Francuska zabranila pokrivanje lica! Da li isto treba da uradi i Srbija?

Da li Srbija treba da sledi primer Francuske i uvede istu zabranu?

  • DA

  • NE


Rezultati ankete su vidlјivi nakon glasanja.

Тихи

Starosedelac
Poruka
162.028
http://www.b92.net/info/vesti/index.php?yyyy=2010&mm=07&dd=14&nav_category=78&nav_id=445375

Francuska zabranila burke
14. jul 2010. | 08:38 | Izvor: B92 Beograd, Pariz -- Francuski parlament doneo zakon kojim se zabranjuje prekrivanje lica u javnosti.


Donji dom francuskog parlamenta usvojio je zakon o zabrani nošenja vela koji potpuno pokriva lice i telo.

Zakon predviđa novčanu kaznu od 150 evra za ženu koja je nosi, a do godinu dana zatvorske kazne i 30 000 evra za onog ko ženu primorava da je nosi, što se udvostručuje ako je u pitanju maloletnica.

Istraživanje francuskog Ministarstva unutrašnjih poslova pokazalo je da u toj zemlji, u kojoj živi više od pet miliona muslimana, manje od dve hiljade žena nosi burku, a većina njih svojom voljom.

Nacionalna skupština Francuske Republike izglasala je Zakon o zabrani pokrivanja lica u javnosti.

Predlagači zakona su članovi Unije za narodni pokret (UMP), stranke predsednika države Nikole Sarkozija, koji je juna 2009. godine objavio da u Francuskoj ”nema mesta za burku”.

----------

Eto jedan od demokratskih stubova EU je zabranio prekrivanje lica tj burke. Dali treba isto da uradi i Srbija sta mislite?

JA MISLIM DA TREBA
 
A kad si ti u Srbiji video ženu koja je lice pokrila burkom?

Ali dobro, ako je to najveći problem u ovoj zemlji, da ga rešavamo po hitnom postupku...:D

Naravno da sam video.
umesto sto pises nebuloze zacinjene smajlijima mogla si makar nakon moje sugestije da procitas preneseni tekst pa da se informises da u celoj francuskoj postoji svega 2000 zena pokrivenih burkama, pa eto oni ipak smatrase to pitanje dovoljno bitnim da ga rese "po hitnom postupku" :roll:
 
Pa u Pazaru nisam bio ,al u Sarajevu recimo nisam video nijednu sa pokrivenim licem koliko se secam ,iako ima pun qurac buli i jos je 5 puta veci grad od Pazara , jednostavno kod balkanskih muja to nije obicaj kao kod onih koji naseljavaju zapadnu Evropu u poslednje vreme , tako da to ovde i nije neki problem , mislim treba im zabraniti svakako al je generalno nebitno ...
 
Е сад сте дали повод Влади и Скупштини да прекине ове безначајне расправе(економски програми,
избор Гувернера,сијасет неважних закона итд),већ као ПРИОРИТЕТузме ,бар до 2012,у разматрање
да ли смо,или не за ношење бурки!!!
 
Znaci treba dozvoliti i pederske parade posto je i to praksa u mnogoooo , mnogo vecem broju EU zemalja od ovog sa burkama . :mrgreen:

Nije cela EU ya pederske parade.........u slovckoj i madjarskoj ih nema ili se tragicno zavrse................a sa burkama je pocelo da se @prima@ po celoj evropi.....Francuska. Britanija, Irska, belgija, Spanija.......................talas koji preti da potopi sve.


P.s
U yakonodavsttvima drzava EU se ne spominju pederske parade..................dimije se spominju
 
Pa u Pazaru nisam bio ,al u Sarajevu recimo nisam video nijednu sa pokrivenim licem koliko se secam ,iako ima pun qurac buli i jos je 5 puta veci grad od Pazara , jednostavno kod balkanskih muja to nije obicaj kao kod onih koji naseljavaju zapadnu Evropu u poslednje vreme , tako da to ovde i nije neki problem , mislim treba im zabraniti svakako al je generalno nebitno ...

u TURSKOJ koja je islamska zemlja je pokrivenim zenama ZABRANJENO da rade u drzavnim institucijama dok je Tadic to u Srbiji dozvolio.

Inace to za vreme Milosevica i Tita nije bilo dozvoljeno.
 
Нигде ни једна реч о томе зашто треба забранити :)

Зато што унижава жене? ах.. а овде све познати борци за људска права.

Treba i to cisto iz sigurnosnih razloga, kao sto je i npr. nosenje kape fantomke zabranjeno, i slicno.

:cmok:
 

Back
Top