Psihologija muskaraca- Sta muskarci zele zapravo?

gost 170870

Aktivan član
Poruka
1.419
Posto niko nije pozurio da otvori ovu temu,a deluje kao odlicna ideja....

Ovo je komplement teme : Psihologija zena-Sta zene zele zapravo?"

Gde cemo, nadam se, da iskristalisemo principe po kojima muskarci funkcionisu,
ono sto ih pokrece i dozivljaj musko-zenskog odnosa iz njihovog ugla...

Ne sumnjam da cemo iskristalisati i sve njihove mane:zper:
Ali zato su tu muskarci da nam pomognu u traganju:heart: i da nas razuvere svaki put kada pogresimo.

Mozda cemo na taj nacin da rascistimo neke dileme i olaksamo komunikaciju....
Evo..izvolite...
 
Posto niko nije pozurio da otvori ovu temu,a deluje kao odlicna ideja....

Ovo je komplement teme : Psihologija zena-Sta zene zele zapravo?"

Gde cemo, nadam se, da iskristalisemo principe po kojima muskarci funkcionisu,
ono sto ih pokrece i dozivljaj musko-zenskog odnosa iz njihovog ugla...

Ne sumnjam da cemo iskristalisati i sve njihove mane:zper:
Ali zato su tu muskarci da nam pomognu u traganju:heart: i da nas razuvere svaki put kada pogresimo.

Mozda cemo na taj nacin da rascistimo neke dileme i olaksamo komunikaciju....
Evo..izvolite...

Samo da pojasnimo, kad pitas sta zele, da li mislis sta zele od zena i uopste u odnosima sa zenama? Nije ti bas najodredjeniji uvodni post.
 
Ljudi pisu studije o zenama, muskarcima i medjuljudskim odnosima, a vi biste da to iskristalisete sa par postova na forumu... :dash:
Da ne pricam da ce svaki post biti maximalno subjektivan, i da ce se sve na kraju svesti na kritikovanje muskog roda sa izlizanim sablonom "svi su isti" :)
Ali evo i ja cu dati neko subjektivno misljenje cisto da zivne tema :per:
 
Od onih koje ja poznajem... Najvise zele drustvenu reputaciju i najcesce rade stvari da bih sami sebe dokazali.

Ne uzivaju toliko u sexu koliko u toj informaciji da su ga imali i da se hvale time.

Sve sto rade, mahom rade da bi sebi a i drugima dokazali da su neko i nesto.

Ima onih koji totalno nemaju samopouzdanja i oni ceo zivot zive u nekom odbijanju te dominatnosti, tj. imaju zelju ali svesni su svoje nemoci i onda se feminiziraju ili postanu ravnodusni prema svetu.

Ima, naravno, kao i svugde, onih koji su drugaciji.
 
Samo da pojasnimo, kad pitas sta zele, da li mislis sta zele od zena i uopste u odnosima sa zenama? Nije ti bas najodredjeniji uvodni post.

To mozda zbog toga sto ideja nije originalno moja, a nisam ni imala nameru da suzim temu na konkretnija pitanja.
Cilj je da osvetlimo kompletan psiholoski profil muskaraca.
Evo mozes li reci,sta ocekujes od zene? Kakav odnos/veza vas ispunjava, a sta vas iritira...
Sta zena predstavlja u vasem zivotu?
kako dozivljavate zenu....
 
Zele da veruju da su dominantni :)

Ili imaju potrebu da budu dominantni?
Koliko je opravdana ta potreba?
Da li je ta dominacija ( ne mislim na sovinisticki pristup gde deklarativno zele da budu iznad zena, vec zaista superiornost u vestinama, sposobnostima, snazi (psihofizickoj), u odnosu na druge) ipak bitan faktor koji odredjuje muzevnost muskarca?

Da li se mozda muskarci osecaju inferiornim zbog izjednacavanja prava muskaraca i zena, te ih to stavlja u nezgodan polozaj, jer nisu dominantni rodjenjem vec se moraju svojim trudom izboriti za dominaciju?

I na kraju krajeva, zar zene ne privlace zaista dominantni ( superiorni u odnosu na okolinu) muskarci?

Ljudi pisu studije o zenama, muskarcima i medjuljudskim odnosima, a vi biste da to iskristalisete sa par postova na forumu... :dash:
Da ne pricam da ce svaki post biti maximalno subjektivan, i da ce se sve na kraju svesti na kritikovanje muskog roda sa izlizanim sablonom "svi su isti" :)
Ali evo i ja cu dati neko subjektivno misljenje cisto da zivne tema :per:

Ovo je samo pokusaj komunikacije, nisam ni imala nameru da utvrdjujemo cinjenice,
ali mozda, kada sagledamo vise subjektivnih stavova, dodjemo do neke jasnije slike...

Od onih koje ja poznajem... Najvise zele drustvenu reputaciju i najcesce rade stvari da bih sami sebe dokazali.

Ne uzivaju toliko u sexu koliko u toj informaciji da su ga imali i da se hvale time.

Sve sto rade, mahom rade da bi sebi a i drugima dokazali da su neko i nesto.

Ima onih koji totalno nemaju samopouzdanja i oni ceo zivot zive u nekom odbijanju te dominatnosti, tj. imaju zelju ali svesni su svoje nemoci i onda se feminiziraju ili postanu ravnodusni prema svetu.

Ima, naravno, kao i svugde, onih koji su drugaciji.

Hm...onaj hormon...esterogen, je kriv za sve? :)
Muskarce pokrecu nagoni i ...egoizam?

svaki muškarac želi da bude bog.

Bog svojoj zeni ili Bog svim zenama, ili Bog svima? :)
 
Ja mislim da bi tema trebalo da se bavi pitanjem sta muskarci zele uopsteno , ne samo od zena....
Ali kao komplement teme sta zene zele, ne znam sta vam vise odgovara...
Mislim da postoji deo sta zene zele od muskarca, postoji deo sta zene zele od zivota preko muskarca, a slabije sam video deo sta zene zele od zivota bez muskarca...kao cinioca...

Tako da bi ekvivalent bio sta muskarci zele od zena, sta muskarci zele od zivota preko zena, a ne znam da li bi bilo i sta muskarci zele od zivota, a da tu nema pitanje zena...

------------------------------------------------------------------------
I ne znam da li bi trebalo da muskarci ucestvuju od samog pocetka...
Postoji tema slicnog sadrzaja i milion tema tipa odgovarajte iskreno muskarci, zene pitaju muskarci odgovaraju i slicno...Ali se svedu na forsiranje animalnog tipa muskaraca i trikova tih animalaca u zivotu, klubovima muvanjima i kaficima...

Cisto sumnjam u objektivnost zena, pa ce tema biti obojena prakticnoscu ili demagogijom zena u smislu cilja teme...
Ovo prvo nije lose, ovo drugo je cesce...
Jedino ako budu babe tu, pa ce onda popustiti cuvanje pozicija i moze se ocekivati objektivnije izrazavanje , inace ovako sumnjam.....Pa osnovna klauzula je , ne treba sve reci, nesto treba i precutati, a to istog trenutka dovodi do obojenja i instrumentalizacije (pretvaranje u cilj) neke rasprave..

Eto neke preanalize teme, ali se necu mesati, nek ide svojim tokom....Do sada nisam video iskrenu zelju da se spoznaju muskarci , vec da se spoznaju metode , mimike , tikovi, taktike osvajaca i mangupa, pa zato obicno ne ucestvujem u takvim temama na analiticki nacin...
 
U vezi dominantnog, nije u pitanju utisak vec da stvarno budu dominantni, a zadovoljavaju se ocenom partnera ako nisu...
znaci ako partnerka ima utisak da je on dominantan u onim oblastima koje je ona naznacila kao vazne, onda on ignorise to sto nije dominantan u onim drugim , jer se nada da joj te oblasti nisu vazne...

Novac, koliko je on naznacen kao vazan zenama, a koliko je lazno naznacen kao nevazan zenama...?
 
Da li se meni samo cini,ili se kod susreta sa dominantnijom zenom, javlja kod muskarca "efekat kastracije"?
Da li to utice na njihov libido i kako?

Kako muskarac reaguje kada zena ima veci libido od muskarca?
Ne moze voleti takvu zenu jer ona gubi (zenske) karakteristike koje ga privlace?

Zbog cega se uopste javilo, kroz istoriju, suzbijane zenske seksualnosti i da li to ima veze sa psihologijom seksualnosti kod muskaraca?
( ne mislim na one momente oko nemogucnosti utvdjivanja ocinstva, materinstvo i pogodnost zene kao majke za odgoj potomstva, vec samo u pogledu seksualnosti)

Da li etiketiranje zene pogrdnim nazivima (dr*lja, K*rva, radodajka, polovnjaca) ima za cilj da se kontrolise zena tako sto se stavlja na stub srama, ili
se javlja neko gadjenje (posto su ti nazivi gadni) i odbojnost prema takvoj zeni?

Taj momenat (ja bih nazvala "straha od zenske seksualnosti" mi je jako zanimljiv i volela bih ga razjasniti)
Mozda je to opet vid straha od superirnosti zene na tom polju, gde je mozda i najbitnije da je muskarac dominantan..?

___________________________________________________________________________
Da li se zaista neprestano odvija "rat polova"
Da li smo dve suprotne strane koja jedna drugoj ispunjavaju potrebe, ali se istovremeno iskljucuju?

Ili to ne mora biti tako?
 
I ne znam da li bi trebalo da muskarci ucestvuju od samog pocetka...
Postoji tema slicnog sadrzaja i milion tema tipa odgovarajte iskreno muskarci, zene pitaju muskarci odgovaraju i slicno...Ali se svedu na forsiranje animalnog tipa muskaraca i trikova tih animalaca u zivotu, klubovima muvanjima i kaficima...

Cisto sumnjam u objektivnost zena, pa ce tema biti obojena prakticnoscu ili demagogijom zena u smislu cilja teme...
Ovo prvo nije lose, ovo drugo je cesce...
Jedino ako budu babe tu, pa ce onda popustiti cuvanje pozicija i moze se ocekivati objektivnije izrazavanje , inace ovako sumnjam.....Pa osnovna klauzula je , ne treba sve reci, nesto treba i precutati, a to istog trenutka dovodi do obojenja i instrumentalizacije (pretvaranje u cilj) neke rasprave..

Eto neke preanalize teme, ali se necu mesati, nek ide svojim tokom....Do sada nisam video iskrenu zelju da se spoznaju muskarci , vec da se spoznaju metode , mimike , tikovi, taktike osvajaca i mangupa, pa zato obicno ne ucestvujem u takvim temama na analiticki nacin...

Evo sada si naisao na iskrenu zelju da se spoznaju muskarci...samo se nadam da ces je i uvideti;)

Naravno da bi trebalo da ucestvuju i muskarci, to je veoma pozeljno,
a nadam se da ce te mnoge zene razuveriti u stavu po pitanju objektivnosti
( svi smo mi podjednako subjektivni kada ukljucimo licne emocije i nadam se da se to ovde nece desiti)

Sem toga,zaista zene smatras toliko nesposobnim da razdvoje emociju od misljenja, te samo babe mogu biti objektivne, posto pretpostavljam da su kod baba zgasle emocije? :) :D
(* i ovde moram da primetim da si opet akcenat stavio na zene...a ovo je tema samo za vas! )


Nemoj jos nista da prejudiciras u tom pogledu instrumentalizacije teme...
A i kada primetis tako nesto, pozvan si da ukazes na to;)
I nadam se da ces ucestvovaiti u temi
 
Podji kod svoje frizerke, i ako je popularna i dobra frizerka iako ima veci salon, pa ceka nekad po 5,6 zena, postavi ovo pitanje objektivnosti sa godinama, pa ces videti sta ce ti reci...
Posto ocigledno ne verujes muskarcima...ili muskarcu...
Koliko puta treba da napisem da zene imaju odbrambeni stav prema muskarcima...To dosadi....a bez toga sve bude nejasno, nepovezana prica....
Lazem, kao po obicaju....moze se povezati preko drugih stvari, ali je jos teze, a ko ce da mozga o tome kad moze da oseca....dominacija emocijom nad logickim razmisljanjem....opredeljenost kod zena....

Svi bi da budu Njutn, znam to ja, ali nemaju svi sposobnosti da budu...
Svi bi da ponekad budu objektivni , ali ponekad ne radi posao, uvek je objektivniji onaj koji je dublji i cesce objektivan...
 
svaki muškarac želi da bude bog.

Поготово у кревету :hahaha:
Podji kod svoje frizerke, i ako je popularna i dobra frizerka iako ima veci salon, pa ceka nekad po 5,6 zena, postavi ovo pitanje objektivnosti sa godinama, pa ces videti sta ce ti reci...
Posto ocigledno ne verujes muskarcima...ili muskarcu...
Koliko puta treba da napisem da zene imaju odbrambeni stav prema muskarcima...To dosadi....a bez toga sve bude nejasno, nepovezana prica....
Lazem, kao po obicaju....moze se povezati preko drugih stvari, ali je jos teze, a ko ce da mozga o tome kad moze da oseca....dominacija emocijom nad logickim razmisljanjem....opredeljenost kod zena....

Svi bi da budu Njutn, znam to ja, ali nemaju svi sposobnosti da budu...
Svi bi da ponekad budu objektivni , ali ponekad ne radi posao, uvek je objektivniji onaj koji je dublji i cesce objektivan...

Ја се увјерила да су мушки веће траћаре од жена.Ал то је увреда ако им кажеш.Можеш ли ово да демантујеш?
 
Kakve to veze ima sa citiranim...?
Ako tako povezujes izreceno i zakljucke, veruj mi , nema potrebe niti ce doci do rasprave.
Jer ce onaj koji prica videti kakav odgovor, responce imas, tj kako shvatas njegove reci, pa ce reci dobro i ucutati..

Verovatno si htela da postavis tezu "muskarci su vece tracare od zena" , ali zato ti nije bilo potrebno da citiras moj post....
 
Podji kod svoje frizerke, i ako je popularna i dobra frizerka iako ima veci salon, pa ceka nekad po 5,6 zena, postavi ovo pitanje objektivnosti sa godinama, pa ces videti sta ce ti reci...
Posto ocigledno ne verujes muskarcima...ili muskarcu...
Koliko puta treba da napisem da zene imaju odbrambeni stav prema muskarcima...To dosadi....a bez toga sve bude nejasno, nepovezana prica....
Lazem, kao po obicaju....moze se povezati preko drugih stvari, ali je jos teze, a ko ce da mozga o tome kad moze da oseca....dominacija emocijom nad logickim razmisljanjem....opredeljenost kod zena....

Svi bi da budu Njutn, znam to ja, ali nemaju svi sposobnosti da budu...
Svi bi da ponekad budu objektivni , ali ponekad ne radi posao, uvek je objektivniji onaj koji je dublji i cesce objektivan...

Onaj post sa druge teme je super, i deo pripada ovde, jer je o muskarcima..To spominjem jer si se povukao pitanje nepoverenja i ovde...
Da li ti izjednacavas poverenje sa apsolutnim slaganjem? :D (ovo je retoricko pitanje)
Uopste nisam dovela u sumnju da govoris istinu, "da li zaista smatras" nije bila tvrdnja ni napad, vec pitanje: da li si babe zaista spomenuo ozbiljno ili je to bila neka polusaljiva metafora? :D
Samo razjasnjavam, ali mislim da ovo razjasnjavanje bespotrebno opterecuje temu.

Hm...u nekim trenucima smo objektivniji, u nekima manje. Ne verujem da postoji osoba koja je bas uvek objektivna, ili koja bas uvek moze da uvidi da nije objektivna. Ali to ne treba da bude povod da neko drugi nesto shvati licno....i da pocnu da sevaju varnice....

Sto se tice frizerskog, izabrala sam salon u kojem nikada nema vise od 2/3 musterije istovremeno, a ni moja frizerka nije "tipicna'". Ali provericu to kod veceg broja zena razlicitih generacija ;)
 
Poslednja izmena:
Ја се увјерила да су мушки веће траћаре од жена.Ал то је увреда ако им кажеш.Можеш ли ово да демантујеш?

Istina jeste da se ima sta cuti u jednom tipicno muskom drustvu....
I ja sam imala priliku da me "zanemare" da sam tu...i svasta da saznam :zper:
Uglavnom oni pricaju o devojkama (bar ovi neozenjeni) i ....vrlo su otvoreni,( iako postoji stereotip da ne pricaju mnogo ni drugarima)...koja je u kojoj fazi..koja se upecala, koja je bolja...i tako...
 
Istina jeste da se ima sta cuti u jednom tipicno muskom drustvu....
I ja sam imala priliku da me "zanemare" da sam tu...i svasta da saznam :zper:
Uglavnom oni pricaju o devojkama (bar ovi neozenjeni) i ....vrlo su otvoreni,( iako postoji stereotip da ne pricaju mnogo ni drugarima)...koja je u kojoj fazi..koja se upecala, koja je bolja...i tako...

Кад сам први пут чула била сам у фотељи,не знам јел су знали да сам присутна.
 
Posto niko nije pozurio da otvori ovu temu,a deluje kao odlicna ideja....

Ovo je komplement teme : Psihologija zena-Sta zene zele zapravo?"

Gde cemo, nadam se, da iskristalisemo principe po kojima muskarci funkcionisu,
ono sto ih pokrece i dozivljaj musko-zenskog odnosa iz njihovog ugla...

Ne sumnjam da cemo iskristalisati i sve njihove mane:zper:
Ali zato su tu muskarci da nam pomognu u traganju:heart: i da nas razuvere svaki put kada pogresimo.

Mozda cemo na taj nacin da rascistimo neke dileme i olaksamo komunikaciju....
Evo..izvolite...


"Nase zene nisu ucene, nazalost, od svojih majki, od baka, od prabaka da je muskarac veoma jednostavna zivotinja za odrzavanje... domaca zivotinja. Das mu da jede i da j.e.b.e i mozes s njim da radis sta hoces.

Na zalost, to nase devojke i nase zene niko ne uci.
Zato su svi frustrirani! Ja nigde nisam video toliko polugolih devojaka kao na ulicama
Beograda. I nigde manje seksa. Jalovo flertovanje. I muskarci su definitivno frustrirani!"



Prof. dr Slobodan Stankovic, "Made in Serbia"
http://www.imdb.com/title/tt0457050/
 

Back
Top