Moze li uz Sumamed da se daje Fluimucil?

brizna mama

Primećen član
Poruka
505
Moze li uz Sumamed da se daje Fluimucil za iskašljavanje? Sumamed je lek koji je prepisala doktorka u Hrvatskoj mom detetu nakon dijagnoze bronhitisa. Daje se na 24 sata po 10ml i to tri dana. Moze li uz to da se daje fluimucil za iskasljavanje ili Prospan? Molim za odgovor jer je to izgleda poprilično jak lek, a malena (9,5g) ima temperaturu već četvrti dan i dosta kašlje. Možda informacije nisu detaljne, ali nisam ja sa detetom na moru već moja sestra, tako da imam informacije posredno.
 
Moze li uz Sumamed da se daje Fluimucil za iskašljavanje? Sumamed je lek koji je prepisala doktorka u Hrvatskoj mom detetu nakon dijagnoze bronhitisa. Daje se na 24 sata po 10ml i to tri dana. Moze li uz to da se daje fluimucil za iskasljavanje ili Prospan? Molim za odgovor jer je to izgleda poprilično jak lek, a malena (9,5g) ima temperaturu već četvrti dan i dosta kašlje. Možda informacije nisu detaljne, ali nisam ja sa detetom na moru već moja sestra, tako da imam informacije posredno.

Uz Sumamed se kad je bronhitis u pitanju i daje sirup za iskašljavanje. Po meni Prospan je bolji jer je na biljnoj bazi i pedijatri vole da ga propisuju.Pokazao se izuzetno dobar u praksi. Fluimucil je fabrički proizvod , ali također djelotvoran kao sredstvo za iskašljavanje. Ja bih prednost dala Prospanu. Sumamed je atibiotik iz grupe makrolida i iako se piju samo tri tablete, svaki dan po jedna, djeluju 10 dana.Takva im je bioraspoloživost u organizmu. Pored antibiotika i sredstva za iskašljavanje može se propisati i salbutamol; sirup ili kapi ako je djete jako malo.On širi disajne puteve i olakšava disanje, ukoliko ima gušenja, a također pomaže u iskašljavanju inflamatornog sekreta. Inače smatra se da je tečnost najbolji ekspektorans, odn. sredstvo za iskašljavanje, tako da se preporučuje da uzima što više tečnosti, vode, čajeva.
 
Hvala još jednom. Doktorka nam je preporučila da se uradi spirometrija zbog nekih asimetričnih šumova. Kakva su to ispitivanja i kakva jeprocedura zakazivanja i gde?

Spirometrija se obično preporučuje kod hroničnih inflamatornih (astma) ili HOBP-a kod starijih ljudi, ali moguće je da je doktorica tražila da vidi težinu akutnog stanja, odn. inflamacije. Spirometrija pokazuje FEV1 ..brzinu izdahnutog vazduha u prvoj sekundi ..ukoliko je ispod graničnih vrijednosti ukazuje na opstrukciju, tj. začepljenost disajnih puteva - u ovom slučaju bronhija, suženih zbog zapaljenskog procesa ..odn. pokazat će koliko su suženi, inflamirani bronhiji ...Pored toga spirometrijom se mogu dobiti i drugi parametri funkcije pluća, poput totalnog plućnog kapaciteta (TLC),vitalnog kapaciteta (VC) rezidualnog volumena (RV) .. koji su značajni i prate se u hroničnim stanjima.
Spirometrija postoji na svakom pulmološkom odjeljenju, ali kabineti za spirometriju često postoje i u okviru Doma Zdravlja. Raspitajte se da li postoji takav kabinet u Domu Zdravlja, najbolje bi bilo tamo obaviti pretragu.
Nije invazivna, osoba samo maksimalno udahne i izdahne u cijev aparata. Kompjuter izbaci sve potrebne vrijednosti koje doktor kasnije protumači.
 
Moze li uz Sumamed da se daje Fluimucil za iskašljavanje? Sumamed je lek koji je prepisala doktorka u Hrvatskoj mom detetu nakon dijagnoze bronhitisa. Daje se na 24 sata po 10ml i to tri dana. Moze li uz to da se daje fluimucil za iskasljavanje ili Prospan? Molim za odgovor jer je to izgleda poprilično jak lek, a malena (9,5g) ima temperaturu već četvrti dan i dosta kašlje. Možda informacije nisu detaljne, ali nisam ja sa detetom na moru već moja sestra, tako da imam informacije posredno.

Sumamed je veoma jaka hemijska supstanca, koja privremeno otklanja problem ili simptom ali dugoročno mogu nastati posledice po organizam na bazi narušenog imuniteta.
Pogotovo za dete za koje odgovarate od onih trenutka i pre nego što ste rešili da ga začnete.
Takve "hemije" na neki našin preuzimaju prirodnu funkciju zaštite organizma, to ne valja!
 
Poslednja izmena od moderatora:

Back
Top