Policijska tortura

vracaracc

Buduća legenda
Poruka
38.315
BEOGRAD 15. 07. 2010

PRESS

Žrtva policijskog batinanja
Posle torture ostaje bez oka?!

Miodrag Pejičić (36) iz Beograda, koji je pretučen u intervenciji policije u kladionici „Monako" u Zemunu, mora da ide na hitnu operaciju oka. Pejičić ima prelom ležišta oka, lekari kažu da je oporavak neizvestan

Brutalno... Oko Miodraga Pejičića posle intervencije policije

Miodrag Pejičić (36) iz Beograda, koji je brutalno prebijen u intervenciji policije u zemunskoj kladionici „Monako", zadobio je tešku povredu oka! Pejičića očekuje hitna operacija i postoji opasnost da ostane slep na jedno oko! Kako saznajemo, advokati petoro prebijenih u kladionici podneće danas tužbu protiv policajaca batinaša.

Policija je pretukla goste kladionice „Monako" u naselju Galenika u noći između 4. i 5. jula. U policijskoj torturi koju su snimile kamere kladionice najteže su povređeni Petar Ćatić i Miodrag Pejičić, koji su bili smešteni na grudnu hirurgiju Kliničkog centra Srbije. Olivera Ćatić, supruga Petra Ćatića i kuma Miodraga Pejičića, kaže da je najgore prošao Pejičić.

- Moj suprug Petar Ćatić juče je pušten iz bolnice, dok Pejičića očekuje hitna operacija oka. Njemu je oko i deset dana posle nanošenja teških povreda puno krvi. Utvrđeno je da ima prelom ležišta oka. Danas će ga sa grudne prebaciti na maksilofacijalnu hirurgiju, gde će biti operisan. Lekari su rekli da je operacija urgentna - kaže Olivera Ćatić, i dodaje da lekari nisu davali nikakve prognoze povodom operacije i oporavka Pejičića.

Izmenjen lični opis od batina

- Prelom ležišta oka je izuzetno teška povreda i postoji opasnost da pacijentu sa takvom povredom i posle operacije vid bude slabiji ili u najgorem slučaju da ostane slep - kaže naša sagovornica.

Kamera kladionice sve snimila... Policajci tuku goste kladionice

Ona je najavila da će prebijeni gosti kladionice podneti krivične prijave protiv policije za delo zlostavljanja i mučenja.


- Advokat Aleksandar Pančevski, koji zastupa petoro pretučenih u kladionici, izuzev Miloša V., predaće krivičnu prijavu protiv policije. Moj suprug Petar je deset dana bio u u bolnici posle iživljavanja policajaca i prebijanja. Batinaši su toliko tukli Petra i kuma Miodraga Pejičića da su im izmenili lični opis - rekla je Olivera. U tuči su povređeni i Nemanja Stefanović i Miloš V., a batina nisu bile pošteđene ni Olivera Ćatić i Bojana Jovanovski, koje su šamarane i šutirane!

Podsetimo, posle incidenta u kladionici „Monako" policija je podnela prijave za napad na službeno lice protiv Petra Ćatića, Miodraga Pejičića, Nemanje Stefanovića i Miloša V. U pendrečenju i šamaranju policajci su teško povredili svu četvoricu, protiv kojih su posle podneli prijavu, dok su Olivera Ćatić i Bojana Jovanovski prošle sa lakšim povredama.

Tužilaštvo traži istragu

Posle incidenta u kladionici, MUP je formirao komisiju za utvrđivanje opravdanosti i pravilnosti upotrebe sredstava prinude i eventualnog prekoračenja ovlašćenja policajaca. Nekoliko dana kasnije reagovalo je i Prvo osnovno javno tužilaštvo, koje je naložilo Odeljenju za kontrolu zakonitosti u radu MUP-a Srbije (Unutrašnja kontrola) prikupljanje informacija radi provere da li je prilikom intervencije policije u zemunskoj kladionici „Monako" došlo do prekoračenja ovlašćenja policije.

I ona dobila batine... Olivera Ćatić

Tada je portparol Republičkog javnog tužilaštva Tomo Zorić izjavio da Tužilaštvo neće zažmuriti pred bilo kakvim aktom nasilja ma ko da je u pitanju i da u jednoj pravnoj državi mora da se poštuje procedura utvrđivanja odgovornosti i dok se nečija krivica ne utvrdi, niko ne može biti unapred krivično gonjen.
 

Skabo-MUP

Kad delimo zadatke ja uvek biram lakse
Jurim klince navijace zbog upaljene baklje
A ne profesionalce zbog oruzane pljacke
Ne daj Boze, kriminalce sto prazne firme, kase
Jer tike, tike tacke, bez prangije i znacke
U voznji kroz kraj ja bih napunio gace
Redom klinci sa coska svi bi lupali mi dange
Ali sada nema sanse da me tako nesto snadje
"Dobro vece" - "Dobro vece, da vidim licne karte
Ko je privodjen, osudjivan, je l' neko lez'o mardelj
Izvadi sve iz dzepova da proverim podatke
Jeb'o jeza u ledja kome nadjem paket trave
Ako bude vece sranje imam ledja, pojacanje
Da vam prebroji rebra i **** mile mame"
Tada izlecu iz marice uz skripu kada stane
Kolege nindza kornjace sto Splinter im je Dacke
Jer da mogu sve da vas dobijem na fer
Ja bih bio bokser, a ne obican ker
Sa mizernom platom, beneficiranim stazom
I uzdignutom patkom sto na ulici sam zakon
Ako sistem je masina cijim mene smatras srafom
Bolje podmazi malo da bi sve islo glatko
Sta tu nije jasno, kao da si s' Marsa pao
Ti placas - ja zmurim, da bi nesmetano sljak'o
Nemoj da me gledas tako mrko ili pucam
Imam barem 3 svedoka da je nesrecan slucaj
A svi tuzioci, sudije, su sa mnom u ekipi
Pa za vas me komplet zabole, jer nismo u Atini.

Inspektore, zasto da krijem
Kad ja znam da ti znas da ja ne znam gde bijem
Od kad sam ust'o cadim spravu po spravu
Al' kasno si ban'o - sad ugasismo zadnju
Dzukelo, sto bih se pravio fin
Danas nije tvoj dan - izduv'o si ga za cin
Nemam nista kod sebe, al' zato imam licnu
Pa mi puno srce kad mi nadjes rizlu
Sto mi lupas samar ako kazem da si zandar
Sto na maloletnicima kalio je zanat
Cim'o ih, privodio, skidao im patike
A tvoj ministar je od ranih dana cuk'o trafike
Zaplene robu, pa vrate na ulicu
Posle od tih para salju decu na ekskurziju
Zale se na plate, a sa strane prave pare
Stite one u foteljama, a mlate demonstrante
Ne znaju 2+2, a znaju da pretresaju
Znaju na derbiju u dete da resetaju
Ne znaju padeze, a znaju da te vredjaju
Znaju cetvrtaci heroinom da se sredjuju
A ja za spravu celiju popicu, batine dobicu
Hop-cup, skocicu, a ti neces Jocicu
Pa se posle pitaj zasto mrzim plavu bandu
Bolje cerka ***** nego sin pandur
Kad sam bio mali znao sam svoj pravac
Znao sam da nikad necu biti policajac
Zna se ko upravlja policijskom drzavom
Metak u slepoocnici kad predjes na crveno.

Zandari, kerovi, drotovi, ubice
Uniformisete dripce da nam pucaju u klince
Iz ***** materine, preko Sremske Kamenice
Sve do srpske prestonice - sad si sluzbeno lice
Sad si deo tima koji izlece iz dzipa
Da, vi ste ta ekipa koja testise nam pipa
Dok kolege iz centrale proveravaju podatke
Za prave kriminalce nemas ni muda ni cvarke.

Policija po pravilu neduzne maltretira...
Znacke sto hapse - ***** vam mater...
DB **** BIA il' samo prosta 'rija...
Kerovi su uvek bili glupi k'o tocila...
Bane murija, jesi privodjen, osudjivan...
Od sad nabavljas od mene, pali bedo dok jos mozes...
Dileri policijski na ulicama mnoze se...

Zandari, kerovi, drotovi, ubice
Uniformisete dripce da nam pucaju u klince
Iz ***** materine, preko Sremske Kamenice
Sve do srpske prestonice - sad si sluzbeno lice
Sad si deo tima koji izlece iz dzipa
Da, vi ste ta ekipa koja testise nam pipa
Dok kolege iz centrale proveravaju podatke
Za prave kriminalce nemas ni muda ni cvarke.

Policija po pravilu neduzne maltretira...
Znacke sto hapse - ***** vam mater...
DB **** BIA il' samo prosta 'rija...
Kerovi su _____________________
Bane murija, jesi privodjen, osudjivan...
Od sad nabavljas od mene, pali bedo dok jos mozes...
Dileri policijski na ulicama mnoze se...
 
Без текста са у вези овог случаја. ПА ТИ ПОЛИЦАЈЦИ СУ ОДМАХ МОРАЛИ БИТИ УХАПШЕНИ - ТО СУ САДИСТИ БОЛЕСНИ И ГОРИ ОД НАЈГОРИХ КРИМИНАЛАЦА.

СПС-овски смрад ОПЕТ ЗАПОШЉАВА БОЛЕСНЕ САДИСТЕ У ПОЛИЦИЈИ, СРАМОТА!
 
По уставу Републике Србије полиција је дужна да поступа човечно и да поштује достојанство личности а сваки облик насиља је забрањен.
Могуће је да је у кладионици дошло до вређања припадника полиције од стране неколико лица али професионални полицајац мора да буде психички стабилна личност и увек изнад ситуације а не да се одмах маши за палицу као да је хулиган.У крајњем случају дужан је да процени количину силе која му је потребна да би извршио хапшење.
 
По уставу Републике Србије полиција је дужна да поступа човечно и да поштује достојанство личности а сваки облик насиља је забрањен.
Могуће је да је у кладионици дошло до вређања припадника полиције од стране неколико лица али професионални полицајац мора да буде психички стабилна личност и увек изнад ситуације а не да се одмах маши за палицу као да је хулиган.У крајњем случају дужан је да процени количину силе која му је потребна да би извршио хапшење.

Tacno..........brutalno prebijanje (ni lisice im nisu stavili) je stvarno prvise...........evidentno je da su policajci dosli sa namerom da nekoga terorisu.
 
BEOGRAD 15. 07. 2010

PRESS

Žrtva policijskog batinanja
Posle torture ostaje bez oka?!

Miodrag Pejičić (36) iz Beograda, koji je pretučen u intervenciji policije u kladionici „Monako" u Zemunu, mora da ide na hitnu operaciju oka. Pejičić ima prelom ležišta oka, lekari kažu da je oporavak neizvestan

Brutalno... Oko Miodraga Pejičića posle intervencije policije

Miodrag Pejičić (36) iz Beograda, koji je brutalno prebijen u intervenciji policije u zemunskoj kladionici „Monako", zadobio je tešku povredu oka! Pejičića očekuje hitna operacija i postoji opasnost da ostane slep na jedno oko! Kako saznajemo, advokati petoro prebijenih u kladionici podneće danas tužbu protiv policajaca batinaša.

Policija je pretukla goste kladionice „Monako" u naselju Galenika u noći između 4. i 5. jula. U policijskoj torturi koju su snimile kamere kladionice najteže su povređeni Petar Ćatić i Miodrag Pejičić, koji su bili smešteni na grudnu hirurgiju Kliničkog centra Srbije. Olivera Ćatić, supruga Petra Ćatića i kuma Miodraga Pejičića, kaže da je najgore prošao Pejičić.

- Moj suprug Petar Ćatić juče je pušten iz bolnice, dok Pejičića očekuje hitna operacija oka. Njemu je oko i deset dana posle nanošenja teških povreda puno krvi. Utvrđeno je da ima prelom ležišta oka. Danas će ga sa grudne prebaciti na maksilofacijalnu hirurgiju, gde će biti operisan. Lekari su rekli da je operacija urgentna - kaže Olivera Ćatić, i dodaje da lekari nisu davali nikakve prognoze povodom operacije i oporavka Pejičića.

Izmenjen lični opis od batina

- Prelom ležišta oka je izuzetno teška povreda i postoji opasnost da pacijentu sa takvom povredom i posle operacije vid bude slabiji ili u najgorem slučaju da ostane slep - kaže naša sagovornica.

Kamera kladionice sve snimila... Policajci tuku goste kladionice

Ona je najavila da će prebijeni gosti kladionice podneti krivične prijave protiv policije za delo zlostavljanja i mučenja.


- Advokat Aleksandar Pančevski, koji zastupa petoro pretučenih u kladionici, izuzev Miloša V., predaće krivičnu prijavu protiv policije. Moj suprug Petar je deset dana bio u u bolnici posle iživljavanja policajaca i prebijanja. Batinaši su toliko tukli Petra i kuma Miodraga Pejičića da su im izmenili lični opis - rekla je Olivera. U tuči su povređeni i Nemanja Stefanović i Miloš V., a batina nisu bile pošteđene ni Olivera Ćatić i Bojana Jovanovski, koje su šamarane i šutirane!

Podsetimo, posle incidenta u kladionici „Monako" policija je podnela prijave za napad na službeno lice protiv Petra Ćatića, Miodraga Pejičića, Nemanje Stefanovića i Miloša V. U pendrečenju i šamaranju policajci su teško povredili svu četvoricu, protiv kojih su posle podneli prijavu, dok su Olivera Ćatić i Bojana Jovanovski prošle sa lakšim povredama.

Tužilaštvo traži istragu

Posle incidenta u kladionici, MUP je formirao komisiju za utvrđivanje opravdanosti i pravilnosti upotrebe sredstava prinude i eventualnog prekoračenja ovlašćenja policajaca. Nekoliko dana kasnije reagovalo je i Prvo osnovno javno tužilaštvo, koje je naložilo Odeljenju za kontrolu zakonitosti u radu MUP-a Srbije (Unutrašnja kontrola) prikupljanje informacija radi provere da li je prilikom intervencije policije u zemunskoj kladionici „Monako" došlo do prekoračenja ovlašćenja policije.

I ona dobila batine... Olivera Ćatić

Tada je portparol Republičkog javnog tužilaštva Tomo Zorić izjavio da Tužilaštvo neće zažmuriti pred bilo kakvim aktom nasilja ma ko da je u pitanju i da u jednoj pravnoj državi mora da se poštuje procedura utvrđivanja odgovornosti i dok se nečija krivica ne utvrdi, niko ne može biti unapred krivično gonjen.

odlicno odlicno tako no kako!
 

Back
Top