dali ste zadovoljni domacom ligom?

Стварно је квалитет IB лиге. Када се укључи ових 5 екипа, биће јако занимљиво, али не и квалитетно (како је колико-толико било прошле сезоне). Квалитет опада из године у годину.
 
Kuda ide ova lopta?
Moram priznati da sam do pre nekoliko meseci bio veliki pobirnik Jadranske lige kao, ako nista drugo,a ono dobre ideje o kvalitetnoj ligi gde ce nasi igracisteci puno iskustva igrajucina vrucim terenima nekadasnje-nase drage “Juge”. Ali posle ove nedelje (13.02.2005) moj stav se polako menja i navodi na neka pitanja.
Tog dana cim sam ustao i kao po dobrom nedeljnom obicaju citajuci stampu, detaljno sam izanalizirao ucinak nasih klubova u “gumiranoj” ligi. Ali sam procitao i najavu za dve utakmice koje ce se te veceri odigrati u Pioniru. Prva,OKK Beograd-Sloga –borba za trece mesto koje void u Superligu,i druga,Partizan-Lasko –borba za finalni turnir (ne moram da vam kazem koja utakmica je imala vecu reklamu). A ja kao veliki ljubitelj “igre” resio da gledam obe.
Stari vukovi iz “Zuckove avlije” i klinci iz “srpske Bolonje”su prikazali fantasticnu igru..Romanticari-puno dobrih sutevaza tri,izuzetno kreativne role pojedinih iskusnih igraca dovela je OKK-ovce do velike prednosti. A onda klinci iz Kraljeva se bude , redjaju atraktivne poteze, dovoljno za neizvesnu zavrsnicu. Popunjen parter bio je na nogama , oduseveljeno gledajuci fantasticnu predstavu. Cak su i majstori ove igre Djurovic i Lucic ustali ali ne i cudili ovako dobroj utakmici,znaji oni gde je dobra kosarka. Cak su ikosarkasi Partizana,koji su se pripremali za svoj mec,odusevljeno gledali nadahnutu kosarku. Na kraju rezultat nebitan,bitno je da su obe ekipe bile iznad “stotke”.
A onda se tribune polako popunjevaju , pitko Atlas pivo zamenjuju gume koje koce i po snegu na nizbrdici od 90 stepeni. Naravno,Pionir se nije napunio, ali i zasto bi? Prepolovljeni Partizan je vise nego lako izaso na kraj sa “slovencima” (“ “-jer se pola tima krsti sa tri prsta), koji verovatno po prvi put ove godine igraju pred 2000 gledalaca. Tinejdzeri( Kosta,Uros i ostali) su odigrali simultanku,doduse sa dosta gresaka-dovoljno za 20 razlike.Kiseli aplauzi pozdravili su sampione.
Izlazimiz pionirapun utisaka,a kroz glavu jos uvek odzvanjaju zvuci lopte i skripe patika. Mnogo bolji utisak sa prve utakmice,kao i dogadjanja pored Jadrana u poslednje vreme navode me na pitanje:Da li ,i pod kojim uslovima igati Jadransku? Mislim da gospoda iz nase prve petorke(Zvezda,Partizan,Hemofarm,Buducnost i Refleks)treba da traze veci deo kolaca( pa nek je i od gume) jer im oni jedino pune dvorane. Pa zamislite derbi Cibona-Olimpija pratilo je 200 ljudi,sto kod nas napune porodice talentovanih klinaca koji igraju juniorsku ligu. Ako to ne dozvole, ajde da se vratimo nasoj atlas ligi,sto ce verovatno znaciti kraj za “dobre godine”!!
 

Back
Top