Стрипови

Poruka
4.258
Ако већ имамо тему о филмовима, књигама, можемо и ово. Да ли овде има читалаца и колекционара стрипова? Ја морам да кажем да сам велики љубитељ већ 12 година и колекционар, поготово италијанске школе.

mmlms13.jpg


zgzs1032.jpg


ddzs11.jpg


dpvec30.jpg


afsa11.jpg
 
Ако већ имамо тему о филмовима, књигама, можемо и ово. Да ли овде има читалаца и колекционара стрипова? Ја морам да кажем да сам велики љубитељ већ 12 година и колекционар, поготово италијанске школе.

mmlms13.jpg


zgzs1032.jpg


ddzs11.jpg


dpvec30.jpg


afsa11.jpg
Ja ih obožavam....i da...lepa tema...:)
I da..znam...ne delujem kao tip koji ih čita..xD
 
Zagor, Veliki Blek, Komandant Mark - moji omiljeni.:D A volim i one stripove o Diznijevim junacima u izdanju neke hrvatske izdavacke kuce.Takodje volim i stripove koji izlaze u Politikinom zabavniku, a omiljeni mi je Tintin.:D
 
9781848561069.jpg


I modesty blaise the son of lucifer, Plato's republic, Durango.

Volim i Red Sonju. Licno, vise volim heroine nego heroje, volela bih da procitam neki strip sa zenom mackom, nisam nijedan.

Volim i ja italijane, tipa alan ford, Grob za boba sam bas skoro citala, ili Saljivdzija
 
Kao mali se lozio na Asterixa , Talicnog Toma , Tintina .... kasnije na Zagora ,Iznoguda , Alan Forda , Djenerala Marka , Bleka stenu, Bilalove stripove ,Ajznera ... i imao zavidnu kolekciju svega i svacega , za koju sada ne znam gde je a sakupljao sam ih oko 20 godina :(
 
ne volim stripove smaraju me....

Tipichan odgovor mladjih generacija. Tuzhno, stvarno.

Shto se tiche teme, obozhavam stripove, takodje najvishe italijanske shkole. Ranije sam chitao skoro sve, Zagor, Mister No, Marti Misterija, Natan Never, Teks Viler, ali u poslednjih par godina gajim iskljuchivu ljubav prema Dilanu Dogu. Skoro sam vrshio popis, imam tachno 160 epizoda ovog strip junaka, shto Dnevnikovih, shto Ludens/Slobodna Dalmacija, shto Veselog Chetvrtka. :mrgreen:
 
Код мене су полице уредно испуњене и нема шансе да се загуби и један број. Мада ту има проблем што више немам места на полици, па ове последње што сам набавио сам приморан да држим поред кревета док се не нађе неко боље место. Сећам се једном када сам један стрип затурио, нисам се смирио док га нисам пронашао и вратио на место, почео сам чак и да сумњам да је нека завера у питању. :lol:
 
Poslednja izmena:
ja sam nekad obozavao stripove, imao sam nekih stotinak komada...bilo je tu Zagora, Marka, Bleka, Talicnog Toma, uuu i Alana Forda sam imao bas dosta...a onda mi je trebala kinta za nesto, ne mogu da se setim za sta, pa sam prodao sve to...tada sam voleo mnogo te stripove, ali nije to bila bas neka uredna kolekcija, a i sada me prilicno smara sve to, tako da ne zalim za njima mnogo...pre neki dan sam uzeo da citam Marka, i zesce sam se smorio...inace, omiljeni lik mi je bio Don Ciko-jos pedeset imena-Gonzales...
 
Zagor,Kit Teler,Alan Ford,Maxmaguns,Dilan Dog, Bleka nikada nisam voleo a imam stare brojeve,nisam ni voleo Teksa,inace to je kolekcija mog oca dok je bilo klinac,malko sam i ja prosirio tu kolekciju ali me smorilo pa sam batalio taj hobi! Vise ih ne citam!
 
Ако већ имамо тему о филмовима, књигама, можемо и ово. Да ли овде има читалаца и колекционара стрипова? Ја морам да кажем да сам велики љубитељ већ 12 година и колекционар, поготово италијанске школе.

mmlms13.jpg


zgzs1032.jpg


ddzs11.jpg


dpvec30.jpg


afsa11.jpg

ja ih mrzim, dosadni su mi :lol:
ne znam, nikad nisam mogao duze od dva minuta da gledam jedan strip, samo slicice prelstam i tolko :lol:
 
Какви су најновији бројеви Загора? Одавно га нисам читао, а спада ми међу омиљене свакако...

Prvih dvadesetak brojeva su akcioni haos!:lol: Potraga za Atlantidom, sa jednim ludim naucnikom koji pokusava da prisvoji atlantidjansku tehnologiju za neke zle ciljeve.Cirkus.Ja sam odusevljen, maltene sam brojao dane od procitanog stripa, do sledeceg broja.:D

A ove epizode nakon nisam uzimao, nisam ih samtrao dostojnim one avanture.:D
 
ranije na njih nisam obracala paznju
mislim, citala sam tintina, iznoguda, hogara strasnog, garfilda (politikin zabavnik konza)
e kad sam provalila Dilan Doga
uh
postala sam opsednuta
sklavi i paola, obozavam ih
italijanska skola stvarno mora biti ponosna
e sad, dalje od toga nisam isla ali lagano...
 

Back
Top