Izbori u Dodiklendu Kampanja za glupavog birača
Prikazujem rezultate 1 do 4 od 4

Tema: Izbori u Dodiklendu Kampanja za glupavog birača

Domaćin strani placenik bre (avatar)
    Učlanjen
    09.04.2010.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    71

Talking Izbori u Dodiklendu Kampanja za glupavog birača

Glupavi se zaljubi na prvi pogled i spreman je za vođu i u vatru i u vodu. Skroman je, odan, podatan i šutljiv. Ima ih kao pljeve na biralištima, svake godine pristiže nova generacija aktivista i aktivistkinja

Političari su najbolji matematičari! Na prvi pogled kampanja koji nam nude je kao kafanska zabava na kojoj se nadmeću brzim bockavim odgovorima, pravljenjem "kamenih lica" kad ih za nešto optuže ili brzim iščitavanjem makroekonomskih brojki koje treba da pokažu da su imali peticu iz matematike u nekoj od elementary. I ništa više! Na prvi pogled.

Ali što ako su na političkom tržištu najtraženiji glupavi birači? Ako se njima obraćaju? Onima koji ne biraju političare prema ponudi, njih to ne zanima, onima koji znaju da će koji god da dođe na vlast da krade, ako šta preostane od prethodnih? Kojima su svi isti!

Takve birače zanima da li se Mladen Ivanić oporavio nakon srčanog udara i da li se ono sada suzdržava po ljekarskoj preporuci, Njih zanima da li je Milorad Dodik odmoran ili zabrinut i da li je stvarno visok oko 190 i nešto, kako pričaju žene koje su ga vidjele i slušale, čak! "E, jest lijep, k'o vita jela!"

Kampanja za pridobijanje glupavog birača odvija se u svim našim televizorima, a van njih se ionako ne dešava ništa. Van njih su poplave, sparine i čudno neko ljeto.

U Šumskoj se snaga ličnosti mjeri brojem centimetara preko leđa, vještina administracije brojem spratova administrativne zgrade, kvalitet ulaganja u obrazovanje brojem krovova na seoskim školama, a vizionarstvo brojem planova koji će se valjda nekad realizovati. Mi nismo postojali prije, mi ništa s ničim ne upoređujemo! Mi smo samo Republika Šumska. Izolovani i autocenzurirani glupavi birači!

Milorad Dodik će biti novi predsjednik. Nakon što je objavljena kandidatura očekujemo od ozbiljnog kandidata nove kravate, nove cipele i nova odjela. I staru priču: "Aj' ne seri! **** mi se!Ma kad sam ja to rek'o?!Moram čovjeku reć' da laže, kad laže!"
    Glupavim biračima važno je da te iste riječi na ulici mogu uputiti svojim neistomišljenicima: "Aj' ne seri! **** mi se!Ma kad sam ja to rek'o?!Moram čovjeku reć' da laže, kad laže!" Nisu visoki, nemaju auru niti novce, ali mogu se izražavati kao predsjednik. Dovoljno za sreću!

Republika Šumska ima oko milion i 400 hiljada stanovnika raspoređenih duž rječnih tokova, po brdima i u gradovima. Od ukupnog broja, na izbore izlaze svi članovi svih partija. Pošto se kiša ispadala u zadnjih mjesec ili dva u oktobru se očekuje lijepo vrijeme."Ma može da lije kao iz kabla, mi ćemo se pojaviti na biralištima!" Ako ne budu viđeni to može biti nenadoknadiv propust i ako njihovi dobiju i ako izgube."Pa dobićemo nešto!" Izaći će i domaćice koje su potajno zaljubljene u premijera. Procenat nije zanemariv.

Izaći će i sva dijaspora na izbore u nadi da će u Šumskoj ponovo zavladati svekoliki predratni poredak. Oni će glasati prema nacionalnoj pripadnosti jer izdaleka sve izgleda ljepše, pa i političari! U konačnici, izlaznost se uvijek nategne iznad 40 posto.

Na izbore neće izaći oni koji znaju da političari sigurno nisu najgluplji u ovoj Šumi. Samo se prave takvima da bi se približili biračima!

Pametni birači znaju kako se dobija novi posao. Kako je prepredanje i širenje obmana po kafanama šumski oblik demokratskog uticaja na glasače. Kako nema više šta ni da se proda ni šta da se otme. Kako samo jedan Šumnjak može vjerovati da je Šumska idealno stanište za ljudsku vrstu. Kako nam više ništa ne može otežati život, pa ni političari.

Zato političari i računaju na glupave birače. Njima se obraćaju. Jer oni su krv i sol Republike Šumske! To oko 40 posto! Njima treba vladar da vlada i da gleda svoja posla. I da ih počasti odgovorom kad ga upitaju za rezultate za četiri godine: "Aj' ne seri! **** mi se!Ma kad sam ja to rek'o?!Moram čovjeku reć' da laže, kad laže!"

Pametan birač uvijek nešto prtlja, zahtjeva, analizira i onda ne glasa jer ne vidi smisla. Pametnom se moraš svidjeti, moraš ga iznenaditi šarmom ili zablistati inteligencijom, a on uvijek hoće još. Gotovo ste u intimnoj vezi! A na kraju, procenat izlaznosti veoma mali!

Glupavi se zaljubi na prvi pogled i spreman je za vođu i u vatru i u vodu. Skroman je, odan, podatan i šutljiv. Ima ih kao pljeve na biralištima, svake godine pristiže nova generacija aktivista i aktivistkinja.

Miloradu Dodiku ne treba kampanja. U ovoj šahovskoj partiji kralj istupa lično. A stranka? Treba li da pitam koji biste od punuđenih odgovora izabrali kao vjerovatan? Pobjeđuje i Mladen Ivanić!? To će biti novi član Predsjedništva BiH. Rasporedili se, niko nikom ne smeta, a ako šta pretekne, dobro i jest! Mladenu Bosiću onda preostaje premijerska fotelja? Šta ćeš. Na taj način pobjeđuje demokratija dok su partijski članovi u krkljancu za mjesta u parlamentima. "Negdje sunce, negdje 'ladovina!"

Ukoliko se moje pretpostavke ne ostvare u oktobru, znam kako ću se nositi s tim! Nastojaću u odgovorima što više ličiti na novoizabranog predsjednika. Možda i nije tako teško: "Ma kad sam ja to rekla?Moram čovjeku reć' da laže, kad laže!Aj' ne seri!"

Šta on ono još ima običaj reći?

http://www.e-novine.com/entertainment/entertainment-tema/39132-Kampanja-glupavog-biraa.html
    Politicari su sljam.

Elita
    Učlanjen
    05.06.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano Re: Izbori u Dodiklendu Kampanja za glupavog birača

Divna zemlja sa ponosnim i dobrim ljudima.

Veoma poznat Enchanted (avatar)
    Učlanjen
    07.11.2008.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    144

Citat Original postavio misoni Pogledaj poruku
    Ne odgovarajte na temi samo smajlijem, to je nepotreban spam.

Veoma poznat Enchanted (avatar)
    Učlanjen
    07.11.2008.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    144

Korisnik strani placenik bre je kopirao tekst ali Republika Šumska, koja se u tekstu spominje, je zabranjen izraz na ovom forumu tako da se tema zaključava.

Slične teme

1. Od biraca nema jebbaca
    Autor jelen.co u forumu Ljubav i seks
    Odgovora: 56
    Poslednja poruka: 14.07.2009., 17:05
  2. Profili birača
    Autor traper13 u forumu Politika
    Odgovora: 36
    Poslednja poruka: 04.05.2008., 14:23
  3. Trgovina foteljama ili izdaja birača!
    Autor Mit dunavskih rusalki u forumu Politika
    Odgovora: 53
    Poslednja poruka: 14.02.2007., 09:10
  4. Odgovora: 40
    Poslednja poruka: 04.11.2006., 12:53

Pravila za slanje poruka

• Ne možete kreirati novu temu
  • Ne možete poslati odgovor
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoju poruku
  •