Уједињење опозиције ?

Да ли бисте подржали неки од модела удруживања опозиције ?

  • Да, мислим да је то, ако ништа, барем мање зло

  • Не бих

  • Можда, зависи од будућих догађаја


Rezultati ankete su vidlјivi nakon glasanja.

gost 186118

Veoma poznat
Poruka
10.118
Да ли мислите да би некав опозициони савез био могућ, добар, продуктиван ?
Мишљења сам да би можда било ок решење да пре избора ДСС, НС, СНС договоре принципе, изађу у два табора на изборе и да после тога склопе постизборни савез.
Под условом да ове странке то желе.
Лично сам незадовољан економским резултатима Владе, а претежно и националном политиком.
Ако моју "читалачку публику" :mrgreen: занима шта бих лично мењао у економској политици, нека прегледа моје постове уназад, о томе сам говорио на десетине пута, трудећи се да увек будем и иновативан и инвентиван, зато и сада не желим да се понављам.
Саставићу и некакву анкетицу...
 
Да ли мислите да би некав опозициони савез био могућ, добар, продуктиван ?
Мишљења сам да би можда било ок решење да пре избора ДСС, НС, СНС договоре принципе, изађу у два табора на изборе и да после тога склопе постизборни савез.
Под условом да ове странке то желе.
Лично сам незадовољан економским резултатима Владе, а претежно и националном политиком.
Ако моју "читалачку публику" :mrgreen: занима шта бих лично мењао у економској политици, нека прегледа моје постове уназад, о томе сам говорио на десетине пута, трудећи се да увек будем и иновативан и инвентиван, зато и сада не желим да се понављам.
Саставићу и некакву анкетицу...

Јао, какве патриотске, какве про-европске... све странке су зло! Демократски тоталитаризам не допушта било коју алтернативу партијском систему, тврдећи да је то најбољи од свих друштвених уређења. Један од темеља демократије, принцип опште једнакости (из којег произилази правило један човек-један глас), ма како нам био драг, мора бити напуштен јер не одговара стварности. Зар би неко дозволио да га оперишу два поштара, јер су они по том принципу бољи него један хирург. Наравно то ником не пада на памет. Па зашто се онда у најважнијем, судбинском питању, а то је управљање државом, не руководимо тим мерилом, него на власт долазе најгори од најгорих и воде нас у понор. Пропагатори демократије у нашем народу измислили лаж да је прави дух српског народа од вајкада био демократски. По њима, наш српски народ носи у себи демократска схватања као нешто што му је урођено. Демократија не само да уклања националну елиту већ је и замењује најлошијим појединцима из народа. Демократија бира људе који немају скрупула нити морала; бира онај који ће више да плате, дакле оне који су у бољој могућности да подмите; бира мађионичаре, шарлатане, демагоге који ће се истицати у својим занимањима током изборне кампање.
 
Да ли мислите да би некав опозициони савез био могућ, добар, продуктиван ?
Мишљења сам да би можда било ок решење да пре избора ДСС, НС, СНС договоре принципе, изађу у два табора на изборе и да после тога склопе постизборни савез.
Под условом да ове странке то желе.
Лично сам незадовољан економским резултатима Владе, а претежно и националном политиком.
Ако моју "читалачку публику" :mrgreen: занима шта бих лично мењао у економској политици, нека прегледа моје постове уназад, о томе сам говорио на десетине пута, трудећи се да увек будем и иновативан и инвентиван, зато и сада не желим да се понављам.
Саставићу и некакву анкетицу...

Moguc ali neproduktivan.
 
Да ли мислите да би некав опозициони савез био могућ, добар, продуктиван ?
Мишљења сам да би можда било ок решење да пре избора ДСС, НС, СНС договоре принципе, изађу у два табора на изборе и да после тога склопе постизборни савез.
Под условом да ове странке то желе.
Лично сам незадовољан економским резултатима Владе, а претежно и националном политиком.
Ако моју "читалачку публику" :mrgreen: занима шта бих лично мењао у економској политици, нека прегледа моје постове уназад, о томе сам говорио на десетине пута, трудећи се да увек будем и иновативан и инвентиван, зато и сада не желим да се понављам.
Саставићу и некакву анкетицу...
Каква "опозиција", па, иста та прича, мање-више, траје већ 20 година...

Свака власт, а то је у бити иста од 90те до данас, има опозицију по својој мери.
:mrgreen:
 
Каква "опозиција", па, иста та прича, мање-више, траје већ 20 година...

Свака власт, а то је у бити иста од 90те до данас, има опозицију по својој мери.
:mrgreen:
Може ли то мало детаљније, да ли мислите да се нека од њих спрема да подржи ДС, да ли само глуме опозицију, а не желе власт или нешто треће...?
 
Да ли мислите да би некав опозициони савез био могућ, добар, продуктиван ?
Мишљења сам да би можда било ок решење да пре избора ДСС, НС, СНС договоре принципе, изађу у два табора на изборе и да после тога склопе постизборни савез.
Под условом да ове странке то желе.
Лично сам незадовољан економским резултатима Владе, а претежно и националном политиком.
Ако моју "читалачку публику" :mrgreen: занима шта бих лично мењао у економској политици, нека прегледа моје постове уназад, о томе сам говорио на десетине пута, трудећи се да увек будем и иновативан и инвентиван, зато и сада не желим да се понављам.
Саставићу и некакву анкетицу...

Ovo mi liči na sastav neke septičke jame koja dugo nije pražnjena, fale samo radikali :mrgreen:
 
Смена ових са власти није више питање нијанси, већ пуке егзистенције.

Опозиција једноставно уколико жели да опстане овај народ и ова држава, мора да се узме у памет, да се уједини и заједничким снагама да скине овај трули режим.

Нека занемаре разлике, јер разлике међу тих неколико странака и нису неке...

Ако су 2000-те могле да се "спакују" 20-ак комби странчица, Ненад Чанак, Чеда Јовановић, Жарко Кораћ,
Перишић, Коштуница, Вук Обрадовић, Ђинђић, Динкић, Љајић, Веслинов, БаДиЂ, Каса, Човић, Трајковић,
Свилановић, Ст. Протић....онда ваљда могу и ове три странке.
 
Biram manje zlo, ovi barem ne nabacuju sankcije i bombe na brzaka :rumenko::mrgreen:

И ја....:mrgreen:

После изручења Хагу, проблем Милошевића за Србе престаје да буде политички и постаје општенационални. Његово изручење представљало је кулминацију процеса који је започео и пре 5. октобра 2000. Њиме су потврђене две битне чињенице.


Као прво, Срби су до даљњег престали да постоје као иоле самостални актери на међународној сцени. Њихов је статус презреног објекта а не респекта вредног (па макар и омраженог) субјекта балканских процеса. Носиоци политичке моћи у Београду можда су се надали да ће изручењем себи обезбедити статус вазала спољних ментора. Ни толико им није пружено, јер Западу су Срби били потребнији као монета за поткусуривање него као послушни партнери. Вазалски однос подразумева и известан степен заштите неких националних и државних интереса подређене стране, а то је Србији после Милошевићеве предаје било тврђе ускраћено него до тада. Његовим изручиоцима јасно је стављено до знања да могу да буду само сатрапи, беспоговорни извршиоци, који не могу ни да се претварају да на ма шта имају права, већ морају бити захвални за оно шта им се и ако им се додели.

Као друго, Видовданом 2001. завршен је деветомесечни период током којега је Србија имала шансу да развију стратегију повратка у свет на бази заштите националних и државних интереса, самопоштовања и достојанства. До Видовдана је било места некој нади да ће у датом тренутку Коштуница своју тада још постојећу латентну снагу преточити у стварну моћ и спречити даље харање ДОС-овских гаулајтера. После тог датума за такав преокрет је било прекасно, без обзира на Коштуничин долазак на чело владе две и по године касније. Са Милошевићевим изручењем поражена је нада у демократски препород Србије: уместо варљивих идеала 5. октобра, још тврђе је завладао општи цинизам који додатно да утире пут западњачком нихилизму. Повратак Срба у тзв. Европу на бази самопоштовања, одгођен је у недоглед.
 

Back
Top