TADIĆ TREBA DA SE IZVINI...ponovo

adem_ks

Buduća legenda
Banovan
Poruka
33.624
zanimljiv tekst

TAČI: TADIĆ TREBA DA SE IZVINI I ZA ŽRTVE NA KOSOVU
1645433.jpg

Ponedeljak, 12. Juli, 2010.| (6) Send to friend Print

PRIŠTINA - Kosovski premijer Hašim Tači poručio je predsedniku Srbije Borisu Tadiću da, jednako kao što se u nedelju izvinio za žrtve Srebrenice, treba na Kosovu da zatraži izvinjenje za žrtve rata.

Kosovski premijer istakao je opredeljenost Prištine za dobre odnose sa svim zemljama u regionu, uključujući i Srbiju.

On je dodao da se Priština ne protivi susretima sa predstavnicima Beograda, ali oko tehničkih pitanja za koja treba pronaći rešenje.

"Želimo imati dobre odnose sa Srbijom kao i sa svim zemljama regije. Službena Priština ne odbija susrete na kojima bi se razgovaralo o tehničkim pitanjima koja zahtevaju rešenje i to na temelju zapadnih standarda, ali pre toga predsednik Tadić treba, kako je to učinio juče u Srebrenici, zatražiti izvinjenje za žrtve i ubistva koje je srpska država počinila na Kosovu", rekao je Tači, a prenosi Radio Kosovo.

Tači se pridružio porukama koje su juče uputili i zapadni zvaničnici o potrebi hapšenja Ratka Mladića zbog zločina u Srebrenici.

Tači je isključio mogućnost izmene granica Kosova, upozoravajući da je svaka ideja koja teži izmeni granica loša i da podrazumeva potpunu destabilizaciju region.

On je naglasio da očekuje novu etapu razvoja Kosova nakon savjtodavnog mišljenja Međunarodnog suda pravde o zakonitosti proglašenja nezavisnosti Kosova, koje bi, on očekuje, trebalo biti objavljeno do kraja ovoga meseca.

http://www.kurir-info.rs/vesti/politika/taci-tadic-treba-da-se-izvini-i-za-zrtve-na-kosovu-41478.php
 
A za sta da se izvini?
I drugo, treba li neko sa Kosmeta da se izvini Srbima n.pr?

za tih oko 15.000 ubijenih, od kojih je vise od polovine bilo neduzno i nenaoruzano... naoobicniji civili, dobar deo tih su bile zene ali i maloletna deca.
trebao bi i neko sa kosova. ipak je bilo i na srpskoj strani nevinih civila koji su izgubili zivot ni krivi ni duzni.
 
Recimo za aparthejd pod kojim su bili Albanci izloženi od 1995-1999
Ja znam kako je bilo Albancima, jer sam profesionalno bio angažovan u razotkrivanju zločina. Evo Adem je tu, on je Albanac, pa može da ti priča o blagodetima miloševićevog režima. Ja sam dovoljno o tome pisao na ovom forumu.
Апартхејд су правили шиптари и то годинама а тадашња држава није реаговала уместо да напуни затворе и протера све који нису имали документа и пријављено место боравка.Исто је требало стрељати шиптаре који су чинили злочине над Србима,по кратком поступку.:per:
 
za tih oko 15.000 ubijenih, od kojih je vise od polovine bilo neduzno i nenaoruzano... naoobicniji civili, dobar deo tih su bile zene ali i maloletna deca.
trebao bi i neko sa kosova. ipak je bilo i na srpskoj strani nevinih civila koji su izgubili zivot ni krivi ni duzni.

Džaba ti posao. Ne možeš ti to njoj objasniti. Ona koja je sedela u mišijoj rupi "bolje zna" šta se dešavalo na Kosovu od tebe koji si tamo proveo rat i od mene koji sam se profesionalno bavio zločinima snaga SRJ i Srbije nad Albancima.
Tipični velikosrpski genije :mrgreen:.
 

Back
Top