Drajver za graficku
Prikazujem rezultate 1 do 4 od 4

Tema: Drajver za graficku

Zainteresovan član SXQ (avatar)
    Učlanjen
    13.12.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    38

Podrazumevano Drajver za graficku

Stavio sam piratski xp koji se ne treba instalirati i dolazi sa vec instaliranim pomocnim programima tipa flash, media plr itd. Malen je i brz jer su mu skinuti nepotrebni dijelovi i odlicno radi na mom starom kompu.

Grafika mi radi na generickom drajveru koji dolayi sa xpom. Kad hocu pogledati neki film boje su izvrnute, uzas.

Kad pokusam instalirati drajver za svoju graficku karticu raspakira se i onda se pojavi poruka the nvidia setup program could not locate any drivers that are compatible with your current hardware. setup will now exit...

Ne mogu inst drajver ya svoju graf k. Sto da radim?

Iskusan NICS (avatar)
    Učlanjen
    08.08.2003.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    113

Podrazumevano Re: Drajver za graficku

Prvo kazi da li su ti boje uzas samo kad gledas film ili odmah kad ukljucis komp, ako je za film verovatno ti fale kodeci a da se ne bi sa njima patio instaliraj lepo sa sajta www.videolan.com VLCPlayer a ako ti se ipak boje mesaju pod uslovom da ti je monitor O.K. onda uzmi sa maticnog sajta NOVI driver ili program driver checker i pusti da ti sam odradi sto ces i morati postavi nove drivere gde god misli da je potrebno cak i negde gde ne koristis
    http://thumbnails113.imagebam.com/47289/07764f472886413.jpg

Zainteresovan član SXQ (avatar)
    Učlanjen
    13.12.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    38

Lol, sto ne volim objasnjavati ovakve komp problem situacije...

Znaci, boje su lose samo kad gledam filmove, tj boje u prozoru od vlca su u plavim i crvenim tonovima (psihodelicno!) a i reprodukcija je puno sporija (trzavija) nego na starom xpu kog sam imao do sada gdje je sve radilo odlicno (s ispravnim drajverom za moju karticu). Koristim najnoviji vlc 1.5 kao i prije, monitor je skroz ok, problem je samo s filmovima u vlcu i naravno sto ne mogu dignuti refresh rate za monitor za sto opet treba drajver za grafu.

Imam stari p3 900mhz sa geforce 4 karticom (my dear old warhorse!) i drajver za grafu je najnoviji za moju karticu s nvidinog sajta, forceware 93.71

Gforce 4 u kombinaciji s mojim monitorom daje prilicno tamnu sliku pa za gledanje filmova najvolim koristiti vlc jer brz na mom kompu i (osim nezamjenjivih in built codeca) ima onaj handy meni sa kontrolama za osvijetljivanje slike koji se dobije na ctrl+e pa se ne moram zaeavati sa dizanjem gamme soft. kontrolama gforcea.

Cekam daljnje savjete...

Aktivan član cvrlebg (avatar)
    Učlanjen
    02.03.2009.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    1
    Reputaciona moć
    48

Citat Original postavio SXQ Pogledaj poruku
    Stavio sam piratski xp koji se ne treba instalirati i dolazi sa vec instaliranim pomocnim programima tipa flash, media plr itd. Malen je i brz jer su mu skinuti nepotrebni dijelovi i odlicno radi na mom starom kompu.
    Ovo mi zvuci kao neki modifikovan win xp i mogu ti reci na pocetku da to moze biti uzrok tvojih problema. Treba ih izbegavati, jer bas to brisanje "nepotrebih" stvari moze napraviti problem. Ako ne zelis da se mucis, ja bih te posavetovao da nabavis neku ne modifikovanu verziju Windows XP Proffesional ili Home, koja ti vise odgovara, da je instaliras i onda da instaliras drajvere za ostale komponente.

Ako neces da menjas win, onda skini neki stariji drajver za tvoju karticu, jer zna to da pravi problem.

Slične teme

1. Drajver za ati mobility radeon hd4330 graficku kartu
    Autor katarina85 u forumu Prenosivi računari
    Odgovora: 2
    Poslednja poruka: 29.03.2010., 20:34
  2. Windows Vista 32bit Drajver za graficku
    Autor hak019 u forumu Operativni sistemi
    Odgovora: 2
    Poslednja poruka: 18.03.2009., 23:30
  3. Odgovora: 30
    Poslednja poruka: 08.01.2006., 15:36
  4. Winamp i drajver za graficku