(za mene) ogroman problem

jovana_82

Početnik
Poruka
1
Imam 25 godina a moj momak 33. Vereni smo vec deset dana ali imamo veliki problem (koji on ne smatra problemom). Sto se tice seksa imamo ga veoma retko i uglavnom samo kada ja insistiram na tome. Mada, na zalost uglavnom se zavrsi na tome da se oko tga posvadjamo i da odem iz njegovog stana. Hormoni su hormoni ali se ja nekada zapitam da li ih on uopste ima. Uvek ima neki izgovor ili da je umoran ili da sam ja (u poslednje vreme kako on kaze) opterecena seksom. Iako ima 33 godine, nije imao neki buran seksualni zivot tako da se ne moze reci da ga je izgustirao. Kaze mi da ga izuzetno privlacim ali da seks nije najbitnija stvar u zivotu. Znam da me voli, naravno, volim i ja njega. Ovih dana bi trebalo da zakazemo datum vencanja ali ja zaista ne znam sta da radim. Postajem opsednuta da ce taj problem biti sve veci godinama. Hvala vam unapred na odgovoru.
 
Pa sta reci..imas sigurno skolskih drugova koje si volela pa si isto tako s njima mogla stupiti u brak ako mozes preci preko te ''sitnice'' kao sto je sex..to jes nemanje istog..na cemu mislis da ce se zasnivati taj brak..i da postoji nesto bitnije kao sto on kaze..to tebi nije dovoljno i kraj price
 
Imam 25 godina a moj momak 33. Vereni smo vec deset dana ali imamo veliki problem (koji on ne smatra problemom). Sto se tice seksa imamo ga veoma retko i uglavnom samo kada ja insistiram na tome. Mada, na zalost uglavnom se zavrsi na tome da se oko tga posvadjamo i da odem iz njegovog stana. Hormoni su hormoni ali se ja nekada zapitam da li ih on uopste ima. Uvek ima neki izgovor ili da je umoran ili da sam ja (u poslednje vreme kako on kaze) opterecena seksom. Iako ima 33 godine, nije imao neki buran seksualni zivot tako da se ne moze reci da ga je izgustirao. Kaze mi da ga izuzetno privlacim ali da seks nije najbitnija stvar u zivotu. Znam da me voli, naravno, volim i ja njega. Ovih dana bi trebalo da zakazemo datum vencanja ali ja zaista ne znam sta da radim. Postajem opsednuta da ce taj problem biti sve veci godinama. Hvala vam unapred na odgovoru.

A možda ne može da mu se digne pa ne zna kako da ti prizna.:think:
mislim udaj se ako hoćeš ali samo ako misliš da u tom braku imaš i švalera pride.
Ne znam šta drugo da ti kažem.:neutral:
 
Imam 25 godina a moj momak 33. Vereni smo vec deset dana ali imamo veliki problem (koji on ne smatra problemom). Sto se tice seksa imamo ga veoma retko i uglavnom samo kada ja insistiram na tome. Mada, na zalost uglavnom se zavrsi na tome da se oko tga posvadjamo i da odem iz njegovog stana. Hormoni su hormoni ali se ja nekada zapitam da li ih on uopste ima. Uvek ima neki izgovor ili da je umoran ili da sam ja (u poslednje vreme kako on kaze) opterecena seksom. Iako ima 33 godine, nije imao neki buran seksualni zivot tako da se ne moze reci da ga je izgustirao. Kaze mi da ga izuzetno privlacim ali da seks nije najbitnija stvar u zivotu. Znam da me voli, naravno, volim i ja njega. Ovih dana bi trebalo da zakazemo datum vencanja ali ja zaista ne znam sta da radim. Postajem opsednuta da ce taj problem biti sve veci godinama. Hvala vam unapred na odgovoru.

Ok on ima problem, ima strah od seksa sa tobom 10000 %, trebate samo da radite na tome da se on oslobodi....i to je vrovatno zato sto te on zaista voli..
a kapiram da tebi kao zenskom postaje glupo da insistiras na sexu..
 
ako je problem nastao posle veridbe, to je jedna stvar..ali, ajde da vidimo ako je postojao i pre.

Osnovni podatak koji mladi ljudi zanemaruju prilikom stupanja u seksualne odnose je da svaki čovek ima drugačije seksualne potrebe.

Nekome seks treba na dnevnoj bazi, nekome dva puta godišnje. Sve je veoma individualno. Dr Kinsi (Dr Alfred Kinsey) je u svojim istraživanjima intervjuisao oko 8000 ljudi, da bi došao do frapantnih podataka kada je ljudska seksualnost u pitanju ali..ljudi i posle njegove "seksualne revolucije" zapravo znaju jako malo o tome.Lično to smatram jednom vrstom nepismenosti.

I onda se dlazi do ovakvih situacija..frustracija isl.
Postoje stereotipi koje društvo nameće gde, ako ne želiš seks (kada i partner), onda jednostavno nisi normalan. Što je potpuno pogrešno.

Potrebno je razgovarati, razgovarati i razgovarati (pre nego se uopšte stupi u seks). A potom opet razgovarati.

Osim ako ne očekujemo da funkcionišemo kao životinje.

seljak će reći "od priče nema ništa"..Ali, to će reći seljak.
Moj savet je drugačiji.
 
ako je problem nastao posle veridbe, to je jedna stvar..ali, ajde da vidimo ako je postojao i pre.

Osnovni podatak koji mladi ljudi zanemaruju prilikom stupanja u seksualne odnose je da svaki čovek ima drugačije seksualne potrebe.

Nekome seks treba na dnevnoj bazi, nekome dva puta godišnje. Sve je veoma individualno. Dr Kinsi (Dr Alfred Kinsey) je u svojim istraživanjima intervjuisao oko 8000 ljudi, da bi došao do frapantnih podataka kada je ljudska seksualnost u pitanju ali..ljudi i posle njegove "seksualne revolucije" zapravo znaju jako malo o tome.Lično to smatram jednom vrstom nepismenosti.

I onda se dlazi do ovakvih situacija..frustracija isl.
Postoje stereotipi koje društvo nameće gde, ako ne želiš seks (kada i partner), onda jednostavno nisi normalan. Što je potpuno pogrešno.

Potrebno je razgovarati, razgovarati i razgovarati (pre nego se uopšte stupi u seks). A potom opet razgovarati.

Osim ako ne očekujemo da funkcionišemo kao životinje.

seljak će reći "od priče nema ništa"..Ali, to će reći seljak.
Moj savet je drugačiji.

Nema tu baš mnogo prostora za priču jednostavno ako je tip neizaintersovan treba to i da joj kaže i da joj da odobrenje da ima nekoga pored ali onda taj njihov brak gubi smisao.Ako je njoj to važno, ne vidim razlog da se udaje za njega, pa da se posle dve tri godine razvode.
 
Nema tu baš mnogo prostora za priču jednostavno ako je tip neizaintersovan treba to i da joj kaže


to "da joj kaže" je već prostor za priču.

i da joj da odobrenje da ima nekoga pored ali onda taj njihov brak gubi smisao

zavisi koji smisao daješ braku


.Ako je njoj to važno, ne vidim razlog da se udaje za njega, pa da se posle dve tri godine razvode.

verujem da joj je važno, ali joj očigledno važno još nešto čim je sa njim toliko dugo (ne znam koliko) i kada već dugo živi sa tim problemom

.........
 

Trebalo je lepo ovo da napišeš a ne da ti odgovaram u prazno i ne dopunjavaj moj post tvojim mislima to nije lepo a i remeti tok dalje diskusije.Zato postoji prostor za odgovor ako to do sada još nisi naučio.;)

Da ima prostora za razgovor na temu sexa o tome bi se razgovaralo i radnije zar ne?;) A ne da devojka postavlja temu na forumu (pogledaj naslov pa će ti sve biti jasno) pred samu udaju u kome već izražava svoje dvoumljenje.Verovatno da postoji NEKI razlog, zbog kog se udaje za njega ali koji to nećemo znati dok se ona ne pojavi i kaže.;)
 
Trebalo je lepo ovo da napišeš a ne da ti odgovaram u prazno i ne dopunjavaj moj post tvojim mislima to nije lepo a i remeti tok dalje diskusije.Zato postoji prostor za odgovor ako to do sada još nisi naučio.;)

nisam imao nameru da bilo šta remetim, već da zadržim diskusiju što ozbiljnijom. Naučio sam što šta ja, pa eto sada delim. Probaj i ti ovako da pišeš, videćeš da će tvoj sagovornik shvatiti da ga ozbiljno i čitaš i shvataš


Da ima prostora za razgovor na temu sexa o tome bi se razgovaralo i radnije zar ne?;)

ne mora da znači. Ljudi provedu 20 godina zajedno i jedino što rade je da "pretpostavljaju i nagađaju", guraju stvari pod tepih da se same od sebe srede.Mi nemamo razvijenu kulturu razgovora na ove teme


A ne da devojka postavlja temu na forumu (pogledaj naslov pa će ti sve biti jasno) pred samu udaju u kome već izražava svoje dvoumljenje.

slažem se. Ali na to već nismo mogli da utičemo

Verovatno da postoji NEKI razlog, zbog kog se udaje za njega ali koji to nećemo znati dok se ona ne pojavi i kaže.;)

čekamo

.......
 
Imam 25 godina a moj momak 33. Vereni smo vec deset dana ali imamo veliki problem (koji on ne smatra problemom). Sto se tice seksa imamo ga veoma retko i uglavnom samo kada ja insistiram na tome. Mada, na zalost uglavnom se zavrsi na tome da se oko tga posvadjamo i da odem iz njegovog stana. Hormoni su hormoni ali se ja nekada zapitam da li ih on uopste ima. Uvek ima neki izgovor ili da je umoran ili da sam ja (u poslednje vreme kako on kaze) opterecena seksom. Iako ima 33 godine, nije imao neki buran seksualni zivot tako da se ne moze reci da ga je izgustirao. Kaze mi da ga izuzetno privlacim ali da seks nije najbitnija stvar u zivotu. Znam da me voli, naravno, volim i ja njega. Ovih dana bi trebalo da zakazemo datum vencanja ali ja zaista ne znam sta da radim. Postajem opsednuta da ce taj problem biti sve veci godinama. Hvala vam unapred na odgovoru.

Sta te briga,bar ce ti biti veran:kafa:
Od njega od slabo do skoro nista,kad je sa 33 godina takav...
 
Bez veze, to nije jedan problem kako navodi, to je mnogo problema, jer taj problem ce zasigurno povuci i mnoge druge.
Ne verujem da se danas neko moze veriti a da je svestan cinjenice da ce biti nezadovoljan od pocetka a nesrecan na kraju, a kraj je verujem jako blizu.

Sto se tice verenika, nista neobicno, mnogo je ljudi kojima seks nije bitan i ne upraznjavaju ga cesto, zato sam sigurna da ce sasvim lako naci sebi slicnu i dati vece sanse svojoj vezi.
 
vi vec imate ozbiljan problem...zamisli zivot sa njim, uvek na distanci a ti ga zelis.....doci ces u 30-te kad kod vecine zena hormoni divljaju i sexualne potrebe se povecavaju.....muskarcu sa godinama opadaju lagano....znaci, ima da odlepis ili da trazis svalera....mada, sa moje tacke gledista, ako ni posle iskrenog razgovora i njegove zelje da to resi, ne uspete, trebalo bi da raskines veridbu i nadjes neko ko ti je kompatibilniji.....
 
Imam 25 godina a moj momak 33. Vereni smo vec deset dana ali imamo veliki problem (koji on ne smatra problemom). Sto se tice seksa imamo ga veoma retko i uglavnom samo kada ja insistiram na tome. Mada, na zalost uglavnom se zavrsi na tome da se oko tga posvadjamo i da odem iz njegovog stana. Hormoni su hormoni ali se ja nekada zapitam da li ih on uopste ima. Uvek ima neki izgovor ili da je umoran ili da sam ja (u poslednje vreme kako on kaze) opterecena seksom. Iako ima 33 godine, nije imao neki buran seksualni zivot tako da se ne moze reci da ga je izgustirao. Kaze mi da ga izuzetno privlacim ali da seks nije najbitnija stvar u zivotu. Znam da me voli, naravno, volim i ja njega. Ovih dana bi trebalo da zakazemo datum vencanja ali ja zaista ne znam sta da radim. Postajem opsednuta da ce taj problem biti sve veci godinama. Hvala vam unapred na odgovoru.

sve dok on ne prizna/prihvati da je to zajednicki problem
on je ogroman
i neresiv

ti sama ga ne mozes resiti
nikako

'naci razgovor
razgovor
razgovor
i
mnogo srece vam zelim
 
secam se kako sam u jednoj vezi izgubio interes za seks sa njom
smetala mi je gomila sitnica koje je ona radila ili izgovarala
a svaki put kada bih hteo da popricamo o tome ona je pocinjala da se ponasa infantilno, tepala mi i kreveljila se i grlila me i ljubila

kada je dramaticno, jedne noci, izjavila - ti mene vise ne gledas kao zenu
samo sam razocarano odgovorio - ni ti mene kao muskarca

da ne tupim previse
neke stvari koje se tebi cine bezazlenim, njemu ce mozda biti velika smetnja
samo zavisi koliko ti je stalo da to izmedju vas STVARNO funkcionise

mozda ovo nema veze sa vasom situacijom, ali razmisli i o ovome sto sam napisao
ako sam pomogao - kul
 
vi vec imate ozbiljan problem...zamisli zivot sa njim, uvek na distanci a ti ga zelis.....doci ces u 30-te kad kod vecine zena hormoni divljaju i sexualne potrebe se povecavaju.....muskarcu sa godinama opadaju lagano....znaci, ima da odlepis ili da trazis svalera....mada, sa moje tacke gledista, ako ni posle iskrenog razgovora i njegove zelje da to resi, ne uspete, trebalo bi da raskines veridbu i nadjes neko ko ti je kompatibilniji.....

sa ovim se najviše slažem...

ako ti njega voliš i pristaješ svjesno na tako rijetke konzumacije sexa, onda u redu,
ali čim si ovdje postavila temu, znači da nisi zadovoljna.

realno: zašto da stupaš u brak onda?

Naravno da nije važan samo sex...ali, ako je lično tebi malo to što imate, u budućnosti možeš očekivati još manje...i šta onda?
a možda nekim čudom proradi njegov libido...ali kad će ako neće sad...to me "brine"
 
ocigledno njoj je sex vazan....znaci on joj od starta uskracije nesto sto je njoj vazno....to je frustrirajuce....ma ok, niko nije savrseno kompatibilan i desava se da jedna strana nekad hoce a druga nece, ali ako je to uvek na stetu jedne osobe ili ako se cesto desava, postajace sve veci problem....znaci opet: ako si spremna da imas svalere pored njega, pa udaj se......
 

Back
Top