Verovanje...istinsko...

Übermensch

Iskusan
Poruka
6.016
Evo jedno logicno pitanje....

kroz istoriju slusamo izjave tipa..da isus nije vaskrsao nasa vera bi bila besmislena.....
gledamo ljude kako cine razna dela...dobra....da bi otisli u raj....
gledamo muslimane kako se dizu u vazduh radi 75 devica.....

i tu se normalnom coveku...postavi jedno pitanje....

da li iko na ovom svetu veruje...istinski...da li ima bilo koji covek cije delanje za religiju...nije zasnovano na licnoj koristi i na strahu od smrti..
da li je Nice upravu kad kaze da je jedini hriscanin umro na krstu....

Da li iko veruje...zato sto religiju voli...a ne zato sto se plasi smrti...da li je religija..istinski ideal...ili samo anestetik koji treba da umiri ljude...i da im objasni ono cega se plase...ono sto im je nepoznato....smrt...

...slucajno sam ovo postavio na pdf politika...molim moderatore da premeste temu na religiju...
 
Poslednja izmena:
Evo jedno logicno pitanje....

kroz istoriju slusamo izjave tipa..da isus nije vaskrsao nasa vera bi bila besmislena.....
gledamo ljude kako cine razna dela...dobra....da bi otisli u raj....
gledamo muslimane kako se dizu u vazduh radi 75 devica.....

i tu se normalnom coveku...postavi jedno pitanje....

da li iko na ovom svetu veruje...istinski...da li ima bilo koji covek cije delanje za religiju...nije zasnovano na licnoj koristi i na strahu od smrti..
da li je Nice upravu kad kaze da je jedini hriscanin umro na krstu....

Da li iko veruje...zato sto religiju voli...a ne zato sto se plasi smrti...da li je religija..istinski ideal...ili samo anestetik koji treba da umiri ljude...i da im objasni ono cega se plase...ono sto im je nepoznato....smrt...

jao koji sam ja idiot....slucajno sam ovo postavio na pdf politika...molim moderatore da premeste temu na religiju...

Pa covece Hrist je i dosao da bi nam te stvari objasno a ti tvrdis da je nepoznato, mozda tebi.
 
Isus nije raspet nego je prije raspeca uskrsnuo na nebo i to tjelesno.Umjesto njega je raspet covjek koji je licio na njega i uzlicio se narodu kao da je Isusa nije bio Isus.Prije Sudnjeg Dana ce se pojaviti Isus i sici ce s Neba i vladace narodom do unistenja zemlje.
 
ja sam iskreno cist ateista....ali imam neke hriscanske ideale.....i postovanje ka ranom hriscanstvu...sve posle toga za mene je trulo...i nepravilno...

Ja sam jednostavno više okrenut nauci, ali ostavljam uvijek prostor da je moguće da postoji nešto što vlada svijetom. Da ja kažem da postoji, ili da ne postoji, smatram da nijesam dovoljno kompetentan. Samo, ako me ubjeđuješ da postoji, za to tražim kvalitetne dokaze
 
Ovu temu je otvorio ateista i zato ne moze da prodru ljudi koji vjeruju.Vjera se prihvata ubjedjenjem da je to tako i treba se biti spreman za vjeru i poginuti.

ali da li bi taj isti vernik poginu za veru da nije uveren u raj posle smrti..da ce biti nagradjen...da li je to stvar neke vere...ili ciste koristi...da li bi bio spreman da pogine..samo radi dobrote od koje nista ne bi imao..?.......
ljudi su suvise slabo razvijeni mentalno da bi ista gledali van svoje ljusture..pa i hriscanstvo....
 

Back
Top