Shta posle Filoloshke gimnazije? Mozda medicina???
Prikazujem rezultate 1 do 6 od 6

Tema: Shta posle Filoloshke gimnazije? Mozda medicina???

Početnik
    Učlanjen
    13.07.2010.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano Shta posle Filoloshke gimnazije? Mozda medicina???

Koji fakultet posle Filoloshke??? Pomagaj teee...

Sem, naravno, Filoloshkog fakulteta... Ja sam razmishljala o medicinskom ali ne znam.... ne znam ni kako to ide uopshte.... Ja cu sada 4. godinu i nikada nisam ozbiljnije razmishljala o tome shta dalje. Volela bih medicinu ali ne znam kako bih se tamo snashla... Kako to ide? Jel to uopshte moze? I uzimajuci u obzir one koji su zavrshili srednju Medicinsku... oni vec imaju znanje.... Jaaaaooojjj... nishta ne znam... nishta ne kapiram.... svi mi prichaju razlichito zato HEEEELLLPP!!!!

Veoma poznat gibica (avatar)
    Učlanjen
    18.10.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    1398

Podrazumevano Re: Shta posle Filoloshke gimnazije? Mozda medicina???

Trebalo bi da mozes da upises Medicniski fakultet.
    Uslovi za upis ove godine :
    http://www.med.bg.ac.rs/?sid=1408

A zasto se ne bi snala, to je fakultet kao i svaki drugi, mozda zahteva malo vise rada i odricanja, ali ako se redovno radi i uci moze da se zavsi u roku.
    Oni koji su zavrsili srednju medicinsku imaju malu pocetnu prednost u odnosu na one koji su zavrsili gimnaziju, ali se ta prednost vrlo brzo gubi ako se previse oslanjaju na znanje iz srednje skole, posto je gradivo na fakultetu daleko obimnije.

Ističe se Salle Buddha (avatar)
    Učlanjen
    27.06.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    52

Isto kao sa Ekonomskim fakultetom, i brucosima koji su svrsili gimnaziju i srednju Ekonomsku... gimnazijalce glava boli od racunovodstva, a ekomonci imaju obimno predznanje i prilicno su laid back po tom pitanju. Al' sa druge strane, gimnazijalci 'razvaljuju' matematiku, a ekonomcima je to najveci bauk.
    Ekonomisti opet imaju blagu prednost kod teorijskih predmeta tipa... ek. geografija, posl. ekonomija, ek. informatika... al' se znanje prosiruje, i ono sto su zapamtili (ako su uopste nesto i zapamtili, jer vishe malo ko uchi zbog znanja, svi uce mehanicki), moze im koristiti eventualno u I. god, kasnije jok...

Jedini problem moze da ti predstavlja upis, jer prema statutu, nije naznaceno da li je dozvoljen prijem brucosa iz specijalizovanih skola (fil. gimnazija, umetnickih, bla bla...), no trebala bi da se informises na vreme o tome.
    "Imaj smelosti da budesh razuman." Emanuel Kant.

Elita
    Učlanjen
    15.05.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    205

Citat Original postavio K.C_Rosalie Pogledaj poruku
    Koji fakultet posle Filoloshke??? Pomagaj teee...

Sem, naravno, Filoloshkog fakulteta... Ja sam razmishljala o medicinskom ali ne znam.... ne znam ni kako to ide uopshte.... Ja cu sada 4. godinu i nikada nisam ozbiljnije razmishljala o tome shta dalje. Volela bih medicinu ali ne znam kako bih se tamo snashla... Kako to ide? Jel to uopshte moze? I uzimajuci u obzir one koji su zavrshili srednju Medicinsku... oni vec imaju znanje.... Jaaaaooojjj... nishta ne znam... nishta ne kapiram.... svi mi prichaju razlichito zato HEEEELLLPP!!!!
    Ne kazem da je nemoguce ali je vrlo malo moguce da ces se snaci . Ako me razumes . Nije da te 'odgovaram' od toga ali mislim da treba da biras vrlo pametno . Filoloska gimnazija je filoloska, vi ne da nemate pojma o biologiji, hemiji i dr nego nemate predstavu . Sto naravno ne znaci da se ti ili neko drugi ne bi snasao, samo kazem da bi to sigurno zahtevalo velika odricanja sa tvoje strane . Probaj recimo da pogledas plan i program na medicinskom fakultetu . Svaki predmet koji ti 'zapadne' za oko pojedinacno . Pretrazi na internetu sta se, kako, koliko obimno izucava ....

Ono sto sam do sada primetio je da mnogi fakutlete biraju samo na osnovu radnog mesta . Razmisljao na sledeci nacin, "Zavrsicu ekonomiju da bih bio bankar" zato sto vole bankarstvo i sta vec ne, a zapravo nisu ni sami svesni koliko je to velika greska kada dodju na prva predavanja i vide da ne pripadaju tamu .

Sigurno da je moguce(zakonski ali i prakticno) samo treba puno ali bas puno raditi . Medicinski fakultet je nesto sto i sami ucenici medicinske srednje skole zavrsavaju sa poteskocama a da ne govorim o onima koji nisu omirisali 'cari' gore navedenih predmeta .

Kao sto rekoh, ne daj da te nista obeshrabri, izgooglaj ovo sto sam ti rekao, probaj da se malo vise pustis u pricu i vidis da li si ti za to . Da li ti zelis biti samo lekar jer si to videla na filmu i dopalo ti se, volis da lecis .... ili je to ipak ona prava ambicija, ucenje sa zadovoljstvom , za svoju dusu u nadi da ce to nekom nekada u buducnosti pomoci .

Pozdrav

Buduća legenda
    Učlanjen
    21.10.2009.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    0

Super, konkurisi za medicinu ili sta god oces prirodnjacke prirode, meni manje konkurencije za ovo sto ja hocu.

Primećen član
    Učlanjen
    26.06.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    47

Milsim da mozes medicinu da upises,ja znam jednu devojku koja je isla u Trecu gimnaziju,na italijanskom je imala predavanja,hemiju je krenula od nule da sprema,ni bios nije nesto posebno znala,i upisala se na budzet....A,posle sve zavisi ko se kako snadje............... U prvu godinu studija medicine može da se upiše lice koje ima odgovarajuće srednje obrazovanje u četvorogodišnjem trajanju i ako je zdravstveno sposoban za studije medicine.
    Pod odgovarajućim srednjim obrazovanjem za studije medicine smatraju se gimnazija, srednja medicinska škola, škola veterinarskog usmerenja i ostale škole iz oblasti zdravstva.

Slične teme

1. Sta posle gimnazije????
    Autor pamet u forumu Škole
    Odgovora: 23
    Poslednja poruka: 04.06.2010., 01:30
  2. sta da upisem posle gimnazije?
    Autor katarina_87 u forumu Arhiva
    Odgovora: 29
    Poslednja poruka: 30.01.2008., 12:06
  3. ETF ili FON posle Filoloske gimnazije
    Autor Zaphod Beeblebrox u forumu Arhiva
    Odgovora: 9