ЗАУСТАВИМО ПОЧЕТАК ГЕНОЦИДА НАД ВОЈВОЂАНИМА

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Gazija

Iskusan
Poruka
6.125
СПРЕЧИМО БУГАРСКУ КОМПАНИЈУ ДА ЗАПОЧНЕ СА РЕЦИКЛАЖОМ СТАРИХ АКУМУЛАТОРА У ФАБРИЦИ КОЈА ЈЕ НЕЗАКОНИТО ИЗГРАЂЕНА У ЗОНИ САНИТАРНЕ ЗАШТИТЕ ИЗГРАЂЕНОГ ИЗВОРИШТА ЗА РЕГИОНАЛНО СНАБДЕВАЊЕ ПИЈАЋОМ ВОДОМ, НЕПОСРЕДНО УЗ ВОДОСТАНИЦУ, КАКО ПИШЕ У ЊИХОВОЈ СТУДИЈИ, О ПРОЦЕНИ УТИЦАЈА НА ЖИВОТНУ СРЕДИНУ.
НЕ ПОСТОЈИ ЗАКОН У СРБИЈИ КОЈИ НИЈЕ ПРЕКРШЕН ИЛИ БОЉЕ РЕЧЕНО, ПОГАЖЕН ТОКОМ НЕЗАКОНИТЕ ИЗГРАДЊЕ ФАБРИКЕ ЗА РЕЦИКЛАЖУ СТАРИХ АКУМУЛАТОРА БУГАРСКЕ КОМПАНИЈЕ ,,МОНБАТ ПЛЦ” ДОО У ИНЂИЈИ.
БУГАРЕ НИЈЕ ЗАУСТАВИЛО НИ РЕШЕЊЕ МИНИСТАРСТВА ЖИВОТНЕ СРЕДИНЕ И ПРОСТОРНОГ ПЛАНИРАЊА КОЈИМ ЈЕ ЗАБРАЊЕНА ГРАДЊА ФАБРИКЕ И ПОНИШТЕНЕ СВЕ САГЛАСНОСТИ ДОБИЈЕНЕ НА ПОКРАЈИНСКОМ НИВОУ, НИТИ КРИВИЧНА ПРИЈАВА ПРОТИВ ,,НАЈПЕРСПЕКТИВНИЈЕГ” ГРАДОНАЧЕЛНИКА У СРБИЈИ И САУЧЕСНИКА.
ПРЕНОСОМ ПРАВА У ОБЛАСТИ ЗАШТИТЕ ЖИВОТНЕ СРЕДИНЕ СА РЕПУБЛИКЕ НА ПОКРАЈИНУ, КОРУМПИРАНА ПОКРАЈИНСКА ВЛАСТ ЈЕ ПОНОВО УСВОЈИЛА СТУДИЈУ О ПРОЦЕНИ УТИЦАЈА НА ЖИВОТНУ СРЕДИНУ И СПРЕМА СЕ ДА БУГАРИМА ИЗДА РЕШЕЊЕ ЗА ПОЧЕТАК ГЕНОЦИДА НАД ВОЈВОЂАНИМА.
У ПОДНЕТОМ ЗАХТЕВУ ЗА ИЗДАВАЊЕ ДОЗВОЛЕ ЗА СКЛАДИШТЕЊЕ, ТРЕТМАН И ОДЛАГАЊЕ ОТПАДА ДОО ,,МОНБАТ ПЛЦ” ИЗ ИНЂИЈЕ, ИЗВУЧЕНЕ СУ ТРИ КЉУЧНЕ СТРАНИЦЕ ДА СЕ НЕ БИ СХВАТИЛЕ РАЗМЕРЕ ОПАСНОСТИ, ОДНОСНО ОПИС ТРЕТМАНА ОТПАДНИХ ВОДА КОЈИ ГЛАСИ:
,,Вишак пречишћене воде ће се, до изградње атмосферске канализације, испуштати у упојни канал, уз редовно узорковање и анализу њеног квалитета.(!) По изградњи атмосферске канализације, упуштаће се у исту. Избистрена вода има pH 7-8, а концентрација олова је 0,5-1,0 mg/l.(!)
Оваквим поступком пречишћавања, искористи се 98 % олова из отпадних вода.
При пуној оптерећености, капацитет ППОВ-а износи 100-125 (m3/dan) рачунато на кишу, уз очекивано фактичко оптерећење од 15-25 (m3/dan) редовних отпадних вода”.
Из цитираног дела Студије о процени утицаја на животну средину и лаик може увидети размере опасности од почетка рада објекта ,,за складиштење, третман и одлагање отпада” који је незаконито изграђен ,,у зони санитарне заштите изграђеног изворишта за регионално снабдевање пијаћом водом, непосредно уз водостаницу” као што пише на страни 47 прве Студије о процени утицаја на животну средину у поглављу бр.8 под називом: ОПИС ЧИНИЛАЦА ЖИВОТНЕ СРЕДИНЕ ЗА КОЈЕ ПОСТОЈИ МОГУЋНОСТ ДА БУДУ ЗНАТНО ИЗЛОЖЕНИ РИЗИКУ УСЛЕД РЕАЛИЗАЦИЈЕ ПРОЈЕКТА.
Без обзира што је изменама Просторног плана општине Инђија накнадно омогућен опстанак незаконито изграђеног објекта за ,,складиштење, третман и одлагање отпада” у зони санитарне заштите изграђеног изворишта за регионално снабдевање пијаћом водом, непосредно уз водостаницу, остаје чињеница да је испод наведеног објекта за ,,складиштење, третман и одлагање отпада” велико подземно језеро пијаће воде, веће него сва фрушкогорска језера заједно. То језеро представља највећи и највреднији природни ресурс будућности који нико нема права да угрози ни на који начин. Једном испуштено олово у природну средину се никад ни на који начин не може покупити, нити извршити ремедијација земљишта И ПОДЗЕМНИХ ВОДА загађених оловом.
За живота само једне генерације на предметној локацији ће се акумулирати на стотине килограма олова које ће подземним водама животно угрозити становништво целе Војводине.
Олово као тежак метал, када се унесе у организам, таложи се у костима и никад се више не може излучити, осим за време трудноће када се са калцијумом преноси у фетус где се таложи у централни нервни систем. Због тога су деца затрована оловом током трудноће ментално заостала.
Зар да дозволимо својој деци такву будућност?
Својим потписом дајете допринос борби против организованог криминала и корупције власти. Пружате солидарну помоћ угроженим грађанима Инђије који су први на удару тровача из Бугарске, а затим и свим грађанима Војводине.
Петицију покреће Еколошки покрет Србије-Савез еколошких организација Србије на Еколошки покрет Србије-Савез еколошких организација Србије на молбу локалне еколошке организације из Инђије.молбу локалне еколошке организације из Инђије.

http://www.gopetition.com/petition/37790.html
 
Bas htedoh da pitam , sta su to vojvodjani . Eto , ja sam iz Banata , a Banat je u Srbiji i ja sam Srbin , pa Lala , ... al nikako nisam taj Vojvodjanin .

Nego ja mislim da je tebe bas briga za narod koji ovde zivio . ti si tu samo da provociras .

Vojvodjani, ljudi koji zive u Vojvodini ...
Uostalom to nije tema vec ekologija ...
Ovu temu sam postavio u nadi da ce makar nekolicina vas potpisati peticiju, posto se i mi u mojem kraju borimo sa slicnim ekoloskim problemom, red je da podrzimo i Vojvodjanima, koji imaju isti problem kao i mi ...

Inace, ebe mi se kako ce se nazivati, sto se mene tice i Liliputanci ...
 
Kome je bilo potrebno da ekologiju poveže sa nečim što se zove kvazinacionalistički ispad
i zloupotreba dobrih namera?
Ja bi ovu temu zatvorila da se ja pitam jer ni autoru teksta nije bila važna tema već samo njezin naslov.
Ovo je čista politikantska propaganda.
Vojvođani kao neki naciom ne postoje pa obzirom na to kao nešto što je i
protivustavna kategorija, tražim da se ovaj pamflet od teme zatvori
 
Poslednja izmena:
Vojvodjani, ljudi koji zive u Vojvodini ...
Uostalom to nije tema vec ekologija ...
Ovu temu sam postavio u nadi da ce makar nekolicina vas potpisati peticiju, posto se i mi u mojem kraju borimo sa slicnim ekoloskim problemom, red je da podrzimo i Vojvodjanima, koji imaju isti problem kao i mi ...

Inace, ebe mi se kako ce se nazivati, sto se mene tice i Liliputanci ...

Što se tiče ekologije kod vas, ono gomno Zilkića i njemu slične, treba hitno na reciklažu....
 
Sta se Srbi bojite;)
Na pomen vojvodjana aaaa???
a kako Ere mogu sebe da nazovui Erama,a Sumadinci Sumadincima
i kad bi neko postavio temu,ko zgadjuje Sumadiju i truje Sumadince,niko se nebi cuo
jerbo,znate da je to vase

A kad neko pomene Vojvodinu i Vojvodjane,odma se kostrese
i to sve Bosanci,Hercegovci,Licani,Crnogorci........

hm....mozda ih to podseca na neke grehe iz proslosti??? mozda ne vole da se secaju Vojvodine.....asocira ih da su ukrali nesto???? mozda...no to su vec vasi problemi...jel;)

E sad,kad smo raspravili o Srpskoj,pravoslavnoj Vojvodini

Ajdmo na temu;)

Kako drazava Srbija,uzima pare,a hebe im se za narod,i te srpske indjijce...sta ce sad srpski Indjijanci u srpskom sremu blizu srpsakog Beograda da jedu i piju.....to se njih netice

bojim se da je Srbiji odzvonilo,na kraju ce i radioaktivni otpad da prihvataju

more......motka i pravo u skupstinu

zaudara zemlja korupcijom
 
Својим потписом дајете допринос борби против организованог криминала и корупције власти. Пружате солидарну помоћ угроженим грађанима Инђије који су први на удару тровача из Бугарске, а затим и свим грађанима Војводине.
Петицију покреће Еколошки покрет Србије-Савез еколошких организација Србије на Еколошки покрет Србије-Савез еколошких организација Србије на молбу локалне еколошке организације из Инђије.молбу локалне еколошке организације из Инђије.

http://www.gopetition.com/petition/37790.html

Не знам како да се понашам јер нисам довољно упознат. Једино знам да је мој деда после 2.светског рата као и друге бројне занатлије из Бг - преселио свој посао из Београда у Инђију и Пазову и да су то била 2 једина места где се могло на миру радити и производити. Каква је сада ситуација стварно немам појма - али ово како је описано види се да су жути од силне грабежи и халавости полудели дотле ДА БИ МОГЛИ ТОТАЛНО ЗАГАДИТИ ПОДЗЕМНО ЈЕЗЕРО ПИЈАЋЕ ВОДЕ... али ту пре свега треба да реагују људи из Инђије и уопште из Покрајине па тек онда ми.
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top