Sta je ljubav?

Ljubav je kad draganoj zadeneš cvet za gaćice, a onda zubima potrgaš ostatke njene spavaćice

Ljubav je kad devojčicu ušuškaš da joj ne bude hladno, kada spava na tvom ramenu kao da ne postoji sutra, kao da ne postoje jutra, dodjavola Nikolice zašto si postavio ovo ludilo od teme!!!!!!!!

Ljubav je kad devojci šapućeš stvari samo tebi smešne, u nadi da ćeš je nasmejati, a ona se smeši jer su fore otrovno glupe

Ljubav je kad joj posvetiš pesmu, u kojoj napišeš koliko ti znači njeno golo telo ujutru kraj prozora, koliko ulepšava zoru

Ljubav je kad spava kraj tebe a ti slušaš njen dah, ravnomeran, čist, i maziš je kao tenkre jer i jesi tenkre jer si otišo u ***** jer nisi normalan alo dečače

Ljubav je kad ti se obesi oko vrata i ne pušta, kad je hraniš čokoladnim bananicama dok gledate film najglupljeg scenarja, ali bitno ti je da se ona smeši i uživa samo ona

Ljubav je kad je gledaš satima, kao savršeni delić nesavršenog sveta koji se našao igrom slučaja u tvojim rukama

Kad hodate parko, pa se ona saplete, a ti je pridržiš i počneš da pričaš kako ćeš pretući kamen o koji se saplela jer niko ne sme da je dotankeeee

Ljubav je kad je priviješ uz sebe, kada u sobi, u noći ti govori neke nebitne stvari, znaš da su nebitne i u tome uživaš svim svojim bićem, jer taj trenutak postoji sada i to je to

Ljubav je kad joj daješ najnežnije nadimke, kad je razmaziš do te mere da ne želi da ustane iz kreveta dok ne ispuniš svoju dnevnu kvotu poljubaca

E moj Nikola
tema mi se ne svidja
jer nije dobro formulisano pitanje
ali je odgovor kao i uvek

pravi.
 
Ljubav je emocija, ali i motiv (strast, potreba, težnja), čija je glavna odlika snažna naklonost subjekta prema nekom privlačnom predmetu, pojavi ili biću. Ljubav prema drugoj osobi uključuje osećanje nežne privrženosti, zaokupljenost njenom ličnošću, zainteresovanost za njene potrebe, želje i misli, nesebičnu brigu za njenu sreću i strasnu želju da odnosi budu što prisniji. Udaljenost ili privremena razdvojenost od voljenog objekta može da rasplamsa osećanje ljubavi.

Postoje, u zavisnosti od objekta, brojne vrste ljubavi: roditeljska, partnerska, sinovljeva, religiozna, narcistička, bratska itd. Potreba za ljubavlju može biti neurotička, sadistička, mazohistička.

Bitne komponente ljubavi su davanje, briga, odgovornost, poštovanje i poznavanje.

Ljubav je osećaj prijatnosti i prisustvu voljene osobe.
 
Ljubav je kad joj daješ najnežnije nadimke, kad je razmaziš do te mere da ne želi da ustane iz kreveta dok ne ispuniš svoju dnevnu kvotu poljubaca
npr. MACO kao u onoj mojoj temi - ona misli da je zbog ljubavi a ti znaš da je zbog memorije.

Elem nema greške u životinjskom aktu davati imena mladunaca životinja: mače, kuco moja, pile moje, slonče moje nosato, nilska kobilice, zmijo otrovnico, tarntulice slatka...
 
Ljubav je emocija, ali i motiv (strast, potreba, težnja), čija je glavna odlika snažna naklonost subjekta prema nekom privlačnom predmetu, pojavi ili biću. Ljubav prema drugoj osobi uključuje osećanje nežne privrženosti, zaokupljenost njenom ličnošću, zainteresovanost za njene potrebe, želje i misli, nesebičnu brigu za njenu sreću i strasnu želju da odnosi budu što prisniji. Udaljenost ili privremena razdvojenost od voljenog objekta može da rasplamsa osećanje ljubavi.

Postoje, u zavisnosti od objekta, brojne vrste ljubavi: roditeljska, partnerska, sinovljeva, religiozna, narcistička, bratska itd. Potreba za ljubavlju može biti neurotička, sadistička, mazohistička.

Bitne komponente ljubavi su davanje, briga, odgovornost, poštovanje i poznavanje.

Ljubav je osećaj prijatnosti i prisustvu voljene osobe.

A kad je njena potreba i emocija da ne bude sa tobom a ti ne gledas to nego bi je samo zagrlio.
Tesko da ces to da definises.
 

Back
Top