Tadic

gost 224104

Elita
Poruka
20.630
Zasto je tom coveku mizerno otici u Bratunac!? sta misle njegovi slebdenici da li je to uredu da jedan Tadic koji je juce plakao u laznoj srebrenici nije u stanju da ode u Bratunac!? Taj covek je grozan, karakter mu je nikakav a kao Srbin se nebi trebao izjasnjavati jer to nije.

trenutno mi je RR 180/180 tako se osecam
 
Srbi u Podrinju besni na Borisa Tadića!

BRATUNAC - Predsednik Srbije Boris Tadić razočarao je Vladu Srpske, borce i udruženja žrtava iz proteklog rata u BiH, jer je ponovo odbio da prisustvuje parastosu Srbima pobijenim u Podrinju, a samo dan ranije bio je na komemoraciji Bošnjacima u Srebrenici!

Ministar rada i boračko-invalidske zaštite RS Rade Ristović ne krije da ga je pogodila odluka predsednika Srbije da i ove godine zaobiđe Bratunac.

- Posebno sam razočaran odlukom predsednika Tadića da se u Potočarima pokloni bošnjačkim žrtvama, a da i ovaj put izbegne dolazak u Bratunac. Tadiću nije bilo mesto u Potočarima, njegovu posetu će bošnjački političari još jednom iskoristiti kao dokaz da je Srbije odgovorna za taj zločin - kaže Ristović.

Predsednik Boračke organizacije RS Pantelija Ćurguz kaže da je neukusno gledati kako se vlasti Srbije svakodnevno izvinjavaju za zločine u ime svih Srba, dok s druge strane još uvek niko nije učinio čak ni simboličan gest koji bi ukazivao da se neko bar malo pokajao za ubijanje nedužne srpske nejači.

- Bez obzira na sve, istina će jednom ugledati svetlo dana! Niko ne može da ospori činjenicu da je na području Podrinja i Birča iz zaštićene zone UN-a za nepune tri godine ubijeno 3.500 Srba - kaže Ćurguz. (B. K.)

Moze tadic i njegov RTS
 
Zasto je tom coveku mizerno otici u Bratunac!? sta misle njegovi slebdenici da li je to uredu da jedan Tadic koji je juce plakao u laznoj srebrenici nije u stanju da ode u Bratunac!? Taj covek je grozan, karakter mu je nikakav a kao Srbin se nebi trebao izjasnjavati jer to nije.

trenutno mi je RR 180/180 tako se osecam

ne nerviraj se, imao čovek važnija posla u pazaru sa turcima, kakav tamo neki bratunac
nije ni čuo za njega,
 
Mislim da to treba pitati one koji ga vole i podrzavaju.

Otisao je danas da pripomogne otvaranju turskog kulturnog centra u NP,
umesto da je otisao u Bratunce.
 
Uostalom danas je dosao u posetu buduci Gospodar Srbije pa su morali svi da ga docekaju postrojeni , a veliki padisah Erdogan ce ih nagraditi svojom miloscu sad kad nas za koju godinu sve ponovo vrate u toplo osmanlijsko krilo .
 
Uostalom danas je dosao u posetu buduci Gospodar Srbije pa su morali svi da ga docekaju postrojeni , a veliki padisah Erdogan ce ih nagraditi svojom miloscu sad kad nas za koju godinu sve ponovo vrate u toplo osmanlijsko krilo .

Jeste,jeste,a ti nesrecan i ljubomoran,jer ne moze doci neki austrougar!

Hebi ga raspala se!:sad2:
 
Zasto je tom coveku mizerno otici u Bratunac!? sta misle njegovi slebdenici da li je to uredu da jedan Tadic koji je juce plakao u laznoj srebrenici nije u stanju da ode u Bratunac!? Taj covek je grozan, karakter mu je nikakav a kao Srbin se nebi trebao izjasnjavati jer to nije.

trenutno mi je RR 180/180 tako se osecam
'Ај' измери га, али стварно...

(Иначе си клинички случај... :roll: )
 
Iskreno, to je strasno sta taj covek radi Srbima u Republici Srpskoj...

Mislim da pre mogu da ocekuju i Josipovicevu pomoc nego Tadicevu.

Hebo ga Erdogan, pubertetlija jedan retardirani :evil:
 
Živim za ove granice :D

Balkans_Animation_1800-2006.gif


P.S. Puno pozdrava iz AU :D

One nesrece iz kamenjara ni Turci nece. :hahaha:
 
Iskreno, to je strasno sta taj covek radi Srbima u Republici Srpskoj...

Mislim da pre mogu da ocekuju i Josipovicevu pomoc nego Tadicevu.

Hebo ga Erdogan, pubertetlija jedan retardirani :evil:
А какву су помоћ Срби из БиХ могли да очекују, на пример, ономад од краља Милана, који је потписао Тајну конвенцију...?
:roll:
 
Pravo prve bračne noći - dio srpske istorije i kulture



nevesta7os.jpg



Jus primae noctis ili droit du seigneur,
je pravo prve bračne noći, zapravo pravo bega (ili rjeđe age) da provede jednu noć sa budućom ženom svoga kmeta (mladom i seksualno privlačnom) nakon čega bi je predao dalje kmetu, iako se ovo moglo izbjeći otkupom (plaćanjem izvjesne sume novaca).

Zaplet u operi Le Nozze di Figaro (Figarova ženidba) od Wolfganga Amadeusa Mocarta,
je zasnovan na pravu prve bračne noći.
Figaro i Susanna se spremaju za vjenčanje ali grof Almaviva gospodar dvorca kraj Sevilje u Španiji želi da iskoristi svoje pravo i provede jednu noć sa Sussann prije Figara.

To pravo je široko praktikovano u Evropi i posebno u zemljama Otomanske Imperije (provincije Otomanske Imperije su bile: Grčka, Bugarska, Srbija, Bosna) sve do kraja devetnaestog vijeka.

To pravo je prestalo u Rusiji u XIX vijeku.
U Americi je to pravo (nezvanično) postojalo sve do građanskog rata, u vezi sa robovlasništvom u južnim državama u Americi.

Na slici, koju je naslikao Paja Jovanović, prikazana je mlada koja se priprema za prvu bračnu noć.
Tu prvu noć će provesti kod bega. Begovi su obično bili Turci mada je bilo lokalnog plemstva koje je preslo na Islam da sačuvaju svoje privilegije za vrijeme vlasti Otomanske imperije nad Balkanom.

* Pravo prve bračne noći je važilo za nevjeste kmetova, ili slugu.
One su bile hrišćanke (vlahinje) jer muslimani nisu bili kmetovi.

Na dan udaje hrišćanska (vlaška) mlada bi bila posjećena od strane jednog begovog (aginog) predstavnika obično u počasnoj pratnji jednog odjeljenja vojnika. Predstavnik bi zatim odveo mladu do begove (agine) kuće đe bi provela dan i noć a zatim bi je otpratio nazad njenoj kući u jutro na dan vjenčanja.

Ono što je zanimljiv detalj na slici je da su sve žene na slici obučene u tradicionalnu orjentalnu odjeću turskog stila. Za vrijeme Otomanske vlasti stil oblačenja je bio pod uticajem islamske tradicije. Čak i danas se koriste nazivi tekstila nastali u islamskom svijetu kao na primjer damast po gradu Damasku.
One nose dimije (koje lice na siroke hlače) od tankog često zlatno prošaranog tkanja koje ističu žensku figuru.

U islamskim zemljama i muškarci i žene nastavljaju da slijede tradiciju, pokrivajući kosu u javnosti nekim pokrivalom za glavu: turbanom fesom velom. Žene na slici osim one na desoj strani imaju pokrivenu kosu šalom (zvanim i samija, marama) u skladu sa islamskim običajima.

Jugoslavenska pošta je 1998 ovom običaju posvetila jednu poštansku marku iz serije "Narodni običaji" na kojoj je slika Paje Jovanovića.

kicenjemarka2kr.jpg
 
ma tek kad on nestane sa scene mene nece vise muciti RR

Al' se ljudi ovdi potresaju bez nekog razloga :D

Koga boli ćoše ko je na vlasti, kad su sve ista g.vna. Sad se šatro neke budale nadaju da će Hrvat Šešelj da se bori za srpstvo, pa tek Grobar, Mlitavi Voja, pijani Velja, lopina Čeda.

E svašta, umesto da se seksate vi se neki q... brinete za nešto. Što pre shvatite da je sve otišlo u tri materine, više ćete da se zezate :super:
 
Imaš ti moju kitu u Vojvodini da me malo zadovoljiš pošto se ožderem šunki :D ako hoćeš (naravno, ne teram te). Kakva crna rodbina, pa Gedže silaze sa planine jedino kad idu na praseći vašar ;)

Potomče prava na prvu bračnu noć :hahaha:

Heheh cry baby, cry:sad2: Rekao sam ti kako stoje stvari,a i sam znash da je tako. na stranu to shto vam uzimamo sve shto imate i shto zivite triput gore nego kod nas:mrgreen: To vam dodje kao slag na toru. Pored nas ne zaboravimo i ljute Krajisnike i Bosance koji su vas maltene okupirali. A i karaju dobro. I sam si to iskusio zar ne?:D
 
Ajde nemojte se svadjati velika je i prostrana osmanlijska dusa , ima u njoj mesta za sve vas ,mozda se sazale i u svojoj milostinji prime i ove sa brda . :D
 

Back
Top