Ljubav i jezička barijera
Strana 1 od 2 12 PoslednjaPoslednja
Prikazujem rezultate 1 do 25 od 34

Tema: Ljubav i jezička barijera

Buduća legenda
    Učlanjen
    11.08.2004.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    402

Arrow Ljubav i jezička barijera

Nadam se da kapirate na šta mislim, drma me temperatura, pa nisam baš sposobna da forumulišem pitanje kako treba

Uglavnom, smatrate li da je teško iskazati osećanja na jeziku koji vam nije maternji, kad sa partnerom govorite na nekom trećem jeziku? Gubi li se tu dosta?
    Recimo, ona Norvežanka, on Argentinac, a govore na engleskom.
    Mislim, koliko god da je dobro vaše znanje engleskog, ipak postoje stvari koje ne možete da iskažete tako dobro kako biste to rekli na maternjem jeziku.
    Šta vi kažete na temu?
    Carpe noctem.

Domaćin Agnes (avatar)
    Učlanjen
    21.02.2008.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    74

Podrazumevano Re: Ljubav i jezička barijera

Sace, si popila onaj ferveks ? Rekla sam na nekoj temi..ranije, kad smo dosli u fazu raskida, cinilo mi se da ja pricam srpski, a on indonezanski..nista se nismo razumeli, bez obzira na isti maternji jezik . Svaki jezik ima svoje finese i lepotu, ali ako se vole..nema prepreke, pricace delima i postupcima, a mozda neko od njih dvoje odluci da nauci maternji jezik svoje ljubavi ..pa je to jos jedan plus u celoj situaciji .
    I tried being normal, it sucked!

Buduća legenda
    Učlanjen
    11.08.2004.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    402

ma ne, ne mislim da je to prepreka za ljubav
    nego, neke stvari je lakše shvatiti na svom jeziku... dosta se toga izgubi, što u prevodu, što u nedovoljnom poznavanju jezika na kom se sporazumevaju

p.s. meni Fervex ne deluje ama baš nikako
    Carpe noctem.

Veoma poznat yioim (avatar)
    Učlanjen
    28.12.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    181

kada se oci uzare - svaki jezik je razumljiv isto vazi i za izliv besa savrseno me dobro razume i madjar i nemac i grk kada mi se oci zamute i kad i napusavam...

hebes jezike i govor najvaznije je SRCE KUCA TU JE, ko ga cuje....
    ima jedno SRCE...+ 2 ...

Buduća legenda
    Učlanjen
    11.08.2004.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    402

ne mešamo babe i žabe, nije poenta da se ne razumeju, nego da se ne razumeju tako potpuno kao dvoje Japanaca
    if ju nou vot aj min
    Carpe noctem.

Veoma poznat yioim (avatar)
    Učlanjen
    28.12.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    181

o jes aj nou

bat ... naravno da se nece razumeti kada su im u zilama drugacije navike, drugaciji sistemi vrednosti, detinjstvo, bla bla bla... nema sanse da se izrazis i da budes skapiran kao na maternjem. maj tinking abaut sabdzekt
    ima jedno SRCE...+ 2 ...

Veoma poznat Ériu (avatar)
    Učlanjen
    18.02.2007.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    1361

Citat Original postavio schatje Pogledaj poruku
    Nadam se da kapirate na šta mislim, drma me temperatura, pa nisam baš sposobna da forumulišem pitanje kako treba

Uglavnom, smatrate li da je teško iskazati osećanja na jeziku koji vam nije maternji, kad sa partnerom govorite na nekom trećem jeziku? Gubi li se tu dosta?
    Mislim, koliko god da je dobro vaše znanje engleskog, ipak postoje stvari koje ne možete da iskažete tako dobro kako biste to rekli na maternjem jeziku.
    Šta vi kažete na temu?
    a na koje to tacno izrazavanje osecanja mislis,nije mi jasno?
    ja ni na srpskom ne govorim stvari iz holivudskih filmova a zapravno ne mogu ni da zamislim da bilo ko to radi

moj momak i ja pricamo na jeziku koji ni meni ni njemu nije maternji, mada se moze reci da je on dvojezican, iako ne zna 100% vokabulara u spanskom kao u maternjem katalonskom. a sporazumevali smo se i na engleskom, koji ja i danas koristim kada mi zafali neka rec na spanskom ili katalonskom (ipak imam za sada samo neki osrednji nivo), pa mi je dosta teze nego na engleskom ili spanskom, dok na ova druga dva mogu da se sporazumevam skoro ko na maternjem. tako da ne....ni meni ni njemu to nije problem, odlicno se razumemo, a ko sto rekoh ni na maternjem ne izgovaram vec pokazujem emocije
    ...sweet little angel you should have run...

Veoma poznat
    Učlanjen
    02.02.2005.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    321

kad bih morao da se sporazumevam s curom na nekom drugom jeziku, lagano bih se odjavio ajd ok, znam taj engleski koliko-toliko, ali 'de bre da joj ne kažem sve što zamislim, tečno i bez prevođenja u glavi ....i ovako se sav spletem, a ne još na stranjskom jeziku
    Čović Vesna skakuće k'o besna

Buduća legenda
    Učlanjen
    11.08.2004.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    402

Citat Original postavio lokateli Pogledaj poruku
    kad bih morao da se sporazumevam s curom na nekom drugom jeziku, lagano bih se odjavio ajd ok, znam taj engleski koliko-toliko, ali 'de bre da joj ne kažem sve što zamislim, tečno i bez prevođenja u glavi ....i ovako se sav spletem, a ne još na stranjskom jeziku
    e, ovo je u stvari poenta mog pitanja
    Carpe noctem.

Veoma poznat
    Učlanjen
    09.06.2009.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    0

Meni se na moru desilo nesto urnebesno slatko.
    Lezala sam na plazi, a jedan decko, malo stariji od mene, me je probudio iz sna dodirnuvsi me nezno po ramenu, pokazao na mesto do mene (iako je plaza bila slabo "naseljena" kupacima) kao da pita je li slobodno, ja sam klimnula glavom i on je legao kraj mene da se sunca...

Poceo je da brblja kao navijen nesto na ruskom, pitala sam ga da li zna engleski, ali on nije posedovao bas najsrecniji recnik iz istog. Nastavili smo da dremamo na plazi, a onda me je on kratko bocnuo prstom po ramenu (ponovo) i ponudio mi slusalicu mp3-a. Pustao mi je neke lepe pesme i smeskao se, a onda napravio "eureka" izraz lica i doveo brata koji je dobro komunicira na engleskom da prevodi.

Inace, decko se zove Sasa i zvucao je tako smesno-simpaticno dok je izgovarao moje ime.

Uspeli smo da porazgovaramo uz pomoc njegovog brata i sve je to bilo totalno uvrnuto, a opet jako zabavno.

Dogovorili smo se da izadjemo iste veceri, ali mene su drugarice i Grci sa kojima smo se druzile na tom letovanju odvukli na sasvim drugo mesto, a ja nisam smela da idem sama tamo gde je trebalo da se nadjem sa njim... Bilo mi je neopisivo zao, a on je sutra otisao kuci...

Buduća legenda Владан (avatar)
    Učlanjen
    11.09.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    964

Citat Original postavio lokateli Pogledaj poruku
    Ја са девојком разговарам на страном језику.

Elita ranjeni Zoro (avatar)
    Učlanjen
    17.02.2009.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    27
    Reputaciona moć
    525

jezička barijera je zgodna prilika da se misli kažu sažeto i bez mnogo khenjaže

Učlanjen
    11.09.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    964

Citat Original postavio Girlicious Pogledaj poruku
    Meni se na moru desilo nesto urnebesno slatko.
    Lezala sam na plazi, a jedan decko, malo stariji od mene, me je probudio iz sna dodirnuvsi me nezno po ramenu, pokazao na mesto do mene (iako je plaza bila slabo "naseljena" kupacima) kao da pita je li slobodno, ja sam klimnula glavom i on je legao kraj mene da se sunca...

Poceo je da brblja kao navijen nesto na ruskom, pitala sam ga da li zna engleski, ali on nije posedovao bas najsrecniji recnik iz istog. Nastavili smo da dremamo na plazi, a onda me je on kratko bocnuo prstom po ramenu (ponovo) i ponudio mi slusalicu mp3-a. Pustao mi je neke lepe pesme i smeskao se, a onda napravio "eureka" izraz lica i doveo brata koji je dobro komunicira na engleskom da prevodi.

Inace, decko se zove Sasa i zvucao je tako smesno-simpaticno dok je izgovarao moje ime.

Uspeli smo da porazgovaramo uz pomoc njegovog brata i sve je to bilo totalno uvrnuto, a opet jako zabavno.

Dogovorili smo se da izadjemo iste veceri, ali mene su drugarice i Grci sa kojima smo se druzile na tom letovanju odvukli na sasvim drugo mesto, a ja nisam smela da idem sama tamo gde je trebalo da se nadjem sa njim... Bilo mi je neopisivo zao, a on je sutra otisao kuci...
    pusti ti sad bla bla bla. nego jeste li se vi kresnuli?

Učlanjen
    17.02.2009.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    27
    Reputaciona moć
    525

a i više se radi rukama..

Zaslužan član goxy (avatar)
    Učlanjen
    14.08.2003.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    3373

Citat Original postavio drinjaca Pogledaj poruku
    pusti ti sad bla bla bla. nego jeste li se vi kresnuli?

nego,tema...
    Mislim da ljubavnici govore Svoj jezik,poseban i da se uvek razumeju,odnosno u prelaznom periodu,dok bolje ne nauče jezik onog drugog.Čudna pojava ali je tako
    Myles Bennett Dyson

Poznat Jedinicaa (avatar)
    Učlanjen
    06.07.2010.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    125

Šta vi kažete na temu?
    kažem da batališ engleski i sve mu leeepo potanko objasniš na tečnom francuskom poljupcu koji sigurno oboje razumete.
    mirna,povučena dok je obučena

Zaslužan član DeeLite (avatar)
    Učlanjen
    21.05.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    3796

Šta vi kažete na temu?
    ljubav ne zna za granice, bolu kože, pa i jezik...misim...ljubav ima univerzalni jezik, jezik koji svako razume...
    mukami

Učlanjen
    11.09.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    964

Citat Original postavio goxy Pogledaj poruku
    као онај виц.. гледа баба порнић, те улази ћерка у собу: мама, шта то радиш, гаси тај тв. Баба: чекај да видим хоће ли се венчати

Buduća legenda
    Učlanjen
    11.08.2004.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    402

Citat Original postavio Jedinicaa Pogledaj poruku
    kažem da batališ engleski i sve mu leeepo potanko objasniš na tečnom francuskom poljupcu koji sigurno oboje razumete.
    sreća pa je i meni i njemu maternji srpski
    Carpe noctem.

Učlanjen
    17.02.2009.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    27
    Reputaciona moć
    525

pa što bi onda prizivali nesreću..i pričali na stranjskom?

Buduća legenda
    Učlanjen
    11.08.2004.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    402

pitam hipotetički samo
    Carpe noctem.

Aktivan član chinaski (avatar)
    Učlanjen
    23.02.2010.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    63

Šta vi kažete na temu?
    Kazem da je super!

Nisam imao ljubavna iskustva sa strancima, ali znam neke koji su imali navodno ozbiljne veze s osobama s kojima nisu bili u prilici da se sporazumevaju na svom maternjem jeziku. Ne mislim da se jedino na svom jeziku moze razviti komunikacija kakvu iziskuje ljubavni odnos. Ne zaboravi da se dobar deo medjuljudske komunikacije odvija na neverbalan nacin. Ali u slucajevima kada obe osobe dovoljno dobro ne vladaju istim jezikom, uvek sam se pitao kako se medju njima moze razviti nesto ozbiljno.
    Happiness often sneaks in
    through a door you didn't
    know you left open

Zaslužan član georgejune (avatar)
    Učlanjen
    26.11.2007.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    3
    Reputaciona moć
    5974

sto manje price to bolje
    Gis maj es,trust my instinct in these matters,,is attention whores,who cares,ako cete digrate kolo to ne drzimo

Aktivan član chinaski (avatar)
    Učlanjen
    23.02.2010.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    63

Citat Original postavio georgejune Pogledaj poruku
    sto manje price to bolje
    Ponekad.
    Happiness often sneaks in
    through a door you didn't
    know you left open

Aktivan član
    Učlanjen
    23.11.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio chinaski Pogledaj poruku
    Kazem da je super!

Nisam imao ljubavna iskustva sa strancima, ali znam neke koji su imali navodno ozbiljne veze s osobama s kojima nisu bili u prilici da se sporazumevaju na svom maternjem jeziku. Ne mislim da se jedino na svom jeziku moze razviti komunikacija kakvu iziskuje ljubavni odnos. Ne zaboravi da se dobar deo medjuljudske komunikacije odvija na neverbalan nacin. Ali u slucajevima kada obe osobe dovoljno dobro ne vladaju istim jezikom, uvek sam se pitao kako se medju njima moze razviti nesto ozbiljno.
    Ја сам сведок да може.

Slične teme

1. Jezicka mapa Evrope
    Autor podgorickimali u forumu Istorija
    Odgovora: 4
    Poslednja poruka: 18.01.2009., 11:26
  2. Beč/Austrija Jezička Škola u Beč
    Autor AlisaM. u forumu Evropa
    Odgovora: 13
    Poslednja poruka: 26.09.2007., 14:39
  3. Jezicka ravnopravnost
    Autor Duh Sekire u forumu Zanimljivosti