Auto limarija
Prikazujem rezultate 1 do 9 od 9

Tema: Auto limarija

Obećava
    Učlanjen
    28.03.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    36

Podrazumevano Auto limarija

Posto je na ovom forumu bilo dosta pitanja oko limarije resio sam da napravim ovu temu za sve te probleme.

Tako da mozete me sve pitati u ovoj temi sto se tice limarije posto je moj cale auto limar a i ja pomalo sa njim radim, a ja cu pokusati da odgovorim na najbolje nacin.

Za pocetak evo nekih slika nekih radova na raznim automobilima:

Pa neke havarije

I jedna u toku rada

Evo spisak prodavnica i telefoni koje se bave prodajom novih auto karoserijskih delova za sva vozila. Znaci rubovi, sajtne, krila,haube, farovi, lampe, retrovizori, lajsne...

1. Golasa iz Krnjace 011 / 33 17 537, 011 / 33 17 165
    2. Velas sa Altine 011/3076-056, 011/2192-603 - nemaju delove za Zastavu
    3. Yu lukas 011 3910 318, 011 3910 328 Bože Jankovića 2
    4. Autika 3941 754 Bulevar JNA 33a
    5. VDV automarket, 011 39 777 60, 011 39 772 46, Bulevaru oslobođenja 285, Tosin Bunar. - nemaju delove za Zastavu
    6. Dimago-s Ugrinovačka 184 Zemun 011 102 356

Ja na primer sve delove kupujem u Velasu posto su mi najblizi imaju sve sto mi treba i zadovoljan sam kvalitetom delova. Ali u sustini svi oni prodaju iste delove i cene su im priblizne.

To bi bilo nesto ukratko. Pa ako neko ima neko pitanje neka pita slobodno.

Zainteresovan član igor101 (avatar)
    Učlanjen
    27.11.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    36

Podrazumevano Re: Auto limarija

Pozdrav...

Kazi mi molim te koji je najbolji nacin da se sacuvaju nova krila i da se iskonzerviraju.
    Kupio sam pre neki dan prednja leva i desna krila za keca stari tip i interesuje me sta da im uradim i da ih sacuvam za nadam se jos dugo dugo vremena.
    Ona po sebi imaju malo povrsincke rdje i premazana su onom fabrickom osnovnom bojom.

p.s. Koliko bi bilo ovo da se sredi i kakva bi procedura sredjivanja bila??
    U pitanjiu je Z 101 iz '73 koji je jos uvek u prvoj boji i u savrsenom stanju. Veliko hvala unapred.

Domaćin AVTOVAZ (avatar)
    Učlanjen
    25.06.2010.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    58

Citat Original postavio igor101 Pogledaj poruku
    Pozdrav...

Kazi mi molim te koji je najbolji nacin da se sacuvaju nova krila i da se iskonzerviraju.
    Kupio sam pre neki dan prednja leva i desna krila za keca stari tip i interesuje me sta da im uradim i da ih sacuvam za nadam se jos dugo dugo vremena.
    Ona po sebi imaju malo povrsincke rdje i premazana su onom fabrickom osnovnom bojom.

p.s. Koliko bi bilo ovo da se sredi i kakva bi procedura sredjivanja bila??
    U pitanjiu je Z 101 iz '73 koji je jos uvek u prvoj boji i u savrsenom stanju. Veliko hvala unapred.
    to je zastava (ako dobro vidim)a zastava kao i dosta starih auta dobro propadaju ispod sofersajbe na lijevu i desnu stranu,pragovi ,pomalo podovi ..meni je na lajku propala gornja prednja ivica blatobrana tacnije na obadva al sam to zavario jos prije 7 godina kod nekog mehanicara na cetinje...pa sam je tad lakirao i nista se ne vidi...
    sto se tice propadanja,korozije..ona je redovan prizor kod starijih auta ova nova imaju ove limove pocincane ili vec neznam ni ja al su necim presvuceni i ne propadaju...al su kolko vidim meksi od ovih starih
    Poslednji put ažurirao/la AVTOVAZ : 14.07.2010. u 17:02
    U.S. AND NATO TROOPS WILL END UP IN THE DUMP OF HISTORY!!!

911s [SK] nije na forumu
    "pauza služi da se završavaju poslovi van zgrade, a razno vreme služi za razne stvari"
    Poznat 911s [SK] (avatar)
    Učlanjen
    18.10.2006.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    3
    Reputaciona moć
    133

Ovi novi stari par godina o kojima pričaš još nisu stigli da istrule.
    A ovde govorimo o vozilima starim 30-40 godina.
    Ford weist den Weg.
    Everything we do, it's driven by you!

Domaćin AVTOVAZ (avatar)
    Učlanjen
    25.06.2010.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    58

Citat Original postavio 911s [SK] Pogledaj poruku
    Ovi novi stari par godina o kojima pričaš još nisu stigli da istrule.
    A ovde govorimo o vozilima starim 30-40 godina.
    vjeruj mi nece nece ni istruliti a i to ce biti nesto malo..kazem ti da im je lim dosta bolje zasticen..evo ti pa pitaj druge mehanicare ako nevjerujes ..ili oguli malo farbe i lim nece zarđat uvjeri se ... pocincan,neznam bas necim je presvucen reko sam ti..... a ja pricam vozilima starim dvadesetak i vise godina nesvatam sto sam reka a da sam pogrijesia
    Poslednji put ažurirao/la AVTOVAZ : 15.07.2010. u 16:23
    U.S. AND NATO TROOPS WILL END UP IN THE DUMP OF HISTORY!!!

911s [SK] nije na forumu
    "pauza služi da se završavaju poslovi van zgrade, a razno vreme služi za razne stvari"
    Poznat 911s [SK] (avatar)
    Učlanjen
    18.10.2006.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    3
    Reputaciona moć
    133

Fabrike su lepo došle do zaključka: u procesu proizvodnje (a radi što dužeg trajanja limarije) jeftinije je pocinkovati celu školjku nego kupiti lim koji je toliko kvalitetniji da mu rok trajanja bude kao i jeftinom pocinkovanom.
    Ford weist den Weg.
    Everything we do, it's driven by you!

Obećava
    Učlanjen
    28.03.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    36

@igor101

Najbolje da krila sa unutrasnje strane zastitis (Imas raznih zastita u ponudi Body, Mipa...), a posle farbanja mozes i da voskiras (Body 900 u sve supljine)
    Sto se tice spoljasnjeg dela trebao bi tu povrsinsku rdju da uklonis (brusenjem, smirglanjem), potom mozes antirost, pa neka osnovna boja ili odmah spric git po celoj povrsini krila. Sve ovo znaju lakireri koji ce ti raditi auto, ako neces sam.

A sto se tice onog ostecenja, ne mogu ti nista reci na osnovu te jedne slika, mora auto da se vidi uzivo.

Početnik
    Učlanjen
    16.10.2010.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

L.nemanja91

Ja imam skoro isti problem kao i Igor s`tim sto je moj auto iz 1987.i korozija(sad vec rupa)je na podu.
    Interesuje me kako to SAM da saniram,i to ne makar kako(kakvo varenje,kakva fleka,farba,zastita..i td..)vec da mi tu patos ne istruni posle 2 zime kao sto to urade mnogi"majstori"!?
    Moze li mi neko reci u cemu je fora,nemoguce da mora da zardja za 2 godine?!

D.

Početnik
    Učlanjen
    30.01.2014.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    0

na peugeotu 307 mi je neko zazuljao i udubio deo na zadnjim vratima i jos iza toga deo, prema gepeku. ne mogu reci da je malo osteceno, ali nije ni da su ostecena cela vrata... autolimari su mi trazili od 200 do 350 eu za ispravljanje i lakiranje toga, odabrala sam ovoga za 200eu. da li mislite da je to realna cena?

Slične teme

1. Limarija
    Autor L.nemanja91 u forumu Automobilizam
    Odgovora: 0
    Poslednja poruka: 14.09.2009., 21:10
  2. Limarija
    Autor vila_raviojla u forumu Automobilizam
    Odgovora: 5
    Poslednja poruka: 22.07.2004., 13:05

Pravila za slanje poruka

• Ne možete kreirati novu temu
  • Ne možete poslati odgovor