"Hiljadu zastava" za rođendan LSV-a

RoccoS

Veoma poznat
Poruka
11.405
"Hiljadu zastava" za rođendan LSV-a
14. jul 2010. | 21:07 | Izvor: Tanjug
Novi Sad -- Defileom "Hiljadu zastava", koje su nosili aktivisti LSV-a, večeras je u Novom Sadu okončana serija manifestacija povodom 20. rođendana te stranke.

Defile je okončan u obližnjoj bašti Kluba Vojske Srbije, gde su učesnici i gosti bili počašćeni pljeskavicom u lepinji, pivom i sokovima.

Povorka je krenula od parka kod Kvantaške pijace, nastavila obalom Dunava do mosta "Duga", potom se uputila do sedišta pokrajinske administracije i produžila ulicom Modene, Zmaj Jovinom i Dunavskom ulicom do Muzeja Vojvodine.

Proslava jubileja Lige Socijaldemokrata Vojvodine, stranke osnovane 14. jula 1990. godine, počela je još u petak međunarodnom konferencijom o regionalizaciji i decentralizaciji, održanoj u dvorcu u Ečki, kraj Zrenjanina.

Dan kasnije u Master centru Novosadskog sajma održana je svečana akademija, a u ponedeljak, u Sportsko-poslovnom centru "Vojvodina", predstavljena je monografija stranke, uz prigodnu izložbu fotografija, faksimila i drugih dokumenta iz bogate istorije partije koju od osnivanja vodi Nenad Čanak.
 
Једење пљескавица је тако српски и простачки, зашто нису јели неко традиоционално војвођанско јело, на пример поврће из супе..
Ne jede se povrce nego meso iz supe , sa sosom koji se posebno pravi i kuvanim krompirom . :rtfm: Mada je i meni pljeska bolja :mrgreen:, a vis da ne celu kolone imaju srpske zastave , pa su verovatno zastranili na tu stranu . :think:
 
Ne jede se povrce nego meso iz supe , sa sosom koji se posebno pravi i kuvanim krompirom . :rtfm: Mada je i meni pljeska bolja :mrgreen:, a vis da ne celu kolone imaju srpske zastave , pa su verovatno zastranili na tu stranu . :think:

То сам хтео да напишем, али сам заборавио како се зове јело, па сам стумбао поврће.. Ринфлајз јбте..:lol: супер јело.
Јао, имали су српске заставе, Атињани наши :lol: :heart:
 
Ne jede se povrce nego meso iz supe , sa sosom koji se posebno pravi i kuvanim krompirom . :rtfm: Mada je i meni pljeska bolja :mrgreen:, a vis da ne celu kolone imaju srpske zastave , pa su verovatno zastranili na tu stranu . :think:

Nema nista bolje od rinflajsa, kuvana mesa iz supe, bareni krompira i paradajz sosa....

mmmmm.....za tako sta bih se upisao u bilo koju partiju...

Meni svest pocinje od stomaka...:mrgreen:
 
Ne jede se povrce nego meso iz supe , sa sosom koji se posebno pravi i kuvanim krompirom . :rtfm: Mada je i meni pljeska bolja :mrgreen:, a vis da ne celu kolone imaju srpske zastave , pa su verovatno zastranili na tu stranu . :think:

Изгледа да си мислио на РИНФЛАЈШ...:per:(германизам, наравно) - а иначе баш ме радује да на око 2,000 000 становника Војводине има свега око 1 000 дегена... то је веома занемарљив проценат...
 
Nema nista bolje od rinflajsa, kuvana mesa iz supe, bareni krompira i paradajz sosa....

mmmmm.....za tako sta bih se upisao u bilo koju partiju...

Meni svest pocinje od stomaka...:mrgreen:

Pa nemam pojma ne volim nesto rinflajs :neutral:, moji su po muskoj liniji tj. dede starosedoci odavde , a po babe su mi Srbijanke , al sto se tice kuhinje mnogo sam vise povukao na tu juznjacku stranu ,nego na ovu vojvodjansku ... osim gulasa i suhomesnatog naravno :mrgreen:
 
Изгледа да си мислио на РИНФЛАЈШ...:per:(германизам, наравно) - а иначе баш ме радује да на око 2,000 000 становника Војводине има свега око 1 000 дегена... то је веома занемарљив проценат...

takav je omer kad si ti i 1000 tebi sličnih na skoro 2 miliona Beograđana u pitanju:hahaha:
:mrgreen:;):heart:
 
Каже се риндфлајш.
:zper:

Јаој..... госпоЏо писице... научи се бар језику који користиш у сврху умножавања својих умотворина... ти ћеш да ми објасниш како се каже...:roll: ми кажемо РИНФЛАЈШ као германизам а Немци говоре ломећи језик РИНДФЛАЈШ

rinflajš

U bukvalnom prevodu sa nemačkog (Rindfleisch) goveđe meso. To je meso koje je kuvano u supi, pa se onda izvadi, ohladi malo ili više i može se jesti sa sosom, renom ili senfom.


http://www.google.com/search?client...source=hp&q=ринфлајш&lr=&btnG=Google+претрага
 
Ovde se kaze Rinflajs ,po naski :mrgreen:

Па и овде у Бг се каже ринфлајш - свуда у старим куварима тако пише... то само код интернет/списаца није тако него се узима буквално германски израз. Како Србин може изговарати ова три слова једно до другог: риНДФлајш..:hahaha:...:roll:
 

Back
Top