Jim Morrison, Janis Joplin, Jimmy Hendrix

Stoorbak

Primećen član
Poruka
651
Pa malo smo iz zapostavili, zar ne??? Bavimo se pitanjima koja bash i ne zasluzuju toliku paznju, kao na primer PINK, samo se za DZ svadjamo i prepucavao k'o ludi!!!Za one koji rock nazivaju glupostima i dodeljuju mu razne "egzoticne" atrubute evo malo informacija o tri kralja Rock'n'roll-a:

James Douglas Morrison rodjen 8. decembra 1943 godine, drzava Florida. Umro je 3. jula 1971 godine u svojoj 27 godini, u sobi pariskog hotela, pod josh uvek nerazjashnjenim okolnostima :( Bio je onivac i frontman grupe The Doors!!! Uzasavo je puritansku Ameriku svojim kontraverznim nastupima i tekstovima kao na primer Riders on the storm, In the end, shto se vidi iz prilozenog:
The End

This is the end
Beautiful friend
This is the end
My only friend, the end
Of our elaborate plans, the end
Of everything that stands, the end
No safety or surprise, the end
I'll never look into your eyes...again
Can you picture what will be
So limitless and free
Desperately in need...of some...stranger's hand
In a...desperate land
Lost in a Roman...wilderness of pain
And all the children are insane
All the children are insane
Waiting for the summer rain, yeah
There's danger on the edge of town
Ride the King's highway, baby
Weird scenes inside the gold mine
Ride the highway west, baby
Ride the snake, ride the snake
To the lake, the ancient lake, baby
The snake is long, seven miles
Ride the snake...he's old, and his skin is cold
The west is the best
The west is the best
Get here, and we'll do the rest
The blue bus is callin' us
The blue bus is callin' us
Driver, where you taken' us
The killer awoke before dawn, he put his boots on
He took a face from the ancient gallery
And he walked on down the hall
He went into the room where his sister lived, and...then he
Paid a visit to his brother, and then he
He walked on down the hall, and
And he came to a door...and he looked inside
Father, yes son, I want to kill you
Mother...I want to...**** you
C'mon baby, take a chance with us
C'mon baby, take a chance with us
C'mon baby, take a chance with us
And meet me at the back of the blue bus
Doin' a blue rock
On a blue bus
Doin' a blue rock
C'mon, yeah
Kill, kill, kill, kill, kill, kill
This is the end
Beautiful friend
This is the end
My only friend, the end
It hurts to set you free
But you'll never follow me
The end of laughter and soft lies
The end of nights we tried to die
This is the end

Iza sebe je ostavio 6 albuma:
1.The Doors, iz koga je definitivno ostala legendarna pesma Light My Fire !!!
2.Strange days, izdvojio bih People are strange
3.Witing for the sun
4.The soft parade.
5.Morrison Hotel
6.LA Woman [Jim nije doziveo izlazak ovog albuma, jer je bio ometem zbog dobro poznatih razloga]
 
Janis Lyn Joplin rodjena 19. januara 1943 u Port Arthur, drzava Texas. Pevala je u malim barovima shirom Texas-a. Uglavom je pevala blues i gospel. Svoje prve "ozbiljnije" muzicke korake nacinila je u bandu Big Brother and the Holding Company. U legendu se pretocio njen nastup na Woodstock-u '69, kada je zbog velikog konzumiranja alkohola [popila je litar viskija] morala da prekine koncert!!! Ostala je pesma Summertime:

Summertime, time, time,
Child, the living’s easy.
Fish are jumping out
And the cotton, Lord,
Cotton’s high, Lord, so high.
Your daddy’s rich
And your ma is so good-looking, baby.
She’s looking good now,
Hush, baby, baby, baby, baby, baby,
No, no, no, no, don’t you cry.
Don’t you cry!
One of these mornings
You’re gonna rise, rise up singing,
You’re gonna spread your wings,
Child, and take, take to the sky,
Lord, the sky.
But until that morning
Honey, n-n-nothing’s going to harm you now,
No, no, no, no, no, no, no, no, no, no, no, no, no, no, no, no
No, no, no, no, no, no, no, no, no, no, no, no, no, no, no, no
No, no, no, no, no, no, no, no, no,
Don’t you cry,
Cry.
Iz sebe zajeno sa Big Brother and the Holding Company ostavlja album Big Brother & The Holding Company, koji je izdat septembra 1967, zatim Cheap Thrills iz '68 godine, na kojem se nalaze legendarne pesme Peace of my heart i Summertime. Nakon ovopg izdanja Janis radi sama, svetlost dana 1969 godine ugledao je album I Got Dem Ol' Kozmic Blues Again Mama! Na samom "tragicnom kraju svoje karijere izdaje album Pearl 1971, samo par meseci pre svoje smrti.
Umrla je kao i Jim Morrison u svoj 27 godini oktobra 1970 godine u LA-u
 
pa znate sta. uz moje najdublje izvinjenje, amlo ste se nalozili. mislim u redu je, volim i ja rock kapiras, ali nemojte se sad toliko loziti. kapiram ja vas totalno, sad vi kao slusate rock i vi ste DRUGACIJI!!! vau. imala sam i ja slicne tripove. pazi, treba obratiti paznju i na druge ljude, sta oni vole i zasto? mislim, hvala za informacije, al bas i nije svaka cast, ako sam stvarno fan npr morissona, otici cu na sajt doorsa i sve cu saznati. i pola ovih sto ti pisu svaka cast isl su foliranti i za hendrixa morissona i jopplinku su prvi put culi iz tvog komentara. lozite se ljudi mnogo, brate. spustite se na zemlju!
 
Nancy:
pa znate sta. uz moje najdublje izvinjenje, amlo ste se nalozili. mislim u redu je, volim i ja rock kapiras, ali nemojte se sad toliko loziti. kapiram ja vas totalno, sad vi kao slusate rock i vi ste DRUGACIJI!!! vau. imala sam i ja slicne tripove. pazi, treba obratiti paznju i na druge ljude, sta oni vole i zasto? mislim, hvala za informacije, al bas i nije svaka cast, ako sam stvarno fan npr morissona, otici cu na sajt doorsa i sve cu saznati. i pola ovih sto ti pisu svaka cast isl su foliranti i za hendrixa morissona i jopplinku su prvi put culi iz tvog komentara. lozite se ljudi mnogo, brate. spustite se na zemlju!

Ma daj, ja sam se na gore navedene likove lozio josh pre nekoliko godina, a bolje da ti ne pricam o mracnim bandovima na koje se trenutno lozim!!! Nikoga ja ne teram da slusha Doorse i ostale, samo sam hteo malo da ih edukujem zbog toga shto su poceli da pljuju po R'n'R, a to me strashno nervira :))
p0z
 
janis , jim i jimmi stvarno zasluzuju da se zauvek pamte
jim je mnogo ucinio , janis takodje (p aona je kraljica blues-a) a o hendrix-u da ne govorim
covek je bio zakon , jedino je steta sto su tako brzo zavrsili (svi su umrili mladi , a takvi su i zapamceni , kao ''zauvek mladi'') , jer mogli su jes mnogo toga da urade i da naprave.
zato MI NE TREBA DA SE "SPUSTIMO NA ZEMLJU"
kako rece ona devojka, vec treba da OBOZAVAMO OVE LIKOVE , jer im muzika stvarno mnogo duguje...
 
angie88:
janis , jim i jimmi stvarno zasluzuju da se zauvek pamte
jim je mnogo ucinio , janis takodje (p aona je kraljica blues-a) a o hendrix-u da ne govorim
covek je bio zakon , jedino je steta sto su tako brzo zavrsili (svi su umrili mladi , a takvi su i zapamceni , kao ''zauvek mladi'') , jer mogli su jes mnogo toga da urade i da naprave.
zato MI NE TREBA DA SE "SPUSTIMO NA ZEMLJU"
kako rece ona devojka, vec treba da OBOZAVAMO OVE LIKOVE , jer im muzika stvarno mnogo duguje...

Za mene su oni stvarno legende, ali u neku ruku mozda je i bolje shto su tako mladu umreli. Po nekoj mojoj teoriji da su ziveli i dalje i da su i dalje radili ko zna shta bi bilo sa njihovom muzikom??? Jednostavno posle nekog odredjenog preioda sve ono shto vredi pocinje da se komercijalizuje!!! Isti je slucaj i sa Kurt Cobain-om, ostvaio covek tri najveca izdanja u istoriji muzike i roknuo se, postao legenda, a mozda im je to i bio cilj?????
p0z
 
Stoorbak:
Za mene su oni stvarno legende, ali u neku ruku mozda je i bolje shto su tako mladu umreli. Po nekoj mojoj teoriji da su ziveli i dalje i da su i dalje radili ko zna shta bi bilo sa njihovom muzikom??? Jednostavno posle nekog odredjenog preioda sve ono shto vredi pocinje da se komercijalizuje!!! Isti je slucaj i sa Kurt Cobain-om, ostvaio covek tri najveca izdanja u istoriji muzike i roknuo se, postao legenda, a mozda im je to i bio cilj?????
p0z
Izvini,da slucajno ovim ne aludiras da je bolje da je Metalika zaboravila da svira, da se AD-DC raspao a da su Ozi ili Pejdz umli pre 20 god!?!
 
Stoorbak:
Pa malo smo iz zapostavili, zar ne??? Bavimo se pitanjima koja bash i ne zasluzuju toliku paznju, kao na primer PINK, samo se za DZ svadjamo i prepucavao k'o ludi!!!Za one koji rock nazivaju glupostima i dodeljuju mu razne "egzoticne" atrubute evo malo informacija o tri kralja Rock'n'roll-a:

James Douglas Morrison rodjen 8. decembra 1943 godine, drzava Florida. Umro je 3. jula 1971 godine u svojoj 27 godini, u sobi pariskog hotela, pod josh uvek nerazjashnjenim okolnostima :( Bio je onivac i frontman grupe The Doors!!! Uzasavo je puritansku Ameriku svojim kontraverznim nastupima i tekstovima kao na primer Riders on the storm, In the end, shto se vidi iz prilozenog:
The End

This is the end
Beautiful friend
This is the end
My only friend, the end
Of our elaborate plans, the end
Of everything that stands, the end
No safety or surprise, the end
I'll never look into your eyes...again
Can you picture what will be
So limitless and free
Desperately in need...of some...stranger's hand
In a...desperate land
Lost in a Roman...wilderness of pain
And all the children are insane
All the children are insane
Waiting for the summer rain, yeah
There's danger on the edge of town
Ride the King's highway, baby
Weird scenes inside the gold mine
Ride the highway west, baby
Ride the snake, ride the snake
To the lake, the ancient lake, baby
The snake is long, seven miles
Ride the snake...he's old, and his skin is cold
The west is the best
The west is the best
Get here, and we'll do the rest
The blue bus is callin' us
The blue bus is callin' us
Driver, where you taken' us
The killer awoke before dawn, he put his boots on
He took a face from the ancient gallery
And he walked on down the hall
He went into the room where his sister lived, and...then he
Paid a visit to his brother, and then he
He walked on down the hall, and
And he came to a door...and he looked inside
Father, yes son, I want to kill you
Mother...I want to...* you
C'mon baby, take a chance with us
C'mon baby, take a chance with us
C'mon baby, take a chance with us
And meet me at the back of the blue bus
Doin' a blue rock
On a blue bus
Doin' a blue rock
C'mon, yeah
Kill, kill, kill, kill, kill, kill
This is the end
Beautiful friend
This is the end
My only friend, the end
It hurts to set you free
But you'll never follow me
The end of laughter and soft lies
The end of nights we tried to die
This is the end

Iza sebe je ostavio 6 albuma:
1.The Doors, iz koga je definitivno ostala legendarna pesma Light My Fire !!!
2.Strange days, izdvojio bih People are strange
3.Witing for the sun
4.The soft parade.
5.Morrison Hotel
6.LA Woman [Jim nije doziveo izlazak ovog albuma, jer je bio ometem zbog dobro poznatih razloga]


Malo smo navijacki nastrojeni za jednog moderatora,a?
Nemam ja nista protiv navedenih,ali bih i ja mogla sad reci:Fuj,narkomani!Ko jos njih razume.U ovoj zemlji Engleski i nije maternji,zar ne?Zato,kao moderator,ostavi ljude da pricaju o svakoj vrsti muzike,pa i o PINK-ovskoj.
 
Anonymous:
Stoorbak:
Pa malo smo iz zapostavili, zar ne??? Bavimo se pitanjima koja bash i ne zasluzuju toliku paznju, kao na primer PINK, samo se za DZ svadjamo i prepucavao k'o ludi!!!Za one koji rock nazivaju glupostima i dodeljuju mu razne "egzoticne" atrubute evo malo informacija o tri kralja Rock'n'roll-a:

James Douglas Morrison rodjen 8. decembra 1943 godine, drzava Florida. Umro je 3. jula 1971 godine u svojoj 27 godini, u sobi pariskog hotela, pod josh uvek nerazjashnjenim okolnostima :( Bio je onivac i frontman grupe The Doors!!! Uzasavo je puritansku Ameriku svojim kontraverznim nastupima i tekstovima kao na primer Riders on the storm, In the end, shto se vidi iz prilozenog:
The End

This is the end
Beautiful friend
This is the end
My only friend, the end
Of our elaborate plans, the end
Of everything that stands, the end
No safety or surprise, the end
I'll never look into your eyes...again
Can you picture what will be
So limitless and free
Desperately in need...of some...stranger's hand
In a...desperate land
Lost in a Roman...wilderness of pain
And all the children are insane
All the children are insane
Waiting for the summer rain, yeah
There's danger on the edge of town
Ride the King's highway, baby
Weird scenes inside the gold mine
Ride the highway west, baby
Ride the snake, ride the snake
To the lake, the ancient lake, baby
The snake is long, seven miles
Ride the snake...he's old, and his skin is cold
The west is the best
The west is the best
Get here, and we'll do the rest
The blue bus is callin' us
The blue bus is callin' us
Driver, where you taken' us
The killer awoke before dawn, he put his boots on
He took a face from the ancient gallery
And he walked on down the hall
He went into the room where his sister lived, and...then he
Paid a visit to his brother, and then he
He walked on down the hall, and
And he came to a door...and he looked inside
Father, yes son, I want to kill you
Mother...I want to...* you
C'mon baby, take a chance with us
C'mon baby, take a chance with us
C'mon baby, take a chance with us
And meet me at the back of the blue bus
Doin' a blue rock
On a blue bus
Doin' a blue rock
C'mon, yeah
Kill, kill, kill, kill, kill, kill
This is the end
Beautiful friend
This is the end
My only friend, the end
It hurts to set you free
But you'll never follow me
The end of laughter and soft lies
The end of nights we tried to die
This is the end

Iza sebe je ostavio 6 albuma:
1.The Doors, iz koga je definitivno ostala legendarna pesma Light My Fire !!!
2.Strange days, izdvojio bih People are strange
3.Witing for the sun
4.The soft parade.
5.Morrison Hotel
6.LA Woman [Jim nije doziveo izlazak ovog albuma, jer je bio ometem zbog dobro poznatih razloga]


Malo smo navijacki nastrojeni za jednog moderatora,a?
Nemam ja nista protiv navedenih,ali bih i ja mogla sad reci:Fuj,narkomani!Ko jos njih razume.U ovoj zemlji Engleski i nije maternji,zar ne?Zato,kao moderator,ostavi ljude da pricaju o svakoj vrsti muzike,pa i o PINK-ovskoj.

PA neka pishu ja im to i ne branim, ali zashto osporavash ovakve teme kad ih ionako ima veoma malo. Pa nne dolaze ovamo samo hoperi i Pikovci!
Pa naravno da sam nastrojen jer volim ovu muziku i o njoj pishem, ako neko ima neshto protiv bash me briga.
p0z!
 
george berger:
sima:
Ko jos razmislja o ovim likovima
E PA,"DRAGI" SIMO MENI LICNO JE DARGO STO DEBILI POPUT TEBE NE RAZMISLJAJU O "TIM LIKOVIMA(NISI PRAVILNO NAPISAO "LIKOVIMA" PISE SE CAREVIMA,prim.aut.)

hmmmmm... ne slazem se uopste sa tobom, ali mi se mnogo svidja tvoj nick! :wink: :D

A ja sam odrasla uz Doors-e... :lol:

a Janis ne volim... ima mu uzasan i krestav glas, i jednostavno ne mogu to mucenje njeno da slusam... :roll:

A Hendrix je super... 8)

samo... nekako ih smatram legendama, ali samo zato sto im je ime toliko izvikano... mislim, zato sto su poznati... nemojte pogresno da me shvatite, ja volim tu muziku ali mi nije genijalna... valjda nisam skroz u tom fazonu, pa ga ni ne kapiram do kraja... who knows :? but ok 8)
 
guitarrr_babe:
Stoorbak:
Summertime, time, time,
Child, the living’s easy.
Fish are jumping out
And the cotton, Lord,
Cotton’s high, Lord, so high...


Moram samo da dodam da je to, originalno, blues pesma iz prve crnacke opere "Porgi i Bes".


I jos nesto: nestrpljivo cekamo info on Jimi Hendrix (zasto li se, zaboga, pise Jimi ne Jimmy, nikad mi nece biti jasno...)

sad cu ja da ti pojasnim.........moj skromni prilog ovoj lepoj temi.....naime u pitanju je cisti marketinski potez.......Ima jedna lepa anegdota kad je Jimmy nazvao caleta kuci i rekao: Tata sad sam zvezda i zovu me Jimi :D
 

Back
Top