Tadić izbegao atentat?!

SQUID

Elita
Banovan
Poruka
15.397
Tadić izbegao atentat?!

Predsednik Srbije na nišanu ratnog gradonačelnika Srebrenice

Život predsednika Srbije Borisa Tadića mogao je biti ozbiljno ugrožen na jučerašnjem komemorativnom skupu u Potočarima kraj Srebrenice. Pripadnici bosansko-hercegovačke bezbednosne agencije SIPA uhapsili su ratnog gradonačelnika Srebrenice Ibrana Mustafića, koji je pred jučerašnji skup izjavio da je „pripremio nešto o čemu će se čuti i pričati“.

Mustafić, koji je i predsednik upravnog odbora organizacije „Majke Srebrenice“, pre mesec dana je na komemorativni kompleks u Potočarima postavio ratne zastave armije BIH, a za juče je najavio spektakularnu akciju. Konkretan povod za hapšenje je bilo i to što je Mustafić juče pre skupa vređao i napadao agente SIPA, angažovane na njegovom obezbeđenju.
Ekspert za terorizam Dževad Galijašević kaže za „Alo!“ da je Mustafić frustrirana osoba koja se ne može svrstati u određene islamističke organizacije.
- I budale ubijaju. Ibran je mogao biti zloupotrebljen za nečije ciljeve. Mislim da on ipak nije mogao probiti sve bezbednosne prstenove oko Tadića, ali se nijedna pretnja ne može odbaciti niti potceniti.

Prema njegovim rečima, Mustafić je posle objavljivanja svoje knjige „Planirani haos“, u kojoj su nimalo ružičasto prikazani međumuslimanski odnosi u opsednutoj Srebrenici, došao u sukob sa rukovodstvom SDA i ratnim komandantom Naserom Orićem. Galijašević ocenjuje da je islamski fundamentalizam u BIH u jačanju, o čemu govori i nedavni napad na policiju u Bugojnu.
- Strategija islamista je da u svojim akcijama ne dozvole civilne žrtve pošto im je vrlo bitna podrška lokalnog stanovništva. Zato bi se u predstojećem periodu na njihovom nišanu mogle naći visoko zaštićene mete, ambasade zapadnih zemalja i zvaničnici EUFORA - tvrdi Galijašević. Iako napad u Bugojnu možda i nije direktno povezan sa Mustafićevom planiranom akcijom, one bi, prema Galijaševiću, mogle biti inspiracija jedna drugoj.
Profesor sa Fakulteta bezbednosti Zoran Dragišić kaže da treba sačekati da SIPA završi istragu o tome šta je bivši gradonačelnik Srebrenice konkretno planirao i ne žuriti sa zaključcima.
- Možemo samo da nagađamo šta bi se desilo da nije uhapšen. Evidentno je, ipak, da u BIH jačaju radikalni islamski pokreti sa kojima koketiraju i brojni političari poput Harisa Silajdžića. Ideolozi tih pokreta su daleko iza scene, nisu poznati široj javnosti, ali su zato vrlo opasni - tvrdi Dragišić.

Tadiću, čuvaj se Harisa


Galijašević tvrdi da je za predsednika Tadića ipak najveća pretnja to što „previše ulazi u gard muslimanskom članu predsedništva BIH Harisu Silajdžiću“.
- Mislim da se prava opasnost za Tadića krije u Silajdžiću, kome je osnovni smisao delovanja antisrpstvo i uništenje Srbije kao države. Njegova blizina opasnija je za Tadića od Šarića i svih drugih kriminalnih klanova. Najveći uticaj na Silajdžića imaju radikalni krugovi iz islamskih zemalja, a u njegovom okruženju ima i previše Albanaca sa Kosova. Mislim da je to za predsednika Srbije mnogo veća opasnost od Mustafića, kome je ipak najbitnije da samoisticanjem i sam uzme deo kolača od koga su se na tragediji Srebrenice mnogi obogatili.

Tadić: Uhapsiću Mladića

Predsednik Tadić je juče u Potočarima položio venac na kome je pisalo „Nevinim žrtvama - Boris Tadić“ i razgovarao sa tri žene iz Srebrenice koje su pre 15 godina izgubile svoje najmilije. On je naglasio da kao predsednik Srbije neće odustati od traganja za preostalim haškim beguncima, pre svega za Ratkom Mladićem, naglašavajući da bi, posle toga, narodi trebalo da pruže ruke jedni drugima.
- Kao predsednik Srbije, nikada neću odustati od traganja za preostalim haškim beguncima, mislim pre svega na Ratka Mladića. Smatraću da sam završio jedan deo svog posla kada on bude priveden pravdi - poručio je Tadić.


http://www.alo.rs/vesti/28969/Tadic_izbegao_atentat
 
Мука ми је више од тих атентата. По својим порукама имају исто политичко значење као робијање послератних политичара по предратним казаматима. Ко је имао више година у Лепоглави био је цењенији без обзира колико је умео да доприноси држави.
,,Иста мета - исто отстојање'' и данас, Коме више прете убиством, све више учвршћује свој положај.Или скупља поене за следеће изборе, бар тако мисле.
Дали ће доћи дан да се такмиче у самоубојствима? Баш би нас просветлили!
 

Back
Top