Cepidlaka ili ne?

Ja bih pobegla glavom bez obzira. Pre svega ne dozvoljavam da mi se neko ponasa kao gazda. Ne pada mi na pamet da sam stalno pod stresom sa osobom sa kojom treba da mi bude lepo. Njegovo ponasanje je u stvari agresivno, samo je maskirano njegovim logicnim i normalnim zahtevima.
Moj odnos sa drugim ljudima (prijateljski, ljubavni...) mora da ima dubinu i ako je najvaznije da li mi je kosana vezana ili pustena nemam sta da trazim sa takvom osobom. Srecom nisam nikada imala posla sa slicnim ljudima.

I nije ovde rec samo o izgledu, higijeni, urednosti. Ovde je problem mnogo dublji i sada je pitanje sta su dalji zahtevi. Mene zanima je sta se desava ako ona ne postupa u skladu sa njegovim ocekivanjima. Svadja, zvocanje, durenje? Tip je agresivan ali mozda neko i to voli. Sto se mene tice - neka hvala.

:lol: Dala si novi aspekt temi.
Vidis ne znam, ali cu da se raspitam. :mrgreen::telefon:;)
Cudno je sta smo/ste zakljucile iz par recenica..
Ja sam po naslovu se vidi samo pitala dal je cepidlaka..
Sa jedne strane ima tu kako kazes "razumnih i logicnih " zahteva, ima covek pravo da ne voli dlake.. Sa druge, nabijati pritisak u bilo kom smislu i ma koliko bilo razumno je too much za svakog prosecnog poput nje:)
 
dabome da ima pravo da ne voli dlake. ima pravo i da pljune 1000e za trajnu depilaciju., koja traje mesecima, i rezultat je neizvestan..
sve se svede na jednostavno pitanje. dal covek hoce pored sebe ljudsko bice, koje ponekad smrdi, bolesno je, ima prljavu kosu, i..uzas, stari...
ili hoce savrseno bice. koje ne postoji.:)
 
Devojka, kao i muskarac, treba da bude uredna, da kosa bude cista, dlacice uklonjene, nokti nalakirani... Ako ne stize sad da se sredjuje kad jos nema dece i obaveza, kad ce? Sa druge strane, njen decko je verovatno sve to malo netakticno rekao, mogao je npr da joj uplati vaucer za neki spa centar, ili da joj ponudi da njegovu karticu iskoristi kod nekog frizera... Koliko puta smo se mi zalile na momka jer nece da se brije svaki dan :lol:
Inace, jel' ste i vi primetili da sve vise momaka izgleda depilira noge? Nisam zagledala:rumenka:, ali mi tako izgleda sad kad je doslo leto :mrgreen:

:besna: O sad me vec zbunjujete ko je tu lud.. Nemojte to da mi radite :sad2::lol:
Tako je otprilike bilo i moje misljenje pre teme, valjda previse citam zenske casopise :mrgreen:
Da treba da uvek bude sredjena, da joj je valjda to prioritet u ovim godinama koje imamo nas dve (23) itd.
A onda samo cim malo zagrebem ispod povrsine shvatim da ona jeste sredjena, ali ne namontirana ;)
Kosa joj je cista, ali vezana u rep, dlake nema sem kad ih pusta za depilaciju sto ja podrzavam, bolje to nego da robuje brijacu sto su muke Tantalove , a ta duzina dlaka je minimalna.
Jb.t , u koji sve rebus nece da me/nas ubace muskarci, i mene i svoje devojke a to je da mi cak i ovde pored mene i nje u rl, komentarisemo dal treba da se depilira ili ne....:eek:
 
Nije cepidlaka.Zamisli da imas decka kome treba da kazes kad da opere kosu.Fuj...

:ok:e bravo..poenta i jeste nerviranje oko njene povrsnosti sto misli da joj se nece u duzoj vezi zameriti jer su to sitnice preko kojih se prelazi..a te sitnice se ponavljaju mesecima uz razlicite izgovore..sto bas na tom mestu nije sredjena i jede hranu s poda a lakira nokte 20x dnevno..dok ne navata nekog sredjivace se sve u 16..a posle ce taj razumeti izgovore..jel onda ce kao ziveti sa svim manama pa ce prelaziti preko zapustenosti..i najbolje sto je tema na zenama..aj da vidimo na muskarcima kakvi bi bili odgovori
 
ja sam prvo razumela da on ke,nja jer joj je masna kosa a posle zato sto je vezana
pa mi to nije jasno
ako mu je sexy kad pusti kosu onda mi to nije cepidlacenje,to je kao kad ona zamoli njega da pusti malo bradu od 3 dana jer se njoj dopada
a za depilaciju :eek: jos nisam srela muskarca koji je primecivao takve stvari,doduse ja nisam dlakava cak i kad se ne bih depilirala moglo bi da prodje,ali opet,navikle smo se da su muskarci slepi i gluvi za te stvari
npr oni ne vide celulit,njihovo oko nije napravljeno za takve targete,sem ako nisu isfeminizirani ,od onih koji svemu nalaze manu,mada ni tada nisu bas 100% sigurni da detektuju takve stvari
ja bih mu podmetnula fotku nekog izdepiliranog bildera,pa da vidi njegove impresije,i onda ce znati je l derpe ili je samo se,ro,nja
 
Da je ona aljkava, on takav kakv jest ne bi sa njom ni bio. To mi lici na one (najcesce su to zene) koje u kuci zahtevaju perfekciju pa time maltretiraju ukucane, i slicno. To samo lici na normalan zahtev (urednost, briga o sebi...) a u stvari je potreba da se kontrolise onaj drugi, agresivno ponasanje, a cesto i samopotvrdjivanje (ako radi onako kako kazem znaci da me voli).

Sve u svemu, sto dalje, to bolje. Ipak, nije odmah tako ocigledno, pa mnogi ukapiraju tek kada nagaze na minu.
 
ja sam prvo razumela da on ke,nja jer joj je masna kosa a posle zato sto je vezana
pa mi to nije jasno
ako mu je sexy kad pusti kosu onda mi to nije cepidlacenje,to je kao kad ona zamoli njega da pusti malo bradu od 3 dana jer se njoj dopada
a za depilaciju :eek: jos nisam srela muskarca koji je primecivao takve stvari,doduse ja nisam dlakava cak i kad se ne bih depilirala moglo bi da prodje,ali opet,navikle smo se da su muskarci slepi i gluvi za te stvari
npr oni ne vide celulit,njihovo oko nije napravljeno za takve targete,sem ako nisu isfeminizirani ,od onih koji svemu nalaze manu,mada ni tada nisu bas 100% sigurni da detektuju takve stvari
ja bih mu podmetnula fotku nekog izdepiliranog bildera,pa da vidi njegove impresije,i onda ce znati je l derpe ili je samo se,ro,nja
tacno, koliko puta se ja pozalim na nesto,kao jao moram da perem kosu/depiliram se i ne znam vec sta doduse nisam taj tip zene koji se posvecuje mackanju i farbanju,nit me boli tuki za isto,al reakcija je uvek bila...pa sta ti fali,ne razumem i jos te onako tupo gleda :neutral: i meni su muskarci koji provode ceo dan sredjujuci se ili (potencijalne) gejse ili besposlicari ili jedno i drugo. nego sad se setih, nadjoh neki dan na ulici slike nekog gejse koje je po svoj prilici bacio njegov bivsi decko na ulicu i gledam ja slike, ovaj stvarno u savrsenoj formi, ono bicepsi,tricepsi,trbusnjaci, izdepiliran i namazan uljem il nekim sjajnim sranjeTOm, pramenovi,fensi naocari, napucen naguzen i tako. e sad covek da bi tako izgledao (ako je nekome to u opste cilj) nema puno radno vreme i ozbiljan posao jer takav izgled zahteva previse vremena ulozenog svaki dan. ybg meni je to prva prva pomisao,pusti ti izdepilirane noge,nego jel se bavis necim il dane provodis po solarijumima, kozmeticarima i ostalim tretmanima :neutral: nit bi meni palo na pamet da muskarca koji po ceo dan rinta i juri da maltretiram da ima kenovske trbusnjake i solarijumski ten :neutral: ocu reci,jedna stvar je normalno dnevno sredjivanje i brika o telu,a drugo kad posvetis zivot tome da lepo izgledas. u celoj prici ako te neko ne placa da budes lep nayebo si ko zuti.
 
Poslednja izmena:
Apropo teme o noktima na noznim prstima i gadjenja na iste sredjene po poslednjoj modi (citaj dugacke)i zalbe moje drugarice od pre par dana - zali se njen decko svaki put kad veze kosu jer joj je tada kosa masna.A njoj tako lakse, zbog vrucine, dakle cesto:mrgreen::roll:
I jos hiljadu slicnih primedbi...Ne moze da ceka od depilacije do depilacije jer ne zeli da vidi ni dlacicu na njoj,i ne znam ti sta sve jos joj ne zanoveta.
Meni je to ok,jer ja imam kada da visim po solarijumima i kad sam zaljubljena nije mi nista tesko, naravno nije ona devojka prljavusa samo nije taj tip opsednut izgledom a i prezaposlena je kako kaze da bi brijala noge,lakse joj da se depilira sto njemu kategoricki smeta.... A ovaj koliko sam shvatila hoce besprekoran izgled 24/7,jer sam ne izbija ispod tusa. Nije metrosexualac ali se tusira 78 x dnevno...Sta mislite da je normalno, a sta cepidlacenje? Ja iskreno, ne umem da povucem crtu. jer sa jedne str je sasvim ok da on zahteva da joj je uvek cista kosa, a sa druge kapiram da je njoj lakse da joj je vezana stalno sto on ne podnosi...
Teska problematika, znam:mrgreen::hvala:

Decko nije cepidlaka nego debil :kafa:
 
ja sam prvo razumela da on ke,nja jer joj je masna kosa a posle zato sto je vezana
pa mi to nije jasno
ako mu je sexy kad pusti kosu onda mi to nije cepidlacenje,to je kao kad ona zamoli njega da pusti malo bradu od 3 dana jer se njoj dopada
Ovo nije molba vec nesto drugo
zali se njen decko svaki put kad veze kosu jer joj je tada kosa masna.A njoj tako lakse, zbog vrucine, dakle cesto:mrgreen::roll:
I jos hiljadu slicnih primedbi...Ne moze da ceka od depilacije do depilacije jer ne zeli da vidi ni dlacicu na njoj,i ne znam ti sta sve jos joj ne zanoveta.
 
nije decko debil samo je stilist, frizer, manikir...3 u 1 :D
kreten kada bi znao koliko vam vremena treba da budete tip-top verovatno bi smaro sa "zasto me izbegavas, ti ne posvecujes meni dovoljno paznje" :lol:


p.s. ne mozete sa nama ne mozete bez nes...hebi ga zene :mrgreen:
 
Ovo nije molba vec nesto drugo

pa ja bih volela da cujem u kojoj on to formi izrazava

"pusti kosu,bolje ti je nego vezano" klasican muskarac koji ipak primecuje malo vise od klasicnog,slazem se

"ye8ala te gumica,pusti tu kosurdacu" kreten agresivac

"znas kako volim kad ti se kosa razleti,sto je ne pustis" romanticni prevrtljivac (spreman je svakoj da kaze ovako nesto)

ili nedajboze

"znas da se na novoj reviji dolce&gabbana nije pojavila nijedna i slovima NIJEDNA manekenka s vezanom kosom,znaci potpuno si OUT!!!nemoj da me blamiras" to vec znamo sta znaci :sad2:
 
pa ja bih volela da cujem u kojoj on to formi izrazava...
Forma jeste veoma vazna, ali kada neko stalno zeli da budes drugacija nego sto jesi i stalno ti stavlja do znanja da to kakva si nije dovoljno dobro/lepo/cisto/zenstveno/...predstavlja pritisak.

Pri tom su u pitanju zaista beznacajne stvari. Zamisli njihov brak jednog dana... A u zivotu je moguce sve, cak i da se ostane bez noge, bez kose... da li mozes da zamislis da bi je on takav podrzao? Da li pored takvog coveka ona moze da uziva ako se stalno oseca kao da je na testu?

Cak i da je sve to spakovano uz najlepsi tekst i osmeh to je ipak neprihvatanje.
 
pa ja bih volela da cujem u kojoj on to formi izrazava

"pusti kosu,bolje ti je nego vezano" klasican muskarac koji ipak primecuje malo vise od klasicnog,slazem se

"ye8ala te gumica,pusti tu kosurdacu" kreten agresivac

"znas kako volim kad ti se kosa razleti,sto je ne pustis" romanticni prevrtljivac (spreman je svakoj da kaze ovako nesto)

ili nedajboze

"znas da se na novoj reviji dolce&gabbana nije pojavila nijedna i slovima NIJEDNA manekenka s vezanom kosom,znaci potpuno si OUT!!!nemoj da me blamiras" to vec znamo sta znaci :sad2:

:hahaha:koja si ti carica :heart:
 
u tome i jeste tragedija:mrgreen:


Pa jeste...pogledaj samo običan odlazak na plažu.

On: Ustane, pljusne se vodom, opere zube, navuče šorc, obuje papuče, pokupi neki peškir koji god da nađe na terasi, uzme telefon ubaci u džep na šorcu, novine kupi usput, i na plaži je.

Ona: Ustane, tuširanje, uklanjanje dlaka na nogama, preponama, pazuh, nausnice, ruke. Mackanje kremama - jedna za lice jedna za telo, faktor ovaj-faktor onaj kombinacije. Kosa - sredjivanje, nanensi zastitu na krajeve, vidi šnalu koja ti se slaže uz kupaći i haljinu za plažu.
Obuci se - kupaći, papuče, peškir, torba, šnala za kosu, naočare - ne bilo šta - mora da se uklopi. Kombinuje boje, kombinuje gde su joj veće dude a manja guza, kombinuje da li joj je ostalo belo od bratela kupaćeg koji je juče nosila...
Spakuj sve, i knjigu, i žvake, i kreme, i vodu, i peškir za lice...kakav joj je lak na nogama-rukama...
Dok stigne na plažu, on se već okupao 2 puta, pročitao novine, i sedi i razmišlja kako mu je taj šorc na njemu koji mu je keva kupila baš super i kako bi mogao večeras do grada u njemu...​
 
pa ja bih volela da cujem u kojoj on to formi izrazava

"pusti kosu,bolje ti je nego vezano" klasican muskarac koji ipak primecuje malo vise od klasicnog,slazem se

"ye8ala te gumica,pusti tu kosurdacu" kreten agresivac

"znas kako volim kad ti se kosa razleti,sto je ne pustis" romanticni prevrtljivac (spreman je svakoj da kaze ovako nesto)

ili nedajboze

"znas da se na novoj reviji dolce&gabbana nije pojavila nijedna i slovima NIJEDNA manekenka s vezanom kosom,znaci potpuno si OUT!!!nemoj da me blamiras" to vec znamo sta znaci :sad2:

On se zali da joj kosa uvece za krevet masna, sto je naravno istina na plus 40 i na minus 10, a da joj preko dana cista .
 
Mozda zeli da je izbegne uvece pa trazi izgovor :mrgreen:

:lol: Pa mozda ima neku "drugu" uvek napirlitanu.
Pa mu nije do sexa pa trazi izgovore.. Ma ko ce ga znati, sto vise citam sve mi nejasnije :lol:
Mrzi covek masnu kosu i dlake, i ima primedbe na iste i to je donekle razumljivo.
Hoce da joj je uvek cista i mirisljava kosa i ne zanimaju ga nazovi ih razlozi ili "izgovori" da je pretoplo, da joj se od dima usmredala (to se meni redovno desava :rumenko::rumenko::rumenko: ) i potencira na tome. I da bude bez dlaka.
Pa ko od njih dvoje duze izdrzi, rekla bih. Najvise ce profitirati kozmeticaka i proizvodjaci sampona :hahaha:
 
Apropo teme o noktima na noznim prstima i gadjenja na iste sredjene po poslednjoj modi (citaj dugacke)i zalbe moje drugarice od pre par dana - zali se njen decko svaki put kad veze kosu jer joj je tada kosa masna.A njoj tako lakse, zbog vrucine, dakle cesto:mrgreen::roll:
I jos hiljadu slicnih primedbi...Ne moze da ceka od depilacije do depilacije jer ne zeli da vidi ni dlacicu na njoj,i ne znam ti sta sve jos joj ne zanoveta.
Meni je to ok,jer ja imam kada da visim po solarijumima i kad sam zaljubljena nije mi nista tesko, naravno nije ona devojka prljavusa samo nije taj tip opsednut izgledom a i prezaposlena je kako kaze da bi brijala noge,lakse joj da se depilira sto njemu kategoricki smeta.... A ovaj koliko sam shvatila hoce besprekoran izgled 24/7,jer sam ne izbija ispod tusa. Nije metrosexualac ali se tusira 78 x dnevno...Sta mislite da je normalno, a sta cepidlacenje? Ja iskreno, ne umem da povucem crtu. jer sa jedne str je sasvim ok da on zahteva da joj je uvek cista kosa, a sa druge kapiram da je njoj lakse da joj je vezana stalno sto on ne podnosi...
Teska problematika, znam:mrgreen::hvala:

***, ne mogu da verujem kakvi su ljudi moroni:roll:
Licna higijena se podrazumeva i negovan izgled, ali ako on njoj zagleda svaku dlacicu i meri da li ima mg celulita, od te ljubavi nema nista, odgovorno tvrdim:rtfm:
 
Na njenom mestu, navukao bih mu debelu šubaru na glavu čim dođe kući (klimu ne bih palio, naravno) i rekao mu da ako ga vidim bez šubare na glavi u kući tokom narednih sedam dana, ili ako dozvoli da mu neka dlačica brade/brkova izbije makar za 0,00001mm, odmah raskidam uz priču njegovom društvu da je nepopravljivi gay... :D
Nakon toga bi mnogo manje zvocao i smarao... :)
 
Apropo teme o noktima na noznim prstima i gadjenja na iste sredjene po poslednjoj modi (citaj dugacke)i zalbe moje drugarice od pre par dana - zali se njen decko svaki put kad veze kosu jer joj je tada kosa masna.A njoj tako lakse, zbog vrucine, dakle cesto:mrgreen::roll:
I jos hiljadu slicnih primedbi...Ne moze da ceka od depilacije do depilacije jer ne zeli da vidi ni dlacicu na njoj,i ne znam ti sta sve jos joj ne zanoveta.
Meni je to ok,jer ja imam kada da visim po solarijumima i kad sam zaljubljena nije mi nista tesko, naravno nije ona devojka prljavusa samo nije taj tip opsednut izgledom a i prezaposlena je kako kaze da bi brijala noge,lakse joj da se depilira sto njemu kategoricki smeta.... A ovaj koliko sam shvatila hoce besprekoran izgled 24/7,jer sam ne izbija ispod tusa. Nije metrosexualac ali se tusira 78 x dnevno...Sta mislite da je normalno, a sta cepidlacenje? Ja iskreno, ne umem da povucem crtu. jer sa jedne str je sasvim ok da on zahteva da joj je uvek cista kosa, a sa druge kapiram da je njoj lakse da joj je vezana stalno sto on ne podnosi...
Teska problematika, znam:mrgreen::hvala:

On je debil a ne cepidlaka...Znaš kako kažu, voleću te i usranu...ili tako nešto :lol: Naravno nećemo preterivati ali ako je voli voli je i s masnom kosom - ponekad jel, sama kažeš da nije prljavuša tako da tip definitivno preteruje, ju pa ko može fizički da postigne da je stalno cakum pakum a da mu to nije jedina zanimacija u životu :roll: Ne bih takvog mogla ni mesec dana trpeti...
 
:besna: O sad me vec zbunjujete ko je tu lud.. Nemojte to da mi radite :sad2::lol:
Tako je otprilike bilo i moje misljenje pre teme, valjda previse citam zenske casopise :mrgreen:
Da treba da uvek bude sredjena, da joj je valjda to prioritet u ovim godinama koje imamo nas dve (23) itd.
A onda samo cim malo zagrebem ispod povrsine shvatim da ona jeste sredjena, ali ne namontirana ;)
Kosa joj je cista, ali vezana u rep, dlake nema sem kad ih pusta za depilaciju sto ja podrzavam, bolje to nego da robuje brijacu sto su muke Tantalove , a ta duzina dlaka je minimalna.
Jb.t , u koji sve rebus nece da me/nas ubace muskarci, i mene i svoje devojke a to je da mi cak i ovde pored mene i nje u rl, komentarisemo dal treba da se depilira ili ne....:eek:
Pa moglo bi i nešto drugo da vam bude prioritet, nešto malo onako...manje plitko :(
 

Back
Top