Vrzino kolo...

Лулница

Iskusan
Poruka
5.305
Da li ste nekada imali osećaj da se nalazite u Vrzinom kolu?
Osećaj da ne možete da promenite sebe, način života, loše navike, da izađete iz neke situacije ili iz nekog odnosa...
Kako ste se izborili sa tim, kako ste izašli iz tog začaranog kruga?

magic%20circle%20fay%202.jpg
 
Poslednja izmena:
Da li ste nekada imali osećaj da se nalazite u Vrzinom kolu?
Osećaj da ne možete da promenite sebe, način života, loše navike, da izađete iz neke situacije ili iz nekog odnosa...
Kako ste se izborili sa tim, kako ste izašli iz tog začaranog kruga?

magic%20circle%20fay%202.jpg

Pa većina nas će osetiti nemoć ako sutra poželi da promeni sebe, način života, loše navike...to je normalna stvar. To su stvari koje se teško menjaju. A što se tiče izlaza iz neke situacije ili odnosa, tu su promene verovatnije.
 
Pesimista ce gundjati i izbegavati igranje u kolu. Zabusavace.
.
Optimista ce celog sebe usmeriti u usavrsavanje tehnike igranja u vrzinom kolu. Dok mu osmeh ne postane grc.
.
Ko je od njih promasio zivot?
 
Za to kolo je potrebna navika. Barem je kod mene bila. To je trajalo bas dugo. Ne verujem da se covek moze bas tako lako izvuci iz toga. Mora se desiti neki okidac (slucaj kod mene), koji je jednostavno ubrzao proces, da ne kazem da sam preko noci prelomila.
 
Da li ste nekada imali osećaj da se nalazite u Vrzinom kolu?
Osećaj da ne možete da promenite sebe, način života, loše navike, da izađete iz neke situacije ili iz nekog odnosa...
Kako ste se izborili sa tim, kako ste izašli iz tog začaranog kruga?
]

Za spasenje iz vrzinog kola ili paklenog limba ili vrtloga kako ga ja vidim jedini je spas ono kad ti pukne film, popizzdiš i kažeš samom sebi DOSTA STOKO!!! Onda uzmeš svoj život pod svoju kontrolu. Većina tvrdi da je za prekid sa lošim navikama potrebna LJubav ,Bog, razumevanje okoline itd...Nije tako. Barem za mene. Ja tvrdim da je za ispravljanje krivog pravca kojim si krenuo bitnija MRŽNJA. To je ona mržnja koju osećaš prema debeloj svinji koju svako jutro vidiš u ogledalu, mržnja koju osećaš prema impotentnom imbecilu kojeg svako može da zapišava kako hoće. Prema onom rogonji kojeg žena vara sa kim stigne a on to trpi "zbog dece" a u stvari je jedan nesposobnjaković koji nema muuda da rasturi takav kilav brak. Mržnja prema onom alkoholičaru koji sve svoje probleme utapa u rakiji da ne bi morao trezan da pogleda životu u oči. E kad se nakupi takva mržnja u tebi a nije koncentrisana na okolinu nago na onu svinju koja si postao, a sa druge strane znaš da možeš bolje i da vrediš više, takva koncentrisana mržnja koju dovedeš do usijanja čuda čini. Samo trebaš da oslobodiš kosmičke kanale svoje mržnje prema svom kilavom životu i prema svojim lošim navikama i ceo taj pakleni limb u kojem se vrtiš iz dana u dan se raspadne na milion parčića. :neutral:
 
Svi smo mi,manje ili više,povremeno ili konstantno u jednoj vrsti Vrzinog kola..kajaće se ko uđe,kajaće se ko ne uđe..tamni vilajet kao sudrug i pratilac..
Pogonsko "gorivo" naših nastojanja da mu izmaknemo u nekim periodima kad nas ono destruiše,uvijek smo mi sami..ono što nas pokreće da izađemo ne mora biti emocija(bilo da je ljubav ili mržnja),može biti i buđenje odnosno onaj trenutak kad shvatimo da je dosta spavanja,samosažaljevanja i nepoštovanja.
Trenutak u kom jednostavno poželimo da živimo.Životom dostojnim čovjeka čiji nijedan trenutak nema reprizu.
Pisala sam ovaj post dvije minute mog života.Neponovljive.nemaju reprizu.
 
Da li ste nekada imali osećaj da se nalazite u Vrzinom kolu?
Osećaj da ne možete da promenite sebe, način života, loše navike, da izađete iz neke situacije ili iz nekog odnosa...
Kako ste se izborili sa tim, kako ste izašli iz tog začaranog kruga?

Secam se da sam jednom zapala u tesku situaciju, bila je to kriza u mom dosadasnjem zivotu kojoj u tom trenutku nisam umela da se suprotstavim. Razlog je, kada sada pogledam krajnje smesan, ali tada mi je predstavljao veliki problem.

Bila sam utucena, neraspolozena, cak sam pomisljala da sebi oduzmem zivot :eek:, povlacila se u sebe ( jer nisam neko ko o svojim problemima prica sa nekim, mada bi bilo lakse da je suprotno ), na pitanja "sta mi je" ja sam odgovarala da sam super, samo malo neraspolozena. Vukla sam se tako neke dve nedelje, razmisljala da li moj zivot ima perspektivu, cekaju li i mene bolja vremena, kako da se svemu tome oduprem... Onda sam rekla samoj sebi da moram da prekinem sa tom saradom, da sam mlada i da me tek cekaju problemi, da je sve to neka fikcija u mojoj glavi, da sve moze da se sredi. Malo po malo, moje raspolozenje je pocelo da se poboljsava, pocela sam da se vracam svom ranijem zivotu i izvukla se iz te situacije sama kao po obicaju. I srecna sam zbog toga.
 
Da li ste nekada imali osećaj da se nalazite u Vrzinom kolu?
Osećaj da ne možete da promenite sebe, način života, loše navike, da izađete iz neke situacije ili iz nekog odnosa...

Danas se svi okrecu u Vrzinom kolu, takav je nacin zivota. Da me ne shvatis pogresno, ne svi, ali velika vecina urbane civilizacije.

Recimo, moderna zena se maze sa sto raznih krema, sebi posvecuje ogroman broj tretmana, saune, strucnih saveta i slicno, ali zbog posla takvog kakav je podleze stresu i nespavanju. Uz to se i nezdravo hrani, jer ima malo vremena i jos manje energije. Znaci, ona moze sebi da priusti skupe kozmeticke tretmane, ali da bi ih priustila zrtvuje drugi preduslov za ocuvanje mladalackog izgleda.
Kad pricamo o skolskom sistemu, takodje. Ucenik drzavne srpske skole moze da bude napredan i bistar, ali uz korumpirano, nezainteresovano, posve lose nastavnicko osoblje on ne moze da napreduje i iskaze se.

Znaci da se u paradoksu nadjemo cesto a da to nije do nas, i ne mozemo da izmenimo, ili ne mozemo da izmenimo trenutno.
 
Da li ste nekada imali osećaj da se nalazite u Vrzinom kolu?
Osećaj da ne možete da promenite sebe, način života, loše navike, da izađete iz neke situacije ili iz nekog odnosa...
Kako ste se izborili sa tim, kako ste izašli iz tog začaranog kruga?

magic%20circle%20fay%202.jpg

...taj naš lavirint , koji se ne moze riješiti ali u našu korist odavno je za mene otvoren i došao sam do te stepenice da se mirim sa tim a, ta rezignacija me ubija i dovodi do toga , da je Covjek nečiji produkt i nemoćan da se ,- rasprodukuje...
 
Da li ste nekada imali osećaj da se nalazite u Vrzinom kolu?
Osećaj da ne možete da promenite sebe, način života, loše navike, da izađete iz neke situacije ili iz nekog odnosa...
Kako ste se izborili sa tim, kako ste izašli iz tog začaranog kruga?

magic%20circle%20fay%202.jpg

Kakav je uopšte osećaj da nešto ne možeš? :confused:
Sve se može kad se hoće... "ne mogu" kao izgovor koriste pasivci koji vole ustaljene tokove, naviku, pa bila ona i loša, makar ih gušila, ne rade ništa da promene trenutnu situaciju. I tako im prolaze dani, meseci, godine... život.

Ako sam nezadovoljna poslom, menjam ga... kada sam postala nezadovoljna brakom, razvela sam se. Kada sam postala nezadovoljna sobom, promenila sam boju kose.
Zayebano kad si nezadovoljan akutno, kad ne možeš da lociraš nezadovoljstvo... tada šibnem sebi šamarčinu i razbijem monotoniju jednim (uglavnom lošim) potezom. :lol:
I obično tek tada skontam da nisam imala razloga za nezadovoljstvo. :roll:
 
Za to kolo je potrebna navika. Barem je kod mene bila. To je trajalo bas dugo. Ne verujem da se covek moze bas tako lako izvuci iz toga. Mora se desiti neki okidac (slucaj kod mene), koji je jednostavno ubrzao proces, da ne kazem da sam preko noci prelomila.

Ovo je tačno... što duže čekaš, sve je teže, što više razmišljaš, više je razloga protiv, što više analiziraš, više je i izgovora...
Oštar rez je često jedino rešenje.
 
Da li ste nekada imali osećaj da se nalazite u Vrzinom kolu?
Osećaj da ne možete da promenite sebe, način života, loše navike, da izađete iz neke situacije ili iz nekog odnosa...
Kako ste se izborili sa tim, kako ste izašli iz tog začaranog kruga?

magic%20circle%20fay%202.jpg

Moguce je promeniti i sebe i navike i bilo koji oblik zavisnosti...

treba samo zeleti i volja za to i raditi na tome...

biti disciplinovan...
 
...promijenjene navike , odnosi, zivotne linije koje bi rado neimali, - uvijek se vrate Onome ko ih promijeni jer u Čovjeku je stečeno uvijek,- ovjekovječeno...nije Nihilizam , nije Skepticizam, Pesimizam ili neki drugi ......izam , nego je ,- organsko urezivanje u pitanju i dosadašnjim metodama ne može se poništiti naviknutost a naročito , porivi ili zavisnosti....samo jake ličnosti mogu uraditi nečto čto je blisko promjeni i brisanju ali je to samo snazna potisnutost i stalna svjesnost , da je uvijek tu oko nas....to je , tako,- isključivost ali visok Red- tačnosti ...
 
ja sam bila u vrzinom kolu prekinula sve to da bi usla u novo i tako redom...salim se malo ali ti mogu reci da covek stvarno moze da se zacas nadje u situaciji da vise ne zna ni sta bi ni kud bi...Izvukla sam se iz jednog vrzinog kola zahvaljujuci radoznalosti kako to izgleda da stvarno promenim zivot i krenem iznova...Negde je bilo pitanje u nekom casopisu koliko smo jaki da to uradimo i nisam prestajala da razmisljam o tome...prilika mi se ukazala iznenada valjda kad covek nesto hoce to mu se inamesti...Na sav glas sam objavila da vise necu da zivim tu gde zivim, spremala sam se negde a da ni sama nisam jos znala sta me ceka i gde cu ja to da odem...kazem uhvatila sam se za priliku da pobegnem iz sveta koji mi je bio monoton i gusio me a po prirodi sam optimista ma i kad nema ni tracka ni nagovestaja resenja...
 

Back
Top