Kosa i frizure =))

U Banjaluci nije skupo ici kod frizera.
Mozesh za 5 maraka naci nekog da te oshisha.
A takve pletenice ti mogu isplesti za 20,30 km.
Realno.

Da, Soffy...Ali ja imam izuzetno gustu, dugu i kovrdzavu kosu...A naplacuju po pletenici...Komsinica je frizerka kaze nema ispod 50 KM na moju kosu ni u teoriji...:O
 
moderna-kratka-frizura.jpg


Evo, ovo je skoro isto kao moja frizura, s tim sto ja nisam skroz plava i ovaj pramen sto strci mi je smedj :)
 
Da li neko moze da mi predlozi neku frizuru? Imam dugu (ne previse, ali dugu), gustu, kovrdzavu kosu... Trentutno mi je ravno secena, osim malo kracih siski (ne kratke, samo krace u odnosu na ostatak kose)... Za promenu bih volela da se osisam malo krace, volela bih nesto stepenasto...Da li imate neki predlog?

Hvala u napred!
 
Meni je zgodno sto imam friz. salon preko puta kancelarije pa skoknem na pola sata. Ne pamtim kad sam oprala kosu kuci. Tamo mi je jednostavnije.Jedino sto uvek drzim u kancelariji sampon i regenerator koji nosim frizerki, jer su njihovi uzasno losi , a ne zelim da ostecujem kosu.

Kad sam bila na odmoru, vidim da vise ni ne umem da se sama isfeniram, stalno sam nosila podignutu kosu snalom. :)
 
Meni je zgodno sto imam friz. salon preko puta kancelarije pa skoknem na pola sata. Ne pamtim kad sam oprala kosu kuci. Tamo mi je jednostavnije.Jedino sto uvek drzim u kancelariji sampon i regenerator koji nosim frizerki, jer su njihovi uzasno losi , a ne zelim da ostecujem kosu.

Kad sam bila na odmoru, vidim da vise ni ne umem da se sama isfeniram, stalno sam nosila podignutu kosu snalom. :)

I ja....Sad kad odem na more,pojma nemam sta cu da radim sa kosom...Nije ni kovrdzava,ni prava,neka srednja duzina,bas volim pravu kosu,tj volim kako mi stoji...A,jeste culi za trajno ispravljanje kose?Ja sam cula da je to stetno,sta vi mislite o tome,koliko je stetno,koliko traje?
 
I ja....Sad kad odem na more,pojma nemam sta cu da radim sa kosom...Nije ni kovrdzava,ni prava,neka srednja duzina,bas volim pravu kosu,tj volim kako mi stoji...A,jeste culi za trajno ispravljanje kose?Ja sam cula da je to stetno,sta vi mislite o tome,koliko je stetno,koliko traje?

Ne znam koliko traje , ali sam sigurna da je stetno.

Svako maltretiranje kose je uvek stetno. Jako malo zena uspe da odrzi zdravu kosu ako vrsi tako radikalne tretmane.

Sta znam, ja ne bih da sam na tvom mestu. Ili bih se dobro obavestila ..proguglaj malo..pitaj u friz. salonu kakva su iskustva.
 
Čini mi se da sam upao u ženski kutak, ali vi se kao najbolje razumete u održavanje duge kose. :)

Meni zapravo ne trebaju saveti za održavanje kose, to znam i sam. Interesuje me sledeće:
Imam jaako meku kosu i to mi pravi probleme kod svih tipova frizura. Do skoro sam puštao kosu otprilike do ramena (malo kraće od toga) i večito mi se pravio veliki razdeljak na sredini glave, zato što kosa jednostavno nalegne na levu i desnu stranu. Takođe su mi se repovi pozadi mnogo uvijali i to je dodatno činilo celu "frizuru" neurednom.

Kako da doteram toliku kosu da deluje malo uzdignuto od glave?

Evo neki primeri frizura koje imam na umu kada govorim o toj "uzdignutosti" kose od glave:

Jon_Bon_Jovi_Small_.jpg


Jim-Morrison_bigger.jpg


john-lennon.jpg
 
Čini mi se da sam upao u ženski kutak, ali vi se kao najbolje razumete u održavanje duge kose. :)

Meni zapravo ne trebaju saveti za održavanje kose, to znam i sam. Interesuje me sledeće:
Imam jaako meku kosu i to mi pravi probleme kod svih tipova frizura. Do skoro sam puštao kosu otprilike do ramena (malo kraće od toga) i večito mi se pravio veliki razdeljak na sredini glave, zato što kosa jednostavno nalegne na levu i desnu stranu. Takođe su mi se repovi pozadi mnogo uvijali i to je dodatno činilo celu "frizuru" neurednom.

Kako da doteram toliku kosu da deluje malo uzdignuto od glave?

Evo neki primeri frizura koje imam na umu kada govorim o toj "uzdignutosti" kose od glave:

Jon_Bon_Jovi_Small_.jpg


Jim-Morrison_bigger.jpg


john-lennon.jpg
Utrljas penu za volumen u polusuvu kosu,a onda glavu dole pa fenom. eto :manikir:
 
Evo, primetila sam da nema teme o kosi, pa rekoh, da napravim...Pistie, kakve frizure volite, trazite savete jedni od drugih, radite sta hocete, samo nemojte da se svadjate xD
Evo, za pocetak, neka neko kaze meni kako da napravim afro pletenice na ovaj fazon

http://00.img.v4.skyrock.com/007/chanelcollins/pics/479017152_small.jpg

ali bez ovog cuda na celu :DD
Hvala unaprijed...:))
odlično, ali to stoji samo osobama sa pravilnim oblikom glave i savršenim crtama lica
 
Hvala na savetu. Probaću, ali tek za par meseci (dok mi izraste malo kosa :)).

Isto je vazno da kosa bude dobro osisana. Ove slike sto si postavio..frizure deluju jako nonsalantno, ali to je vrhunski osisana kosa.Ja npr. imam jedan salon i jednu frizerku koja me sisa, farba, izvlaci pramenove, a u salon pored firme idem na redovno feniranje. Ne smes svakome da das makaze u ruke ako zelis da ti kosa bude ukras koji svi primete :)

Drugo..iako su muskarci, mislim da su fenirani. To je feniranje jako debelom cetkom prirodnog vlakna ( tako i ja uvek zahtevam) i ona daje taj volumen. Mnoge neuke frizerke danas feniraju slepljeno, potpuno ravno, ali meni je uvek lepse bas to sto ti trazis...vazdusasto i sa volumenom :)
 
Poslednja izmena:

Back
Top