OPREZ: Na putevima Crne Gore turisti ginu kao muve

Taj put o kojem govoriš je zaista bio užasan, i ja sam išao tuda mojim SUV-om (terencem, kako god oćeš :mrgreen:), nikad drugim autom... Međutim, i taj put je urađen i sad je mnogo bolje
Hajd' hvala Bogu ako ste ga uredili. Verujem da mnogi ljudi u istocnom delu RS-a kada biraju kuda ce na odmor, pa kada pomisle da do Herceg Novog treba da prevezu taj put zaborave i na Herceg Novi i na Crnu Goru i na letovanje odu negde drugo.
Ali osim tog puta kako citam ima i drugih i ozbiljnijih zamerki. Hajde lljudi potrudite se malo, imacete vise turista i bice vam bolje. Mnoge zamerke ovde izrecene, a i moje iskustvo je takvo, ne traze puno para da se otklone, samo malo dobre volje i da shvatite da su turisti dosli da se odmaraju, a ne da se nguravaju sa vasim djeticima i da iscekuju hoce li i kada ce se konobar smilostiviti da ih posluzi.
 
Hajd' hvala Bogu ako ste ga uredili. Verujem da mnogi ljudi u istocnom delu RS-a kada biraju kuda ce na odmor, pa kada pomisle da do Herceg Novog treba da prevezu taj put zaborave i na Herceg Novi i na Crnu Goru i na letovanje odu negde drugo.
Ali osim tog puta kako citam ima i drugih i ozbiljnijih zamerki. Hajde lljudi potrudite se malo, imacete vise turista i bice vam bolje. Mnoge zamerke ovde izrecene, a i moje iskustvo je takvo, ne traze puno para da se otklone, samo malo dobre volje i da shvatite da su turisti dosli da se odmaraju, a ne da se nguravaju sa vasim djeticima i da iscekuju hoce li i kada ce se konobar smilostiviti da ih posluzi.

Izgleda da nijesi čitao moje postove... Ja uveliko kritikujem turizam u Crnoj Gori, čak sam išao toliko daleko da kažem da sezona treba da pukne, da se budale nauče pameti.
Sve ovo što ti govoriš u ovom postu je istina, zaista ne treba mnogo, a to su zamjerke koje dosta znače. Al ***, oni oće pare, nabili su astronomske cijene (u Budvi su cijene slične kao u Veneciji :evil: ), al da se potrude da nešto poboljšaju, to im rijetko pada na pamet
 
Izgleda da nijesi čitao moje postove... Ja uveliko kritikujem turizam u Crnoj Gori, čak sam išao toliko daleko da kažem da sezona treba da pukne, da se budale nauče pameti.
Sve ovo što ti govoriš u ovom postu je istina, zaista ne treba mnogo, a to su zamjerke koje dosta znače. Al ***, oni oće pare, nabili su astronomske cijene (u Budvi su cijene slične kao u Veneciji :evil: ), al da se potrude da nešto poboljšaju, to im rijetko pada na pamet

da bi mogli da zivite od turizma prvo treba da sagradite osnovnu infrastrukturu a tu su pre svega sigurni i normalni putevi a ne kozije staze i da resite problem nedostatka vode i da naravno snizite cene jer druge drzave nude daleko vise za isti novac od vas.
 
Izgleda da nijesi čitao moje postove... Ja uveliko kritikujem turizam u Crnoj Gori, čak sam išao toliko daleko da kažem da sezona treba da pukne, da se budale nauče pameti.
Sve ovo što ti govoriš u ovom postu je istina, zaista ne treba mnogo, a to su zamjerke koje dosta znače. Al ***, oni oće pare, nabili su astronomske cijene (u Budvi su cijene slične kao u Veneciji :evil: ), al da se potrude da nešto poboljšaju, to im rijetko pada na pamet

Tako je Zike!

Daj boze,da te Milo postavi umesto onog Nenezica,a prvi marketinski potez,na mesto ministra turizma,bi bio da Tihom dodelis 10 dana gratis u hotelu ''Splendid''!!!:mrgreen::lol::lol::lol:
 
Izgleda da nijesi čitao moje postove... Ja uveliko kritikujem turizam u Crnoj Gori, čak sam išao toliko daleko da kažem da sezona treba da pukne, da se budale nauče pameti.
Sve ovo što ti govoriš u ovom postu je istina, zaista ne treba mnogo, a to su zamjerke koje dosta znače. Al ***, oni oće pare, nabili su astronomske cijene (u Budvi su cijene slične kao u Veneciji :evil: ), al da se potrude da nešto poboljšaju, to im rijetko pada na pamet
Ja polazim od sebe pa verujem da i drugi ljudi tako.
Ja stvarno sve sto pisem pisem dobronamerno. I ja bih voleo da recimo mogu u Crnu goru da odem na more pod istim ili slicnim uslovima ko recimo u Grcku, ili Tursku ili Tunis, da ne spominjem Spaniju, Italiju ili Francusku. Imala bi Crna gora sta da pokaze i od istorije ne koliko Spanija ili Italija ali bilo bi. Ali nije ta istorija ni u Crnoj Gori koja je mala sva na jednom mestu pa da dodjes i sve vidis. I nebi ni valjalo da je tako. A onda do te istorije koju Crna Gora hoce da pokaze treba izgraditi puteve, pa postaviti putokaze, pa pripremiti brosure itd itd
Turizam se gradi postepeno i mukotrpno. Turista je osetljiv stvor, sto bi u Bosni rekli muhanast na svasta. A najvise na bahatost, neljubaznost i lenjost. A da se to skoreni kod crnogorskih konobara nisu potrebna pare, samo dobra volja.
I naravno na cene. Ali, kako nekom svabi ili francuzu ili bilo kom evropejcu objasniti da shvati zasto su cene u Crnoj gori iste ili i skuplje recimo nego u nekom ne bas izvikanom mestu u Italiji, a usluga gora. taj ce doci jednom i nikad vise. I hajd sto on nece doci, ali ce zurlati na sav glas svim znanim i neznanim da niposto ne idu u Crnu Goru.
 
Tako je Zike!

Daj boze,da te Milo postavi umesto onog Nenezica,a prvi marketinski potez,na mesto ministra turizma,bi bio da Tihom dodelis 10 dana gratis u hotelu ''Splendid''!!!:mrgreen::lol::lol::lol:
Vidim da vam je svima TIXI trn u oko.
Posto vas toliko nervozira moram da mu dam bonu da vas covek ne sekira dzaba.
A najgore je kada je covek u pravu pa vas nervozira. Nemate sta da mu odgovorite, a on samo dere li dere.
TIXI stigla bona, moderatori te bas nevole, ali prihvatise.
 
Ja polazim od sebe pa verujem da i drugi ljudi tako.
Ja stvarno sve sto pisem pisem dobronamerno. I ja bih voleo da recimo mogu u Crnu goru da odem na more pod istim ili slicnim uslovima ko recimo u Grcku, ili Tursku ili Tunis, da ne spominjem Spaniju, Italiju ili Francusku. Imala bi Crna gora sta da pokaze i od istorije ne koliko Spanija ili Italija ali bilo bi. Ali nije ta istorija ni u Crnoj Gori koja je mala sva na jednom mestu pa da dodjes i sve vidis. I nebi ni valjalo da je tako. A onda do te istorije koju Crna Gora hoce da pokaze treba izgraditi puteve, pa postaviti putokaze, pa pripremiti brosure itd itd
Turizam se gradi postepeno i mukotrpno. Turista je osetljiv stvor, sto bi u Bosni rekli muhanast na svasta. A najvise na bahatost, neljubaznost i lenjost. A da se to skoreni kod crnogorskih konobara nisu potrebna pare, samo dobra volja.
I naravno na cene. Ali, kako nekom svabi ili francuzu ili bilo kom evropejcu objasniti da shvati zasto su cene u Crnoj gori iste ili i skuplje recimo nego u nekom ne bas izvikanom mestu u Italiji, a usluga gora. taj ce doci jednom i nikad vise. I hajd sto on nece doci, ali ce zurlati na sav glas svim znanim i neznanim da niposto ne idu u Crnu Goru.

Ovaj prvi dio, do novog reda, se nimalo ne razlikuje od onoga što ja govorim. :ok:
Što se tiče ljubaznosti, ona je u posljednjih nekoliko godina zaista dosta poboljšana i sve više ljudi se hvali na ljubaznost osoblja.
I za cijene se potpuno slažem.
 
Vidim da vam je svima TIXI trn u oko.
Posto vas toliko nervozira moram da mu dam bonu da vas covek ne sekira dzaba.
A najgore je kada je covek u pravu pa vas nervozira. Nemate sta da mu odgovorite, a on samo dere li dere.
TIXI stigla bona, moderatori te bas nevole, ali prihvatise.

Ma kakav crni trn u oku, ne smeta meni on ni najmanje, samo ne volim da vidim kad neko piše na način na koji on piše
 
Ma kakav crni trn u oku, ne smeta meni on ni najmanje, samo ne volim da vidim kad neko piše na način na koji on piše
Zike, nismo svi isti niti je svako od nas svakog dana isti.
Moras priznati da je dosta toga sto on pise istina, ali nacin na koji pise jeste provokativan.
Ali da on ne pise tako priznaj da ni tema nebi zivela ovoliko, a i bila bi dosadnija.
A jos kada bi neko od vasih ko ima nekog znacaja u vladi citao ovo sto mi pisemo, pa da malo poradite na cinjenicama koje su iznesene imali bi koristi, a i TIXOG bi sigurno prevezao nekim putem gde mu nebi trebale pelene:hahaha:
 
Vozači oprezno kroz Crnu Goru
10. jul 2010. | 10:02 | Izvor: B92 Beograd-Podgorica -- Od početka godine, u više od 2.500 saobraćajnih udesa na putevima u Crnoj Gori poginula je 31 osoba.

Crni bilans uvećan je prošlog meseca, kada je u dve nesreće u dolinama Tare i Morače, u razmaku od nekoliko sati i sedamdesetak kilometara, poginulo troje Užičana i četvorica rođaka iz Bijelog Polja.

Zbog radova na putevima kroz Crnu Goru, vozačima se savetuje dodatna opreznost. Već na međugraničnom prostoru, između Srbije i Crne Gore, izvode se radovi koji će trajati i tokom leta.

U graničnoj policiji Crne Gore kažu da i pored radova na prelazu Brodarevo neće bit velikog zastoja.

„Tokom turističke sezone granična policija Crne Gore predzima sve mere da bi se svaki turista koji ulazi u Crnu Goru što manje zadržavao na graničnim prelazima. Garantujemo da nepotrebnih stajanja u gužvi na ulasku i izlasku iz Crne Gore neće biti“, kaže Darko Marković iz Granične policije Crne Gore.

Strani turisti u obavezi su da plate ekološku taksu, koja po automobilu iznosi 10 evra.

Prema Zakonu o bezbednosti hrane Republike Crne Gore, po vozilu je dozvoljen unos ukupno 1 kg suvog voća, i povrća, kilogram kafe, 1 litar alkoholnog pića, i 2 litra soka.

Za ulazak u Crnu Goru nisu potrebna dokumenta kao što su zeleni karton, međunarodna vozačka dozvola. U saobraćajnoj policiji Bijelo Polje kažu da će njihove patrole biti na svakih 50 kilometara.

„Imaćemo punkt na Ribarevinama gde će se 24 sata vršiti kontrola, ona je u funkciji i 24 sata je pokrivna patrolom. One u svojim vozilima imaju radare gde se kontroliše prekoračenje brzine. Radarima vršimo u sklopu redovnih aktivnosti i alkotestiranje vozača“, kaže Srđan Šćekić komandir policijske jedinice Bijelo Polje.

Kroz kanjon Morače, vozači moraju da voze oprezno. Put je dosta dobar, a na više deonica postavljen je nov asfalt.

Taj put najbolje je preći sa jedno odmorni, kažu u podgoričkoj saobraćajnoj policiji. Turiste za manje prekršaje samo upozoravaju.

„Uvek je akcenat na sezoni da se ne preduzimaju represivne mere protiv vozača sa strane osim u onim najtežim prekršajima, dakle preko 30 kilometara u naseljenim mestima ... oni se sankiconišu po skraćenom postupku“, kaže Esaf Marković zamenik načelnika saobraćajne policije PJ Podgorica.

Saobraćajni propisi u Crnoj Gori slični su kao u Srbiji. Obavezno je vezivanje sigurnosnog pojasa. Dozvoljena količina alkohola u krvi je 0.5 promila, kretanje u naseljenom mestu je ograničena na 50 km/h, na otvorenom putu 80 km/h. U toku vožnje nije dozvoljena upotreba mobilnog telefona, a upaljena svetla su obavezna.

http://www.b92.net/info/vesti/index.php?yyyy=2010&mm=07&dd=10&nav_category=12&nav_id=444577

--------------

Nemojte ici u Crnu Goru na more - ako ne morate . A ako vec odete CUVAJTE SE jer su crnogorske kozije staze smrti najnesigurniji putevi u Evropi narocito put kroz kanjon reke Morace.

ne znam kome je posvecena ova tema...................... niko normalan ne ide u tu vukojebinu.
 
Zike, nismo svi isti niti je svako od nas svakog dana isti.
Moras priznati da je dosta toga sto on pise istina, ali nacin na koji pise jeste provokativan.
Ali da on ne pise tako priznaj da ni tema nebi zivela ovoliko, a i bila bi dosadnija.
A jos kada bi neko od vasih ko ima nekog znacaja u vladi citao ovo sto mi pisemo, pa da malo poradite na cinjenicama koje su iznesene imali bi koristi, a i TIXOG bi sigurno prevezao nekim putem gde mu nebi trebale pelene:hahaha:

Ja sam savršeno svjestan toga. Ali način na koji on piše je veoma ružan. To njegovo mišljenje puno predrasuda je za mene gotovo užasno. Zamisli kad neko misli da su svi Crnogorci đubrad, gov.na, ološ, da nas sve treba pobiti... Toliko je da ne kažem isfrustriran politikom i ona je sastavni dio njegovog života.
Naravno, on na neki način i doprinese razvitku teme.
Čuje se slična priča u vladi sa raznih strana, al jednostavno za neke stvari se još uvijek nema volje...
A što se tiče pelena, da ga ja vozim trebale bi mu pelene za bilo koji put :mrgreen:
 
Evo ja pricao i pricao - ne idite u crnu goru al oni hoce pa hoce z:(



TEŠKA SAOBRAĆAJNA NESREĆA U ROŽAJSKOM NASELJU DEDEIĆI

Rožaje - Elmaza Kriještorac (55) iz Novog Pazara nastradala je u udesu koji se juče oko šest sati ujutro dogodio u rožajskom naselju Dedeići. Teške tjelesne povrede zadobila je njena saputnica Hana Kriještorac (6), koja je nakon ukazane pomoći u Opštoj bolnici u Beranama, upućena na liječenje u Klinički centar Podgorica, dok su Redžep i Ismet Kriještorac zadržani na liječenju u Beranama. Ljeh, Margona, Mirjeta i Dinore Hajro su primljeni u Dom zdravlja u Rožajama i nakon ukazane pomoći pušteni na kućno liječenje.
Prema riječima istražnog sudije Zahita Camića, koji je sa ekipom rožajske Ispostave policije obavio uviđaj, do nesreće je došlo kada je Ljeh Hajro (47) iz Drenice, nastanjen u Sloveniji, koji se kretao automobilom ’’šaran’’ (CE – EF 792) iz pravca Berana, iz nepoznatih razloga prešao u suprotnu kolovoznu traku i direktno se sudario sa ’’audijem’’ (NP 400-26), kojim je upravljao Redžep Kriještorac (31) iz Novog Pazara, koji se kretao iz pravca Rožaja.
- Nastradala Elmaza Kriještorac nalazila se na mjestu suvozača u ’’audiju’’, dok je vozač, u pokušaju da spriječi nesreću izletio van kolovoza, ali nije uspio da izbjegne direktni sudar – kazao je Camić, koji je dodao da je Ljeh Hajro, kosovski državljanin, zadržan u Ispostavi policije, a nakon 48 sati biće predat istražnom sudiji.
U Ispostavi policije je saopšteno da je na ’’audiju’’ pričinjena velika materijalna šteta, dok je drugo vozilo pretrpjelo mnogo manju štetu.
__________________
 
Evo ja pricao i pricao - ne idite u crnu goru al oni hoce pa hoce z:(



TEŠKA SAOBRAĆAJNA NESREĆA U ROŽAJSKOM NASELJU DEDEIĆI

Rožaje - Elmaza Kriještorac (55) iz Novog Pazara nastradala je u udesu koji se juče oko šest sati ujutro dogodio u rožajskom naselju Dedeići. Teške tjelesne povrede zadobila je njena saputnica Hana Kriještorac (6), koja je nakon ukazane pomoći u Opštoj bolnici u Beranama, upućena na liječenje u Klinički centar Podgorica, dok su Redžep i Ismet Kriještorac zadržani na liječenju u Beranama. Ljeh, Margona, Mirjeta i Dinore Hajro su primljeni u Dom zdravlja u Rožajama i nakon ukazane pomoći pušteni na kućno liječenje.
Prema riječima istražnog sudije Zahita Camića, koji je sa ekipom rožajske Ispostave policije obavio uviđaj, do nesreće je došlo kada je Ljeh Hajro (47) iz Drenice, nastanjen u Sloveniji, koji se kretao automobilom ’’šaran’’ (CE – EF 792) iz pravca Berana, iz nepoznatih razloga prešao u suprotnu kolovoznu traku i direktno se sudario sa ’’audijem’’ (NP 400-26), kojim je upravljao Redžep Kriještorac (31) iz Novog Pazara, koji se kretao iz pravca Rožaja.
- Nastradala Elmaza Kriještorac nalazila se na mjestu suvozača u ’’audiju’’, dok je vozač, u pokušaju da spriječi nesreću izletio van kolovoza, ali nije uspio da izbjegne direktni sudar – kazao je Camić, koji je dodao da je Ljeh Hajro, kosovski državljanin, zadržan u Ispostavi policije, a nakon 48 sati biće predat istražnom sudiji.
U Ispostavi policije je saopšteno da je na ’’audiju’’ pričinjena velika materijalna šteta, dok je drugo vozilo pretrpjelo mnogo manju štetu.
__________________

Vjerovatno je zaspao i prešao na suprotnu traku, nijesu krivi crnogorski putevi.
U svakom slučaju, nesreća je nesreća. Poginuloj nek je laka crna zemlja, porodici saučešće.
 
Vala da je i makadam, ako oprezno i normalno vozis , male su sanse da ti se desi nesto ...

Zivim na kraju bulevara koji na 2km nema nidje semafora. Pa poslije ponoci, kad se ponapijaju ili urade kako lete s kolima, jedno vrijeme me je svaku noc budio drifting. I onda se poslije cudimo sto zadnja strana Pobjede je puna mladih ljudi koji su poginuli u saobracajki. I kazu sudbina. Moguce da sudbina postoji, ali je ne treba izazivati.

A tek magistralom, gledam nedje, kad me je drug vozio za Niksic koji je tad vozio brzo jer je bila pravina, jedan lik pored nas proletio, a vidim natrpao porodicu kompletnu u auto. I onda poslije aj kuku.

Putevi su nam losi, to stoji, ali dzaba nam i najbolji putevi ako se mi ne pazimo.
 
Zivim na kraju bulevara koji na 2km nema nidje semafora. Pa poslije ponoci, kad se ponapijaju ili urade kako lete s kolima, jedno vrijeme me je svaku noc budio drifting. I onda se poslije cudimo sto zadnja strana Pobjede je puna mladih ljudi koji su poginuli u saobracajki. I kazu sudbina. Moguce da sudbina postoji, ali je ne treba izazivati.

A tek magistralom, gledam nedje, kad me je drug vozio za Niksic koji je tad vozio brzo jer je bila pravina, jedan lik pored nas proletio, a vidim natrpao porodicu kompletnu u auto. I onda poslije aj kuku.

Putevi su nam losi, to stoji, ali dzaba nam i najbolji putevi ako se mi ne pazimo.

Da nijesam ja bio? :hahaha::hahaha:
 

Back
Top