Лепота православног свечовека и ружноћа ђавоиманог човекобога
Strana 1 od 2 12 PoslednjaPoslednja
Prikazujem rezultate 1 do 25 od 43

Tema: Лепота православног свечовека и ружноћа ђавоиманог човекобога

Ističe se Svecovek (avatar)
    Učlanjen
    16.03.2010.
    Pol
    muški
    Славија - уједињена царевина свију Словена.
    Tekstova u blogu
    117
    Reputaciona moć
    51

Smile Лепота православног свечовека и ружноћа ђавоиманог човекобога

Човек Богочовеком и ради Богочовека воли људе као бесмртна, боголика и словесна бића. Бог нас је створио лепе. Оно што многи коментаришу као случајност, јесте телесни изглед православних. У Богочовеку Христу има нечег несравњено вишег од обичне Лепоте. Он је леп у апсолутном смислу, па чак и нешто више од тога. У томе је његова изузетна чар. Све што је најбоље у души људској Христос привлачи себи неким неодољивим магнетизмом љубави. Зар је коинцеденција што су православне девојке најлепше жене на свету? Православни свечовек се не горди својим изгледом иако њиме може да посрами многе западњаке који се представљају за манекене. О, не нисмо ми потомци никаквих мајмунчина, ми смо деца Божија.

„Лепота ће спасити свет“ - Достојевски

Лепота Христова- Велимировић

http://www.svetosavlje.org/biblioteka/vlNikolaj/Duhovnepouke/10.htm

Света Марија Николајевна

Свети Серафим Роуз

Света Татјана Николајевна

"Ја сам пут, истина и живот"...

"Свуда около су издаја, кукавиштво и лаж" Цар Николај II

Zainteresovan član
    Učlanjen
    12.04.2010.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    31

Podrazumevano Re: Лепота православног свечовека и ружноћа ђавоиманог човекобога

Истина.
    :whistling: http://www.youtube.com/watch?v=xIjdpdQttOs
    Штета што смајлији не раде у потпису.

Veoma poznat R.Žiskar (avatar)
    Učlanjen
    17.07.2006.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    233

Поента теме је?
    Дискутујемо око тога да ли је Достојевски у праву или да ли су слике лепе?
    "Свим људима вера у Бога усађена је у срце. Лажу они који кажу да не вјерују у Божје постојање"
    Луције Енеј Сенека млађи

Buduća legenda Сале! (avatar)
    Učlanjen
    18.08.2006.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    833

Citat Original postavio R.Žiskar Pogledaj poruku
    Поента теме је?
    Дискутујемо око тога да ли је Достојевски у праву или да ли су слике лепе?
    ако сам га добро разумео хтео је рећи да ми православци не да смо само лепи духом већ и телом
    Брига вука шта овце мисле о њему!

Buduća legenda
    Učlanjen
    25.09.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Pa ovaj, ja sam imao prilike da putujem Venecuelom, a tamošnje devojke...lepe, onako. Baš da se kaže. A nisu pravoslavke.

Domaćin Electric eXecutor (avatar)
    Učlanjen
    12.06.2006.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    73

Citat Original postavio Hungan Pogledaj poruku
    Pa ovaj, ja sam imao prilike da putujem Venecuelom, a tamošnje devojke...lepe, onako. Baš da se kaže. A nisu pravoslavke.
    To ti satana zamaglio vid, pa de paklene ne pravoslavne bestije si gledao kao lepotice.

Mala sala.
    My father told me not to get old. Should have listened to him.

Učlanjen
    18.08.2006.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    833

Citat Original postavio Electric eXecutor Pogledaj poruku
    To ti satana zamaglio vid, pa de paklene ne pravoslavne bestije si gledao kao lepotice.

Mala sala.
    јел видиш шта ђаво може човеку да уради
    Mala sala.

Buduća legenda
    Učlanjen
    25.09.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio Electric eXecutor Pogledaj poruku

Mala sala.
    Znao sam da me nešto napada...idem ulicom i samo zveram okolo...

Bulletdodger nije na forumu
    Aus dem Paradies, das Cantor uns geschaffen, soll uns niemand vertreiben können.
    Iskusan Bulletdodger (avatar)
    Učlanjen
    22.08.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    102

Citat Original postavio SlovesniFilozof Pogledaj poruku
    Човек Богочовеком и ради Богочовека воли људе као бесмртна, боголика и словесна бића. Бог нас је створио лепе. Оно што многи коментаришу као случајност, јесте телесни изглед православних. У Богочовеку Христу има нечег несравњено вишег од обичне Лепоте. Он је леп у апсолутном смислу, па чак и нешто више од тога. У томе је његова изузетна чар. Све што је најбоље у души људској Христос привлачи себи неким неодољивим магнетизмом љубави. Зар је коинцеденција што су православне девојке најлепше жене на свету? Православни свечовек се не горди својим изгледом иако њиме може да посрами многе западњаке који се представљају за манекене. О, не нисмо ми потомци никаквих мајмунчина, ми смо деца Божија.

„Лепота ће спасити свет“ - Достојевски
    Ti si kao video sve zhene pa znash .
    ...Meine Seele selber ist diese Flamme:
    unersättlich nach neuen Fernen .

Aktivan član Vitali (avatar)
    Učlanjen
    11.12.2006.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    5
    Reputaciona moć
    58

tema je glupava.. povezivanje religije i telesne lepote.. pff...
    foederis aequas dicamus leges

Bulletdodger nije na forumu
    Aus dem Paradies, das Cantor uns geschaffen, soll uns niemand vertreiben können.
    Iskusan Bulletdodger (avatar)
    Učlanjen
    22.08.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    102

Citat Original postavio rogozub Pogledaj poruku
    Ova tema jeste , ali tema o vezi lepote i religije bi bila na mestu , naravno ako bi bila dobro postavljena.
    ...Meine Seele selber ist diese Flamme:
    unersättlich nach neuen Fernen .

Učlanjen
    11.12.2006.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    5
    Reputaciona moć
    58

okej lepote, ali telesne lepote? kako da postignesh da ti vernici budu lepi na taj nachin? zabranish pristup ruzhnim ljudima? sveshtenstvo da im placja plastichne operacije, shta?

a i u pravoslavlju je bilo ruzhnih ljudi.. neko zlurad bi mogao da kazhe da je sveti hristofor bio ruzhan kao pas- bukvalno. jedna stara ruska ikona:

Elita CrniĐavo (avatar)
    Učlanjen
    07.07.2010.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    487

Зар је коинцеденција што су православне девојке најлепше жене на свету?
    Brate sad ga pretera

Elita CrniĐavo (avatar)
    Učlanjen
    07.07.2010.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    487

Je l' ovo projekcija?

Tema je odlična. Verujem da telesna lepota izvire iz duhovne lepote. Meni svaki koji u sebi nema duhovne lepote taj je ružan, pa makar imao lepe crte lica itd. Moje mišljenje je da je telesna lepota bez duhovne lepote isto što i prljavi WC okrečen spolja.

Učlanjen
    11.12.2006.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    5
    Reputaciona moć
    58

Tema je odlična. Verujem da telesna lepota izvire iz duhovne lepote. Meni svaki koji u sebi nema duhovne lepote taj je ružan, pa makar imao lepe crte lica itd. Moje mišljenje je da je telesna lepota bez duhovne lepote isto što i prljavi WC okrečen spolja.
    glupost. ako je neko dojajno ruzhan, ako je duhovan, necje naprasno postati lep.

jedino mozhe neki sharm ili slichno da utiche na subjektivni utisak o dopadljivosti neke osobe, pa samim tim i, iluzorno, na posmatranje nechije fizichke lepote, ali telesna lepota i duhovnost apsolutno nemaju, niti mogu da imaju ikakve veze.

ako mislish suprotno, budi ljubazan, pa nam objasni mehanizme kojima mozhe da se desi prolepshavanje choveka proporcionalno povecjanju njegove duhovnosti.

Elita CrniĐavo (avatar)
    Učlanjen
    07.07.2010.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    487

glupost. ako je neko dojajno ruzhan, ako je duhovan, necje naprasno postati lep.

jedino mozhe neki sharm ili slichno da utiche na subjektivni utisak o dopadljivosti neke osobe, pa samim tim i, iluzorno, na posmatranje nechije fizichke lepote, ali telesna lepota i duhovnost apsolutno nemaju, niti mogu da imaju ikakve veze.

ako mislish suprotno, budi ljubazan, pa nam objasni mehanizme kojima mozhe da se desi prolepshavanje choveka proporcionalno povecjanju njegove duhovnosti.
    Ne mogu da objasnim mehanizam već je to jednostavno onako kako ja osećam. Čovek koji je dobar za mene je lep. Imam drugara koji nema jedno oko, a koji je duša od čoveka. On je za mene zaista lep čovek. Poznajem gomilu rđavih ljudi za koje mnogi, kada ih vide, kažu da su lepi, ali meni su takvi ljudi zaista ružni. To je onako kako ja osećam.

Moderator Borac za prava zivotinja (avatar)
    Učlanjen
    02.09.2007.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    96
    Reputaciona moć
    4355

Fakat, Romanovi su bili lepi ljudi. Ali, ima toliko lepih koji nisu pravoslavci ...

Na gornjim fotkama lepotu, čini mi se, "nose" krupne, izražajne oči. Da nije reč o izuzetno mladim devojkama, rekla bih i - produhovljene.

A što se tiče lepote, tu opet dolazimo do večitog filozofskog pitanja šta je (i kome) lepo. Iliti, postoji li objektivno lepo?

Nisam sigurna da razumem poentu ove teme.
    Tuđa mišljenja su kao ekseri: što više udaramo po njima, to dublje prodiru.

Veoma poznat
    Učlanjen
    21.11.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio Borac za prava zivotinja Pogledaj poruku
    Fakat, Romanovi su bili lepi ljudi. Ali, ima toliko lepih koji nisu pravoslavci ...

Na gornjim fotkama lepotu, čini mi se, "nose" krupne, izražajne oči. Da nije reč o izuzetno mladim devojkama, rekla bih i - produhovljene.

A što se tiče lepote, tu opet dolazimo do večitog filozofskog pitanja šta je (i kome) lepo. Iliti, postoji li objektivno lepo?

Nisam sigurna da razumem poentu ove teme.
    Ono sto vecina ljudi smatra lepim su simetricni i harmonicni oblici u odredjenim proporcijama i zdravlje.
    Ideja iza nekih skola duhovnosti je da putem razlicitih vezbi covek postaje opusteniji, meksih crta i ispunjeniji zivotnom energijom, koja vodi boljem zdravlju i podmladjenom izgledu, a mnogi to dozivljavaju kao lepo.

Iskusan Übermensch (avatar)
    Učlanjen
    08.08.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    90

Koja gomila gluposti....svakom je svoja zena najlepsa na svetu....svakom su svoja deca najbolja...ciste gluposti........mi nismo potomci majmuna....mi smo sledeci korak u evoluciji..nauci da raspoznajes pojmove...

prvi put da vidim da neko ima fetis na fresku...

Učlanjen
    18.08.2006.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    833

Citat Original postavio Hungan Pogledaj poruku
    Znao sam da me nešto napada...idem ulicom i samo zveram okolo...
    нечиста савест

Učlanjen
    02.09.2007.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    96
    Reputaciona moć
    4355

Citat Original postavio pandkungfu Pogledaj poruku
    Ono sto vecina ljudi smatra lepim su simetricni i harmonicni oblici u odredjenim proporcijama i zdravlje.
    Ideja iza nekih skola duhovnosti je da putem razlicitih vezbi covek postaje opusteniji, meksih crta i ispunjeniji zivotnom energijom, koja vodi boljem zdravlju i podmladjenom izgledu, a mnogi to dozivljavaju kao lepo.
    Marija i Tatjana nisu stigle da se bave tim vežbama; umrle su mlade. Njihova lepota je rezultat nasleđenih osobina.

Boldovano: da li to znači da stari ne mogu biti lepi? Ili mogu, pod uslovom da deluju mlađe nego što jesu? Ako je životno iskustvo+mudrost ono što bi najpribližnije određivalo produhovljenost, zar ne bi bilo logično da se tek u izvesnim godinama postaje "istinski lep"?

Elita CrniĐavo (avatar)
    Učlanjen
    07.07.2010.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    487

Što je čovek dobriji sve je lepši.

Učlanjen
    18.08.2006.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    833

материјалистичко гледање.

сигурно ти не би било пријатно да проведеш доста времена са недуховном/негативном особом ма како он/она изгледао/ла.

Učlanjen
    02.09.2007.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    96
    Reputaciona moć
    4355

Preporuka: Oskar Vajld i "Slika Dorijana Greja".

Postoji i fizička lepota koja nema veze s dobrotom.
    Postoje ljudi koji su dobri a fizički odbojni.
    Nemojte mi reći da je prvo što pomislite kada se okrenete za lepom devojkom (lepim muškarcem) - njena/njegova dobrota. Fizički izgled je promenljiva veličina; karakter - teško.

Ne možemo na osnovu izgleda baš precizno utvrditi ni osnovne karakterne crte, a kamoli nešto dublje ... osim ako sa tom osobom ne podelimo džak soli. E tek onda možemo da tvrdimo da je neko lep (ili ružan), a to uopšte ne mora biti objektivan sud.

Veoma poznat
    Učlanjen
    21.11.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio Borac za prava zivotinja Pogledaj poruku
    Marija i Tatjana nisu stigle da se bave tim vežbama; umrle su mlade. Njihova lepota je rezultat nasleđenih osobina.
    Hmm, pa nisam ni rekao da lepota dolazi samo kroz vezbanje.
    a simetricna, proporcionalna gradja je u najvecoj meri posledica dobre genetike.
    Boldovano: da li to znači da stari ne mogu biti lepi? Ili mogu, pod uslovom da deluju mlađe nego što jesu? Ako je životno iskustvo+mudrost ono što bi najpribližnije određivalo produhovljenost, zar ne bi bilo logično da se tek u izvesnim godinama postaje "istinski lep"?

Sto se tice samo fizickog izgleda i starosti, pozvao bih se na Holivud. Rekao bih da je ovo holivudski ideal starosti:

Iskusan, mudar, ali jos uvek mladolik i energican.

Pa ne bas, mudrosti i iskustvo bude postovanje, ne osecaj lepote, vezbe koje pominjem pre uticu na vitalnost i smirenost.

Slične teme

Pravila za slanje poruka

• Ne možete kreirati novu temu
  • Ne možete poslati odgovor
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoju poruku
  •