Napade u Ugandi izveli somalijski ekstremisti
Prikazujem rezultate 1 do 24 od 24

Tema: Napade u Ugandi izveli somalijski ekstremisti

Aktivan član
    Učlanjen
    09.06.2010.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano Napade u Ugandi izveli somalijski ekstremisti

Somalijska ekstremistička organizacija al-Šabab prihvatila je odgovornost za bombaške napade u Ugandi, u kojima su poginule desetine navijača koji su posmatrali televizijski prenos finalne utakmice Svetskog šampionata u fudbalu.

Portparol al-Šababa, poznat kao Ali Diri, saopštio je novinarima da je dvostruka eksplozija pripremana mesecima i objasnio da su napadi osveta za učešće Ugande u mirovnim snagama koje podržavaju somalsku vladu i da će se nastaviti.

Nadležni u Kampali su povećali broj mrtvih na 74, od kojih je većina poginula gledajući TV prenos iz Johanesburga na velikom ekranu u ragbi klubu. Ostali su poginuli u etiopskom restoranu u delu grada u kojem se okupljaju stranci.

Al-Šabab do sada nikada nije izveo veći teroristički napad izvan Somalije.

U Vašingtonu, jedan predstavnik administracije rekao je da je predsednik Obama razgovarao sa predsednikom Ugande Joverijem Musevenijem i ponudio mu podršku i pomoć. Isto predstavnik je rekao da će američki Federalni istražni biro učestvovati u istrazi.

VOA News

Aktivan član
    Učlanjen
    09.06.2010.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano Re: Napade u Ugandi izveli somalijski ekstremisti

Iskreno podrzavam Islamski pokret u Somaliji zvane Al Sabab i Hizbul Islam jer ti se pokreti bore za islamsku Somaliju koja bi bila jaka i jedinstvena.Razumijem Al Sabab da vrsi teroristicke napade jer njima smetaju strane trupe u Somaliji koje ubijaju muslimane i ne misle na Somaliju puno.Jedna od opasnosti koja vrijeba Somaliju je i Etiopija koja moze imati teritorijalne aspiracije ka Somaliji i ona salje vojsku u tu zemlju da ubija muslimane.Zato podrzavam muslimanski pokret da se svrgne stara vlada u Somaliji i da se uspostavi jedinstvena Somalija koja ce biti bazirana na Islamu.

Poznat
    Učlanjen
    29.04.2010.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Страшно, још једна бесана ноћ.

Aktivan član
    Učlanjen
    09.06.2010.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Somalija je dugo vremena u nestabilnom stanju i ona je podijeljena u interesne zone koje Somaliju dodatnu dijele i ne da da zavlada zakoni stabilnost u drzavi.To je jedna najgora stvar jer muslimani te zemlje su veoma dobri vjernici i oni se bore za svoje ognjiste da sacuvaju od stranih aspiracija jer ovako ako se nastavi Somalija ce se podijeliti.

Evo ovo je jedinstvena Somalia i vidi se odmah da je na podijeljena na sjeveru na Somaliland i da amerikancidrzi te teritoriju i uslovljavaju Somalijski narod da se pridruzi Americkoj opciji drzave.To je veoma tesko ali Somalija ce biti uvijek jedinstvena da radi za jedinstvenu Somaliju i za Islam.
    Poslednji put ažurirao/la Bucko22 : 13.07.2010. u 19:38

Aktivan član
    Učlanjen
    09.06.2010.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Somalijci su iskreno lijep narodi oni su crnci a Islam je pogodan za crnce jer ima lijepe obicaje za njih.Kaze se da su crnci najbolji vjernici i to je tacno oni kad prihvate vjeru oni je drze vema dobro i vole je.Somalija je jedna ijepa drzava i glavni grad je Mogadis a svi u drzavi su crnci a dobri muslimani.U sadasnjoj vojsci Al Sababase bore razni muslimanski narodi i u tu vojsku su dosli svi muslimani iz Azije, Maroka i drugih zemalja.Svi se oni zajednicki bore za neovisnu Somaliju i da stranim trupama nema vise mjesta u Somaliji i da im je istjeklo vrijeme.Somalija treba da bude Islamska drzava koja ce pocivati na islamskim obicajima i biti vezana za Serijat.To je nest najbolje za muslimane i mnogi muslimani ce zavidjeti Somaliji poslije rata kada vojska Islamskog pokreta pobjedi.

Elita
    Učlanjen
    22.07.2008.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio Bucko22 Pogledaj poruku
    Iskreno podrzavam Islamski pokret u Somaliji zvane Al Sabab i Hizbul Islam jer ti se pokreti bore za islamsku Somaliju koja bi bila jaka i jedinstvena.Razumijem Al Sabab da vrsi teroristicke napade jer njima smetaju strane trupe u Somaliji koje ubijaju muslimane i ne misle na Somaliju puno.Jedna od opasnosti koja vrijeba Somaliju je i Etiopija koja moze imati teritorijalne aspiracije ka Somaliji i ona salje vojsku u tu zemlju da ubija muslimane.Zato podrzavam muslimanski pokret da se svrgne stara vlada u Somaliji i da se uspostavi jedinstvena Somalija koja ce biti bazirana na Islamu.
    O, đes' ba Bucko, jalijo stara?

Aktivan član
    Učlanjen
    09.06.2010.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Eto ba, brine me situacija u Somaliji jer Somaliju volim posto je muslimanska drzava i zato volim da se ona napravi Islamskom drzavom.

Elita
    Učlanjen
    22.07.2008.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    0

Eto ba, brine me situacija u Somaliji jer Somaliju volim posto je muslimanska drzava i zato volim da se ona napravi Islamskom drzavom.
    Jašta radi, samo ti maštaj Buckan efendijo, to ništa ne košta bolan

Veoma poznat
    Učlanjen
    14.08.2008.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    1
    Reputaciona moć
    0

E oce li neko vec jednom ovom je*enom bolesniku Marinu da lupi trajni ban ili shta?

Iskusan
    Učlanjen
    04.06.2009.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    6
    Reputaciona moć
    0

Eee, što ne pitaše ove naše balije za recept. Ovi od dve eksplozije jedva 70 komada a sarajlije na Markalama od jedne 300 komada. Šta reći nego ...AMATERI.

Aktivan član
    Učlanjen
    09.06.2010.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Zasto da mi neko lupi ban kada nista lose ne cinim.Volim svoju vjeru Islam i brinem se o spoljnoj politici a to je Afganistan, Irak i Somalija.Somalija je znacajno pitanje po svjetsku politiku i tu se muslimani bore za Islamsku drzavu i to nije mala stvar.Somalija je dvadeset godina pod atnim stanjem i prakticno nema svoj suverenitet a to je zalost i zato su tu Al Sabab i Hizbul Islam da oslobode Somaliju stranih stega i da se proglasi konacno Islamska Republika Somalija.

Aktivan član
    Učlanjen
    09.06.2010.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio tetragramaton Pogledaj poruku
    Eee, što ne pitaše ove naše balije za recept. Ovi od dve eksplozije jedva 70 komada a sarajlije na Markalama od jedne 300 komada. Šta reći nego ...AMATERI.
    U Ugandi zivi 12% muslimana i to nije mala stvar.Ovaj teroristicki napad je osvjeta prema Ugandi zbog slanja svojih trupa u Somaliju i osobno osudjujem svaki teroristicki akt ali ipak vrijeme je da se nesto ucini za Somaliju.
    Posto uglavnom vodim svjetsku politiku osvrnucu se na pitanjje Markala u Sarajevu i reci cu vam da je dokazano u Hagu da je bomba stigla iz pravca gdje su Srpske snage. Mislim da je suvisno pricati o marakalama.Ostavimo to i sagledajmo pitanje Somalije koja je bitna za muslimane svijeta.

Veoma poznat
    Učlanjen
    14.08.2008.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    1
    Reputaciona moć
    0

Zasto da mi neko lupi ban kada nista lose ne cinim.Volim svoju vjeru Islam i brinem se o spoljnoj politici a to je Afganistan, Irak i Somalija.Somalija je znacajno pitanje po svjetsku politiku i tu se muslimani bore za Islamsku drzavu i to nije mala stvar.Somalija je dvadeset godina pod atnim stanjem i prakticno nema svoj suverenitet a to je zalost i zato su tu Al Sabab i Hizbul Islam da oslobode Somaliju stranih stega i da se proglasi konacno Islamska Republika Somalija.
    Podrzavash masovno ubistvo civila. Trajni ban!

Iskusan
    Učlanjen
    04.06.2009.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    6
    Reputaciona moć
    0

U Ugandi zivi 12% muslimana i to nije mala stvar.Ovaj teroristicki napad je osvjeta prema Ugandi zbog slanja svojih trupa u Somaliju i osobno osudjujem svaki teroristicki akt ali ipak vrijeme je da se nesto ucini za Somaliju.
    Posto uglavnom vodim svjetsku politiku osvrnucu se na pitanjje Markala u Sarajevu i reci cu vam da je dokazano u Hagu da je bomba stigla iz pravca gdje su Srpske snage. Mislim da je suvisno pricati o marakalama.Ostavimo to i sagledajmo pitanje Somalije koja je bitna za muslimane svijeta.
    Ama pusti ti ko je ispalio i jeli je bilo (mislim granate) nego ti pričam za učinak. 300 kom odjednom. Šta bi tek napravili da su imali Bin Ladenov avion.

Aktivan član
    Učlanjen
    09.06.2010.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Ma nemoj.To se ne tice Srba sta ja pisem u vezi svjetske politike gdje su muslimani.Koliko se ovdje stvari kaze o masakru pa cak i neke rasisticke stvari se kazu pa ljudi ostanu zivi.Rekao sam da osudjujem ovaj teroristicki napad ali da ne prestajem sa podrskom Islamskog pokreta u Somaliji jer oni trebaju realno da pobjede i da uspostave vlast u drzavi.Strane trupe se moraju povuci iz Somalije kao i americke i britanske snage iz Somalilanda i Putlanda.

Aktivan član
    Učlanjen
    09.06.2010.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Ama pusti ti ko je ispalio i jeli je bilo (mislim granate) nego ti pričam za učinak. 300 kom odjednom. Šta bi tek napravili da su imali Bin Ladenov avion.

Na povjerenju ti kazem, da akcije al kaide ne mogu podrzati jer ubijaju kroz svoje akcije puno muslimana a to je u Pakistanu i Iraku.Iskreno i ja bih podrzao Al Kaidu da nisu talibani ucinili one strahote u pakistanu i ubili mnogo muslimana.Ja sam za pravednu borbu i da se udari na neprijatelja, u toj borbi sam oduvijek podrzavao Yasera Arafata.On je bio cist covjek u dusi i ratnik koji je volio cistu borbu.

Iskusan
    Učlanjen
    04.06.2009.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    6
    Reputaciona moć
    0

Na povjerenju ti kazem, da akcije al kaide ne mogu podrzati jer ubijaju kroz svoje akcije puno muslimana a to je u Pakistanu i Iraku.Iskreno i ja bih podrzao Al Kaidu da nisu talibani ucinili one strahote u pakistanu i ubili mnogo muslimana.Ja sam za pravednu borbu i da se udari na neprijatelja, u toj borbi sam oduvijek podrzavao Yasera Arafata.On je bio cist covjek u dusi i ratnik koji je volio cistu borbu.
    Jopet ti....jes ti bolan gluh ili slijep. Ja ti govorim o učinku...a ti meni pričaš o Mujici Hrnjici. Haj razmisli, jedna bomba 300 kom. dvije bombe 70 kom. Neide mi račun nikako.

Aktivan član
    Učlanjen
    09.06.2010.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Historija Somalije

Područje današnje Somalije u kolonijalnom je razdoblju bilo podijeljeno između Velike Britanije koja je držala sjeverni dio, i Italije u čijem je posjedu bio ostatak. Britanski je Somaliland postao neovisan 2. juna 1960., a 1. jula oba su dijela ujedinjena u neovisnu Somaliju. Prvi predsjednik neovisne Somalije bio je Aden Abdullah Osman Daar.

Prve godine nakon nezavisnosti obilježila je borba za ujedinjenje područja naseljenih somalijskom manjinom u susjednoj Keniji i Etiopiji s maticom što je dovelo do pogoršanja odnosa sa graničnim i zemljama Zapada te približavanja Sovjetskom Savezu. Nakon haotičnih izbora 1969. i političke krize koja je uslijedila vlast je vojnim udarom preuzeo general Mohammed Siad Barre. Uveo je izrazito represivnu vojnu diktaturu. On je proklamirao politiku "naučnog socijalizma" i osnažio veze sa Sovjetima i arapskim zemljama. Sovjetska podrška njegovom ekspanzionizmu opala je nakon dolaska na vlast socijalista Mengistua u Etiopiji tako da je ova 1978. povratila sve izgubljene teritorije.

Uskoro se Somalija našla na udaru pobunjeničkih grupa s bazama u Etiopiji, a 1988., nakon potpisivanja dogovora prema kojem su se somalijski susjedi obvezali na prekid pomoći pobunjenicima, oni su se preselili u samu Somaliju i tamo započeli građanski rat koji, s manjim prekidima, traje do danas. Godine 1991. sjeverni je dio, bivši britanski Somaliland, proglasio nezavisnost uspijevajući, iako međunarodno nepriznat, očuvati relativnu stabilnost. Ostatak Somalije potonuo je u haos i borbe pojedinih dobro naoružanih klanova i vojnih vođa. Američke i europske mirovne snage su se nakon invazije 1993. i neizdrživo velikih gubitaka morale povući. Pokušaji osnivanja nove vlade ostali su bez uspjeha. Od svrgavanja Barrea 1991. godine, nije bilo mira u Somaliji.

Wikipedia

Aktivan član
    Učlanjen
    09.06.2010.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Jopet ti....jes ti bolan gluh ili slijep. Ja ti govorim o učinku...a ti meni pričaš o Mujici Hrnjici. Haj razmisli, jedna bomba 300 kom. dvije bombe 70 kom. Neide mi račun nikako.
    Ne radi se o bombi jednoj, nego o granati ispaljenoj sa topa a da ne racunamo rasprskavajuce gelere koji ubijaju sve u okolisu a narocito ako je guzva pijacni dan.
    Molim te nemoj me provocirati sa tim dogadjajem jer to je dokazano i Srpska verzija price o Marakalama nisu prosle kod medjunarodnih zvanicnika.

Druga je stvar da je Somaliland oduvijek trazio neovisnost i da je u pitanju plemenska podjela.Somaliju moze spasti raspadanja samo Islam jer to je nesto pozitivno sto se javlja u srcima vjernika a to je plemenska nepovezanost nego ujedinjenje u jednu drzavu koja ce biti Islamska.I zato kazem da Islamski pokret u Somaliji nije Al Kaida nego nesto pozitivno i normalno za takav razvoj situacije gdje je zemlja podijeljena i prekrsen joj suverenitet.

Iskusan
    Učlanjen
    04.06.2009.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    6
    Reputaciona moć
    0

Ne radi se o bombi jednoj, nego o granati ispaljenoj sa topa a da ne racunamo rasprskavajuce gelere koji ubijaju sve u okolisu a narocito ako je guzva pijacni dan.
    Molim te nemoj me provocirati sa tim dogadjajem jer to je dokazano i Srpska verzija price o Marakalama nisu prosle kod medjunarodnih zvanicnika.

Druga je stvar da je Somaliland oduvijek trazio neovisnost i da je u pitanju plemenska podjela.Somaliju moze spasti raspadanja samo Islam jer to je nesto pozitivno sto se javlja u srcima vjernika a to je plemenska nepovezanost nego ujedinjenje u jednu drzavu koja ce biti Islamska.I zato kazem da Islamski pokret u Somaliji nije Al Kaida nego nesto pozitivno i normalno za takav razvoj situacije gdje je zemlja podijeljena i prekrsen joj suverenitet.
    Nemate vi islamci veze o bombama i granatama, trebali ste kod nas na obuku. Srbin baci kamen sa zgrade i odma 100 mrtvih u Sarajevu, da smo imali Bin Ladenov avion da ga skrhamo, izginulo bi cjelokupno pućanstvo Sarajeva.

Gazija nije na forumu
    Nije bitno sa koje si strane drug,ako im i danas verujes, onda si lud
    Iskusan Gazija (avatar)
    Učlanjen
    01.01.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    98

Reklama za mrsavljenje : Prvoaprilska sala u Somaliji

Aktivan član
    Učlanjen
    09.06.2010.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Ovo je sadasnja politicka situacija u Somaliji gdje je jug oslobodjen od pripadnika vladinih snaga a Mogadis je opkoljen i pitanje je vremea kada ce pasti vladina zgrada.Frakcija Hizbul Islam je pretocena u Al Sabab tako da samo Al Sabab ratuje za slobodu Somalije i pitanje je vremena kada ce doci te snage do Putlanda i Somalilanda.

Primećen član
    Učlanjen
    30.01.2010.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Somalijci su iskreno lijep narodi oni su crnci a Islam je pogodan za crnce jer ima lijepe obicaje za njih.Kaze se da su crnci najbolji vjernici i to je tacno oni kad prihvate vjeru oni je drze vema dobro i vole je.Somalija je jedna ijepa drzava i glavni grad je Mogadis a svi u drzavi su crnci a dobri muslimani.U sadasnjoj vojsci Al Sababase bore razni muslimanski narodi i u tu vojsku su dosli svi muslimani iz Azije, Maroka i drugih zemalja.Svi se oni zajednicki bore za neovisnu Somaliju i da stranim trupama nema vise mjesta u Somaliji i da im je istjeklo vrijeme.Somalija treba da bude Islamska drzava koja ce pocivati na islamskim obicajima i biti vezana za Serijat.To je nest najbolje za muslimane i mnogi muslimani ce zavidjeti Somaliji poslije rata kada vojska Islamskog pokreta pobjedi.
    Ajd nekaki vise . treba neko za tobom da pusti vodu jer neznas sam.

Aktivan član
    Učlanjen
    09.06.2010.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Somalija je u veoma teskom stanju jos od samog osnivanja jer pretrpjeli su razne pobune i cak pretrpjeli su komunizam koji je bio tada aktuelan.Jedino sto moze povezati Somalijska plemena je Islam jer jedino Islamom se mogu okupiti plemena i pomiriti se i poceti da grade drzavu Somaliju.Da bi taj projekat uspio potrijebno je da se strane trupe povucu iz Somalije i da se uspostavi jedinstvena drzava koja ce se bazirati na Islamu i proglasiti Islamskom republikom.Sa Islamom ce se izbrisati sve razlike u Somaliji i Afrika je vrlo bitna da bude mirna i stabilna da bi se nastavio njen razvoj.Islamski pokret ima potporu od Saudijske Arabije i muslimani se vode pokretom selefija koji zele da Somalija postane kao Arabija i da u njoj pocnu se razvijati grane kao sto je ekonomija i da Somalija bude u Africi vazan faktor mira i prosperiteta.Vidite i da Somalijsku razliku iskosristava Etiopija koja ima san o osnivanju Abesinije i koja zeli izaci na more.Prije neki dan je doslo do sukoba u pogranicnom dijelu Somalilanda gdje su se muslimani pobunili Etiopskim prisustvom i uzeli sami pusku u ruke da otjeraju Etiopljane.Ti muslimani koji su se podigli na oruzje su Sufije koji se takodjer ne slazu sa projektom Al Sabab koji je za uspostavljanje izvornog Islama i islama po uzoru na Saudijsku Arabiju.Volio bih da pobjede snage Al Sababa i da osvoje cijelu Somaliju koja bi bila stabilna i prosperitetna.

Slične teme

1. Odgovora: 50
    Poslednja poruka: 25.11.2008., 10:20
  2. Antisrbi, otvoreni ekstremisti i taktičari
    Autor urospo u forumu Politika
    Odgovora: 91
    Poslednja poruka: 10.11.2006., 11:36
  3. Kako bi ste vi izveli ovo:...
    Autor Leeman u forumu Arhiva
    Odgovora: 7
    Poslednja poruka: 01.05.2006., 11:53
  4. SRS ekstremisti opasnost po Srbiju