Koliko je ljudi u zadnjih 20 godina primilo pravoslavlje na bivsim YU prostorima?

Koliko je u zadnjih 20 godina na teritoriji bivse Jugoslavije preslo iz drugih religija i verskih zajednica u - pravoslavlje?

Ja znam samo za Kusturicu?

Da li ih je bilo jos?

Ima li neki ozbiljan podatak o tome?

Ma није он примио православну веру то је била прича за медије како би се његови филмови више гледали.А у Србији православно хришћанство примило је нас 400.
 
Više je onih koji su iz pravoslavlja otišli u druge vjere....Znam dosta njih koji su postali muslimani, nažalost....:confused:

Па из тога што твоји попови рођаци називају православљем није ниу чудо.Наравно жао ми је ових јер би се теже обаратили у ИПЦ.Али шта нам је ту нам је.Да је мање попова тезгароша можда би се мање људи саблажњавали....
 
Па из тога што твоји попови рођаци називају православљем није ниу чудо.Наравно жао ми је ових јер би се теже обаратили у ИПЦ.Али шта нам је ту нам је.Да је мање попова тезгароша можда би се мање људи саблажњавали....

Ajde nek si i ti rekao jednom nešto pametno. :super:
 
Тренутно не могу наћи књигу,али знам да су неки Титови колеге прешли на православље само зато да се могу оженити својим љубавницама.Толико о томе како се на православље не прелази из личне користи
 
Тренутно не могу наћи књигу,али знам да су неки Титови колеге прешли на православље само зато да се могу оженити својим љубавницама.Толико о томе како се на православље не прелази из личне користи

Па нису могли да пређу кад у то време није било православног хришћанства у СФРЈ пошто су већ тада комунисти преузели СПЦ.
 

Back
Top