OSNOVANO UDRUŽENJE SRBA U BUGARSKOJ
Strana 1 od 2 12 PoslednjaPoslednja
Prikazujem rezultate 1 do 25 od 35

Tema: OSNOVANO UDRUŽENJE SRBA U BUGARSKOJ

Domaćin
    Učlanjen
    11.03.2010.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano OSNOVANO UDRUŽENJE SRBA U BUGARSKOJ

E SAD SMO DEFINITIVNO NAJEBALI

ovde meni nesto smrdi kako je trglo bice
    danas udruzenje
    sutra cetnicke pesme
    a prekosutra nezavisnost

SOFIJA 2013 GODINE

15.6.2010.

BEOGRAD - Na inicijativu Ministarstva za dijasporu Srbije, u Bugarskoj je održana osnivačka skupština prvog Udruženja Srba u Bugarskoj. Za predsednika je izabran popularni glumac Đorđe Rosić, koji je ostvario veliki broj zapaženih uloga u bugarskim filmovima.

Pravnica Irena Jordanov izabrana je za sekretara, a među 15 članova predsedništva Udruženja nalaze se ugledni privrednici, umetnici i studenti.

U saopštenju Ministarstva se navodi da će Udruženje Srba u Bugarskoj raditi na okupljanju srpskog naroda i očuvanju, jačanju i razvoju nacionalnog, jezičkog, verskog, kulturnog i duhovnog identiteta Srba u ovoj susednoj državi.Broj Srba u Bugarsku je oko 1500 ljudi.
    Uz pomoć Ministarstva za dijasporu Srbije, posebnu pažnju Udruženje će poklanjati promociji srpske kulture, turizma, privrede i sporta u Bugarskoj.

Srbija je kao matična država trajno zainteresovana da se srpska nacionalna manjina u svakoj zemlji slobodno razvija i da u praksi, bez obzira na svoju brojnost, uživa sva individualna i kolektivna prava koja su garantovana međunarodnim konvencijama i bilateralnim ugovorima, kaže se u saopštenju.
    odma posle toga

Srećković i Dimitrov razgovarali o položaju Srba u Bugarskoj

BEOGRAD - Ministar za dijasporu Srbije Srđan Srećković i ministar za Bugare u dijasporu Božidar Dimitrov razgovarali su u Beogradu o položaju Srba u Bugarskoj i njihovoj integraciji u tamošnje društvo.

Srećković je predstavio aktivnosti Ministarstva za dijasporu i upoznao bugarskog ministra sa Zakonom o dijaspori i položaju Srba u regionu, kao i sa pripremama predstojeće Skupštine Srba u dijaspori, koja će se održati od 3. do 5. jula ove godine i na kojoj će Srbe iz Bugarske predstavljati jedan delegat.

- Srbija je kao matična država trajno zainteresovana da se srpska nacionalna manjina u svakoj zemlji slobodno razvija i da u praksi, bez obzira na svoju brojnost, uživa sva individualna i kolektivna prava koja su garantovana međunarodnim konvencijama i bilateralnim ugovorima - rekao je Srećković.

Ministar je istakao da politika dobrosusedstva i otvorenost za ravnopravnu saradnju sa Bugarskom, a i svim susednim zemljama, za Srbiju predstavlja okvir u kome se srpska nacionalna manjina može potpuno iskazati kao konstruktivan faktor i most povezivanja u bilateralnim odnosima.

Dimitrov, koji je prvi put u zvaničnoj poseti Srbiji, izrazio je želju da se upozna sa zakonskim propisima i organizacijom rada Ministarstva za dijasporu, kao dobrim primerom kako se matica odnosi prema svojoj dijaspori.

U Bugarskoj je odnedavno, kao prvi organizovani nastup srpske zajednice prema bugarskoj državi, počelo da radi Udruženje Srba u Bugarskoj, koje će raditi na okupljanju našeg naroda, i očuvanju, jačanju i razvoju nacionalnog, jezičkog, verskog, kulturnog i duhovnog identiteta Srba u Bugarskoj, piše u saopštenju.
    Prema podacima kojima raspolažu državne institucije, stalno naseljenih Srba u Bugarskoj je oko 1.500, a najviše njih živi u Sofiji.
    Poslednji put ažurirao/la Bugarash : 13.07.2010. u 08:53

Elita daxt (avatar)
    Učlanjen
    20.02.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    375

Podrazumevano Re: e sad smo definitivno najebali-OSNOVANO UDRUŽENJE SRBA U BUGARSKOJ

opa, sace tute da vide svog boga.....
    ...

Ističe se Danny Elfman (avatar)
    Učlanjen
    06.01.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    59

Podrazumevano Re: e sad smo definitivno najebali-OSNOVANO UDRUŽENJE SRBA U BUGARSKOJ

Sa'cemo da vas koljemo sve odreda.

Elita daxt (avatar)
    Učlanjen
    20.02.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    375

taman rekose da se sofija lepo razvija i gradi^^
    ...

Domaćin paperinos (avatar)
    Učlanjen
    12.02.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    87

Taman za nas.

Buduća legenda ccaterpillar (avatar)
    Učlanjen
    04.04.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    754

Podrazumevano Re: OSNOVANO UDRUŽENJE SRBA U BUGARSKOJ

Јатова граница је граница Србије!! Зна Бугараш о чему говорим...

Domaćin
    Učlanjen
    11.03.2010.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio ccaterpillar Pogledaj poruku
    Јатова граница је граница Србије!! Зна Бугараш о чему говорим...
    znam znam
    znam ja lepo sta nam spremate

Buduća legenda ccaterpillar (avatar)
    Učlanjen
    04.04.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    754

znam znam
    znam ja lepo sta nam spremate
    Наравно, хоћемо да успоставимо добросуседске односе са Турском (укидање виза за Турску је само део тог плана)

Domaćin
    Učlanjen
    11.03.2010.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio ccaterpillar Pogledaj poruku
    Наравно, хоћемо да успоставимо добросуседске односе са Турском (укидање виза за Турску је само део тог плана)
    zar nije Erdogan bio da vam drzi lekciju od Srebrenicu i Kosovo
    pa dobro brate mi imamo bezvizni rezim sa tursku od 1973 pa sta sad

realnost brate REALNOST

brate bolji vi da se drzite uz nas
    bolji za vas
    Poslednji put ažurirao/la Bugarash : 13.07.2010. u 10:05

Domaćin strani placenik bre (avatar)
    Učlanjen
    09.04.2010.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    71

15.6.2010.

BEOGRAD - Na inicijativu Ministarstva za dijasporu Srbije, u Bugarskoj je održana osnivačka skupština prvog Udruženja Srba u Bugarskoj. Za predsednika je izabran popularni glumac Đorđe Rosić, koji je ostvario veliki broj zapaženih uloga u bugarskim filmovima.

Pravnica Irena Jordanov izabrana je za sekretara, a među 15 članova predsedništva Udruženja nalaze se ugledni privrednici, umetnici i studenti.

U saopštenju Ministarstva se navodi da će Udruženje Srba u Bugarskoj raditi na okupljanju srpskog naroda i očuvanju, jačanju i razvoju nacionalnog, jezičkog, verskog, kulturnog i duhovnog identiteta Srba u ovoj susednoj državi.Broj Srba u Bugarsku je oko 1500 ljudi.
    Uz pomoć Ministarstva za dijasporu Srbije, posebnu pažnju Udruženje će poklanjati promociji srpske kulture, turizma, privrede i sporta u Bugarskoj.

Srbija je kao matična država trajno zainteresovana da se srpska nacionalna manjina u svakoj zemlji slobodno razvija i da u praksi, bez obzira na svoju brojnost, uživa sva individualna i kolektivna prava koja su garantovana međunarodnim konvencijama i bilateralnim ugovorima, kaže se u saopštenju.

Ova Irena cista srpkinja.
    Politicari su sljam.

paja1408 nije na forumu
    ucim istoriju kako bi sagledao sadasnjost i predvideo buducnost
    Buduća legenda paja1408 (avatar)
    Učlanjen
    03.05.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    562

Citat Original postavio Bugarash Pogledaj poruku
    zar nije Erdogan bio da vam drzi lekciju od Srebrenicu i Kosovo
    pa dobro brate mi imamo bezvizni rezim sa tursku od 1973 pa sta sad

realnost brate REALNOST

brate bolji vi da se drzite uz nas
    bolji za vas
    cekaj malo...??? nesto mi nije jasno..??? zar po bugarskom ustavu nije da u bugarskoj zive samo bugari..?? nacionalne manjine se ne priznaju....jel ste vi menjali ustav da ja ne znam...il je ovo protivustavno i nesto novo..???

Buduća legenda vracaracc (avatar)
    Učlanjen
    22.03.2009.
    Pol
    muški
    Врачар, тамо где још увек постоји комшилук
    Tekstova u blogu
    7
    Reputaciona moć
    1662

Citat Original postavio paja1408 Pogledaj poruku
    cekaj malo...??? nesto mi nije jasno..??? zar po bugarskom ustavu nije da u bugarskoj zive samo bugari..?? nacionalne manjine se ne priznaju....jel ste vi menjali ustav da ja ne znam...il je ovo protivustavno i nesto novo..???
    турци званично чине 10% становништва и њихов партија је и у влади.
    Зашто да будем политички коректан када могу да будем у праву?

Nov član Andjela (avatar)
    Učlanjen
    22.09.2009.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio strani placenik bre Pogledaj poruku

15.6.2010.

Ova Irena cista srpkinja.
    Pa? A nije ti palo na pamet da je morala da u promeni "ic" u "ov", kao i svi koji nisu Bugari ili da je mozda udata za Bugarina?
    Quod licet Iovi, non licet bovi.

Učlanjen
    22.09.2009.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    0

Pa zar ti mislis da ce EU da ih pusti da imaju ustav iz doba Kana Kurbata?

paja1408 nije na forumu
    Učlanjen
    03.05.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    562

Citat Original postavio vracaracc Pogledaj poruku
    турци званично чине 10% становништва и њихов партија је и у влади.
    onda ima nesto sto ja ne znam...od kada je promenjen ustav..??

paja1408 nije na forumu
    Učlanjen
    03.05.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    562

Citat Original postavio Plavo Andjelce Pogledaj poruku
    Pa zar ti mislis da ce EU da ih pusti da imaju ustav iz doba Kana Kurbata?
    pa ja bas pisah ---onda pogresno---da su bugari primnjeni u EU a da ustavom nemaju nacionalne manjine..
    p.s.jes ti sigurna..??

Učlanjen
    22.03.2009.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    7
    Reputaciona moć
    1662

onda ima nesto sto ja ne znam...od kada je promenjen ustav..??
    не бих знао за устав, али ево шта знам

Bugarska ne moze vladati bez partije Turaka Pokret za prava i slobode (DPS), istakao je lider partije, Ahmed Dogan, u toku iznenadne posete u sredu.

Dogan je izjavio brojnom stanovnistvu da je turska partija najiskusnija partija u Bugarskoj, ulaznica Bugarske u Evropu kao zemlje ravnopravnih gradjana; temelj bezbednosti dok njeni lokalni predstavnici su stubovi, dodajuci da oni koji se usude da dirnu u prava i slobode Turaka treba da shvate da povredjuju osnovne demokratske principe.

“U poslednjih osam godina mi smo naucili da vladamo drzavom i vladamo ozbiljno.

Učlanjen
    22.09.2009.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    0

pa ja bas pisah ---onda pogresno---da su bugari primnjeni u EU a da ustavom nemaju nacionalne manjine..
    p.s.jes ti sigurna..??
    Nisam, ali ne verujem da im ova "demokratska" EU, to dozvoljava. Seti se samo sta je bilo sa Makedoncima u Bugarskoj kad su osnovali partiju pre nekoliko godina...

paja1408 nije na forumu
    Učlanjen
    03.05.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    562

Bugarska ne moze vladati bez partije Turaka Pokret za prava i slobode (DPS), istakao je lider partije, Ahmed Dogan, u toku iznenadne posete u sredu.

Dogan je izjavio brojnom stanovnistvu da je turska partija najiskusnija partija u Bugarskoj, ulaznica Bugarske u Evropu kao zemlje ravnopravnih gradjana; temelj bezbednosti dok njeni lokalni predstavnici su stubovi, dodajuci da oni koji se usude da dirnu u prava i slobode Turaka treba da shvate da povredjuju osnovne demokratske principe.

stvarno onda nisam upoznat...nadam se da ce neki bugarin dati obrazlozenje...izgleda da i danas moram da se izvinem --- bio sam ubedjen da bugarska po ustavu jos ne priznaje nacionalne manjine...samo me cudi da sam sa bugarima raspravljao o tome i niko me nije demantovao...

paja1408 nije na forumu
    Učlanjen
    03.05.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    562

Citat Original postavio Plavo Andjelce Pogledaj poruku
    Nisam, ali ne verujem da im ova "demokratska" EU, to dozvoljava. Seti se samo sta je bilo sa Makedoncima u Bugarskoj kad su osnovali partiju pre nekoliko godina...
    ma ja se odlicno secam progona turaka pre nekoliko godina...bugari lepo rekli ---ko je bugarin i tako se izjasnjava dobrodosao...ko se izjasni drugacije..??? i svi sto se izjasnise ko turci za 3-4 dana odletese iz bugarske...a bogami bi i poginulih...ceo svet ih osudjiva 3-4 dana i nikom nista...kad to bi..?? morao bih da se prisecam...al je bilo...i to je sto pricam po tadasnjem ustavu...kad je donet nov---ne znam....

paja1408 nije na forumu
    Učlanjen
    03.05.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    562

ma nema razloga da ti ne verujem...samo me zanima komentar ovog bugarasa...

Učlanjen
    22.03.2009.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    7
    Reputaciona moć
    1662

stvarno onda nisam upoznat...nadam se da ce neki bugarin dati obrazlozenje...izgleda da i danas moram da se izvinem --- bio sam ubedjen da bugarska po ustavu jos ne priznaje nacionalne manjine...samo me cudi da sam sa bugarima raspravljao o tome i niko me nije demantovao...
    Можда по уставу и не признаје, али их нико не пита............па Турци полако завладаше бугарском

Učlanjen
    22.09.2009.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    0

ma ja se odlicno secam progona turaka pre nekoliko godina...bugari lepo rekli ---ko je bugarin i tako se izjasnjava dobrodosao...ko se izjasni drugacije..??? i svi sto se izjasnise ko turci za 3-4 dana odletese iz bugarske...a bogami bi i poginulih...ceo svet ih osudjiva 3-4 dana i nikom nista...kad to bi..?? morao bih da se prisecam...al je bilo...i to je sto pricam po tadasnjem ustavu...kad je donet nov---ne znam....
    Ne znam ni ja da li i kada je donet nov ustav, ali secam se da su ih Makedoonci tuzili sudu za ljudska prava u Strazburu, pre nekoliko godina i da je presuda doneta u korist Makedonaca. Zato mi je i postalo sumljivo to o ustavu, ali sa druge strane, kao sto si ti rekao, cudno da na forumu ni jedan od Bugara nije demantovao kada smo pre, diskutovali o tome...

Učlanjen
    22.09.2009.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    0

ma nema razloga da ti ne verujem...samo me zanima komentar ovog bugarasa...
    On je banovan, ali i onako njegovo misljenje ne znaci nista, on je Makedonac probugarski orijentisan i zivi u Makedoniji... On i onako pise kao ona baba, ono sto sto mu je milo, a ne sto mu se snilo.

paja1408 nije na forumu
    Učlanjen
    03.05.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    562

Можда по уставу и не признаје, али их нико не пита............па Турци полако завладаше бугарском
    a.j...bes drzavu koja ne postuje ustav...

Slične teme

1. Udruženje Srba u Bugarskoj
    Autor strani placenik bre u forumu Politika
    Odgovora: 3
    Poslednja poruka: 26.02.2011., 10:35
  2. Osnovano Udruženje Crnogoraca Beograda
    Autor gradac5 u forumu Politika
    Odgovora: 211
    Poslednja poruka: 12.06.2010., 23:15
  3. Štrpce-Rat Srba i 'lajt' Srba u srpskoj enklavi
    Autor gost 102443 u forumu Politika
    Odgovora: 8