Kako da objasnim sestri?
Strana 1 od 2 12 PoslednjaPoslednja
Prikazujem rezultate 1 do 25 od 40

Tema: Kako da objasnim sestri?

Zainteresovan član Mona* (avatar)
    Učlanjen
    14.07.2010.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    30

Unhappy Kako da objasnim sestri?

Ova tema je u stvari i moj razlog dolaska na forum da vidim da li ja grešim i da čujem i mišljenje drugih ljudi o ovome što ću napisati.
    Imam sestru koja stalno trči za muškarcima koji imaju novca (mlađa je od mene pa je meni kao starijoj sestri data ta zaštitnička uloga koja me nekad davi ali da nastavim....) bude sa njima izvesno vreme i onda je oni ostave, posle pati i tako sve dok ne nađe nekog drugog.Ona je stvarno lepa a i nismo u situaciji da, kako se to kaže, moramo da ‚‚jurimo‚‚ za tuđim novcem ali ona naprosto ne može da se opameti i prekine sa takvim besmislenim odnosima i muškarcima koji je ne vole, već je moje mišljenje da je samo iskorištavaju i posle je ostave ko poslednju.Ja ne mogu da je gledam kako pati svaki put posle svakog raskida a ne mogu ni da joj objasnim da bude malo prizemnija jer u opšte neće da me sasluša.A ja samo želim da ne bude toliko povređena i da na kraju izgubi veru u muškarce.

Šta bi ste vi uradili i kako biste predočili takve stvari da je neko vama blizak u pitanju?

Elita
    Učlanjen
    15.05.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    205

Podrazumevano Re: Kako da objasnim sestri?

Cekaj tvoja sestra juri i novac i muskarca
    Mislim ok, kazi joj kako stvari jesu . Nema tu neke velike filozofije . Novac je prolazan i nistavan, dodje i ode, yebes pare, neka uziva u zivotu i neka smisao zivota trazi u drugim stvarima .

Stara legenda mmaher (avatar)
    Učlanjen
    23.06.2009.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    34
    Reputaciona moć
    3007

istina u lice...samo to...a ako nece da slusha,ne slushati njenu kuknjavu,i plakanje...
    Postupaj tako da svaki tvoj cin moze da se upotrebi kao univerzalni princip.

Učlanjen
    14.07.2010.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    30

Citat Original postavio Stevee Pogledaj poruku
    Cekaj tvoja sestra juri i novac i muskarca
    Mislim ok, kazi joj kako stvari jesu . Nema tu neke velike filozofije . Novac je prolazan i nistavan, dodje i ode, yebes pare, neka uziva u zivotu i neka smisao zivota trazi u drugim stvarima .
    Ne mogu da ti objasnim koliko sam joj puta to rekla ali kao da me ne čuje...ovaj zadnji kad ju je ostavio nije htela dva dana da izađe iz sobe....nije htela da jede... ma ništa...došlo mi je da je udarim.

Elita
    Učlanjen
    15.05.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    205

Citat Original postavio Mona* Pogledaj poruku
    Ne mogu da ti objasnim koliko sam joj puta to rekla ali kao da me ne čuje...ovaj zadnji kad ju je ostavio nije htela dva dana da izađe iz sobe....nije htela da jede... ma ništa...došlo mi je da je udarim.
    A zasto se ti onda sekiras zbog nje . Ti si uradila sta je bilo u tvojoj moci . Probaj jos malo da joj "nabacujes" to na nos . Ako nece da slusa ne mora . Kad tad, a obicno vrlo broze dodje to "tad" , ce ukapirati da je sve to bila jedna velika mladalacka glupost . Alal i njoj vera kad moze tako da razmislja . Iskreno takve devojke i ljudi uopste mi nisu omiljeni . Zaobilazim ih . Kako bi bilo recimo da je nateras da se zaposli ili tako nesto . Ne znam, da odnekle ima prihode, jer je ta "potreba" za bogatim momcima nastala sigurno iz tanke materijalne situacije . Oseca potrebu da ima sta uvek da obuce, obuje, da nosi dobar telefon, izlazi u grad sto vise, i to je do nekle normalno , ja to razumem . Ali svi imamo te zelje, zar ne ? Ali sve to treba balansirati, balansirati tako da to novcano mozemo da podnesemo . I ja bih voleo da sad kupim lap top racunar koji kosta oko hiljadu evra, i ja bih voleo sad da imam patike koje sam video u Time Out-u i papreno su skupe, i ja bih voleo da imam svoj auto kojim mogu svako vece da se dicim kroz centar , to je normalno po mom misljenju, ali treba joj staviti do znanja da to ne vredi ako je ona emotivno prazna . Ako ce ona posle svake veze da provede po mesec dana plakajuci u sobi, kida zivce i kljuka se lekovima za smirenje, yebes taj novac . Taj novac nece moci kasnije da nadoknadi izgubljene zivce . Ako zeli novac a ocigledno zeli, izvoli, vazdan dan traze po gradu promoterke, ove sto dele letkove, konobarice, ona je barem zensko, posao kao konobarica u kaficu uvek moze da nadje, i tu nisu male pare . Em je nezavisna, em je tu u centru grada negde, em su joj zivci na mestu, svi srecni i zadovoljni .

Buduća legenda
    Učlanjen
    11.08.2004.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    402

a koliko seka ima godina?
    Carpe noctem.

Učlanjen
    14.07.2010.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    30

Citat Original postavio Stevee Pogledaj poruku
    A zasto se ti onda sekiras zbog nje . Ti si uradila sta je bilo u tvojoj moci . Probaj jos malo da joj "nabacujes" to na nos . Ako nece da slusa ne mora . Kad tad, a obicno vrlo broze dodje to "tad" , ce ukapirati da je sve to bila jedna velika mladalacka glupost . Alal i njoj vera kad moze tako da razmislja . Iskreno takve devojke i ljudi uopste mi nisu omiljeni . Zaobilazim ih . Kako bi bilo recimo da je nateras da se zaposli ili tako nesto . Ne znam, da odnekle ima prihode, jer je ta "potreba" za bogatim momcima nastala sigurno iz tanke materijalne situacije . Oseca potrebu da ima sta uvek da obuce, obuje, da nosi dobar telefon, izlazi u grad sto vise, i to je do nekle normalno , ja to razumem . Ali svi imamo te zelje, zar ne ? Ali sve to treba balansirati, balansirati tako da to novcano mozemo da podnesemo . I ja bih voleo da sad kupim lap top racunar koji kosta oko hiljadu evra, i ja bih voleo sad da imam patike koje sam video u Time Out-u i papreno su skupe, i ja bih voleo da imam svoj auto kojim mogu svako vece da se dicim kroz centar , to je normalno po mom misljenju, ali treba joj staviti do znanja da to ne vredi ako je ona emotivno prazna . Ako ce ona posle svake veze da provede po mesec dana plakajuci u sobi, kida zivce i kljuka se lekovima za smirenje, yebes taj novac . Taj novac nece moci kasnije da nadoknadi izgubljene zivce . Ako zeli novac a ocigledno zeli, izvoli, vazdan dan traze po gradu promoterke, ove sto dele letkove, konobarice, ona je barem zensko, posao kao konobarica u kaficu uvek moze da nadje, i tu nisu male pare . Em je nezavisna, em je tu u centru grada negde, em su joj zivci na mestu, svi srecni i zadovoljni .
    Pitaš me zašto se nerviram-nerviram se zato što mi je sestra i zato što je volim.Njoj nije potreban novac ali ne znam zašto uvek juri baš takve muškarce.Sve sam ja njoj to predočila ali kao da govorim zidu.I ne znam zaista kad će se više dozvati pameti jer me već polako davi ta njena razmaženost.

Učlanjen
    14.07.2010.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    30

Citat Original postavio schatje Pogledaj poruku
    a koliko seka ima godina?
    Nije baš klinka ima 20 godina.Što pitaš?

Buduća legenda
    Učlanjen
    11.08.2004.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    402

Nije baš klinka ima 20 godina.Što pitaš?
    zabrinula sam se da nema više....
    ok, skapiraće i sama
    valjda je ovo samo faza
    Carpe noctem.

Elita smaki* (avatar)
    Učlanjen
    07.05.2008.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    225

Iskljućila bih Pink
    I jare i pare.

Aktivan član
    Učlanjen
    13.06.2009.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    0

Ova tema je u stvari i moj razlog dolaska na forum da vidim da li ja grešim i da čujem i mišljenje drugih ljudi o ovome što ću napisati.
    Imam sestru koja stalno trči za muškarcima koji imaju novca (mlađa je od mene pa je meni kao starijoj sestri data ta zaštitnička uloga koja me nekad davi ali da nastavim....) bude sa njima izvesno vreme i onda je oni ostave, posle pati i tako sve dok ne nađe nekog drugog.Ona je stvarno lepa a i nismo u situaciji da, kako se to kaže, moramo da ‚‚jurimo‚‚ za tuđim novcem ali ona naprosto ne može da se opameti i prekine sa takvim besmislenim odnosima i muškarcima koji je ne vole, već je moje mišljenje da je samo iskorištavaju i posle je ostave ko poslednju.Ja ne mogu da je gledam kako pati svaki put posle svakog raskida a ne mogu ni da joj objasnim da bude malo prizemnija jer u opšte neće da me sasluša.A ja samo želim da ne bude toliko povređena i da na kraju izgubi veru u muškarce.

Šta bi ste vi uradili i kako biste predočili takve stvari da je neko vama blizak u pitanju?
    odgoj je bio iskljucivo materialno orijentisan ona je ustvari posledica odgoja

Aktivan član kandid (avatar)
    Učlanjen
    13.09.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    49

pa nista nije lose kad covek ima novca :-) to valjda znaci da je uspesan, trudi se nesto, nije lenstina ili dzabalebaros. ali problem je sto u srbiji dosta sumnjivih tipova ima love, oni bas nisu dobri za drustvo. eto objasni tako sestrici, da nadje nekog finog dasu koji ume pare da zaradi, ne mora da vara ili krade na primer, i takav ce mozda drugacije da se ponasa prema njoj.

Veoma poznat Ansai ♀ (avatar)
    Učlanjen
    18.12.2005.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    166

ako imate malo novca, vece su sanse da ce biti sa nekim ko ima vise, htjela to ili ne
    iz prostog razloga sto je bilo sto u odnosu na vas - dosta

i ne vidim odakle taj stav da samo zato sto neko ima vise, by defalt je i los izbor ... kog se vraga djelis dobo/lose prema novcu?
    ako je neko tip koji iskoristava zene, iskoristavace imao pare ili nemao
    "I am anti-life, the beast of judgement, I am the dark at the end of everything, the end of universes, gods, worlds … of everything. And what will you be then, Dreamlord?" - I am hope.

Učlanjen
    14.07.2010.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    30

Citat Original postavio NidjeVeze®SpetljanaUZivot Pogledaj poruku
    odgoj je bio iskljucivo materialno orijentisan ona je ustvari posledica odgoja
    Dobro ako kažeš da je to posledica odgoja kako to da mene nisu tako odgojili?

Buduća legenda light & dark (avatar)
    Učlanjen
    04.10.2007.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    412

ona samo koristi supstitut za nesto drugo
    i ne ti tu ne mozes nista
    "Ružna je to misao, ali izgleda da je tačna, ljudi se teško pokreću dok mogu da žive podnošljivo, tek kad im postane suviše teško, kad počnu da tonu, počinju da misle i da se otimaju."

Primećen član
    Učlanjen
    19.05.2010.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio mmaher Pogledaj poruku
    istina u lice...samo to...a ako nece da slusha,ne slushati njenu kuknjavu,i plakanje...
    Da samo istina i ništa više-gola istina-možda će te i zamrziti ali šta je tu je

Buduća legenda neizreciva (avatar)
    Učlanjen
    02.04.2007.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    1
    Reputaciona moć
    569

imas ljudi koji ne cuju sta im se kaze i tesko da mozes nesto da postignes....tvoje je da je posavetujes, da joj predocis njene greske ali ne mozes da biras koliki uticaj ce to imati na nju....sve bi bilo lakse kad bi ljudi redovno ponavljali onu indijansku:
    bože,
    daj mi mirnoću da podnosim stvari koje ne mogu promijeniti;
    daj mi hrabrost da promijenim stvari koje mogu promijeniti;
    daj mi mudrost da razlikujem jedno od drugog.
    Smatram da je smeh jedna od najozbiljnijih stvari...

Zaslužan član georgejune (avatar)
    Učlanjen
    26.11.2007.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    3
    Reputaciona moć
    5971

Ma nema sanse jednom ovca uvek ovca..malo ce vremenom sama da se opameti ali ce onda ici u drugu krajnost..da ona sponzorise nekog dzankozu..kompleksi su to
    Gis maj es,trust my instinct in these matters,,is attention whores,who cares,ako cete digrate kolo to ne drzimo

Veoma poznat T-Zex (avatar)
    Učlanjen
    12.09.2003.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    225

Ako si je savetovala onako kao mene, tesko da ce ti se sestra ikada opametiti
    ne, bez zezanja, pretpostavljam da ste mlade prilicno i ti i ona, tako da je sada dzaba pricati bilo sta, na zalost
    njoj je to sada interesantno, nasla je nacin kako da ne ide peske, da pije za dz, da dobija pokloncice i da bude u drustvu u kome se obrcu avioni i kamioni...
    mozda je ona ubedjena da ona NJIH iskoriscava, a ne oni nju...?
    sta mislis o tome?
    sve dok ne oboriš majmune, brate, neće umeti da te shvate...

Elita ranjeni Zoro (avatar)
    Učlanjen
    17.02.2009.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    27
    Reputaciona moć
    525

Dobro ako kažeš da je to posledica odgoja kako to da mene nisu tako odgojili?
    velika je zabluda da se ista deca od istih roditelja vaspitavaju isto.

Kod prvorođenog deteta roditelji obično ispolje najveću dozu opreza, straha isl, dok su kod drugorođenog i kasnije, opušteniji, pa neke ograde nemaju toliku snagu.

Što je važnije, drugorođeno dete (najčešće) snima situaciju i uči iz odnosa roditelja prema starijoj sestri, bratu. Kapira gde je meko, gde tvrdo, šta kod roditelja prolazi šta ne, što sve nije slučaj sa najstarijim detetom.

Prvorođeno dete je ledolomac i najčešće mlađa deca budu prodornija, lukavija "sposobnija" jer žele da "nadoknade" vreme i pažnju roditelja koju su ovi davali prvodođenom. to nadoknađivanje se najčešće radi linijom manjeg otpora.

Dovoljno je da je tvoja sestra shvatila kako bi tvoje roditelje usrećilo da im ćerke budu dobro situirane pa da krene punom parom u ostvarivanje tog cilja na brzinu.

Prvorođeno dete će međutim ići sporijim putem ("pažljivo početi, fakultet odabraati, pametno se ženiti, pametno stariti").

tvoja sestra žuri, hoće sada i hoće sve.

Problem je veoma dubok i zahteva razgovor sa nekim savetnikom, psihologom isl. Ti ćeš tu malo moći da uradiš, jer ćeš samim svojim postojanjem uvek da podsećaš kako si prva, večito prva. Da se kojim slučajem razboliš, umreš, odeš daleko posvađana sa roditeljima, onda bi se i ona promenila, ali to nije ni recept ni rešenje. Rešenje je (slutim) u odnosu tvoje mlađe sestre sa onim roditeljem čija si ti mezimica. To ne mora da bude snažno definisano, ali najčešće su od dece dovoljne sasvim fine nijanse da bi se "mezimče" definisalo.

Kao što vidiš, problem nije ni jednostavan ni lak.

Veoma poznat T-Zex (avatar)
    Učlanjen
    12.09.2003.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    225

Citat Original postavio ranjeni oro Pogledaj poruku
    velika je zabluda da se ista deca od istih roditelja vaspitavaju isto.

Kod prvorođenog deteta roditelji obično ispolje najveću dozu opreza, straha isl, dok su kod drugorođenog i kasnije, opušteniji, pa neke ograde nemaju toliku snagu.

Što je važnije, drugorođeno dete (najčešće) snima situaciju i uči iz odnosa roditelja prema starijoj sestri, bratu. Kapira gde je meko, gde tvrdo, šta kod roditelja prolazi šta ne, što sve nije slučaj sa najstarijim detetom.

Prvorođeno dete je ledolomac i najčešće mlađa deca budu prodornija, lukavija "sposobnija" jer žele da "nadoknade" vreme i pažnju roditelja koju su ovi davali prvodođenom. to nadoknađivanje se najčešće radi linijom manjeg otpora.

Dovoljno je da je tvoja sestra shvatila kako bi tvoje roditelje usrećilo da im ćerke budu dobro situirane pa da krene punom parom u ostvarivanje tog cilja na brzinu.

Prvorođeno dete će međutim ići sporijim putem ("pažljivo početi, fakultet odabraati, pametno se ženiti, pametno stariti").

tvoja sestra žuri, hoće sada i hoće sve.

Problem je veoma dubok i zahteva razgovor sa nekim savetnikom, psihologom isl. Ti ćeš tu malo moći da uradiš, jer ćeš samim svojim postojanjem uvek da podsećaš kako si prva, večito prva. Da se kojim slučajem razboliš, umreš, odeš daleko posvađana sa roditeljima, onda bi se i ona promenila, ali to nije ni recept ni rešenje. Rešenje je (slutim) u odnosu tvoje mlađe sestre sa onim roditeljem čija si ti mezimica. To ne mora da bude snažno definisano, ali najčešće su od dece dovoljne sasvim fine nijanse da bi se "mezimče" definisalo.

Kao što vidiš, problem nije ni jednostavan ni lak.

sve dok ne oboriš majmune, brate, neće umeti da te shvate...

Ističe se
    Učlanjen
    23.04.2010.
    Pol
    muški
    sunetarnica "Krstarica", brzo fikarimo i pevamo zajedno kolika je to sreća, pamet i veselje
    Tekstova u blogu
    7
    Reputaciona moć
    0

Neka sebi postavi konkretne ciljeve - šta želi u životu i sa kim.
    Nemoj da pričaš da se ne vidi odmah sa kim imaš posla!?
    Pa ne živite izolovano!
    Uredu je kres-šema, to devojke praktikuju dok ne naidju na pravog.
    Pročuje se da su u prometu pa svaki trči.
    Si videla kad kuja podigne rep kako džukci dahću okolo?
    E to su muškarci.
    Na sve će da pristanu samo da umoče bez obzira na visoku školu.
    Nek i ona malo njih iskoristi dok može.
    Imate kojih 15 godina fore za sva nedela.

Linejna nije na forumu
    Hitklif, to sam ja, Keti... vracam se kuci, pusti me unutra...hladno je.
    Veoma poznat Linejna (avatar)
    Učlanjen
    14.05.2010.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    1
    Reputaciona moć
    880

Au... ona je strasno mlada i valjda ce je to proci. Ja se bar nadam.
    Neko je rekao da nisu svi koji imaju novac po pravilu losi.
    Naravno, ima i losih. Tu pravila nema.
    Pa ko se kome zalomi.
    "Ljubav ne pobedjuje..."
    Djordje Balasevic

Elita Violetna (avatar)
    Učlanjen
    29.06.2006.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    1
    Reputaciona moć
    1138

Ako si joj rekla sve, ne treba ništa specijalno da preduzimaš, osim možda da joj pomogneš da nađe posao
    Saper vedere
    "Људи који не могу владати својим срцем, још мање могу владати својим језиком"

Zainteresovan član cica7 (avatar)
    Učlanjen
    04.07.2010.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    29

Imam i ja jednu takvu u familiji,pusti kraju,ja sam ovoj pricala i pricala,ali ne vredi..Ne znam za tvoju sestru ali za ova moja vidi svoju vrednost u tome sto je sa tipom koji ima love,a pravi razlog je u tome da ne voli dovoljno sama sebe i da joj je potreban muskarac da joj da krila da poleti... Ali ne bilo koji muskarac,onaj koji ima love,koji je navodno faca itd..Nadaj se da ce jednog dana sazreti(ima ljudi koji nikad u tom smislu ne sazre) i shvatiti neka stvari,da ce ceniti coveka pored sebe zbog onoga sto on jeste,a ne zbog onoga sto ima...

Slične teme

1. kako da objasnim drugu da knjiga NIJE KOD MENE
    Autor gost 197611 u forumu Tinejdžeri
    Odgovora: 25
    Poslednja poruka: 06.02.2010., 17:03
  2. Psu mi iskace kuk ili kako vec da vam objasnim....
    Autor Marko mj u forumu Domaće životinje
    Odgovora: 38
    Poslednja poruka: 10.06.2009., 16:08
  3. kako da joj objasnim da su te bubuljice normalne
    Autor Зоки u forumu Ljubav i seks
    Odgovora: 5
    Poslednja poruka: 13.04.2008., 23:21
  4. Ima li iceg loseg u lez ljubavi sestri bliznakinja?
    Autor Tuzni_patak u forumu Ljubav i seks
    Odgovora: 277
    Poslednja poruka: 22.02.2007., 00:29
  5. Kako da objasnim?? Refresh??
    Autor spirittt u forumu Zanimljivi sajtovi
    Odgovora: 9
    Poslednja poruka: 18.09.2006., 00:23

Pravila za slanje poruka

• Ne možete kreirati novu temu
  • Ne možete poslati odgovor
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoju poruku