SPUŠTENA RAMENA

Koje vežbe raditi da bi ramena dobila dignutiju i širu formu???
Vežbe za izgradnju širih ramena tj trapeza kako bi taj deo tela dobio lep muški oblik i širinu?

Mozda da postavis sliku (bez lica naravno) da bude jasnije? Nije mi bas jasno sta mislis pod tim spustena ramena. U svakom slucaju treba da radis neke vezbe za ramena sa teretom. Vezbe snage sa malim brojem ponavljanja su jedini nacin da nateras misic da 'pozeli' da raste.
 
Nije mi bas jasno sta mislis pod tim spustena ramena.
Контам да је мислио на погнуто држање тела, у коме су рамена скоро увек спуштена од савијања ка доле...

Ако је то у питању, треба да се трудиш да увек будеш исправљен, груди избачене ка напред, рамена ка назад... а што се тиче вежби, нека то буду вежбе за држање тела (за леђне мишиће, трбушњаке итд)
 
nema nepravilnosti samo su ramena onako opushtenija
i deluju nekako usko...
dosta dugo radim sklekove (oko godinu dana)
zgibove (tri meseca)
u teretanu sam krenuo pre 15 dana
imam finu konstituciju grudi i ruku
ali i dalje nemam zheljenu shirinu u ramenima
a bash bi akcenat stavio na to
vidjao sam dosta likova koji su se napumpali
ali deluju jako smeshno,
dakle ne bih da budem napumpana lopta
vecc zgodan shiroki momak :)
da li je i kako je to izvodljivo?
hvala svima :ok:
 
Koje vežbe raditi da bi ramena dobila dignutiju i širu formu???
Vežbe za izgradnju širih ramena tj trapeza kako bi taj deo tela dobio lep muški oblik i širinu?

Sad ce georgjune da ti preporuci da vozis biciklu ako vec nije jer od toga rastu ramena ki Svarcenegeru jer za njega je bicikla ultimativni rekvizit koji vezba sve......:hahaha::hahaha::hahaha::hahaha::hahaha::hahaha::hahaha::hahaha:
 
Rogger prvo mi kazi sta imas od sportskih rekvizita za vezanje i da li ides u teretanu ili bi hteo bodyweight ili homegym vezbanje???

Jer od ovog zavisi moj odgovor a da ne bih pisao o svemu dzabe
 
To спуштена рамена не значи ништа док се не види слика. Спуштена рамена може да значи повијена кичма ка напред у горњем делу, услед чега су и рамена повијена ка напред, а може да значи и конституцију где су врат и трапезасти мишић дугачки, тј. растојање од врха главе до кључне кости несразмерно велико.
Најпаметније би било да се усликаш спреда, са стране и позади, па ће ти овде људи рећи којим вежбама да исправиш евентуалне недостатке...
 
Prvo da bi uradio ramena moras da znas anatomiju ramenog misica i da vidis sve od kojih se ono sve misica sastoji....Kad ovo provalis onda ces po tome i raditi vezbe za odredjene glave misica.....

Sveukupni rezultat ce biti velika siroka ramena...

P. s . 1 VRLO VAZNA STVAR - Vezbama za ramena se moze uticati samo na rast misica ramena tj na njegove razlicite glave i na taj nacin se moze napraviti zeljena simetrija tipa da ti najvise strci sredje rame ili pak prednje rame da ti je najvece kad te neko gleda od napred ili zadnje rame kad te neko gleda odpozadi da si veliki u ramenima.....

ALI VEZBANJEM I VEZBAMA SE NE "POVECAVAJU I SIRE RAMENA" BUKVALNO!!!!!!!!
RAMENA IMAS TOLIKA KOLIKA SU TI I TO TI JE GENETSKI PREDODREDJENO - VELICINA I SIRINA RAMENOG ZGLOBA I KOSTIJU!!!!!!

NA OVO SE NE MOZE UTICATI!!!!!!!! TAKO TI JE KAKO TI JE....ISTI TRIP I SA KUKOVIMA.....

E SAD NEKO IMA OGROMNE KOSTI RAMENA KOJA SU MU DALEKO OD GLAVE A IMA JOS I MANJU GLAVU PA TO SVE IZGLEDA KAKO JE ON "OGROMAN U RAMENAIMA"...I njemu treba da samo jos malo razvije misice i to je to...

A imas i ljude koji imaju malo manje te kosti a ogromnu glavetinu+neku kosu naduvenu na njoj i to VIZUELNO DELUJE KAO "DA NEMA" RAMENA ILI PAK KAO DA JE ZAKRZLJAO ILI KAO DA IMA MNOOOOGO MALA RAMENA......

Prvo probaj sa vezbama koje cu ti reci a posle cu ti otkriti i neke psiholoske fore koje ce uciniti da ti ramena izgledaju zapravo veca nego sto jesu u ocima posmatraca.....To su sve opticke varke i iluzije koje proucava psiholgija a ja znam to jer sam psiholg

Evo ja bas licno imam mnooooogo malu genetiku sto se tice kostiju ramena......Bas sam malecak u tom segmentu i to mi je bila rak rana....

Ali evo uspeo sam i sad kad me neko vidi kaze " Tih breeee kolka su ti ta ramena i ledja el uzimas ti one steroide i hemju ki pitbul si bre.....'

Znaci moze se nesto ipak uraditi......

A sad za pocetak evo malo anatomije da vidis sta su ramena kako se sastoje i iz cega i sa kojim su misicima najblize povezani

odrucenja%20u%20pokretu.jpeg


potisci%20sa%20bucicama%20sedeci.jpeg
 
Bru Zli, koje tezine bucice koristis kad radis ramena? Da li radis pojedinacno ili oba istovremeno? I da li ih imas kuci ili iskljucivo u teretani?

Uh kako da ti odgovorim.....One najteze ....:D:D:D:D:D:D:D:D

Prve dve vezbe x 4 su mi snagaske sa sto tezim bucicama/sipkom a ostale dve su mi onako sa manjim a zadnja vezba sa najlaksim od tih vecih.....

Letenje sa laktovima na gore radim obavezno i uvek sa obe ruke u isto vreme a za prednje rame - kada se dize ruka napred tada obavezno radim jedna pa druga ruka...PRVO STO MI NEKAKO MANJE OPTERECUJE STOMAK I KICMU pa mi je lakse i uzmem vece bucice..A drugo jer ne znam nekako imam vise snage tako i lepse me pogadja.....Za dizanje ruku napred koristim bucice od 15 kila svaka,nekad i 17 ili 20.....

A ove ostale i ne brojm samo uzmem neke ogromne....

A tu je najvaznije da prva vezba bude dizanje sipke iza vrata tj potisak za rame - to je i za masu i za snagu i trebalo bi da bude prva vezba jer tada imas najvise snage i energije.....To je osnovna vezba za rame kao sto su osnovne vezbe - za grudi bendz za ledja mrtvo dizanje a za noge cucanj.....Jednostavno bez tih osnovnih snagaskih vezbi nema uspeha i vecih misica...A ostale vezbice,sajlice i zezalice su tu samo da malo dopumpaju izoluju i izmore misic i to je to....Ove glavne stvari najvise unapredjuju telo

Tu dizem - pocinjem zagrevanje sa 50 kila zavrsavam sa oko 90 kg bar 8-9 puta zadnja serija...

Idem u teretanu...Od kuce nema vajda:cool:

Pitaj slobodno jos nesto ako te zanima ali otvori temu neku i ja cu pisati
 
Poslednja izmena:
Брус Ли, јел те болео некад брахијалис (то је мишић прегибач надлактице, налази се испод бицепса) током извођења бенч преса?
 
mENE je boleo jedino zglob na saci....i to onako cesto.....ali od misica nista..

То уопште не рачунам, имао сам болове у зглобу, смањим тежину, буде и прође, пар пута ме је болело и раме, то је већ било озбиљније, па сам правио и по две године паузе у бенчу, али ето, више се и не сећам које раме је било у питању. Али ово ме је зезало увек код великих тежина (преко 100кг) у бенчу, и поготово уском бенчу.
На једном другом форуму сам поставио исто питање, и између других ствари (претежно чуђења) добио сам по мени добар савет, да ојачам задње раме (заиста ми је слабо) и да визуализујем да покушавам да преломим шипку као да је гранчица, тј. да се свесно трудим да не гурам никако руке једну према другој, већ да држим тензију задњег рамена и да с том визуализацијом коју сам описао покушам чак да гурам мало "ка споља", што би требало да потпуно растерети прегибаче подлактице и више активира трицепс..
Пробаћу ових дана, то ће значити неку врсту учења нове технике, али шта да се ради..
Извињавам се аутору теме на спамовању...
 

Back
Top