Brojevi-Numerologija

sveznalo

Ističe se
Poruka
2.834
Svi mi smo se kad tad u zivotu susreli sa tajnama, odnosno, misterijama brojeva...
Moja prica je krenula ovako...
Jos kao mali sam se jako zanimao za NPIM, i jedna od prvih stvari koje sam shvatio kao misterije jesu brojevi, krenuo sam izracunavsi moj srecan broj koji je 8!
Nakon toga, sam sam bio svedok koliko me je taj broj pratio, kad god je trebao da usledi neki doadjaj velike vrednosti za mene 8 je nailazio pre njega, isto tako je bilo za jos mnostvo situacija, svaki covek bi mogao reci, " pa sta, cista koincidencija " medjutim, jako bi se prevario, jer brojevi u nasem zivotu igraju veliku ulogu, gotovu slicnu kao snovi, barem ja tako gledam...
Brojevi imaju veliku moc, mislim na nase, srecne brojeve, kad god sam nesiguran, mislim se ili ili, hoce-nece, broj 8 mi se pojavio kao niotkuda i rese me dileme...
Inace treniram kosarku, 6 godina, i prvo su mi nametnuli broj 10, i sad da se ne hvalim, sta je jos bilo sa tim brojem 10, uglavnom, morao sam da ga nosim, dok nisam sackao pogodnu priliku da trazim broj 8, kada sam ga dobio, receno mi je, ako sada ne budes najbolji na terenu, ubicemo te!
Gle cuda, bese mi to najbolja sezona, bio sam prvi strelac tima i jedna jako sportski zadovoljavajuca godina....
Od tada, kad god sam isao na neke kampove, dobijao sam broj 8....

Vise mi ne trebaju nikakvi dokazi da su brojevi jedna jako dobra stvar!
Neki ce reci da je to zato sto sam ja u svojoj podsvesti sebi rekao, ok, sada nosis 8, igraces dobro, ne nije do toga doslo, doslo je samo od sebe...

Zelim da cujem vas, sta vi mislite o svemu ovome, koji je vas omiljeni broj i zasto, znate li nesto o numerlogiji i njenim tajnama?!
Inace, setio sam se, a i drugi su me podsetili koliko dugo nisam pisao, a tek otvorio temu, pa onda reko, ajde Sveznalo, mnogo si pravio odmor... :)
 
Nemam neki broj,za koji mogu da kazem da mi je posebno sretan,ili da mi donosi srecu..mnogo volim numerologiju,i citam dosta knjiga iz te oblasti.Mene recimo prati broj 2.kroz zivot.Rodjena sam 22.-og, pre 6.godina sam 22.-og novembra umalo poginula zbog nezgode,22.-og decembra mi je umrla najdraza osoba pre 1o.godina.Prijemni za fax te godine mi je bio 2.-og jula,u sali 2. u 12 h.Malo me te dvojcice prate..Mozda je slucajnost, ko ce to znati..ali da sve svoje zato ima i zasto,verujem da ima...:)
 
Nemam neki broj,za koji mogu da kazem da mi je posebno sretan,ili da mi donosi srecu..mnogo volim numerologiju,i citam dosta knjiga iz te oblasti.Mene recimo prati broj 2.kroz zivot.Rodjena sam 22.-og, pre 6.godina sam 22.-og novembra umalo poginula zbog nezgode,22.-og decembra mi je umrla najdraza osoba pre 1o.godina.Prijemni za fax te godine mi je bio 2.-og jula,u sali 2. u 12 h.Malo me te dvojcice prate..Mozda je slucajnost, ko ce to znati..ali da sve svoje zato ima i zasto,verujem da ima...:)

nisu slucajnosti, ne mogu biti, kao sto i sama vidis! ;)
 
Nesto bas i ne vjerujem u te sretne brojeve Mozda zato sto ja nemam neki broj koji mi je sretan...mozda zato sto nisam do sad obracala paznju na to,nemam pojma...Ali zaista sam cula za takve price,da nekoga cijelog zivota prati neki broj....u sreci i u nesreci.... Kako bi bilo dobro da svi znamo svoje sretne brojeve,ali stvarno sretne,a ne one koje nam tek onako neko izracuna...
 
Ja sama nisam tako vešta sa numerologijom. Mnogo bliži su mi ipak bili astrološki simboli i slike Tarota :D ..(mada je sve to u suštini povezano). No meni se, na primer, u životu, a i po broju rođenja i po mnogo čemu provlači broj - 11.
 
meni se u zadnjoj godini ili nesto duzem vremenskom periodu najmanje 15-25 puta desilo da na satum,mobilmom vidim da je 22:22 ili 21:21 casova
a kad god sam se do sada bilo kako takmicio budem skoro uvek 7 ili 77 mestu, a ako ponekad ne budem na tim mestima onda budem na nekom zanemarljivom, ili prvom, takodje vidim da mi se i po datumima nekad pojavljije ili na slicne nacine
a za brojeve 12, 63, 64 isto mislim da su moji, i ja takodje za broj 8 mislim da je srecan, ali ne samo meni nego mozda svima i mislim da je i to jedan od mojih brojeva, a broj 29 volim
e a vidite sad ovo od 64 moze 6, 4, od 63 moze 6, 3, pa onda: 6-4+6+3+8-12=7, takodje od 29 moze 2, 9 i onda: 9-2=7
ili npr. od 22:22, 21:21, 15-25, moze 2+2+2+2+2-2+1-1+5-5-2+1=7
e sad ga pretera ma da sam sve sveo na broj 7

jel ima neko neko tumacenje
 
Moj omiljeni broj je sedam! Sedmi znak Zodijaka; licni broj-7! Svuda me prati.
- kad razbijem ogledalo, 7 godina sam nesrecna
- svuda vidim 7 duginih boja (ovo je, inace, Njutnovo "maslo" :mrgreen: )
- proucila sam svih 7 osnovnih fizickih velicina
- disem na azot, ciji je atomski broj 7 :mrgreen:
- obisla svih 7 kontinenata
- videla 7 svetskih cuda
- prisustvovala stvaranju sveta al' samo sedmog dana-kad se bog odmar'o :mrgreen:
- primila 7 svetih tajni
- imam sedam vrlina
- i sedam smrtnih grehova :mrgreen:
- proganja me azdaja sa 7 glava i 7 kruna
- nedelja mi se oduzi na 7 dana
- jos nisam dobila sedmicu na loto-u :D ali pomoci ce mi 7 patuljaka
- sedmo sam dete sedmog deteta i imam magijske moci :mrgreen::mrgreen:
 
Poslednja izmena:
Hmmm,interesantna tema. :)

nikad nisam nesto razmisljao o brojkama.... :think: msm,imaju veliku vaznost... odredjivanje datuma,vremena,matematika i ostale zamlate,al ih nikad nisam posmatrao sa tom...dubinom. :confused:

nisam bas siguran da imam srecan broj...ali imam omiljeni...i manje/vise interesantnu pricu kako se moj omiljeni spaja sa mozda srecnim brojem. :)

---

nekad sam bio zaljubljenik u kosarku....nije bitno dal je utakmica,zajebancija u skolskom,u filmu,igrici,vazno da je kosarka! :D :lol:
jednog dana sam uzeo od druga igru NBA 2003...i znao sam po ceo dan da izgubim na tome.... svi dresovi naravno imaju brojke...i imao sam omiljenog igraca...e sad ne secam se koji je tacno igrac bio,al br je 32...i to je postao moj omiljen broj...hteo sam da mi bude srecan,al nije bilo niceg sto bi ga dokazalo srecnim. :confused:

----

prosle godineeee.... kad sam trebao da se upisem u drugu skolu (imao sam probleme u prvoj,i probleme ogromne velicine uopste,pa sam ponavljao zbog istih) ... i oko upisa u novu su bile komplikacije... e sad necu da pricam moju pateticno-tuzno-glupo-dosadnu pricu,vec cu samo da kazem da sam poso malo kasnije u skolu.... umesto prvog,poso sam 9. septembra... taj broj me je pratio vec neko vreme,pa sam pomislio da tu ima neceg viseg,ali se nisam zamarao time... ali onda kad sam poso u skolu,pogodi koje sam mesto bio u dnevniku? ne,nije 9. :lol: vec 32. :) :confused:

---

nznm dal mi je 9 srecen broj,ali se secam kao kroz maglu da me je pratio u zivotu... grrr,sad se nerviram sto nmg da se setim. :evil: a 32 mi je bio omiljeni broj jos od odavno...a ispostavilo se da je imao neko znacenje... :confused: cudno,zar ne? :confused:

e sad da se izvinim sto sam vas smorio. :mrgreen::lol: ssssrrrrryyyyy... :mrgreen::mrgreen::lol:
 

Back
Top