanjen
    20.08.2005.
    Pol
    ženski
    20.891
    Reputaciona moć
    824

Da, kapiram..
    Ali posle sam primetila, kad je ova zena iz Austrije rekla bicemo kume,
    mislila je preko supruga
    jer ako sam dobro shvatila potencijalni mladozenja je dosao da pita tog Austrijanca za kumstvo

I dalje mi je druga mutna.
    Kao super drugarice a ovamo je otkaci zbog neke zene sto je i ne poznaje..ne razumem..

Mislim da se ova druga devojka s pravom oseca povredjenom, i ja bih.
    SUDIJA : OLUJA JE UDRUZENI ZLOCINACKI PODUHVAT!

Elita tara (avatar)
    Učlanjen
    31.08.2006.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    3
    Reputaciona moć
    404

pa mislim one ni ne treba da se druže onda, ako su obe nesposbne da shvate značaj tog prijateljstva : I
    hebe mi se za kumstvo iskreno, da bih zbog toga prekidala prijateljstvo dugo 15 godina
    ''Nismo li se malo puta zaklinjali da ćemo biti bolji? I neki stvarno postanu bolji, pa ispadaju naivni. Jer su oni drugi - postali još gori.'' D. R.

Elita tara (avatar)
    Učlanjen
    31.08.2006.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    3
    Reputaciona moć
    404

e da i ja sam pristalica toga da najbolje drugarica ne treba da bude kuma, iz nekog razloga, ne nam kog
    ''Nismo li se malo puta zaklinjali da ćemo biti bolji? I neki stvarno postanu bolji, pa ispadaju naivni. Jer su oni drugi - postali još gori.'' D. R.

Aktivan član damajante (avatar)
    Učlanjen
    23.01.2006.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    99

Baš bezveze...milsim da je prva donekle želela drugu za kumu ali su je neke okolnosti sprečile..Muž, familija,...plus je verovatno nekom kalkulacijom shvatila da joj temo neka žena više odgovara za taj čin, tj da ima veću korist od njih...a nije imala hrabrosti da otvoreno prizna pa je smislila debilni izgovor.

Elita medved_bg (avatar)
    Učlanjen
    05.09.2006.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    197

Ja znam da mi najbolja drugarica neće biti kuma, jer sam ja bila njoj, a navodno ne valja da se kumstvo ponavlja, ono ja tebi-ti meni. Valjda da bi se kumstva širila, ali sto sela, sto običaja.
    Uglavnom, naš dogovor je bio da koja prva navata muža, ona druga joj je kuma, a ona kad se bude udavala ima obavezu da za kuma nađe nekog mnogo dobrog frajera

Ebg, ona je u vatanju muža bila spretnija, a ja sad moram da nađem dva dobra frajera da bih mogla da se udam

Elem, eto rešenja, nek' se okume kad se ova druga bude udavala i rešena stvar
    Poslednji put ažurirao/la medved_bg : 16.07.2010. u 10:12

Elita
    Učlanjen
    15.09.2008.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    24
    Reputaciona moć
    0

mislim da je meda u pravu i da su obe nezrelo postupile
    treba cuvati prijateljstvo, nadam se da ce to one shvatiti

Elita tara (avatar)
    Učlanjen
    31.08.2006.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    3
    Reputaciona moć
    404

a mene zanima kad je svadba i hoće li druga uopšte otići na svadbu prve

Slične teme

1. Koga sanjate, na koga se ložite onako potajno ?
    Autor Neznanko u forumu Ljubav i seks
    Odgovora: 210
    Poslednja poruka: 03.01.2012., 13:27
  2. Koga sanjate, na koga se potajno ložite...
    Autor schatje u forumu Ljubav i seks
    Odgovora: 504
    Poslednja poruka: 04.04.2010., 23:48
  3. Koga ste kresnuli sa foruma, a koga bi ste zeleli...?
    Autor Milos-BG u forumu Ljubav i seks
    Odgovora: 230
    Poslednja poruka: 06.05.2009., 22:15
  4. Ima li koga sa F@M-a?
    Autor pady u forumu Srbija
    Odgovora: 5
    Poslednja poruka: 09.01.2008., 19:38

Pravila za slanje poruka

• Ne možete kreirati novu temu
  • Ne možete poslati odgovor
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoju poruku