Pitanje za ginekologa
Prikazujem rezultate 1 do 2 od 2

Tema: Pitanje za ginekologa

Nov član
    Učlanjen
    11.07.2010.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano Pitanje za ginekologa

Poštovani,

već 3 godine imam različite vaginalne probleme koji su počeli sa bivšim dečkom. Otkrila sam da imam trihomonas koji sam već sigurno 10 puta do sada lečila. Nekoliko puta sam bila negativna ali bi već sledeći put bila opet pozitivna na njega. Posle otprilike godinu dana sam uradila bris na hlamidiju i bila sam pozitivna. Već sledeći put sam bila negativna. Posle nekog vremena sam otkrila da imam i kandidu. Četiri puta sam imala kondilome, sada već par meseci nemam.

Sa sadašnjim dečkom sam već 2,5 godine i sve vreme smo se lečili zajedno od polnih bolesti. Znam da mi je dečko veran a i ja sam spavala samo sa njima dvojicom. Promenila sam već nekoliko ginekologa mada ipak ne znam kako mogu oni da budu krivi za to što mi se problemi stalno ponavljaju (ili bolje da kažem-ne prolaze). S obzirom da studiram u inostranstvu i tamo nemam osnovno zdravstveno osiguranje, potrošila sam gomilu para na privatnog ginekologa. Potpuno sam očajna i ne znam šta više da radim. U početku je trihomonas prestajao i nisam imala simptome po 20dana a sada uopste ne prolazi i konstantno imam jači ili blaži osećaj peckanja ili svrbenja.

Nisam više sigurna ni šta imam, da li mogu da verujem rezultatima i da li su ti lekovi dobri. Da li je moguće da ja radim nešto što ne bi trebalo?!

Poznat tgdanijela (avatar)
    Učlanjen
    15.07.2009.
    Pol
    ženski
    Previše je kasno živeti sutra, živi još danas.
    Tekstova u blogu
    1
    Reputaciona moć
    186

Podrazumevano Re: Pitanje za ginekologa

Trichomonas vaginalis se liječi Metronidazolom, tbl. 2 gr. u jednoj dozi uz liječenje seksualnog partnera istovremeno; da napomenem da se Trichomonas osim polnim kontaktom može preneti i peškirima u saunama. Chlamidiju si izliječila; to je dobro, ali treba znati da se ne stvara imunitet na ovu infekciju, kao i da je ona mnogo opasnija od infekcije Trichomonasom jer može doći do ožiljnih promjena na tubama i začepljenosti tuba,a to vodi sterilitetu.
    Genitalne bradavice, condiloma acuminata izaziva HPV virus; ne znam da li ti je spontano prošla infekcija, podophylinom ili su ti radili kauterizaciju - kod kauterizacije infekcija može da se ponovi. Ukoliko si imala kao koplikaciju promjene cervikalnih ćelija, tj. displaziju vjerovatno je rađena elektrokauterizacija ili krioterapija, međutim konizacija je mnogo sigurnija metoda. Moguće je da ju izbjegavaju uraditi jer još nisi rađala.Candida se jednostavno liječi vaginaletama i kremom spolja. Može nastati i usljed dugotrajnog korištenja antibiotske terapije.
    E sad kad sve ovo sumiramo ostaje još jedno pitanje. Navela si da ste se liječili oboje međutim da li koristitet prezervativ prilikom seksualnog odnosa? U slučaju ovakvih ponavljanih infekcija kondom bi obavezno morali koristiti dokle god ne odlučite planirati porodicu.

Slične teme

1. Pitanje za ginekologa
    Autor Zabrinuta u forumu Zdravlje
    Odgovora: 1922
    Poslednja poruka: 08.12.2017., 21:21
  2. PITANJE ZA GINEKOLOGA!
    Autor mivanam u forumu Zdravlje
    Odgovora: 2
    Poslednja poruka: 05.05.2012., 10:22
  3. i jos jedno pitanje za dr ili ginekologa
    Autor zvezdasica24 u forumu Zdravlje
    Odgovora: 5