Isak Njutn je tacno izracunao kada ce biti kraj sveta

Onda lepo naglasi o kom Svemiru govoris. Onom pravom ili onom kreiranom u tvojoj glavi.

Onaj kako ti kazes"pravi svemir " postoji samo u pojavi..i to ne u tvojoj glavi, koja je takodje objekat..pojava, vec u transcendentnom ..kao sto rekoh.

Normalno.
Aj ti i ja lepo da napravimo eksperiment.
Lepo se nadjemo negde i ja ponesem kamen.
I onda tebe zviznem tim kamenom u glavu.
Kad ono - ti nit krvaris nit se onesvestis. I lepo mi objasnis da taj kamen nije realan.

Kamen je objekat... moje telo je objekat. krv je objekat... sve su to objekti naspram subjekta... a subjekat je tkz. tacka sintetickog jeidnstva apercpecije" ili ono sto sve opaza a sto se ne moze opazati. Subjekat kao korelat objekta.
MOZES objektom delovati na objekat ali ne mozes kamenom udariti subjekat...kapis.?? :lol:

Bolje se mani filozofije.. i drzi se svojih banalnosti..ali supstenog nosa...OK?
 
Kamen je objekat... moje telo je objekat. krv je objekat... sve su to objekti naspram subjekta... a subjekat je tkz. tacka sintetickog jeidnstva apercpecije" ili ono sto sve opaza a sto se ne moze opazati. Subjekat kao korelat objekta.
MOZES objektom delovati na objekat ali ne mozes kamenom udariti subjekat...kapis.?? :lol:

Bolje se mani filozofije.. i drzi se svojih banalnosti..ali supstenog nosa...OK?

U svakom slucaju - kad te neko pukne kamenom, ti pustis krv?
Bez obzira dal je kamen objekat, subjekat, fizicki ili metafizicki objekat, jel tako?
 
U svakom slucaju - kad te neko pukne kamenom, ti pustis krv?
Bez obzira dal je kamen objekat, subjekat, fizicki ili metafizicki objekat, jel tako?

Ne ja. Moje telo. A telo nije subjekat vec objekat. U tom dogadjaju nisi dodirnuo subjekat vec samo pojavu.
Tako da tvoj "eksperment" ne dokazuje nista o temi koju smo poceli ili o idelanosti opazajnog sveta.
 
Dokazuje da ce tebi da potece krv i da i ti i kamen i ja i te kako zivimo u opazajnom svetu.

Kao sto vec rekoh, moje telo nije subjekat vec objekat naspram subjekta.
To vazi i za tvoje telo koje je takodje objekat. Subjekat koji opaza ali se ne moze opaziti nije dostupan saznanju. samim tim ni analizi.. U tvojim "dokazima" imas posla samo sa objektima.. kao sto nadam se i sam shvatas.subjekat nije time dodirnut. On je transcendetan..dostupan samo intuiciji ne opazanju. Ne naucnom metodu

O subjektu imas ovde:

Ko sam ja
http://forum.krstarica.com/blog.php?b=4952
 
sta bi onda bila smrt...ta...pojava
nakon koje nam se nijedan...subjekat jos nije vratio? :mrgreen:

Subejkat koji niko nije opazio i koji nije objekat... ne moze biti ni subjekat u tovjoj recenici. "Nije se vratio"
Ko se nije vratio? Ako nisi nikada opazila subjekat kako onda mozes analizirati isti i dodljivati mu atiribute.

A sta nas ceka posle smrti ne znamo...to je trasncendentno pitanje. Medjutm ono sto znamo jeste da tada defintivno i sigurno nije "NISTA" koje je pseudopojam bez znacenja. Takodje nam je postkantovska filozofija priblizila sta bi stvar po sebi mogla biti ...a koja nas ceka posle smrti. Ali ne bih rekao da je to ovde tema.
 
:zcepanje: Juj komsho da ti i ovu temu malkice razmrdam jer ti kwazi naucna! :zper:
Niko ne zna kad ce kraj sveta!!! Samo Onaj Koji je stvorio sve svetove = Bog!

Nek se javi taj kuj pricao s Bogom pa da se isposmejemo :zcepanje:
Koliko smo vec samo nakon 2000 g preziveli "kraja svetova" pa eto jos smo Hvala Bogu zivi :srecna:
Niko ne zna ni sta ga sutra ceka a kamoli kad ce kraj sveta!
Stvorenjima to nije dato kao znanje
sem STVORITELJU SVIH SVETOVA!
Tako da mos se preracunavate kolko ocete :manikir:
:bye:
 
Pored A. Ajnstajna Isak Njutn je bio najbriljijantniji um koji je ikada ziveo na Zemlji.

Svi zakoni fizike koje danas poznajemo baziraju se na njegovim formulama i proracunima.

Bio je naucnik - strogi realista.

Ali, u tajnosti je proucavao Bibliju i pronasao je nesto neverovatno: cela Biblija je jedna sifrovana poruka direktno od Boga!

On je uspeo da desifruje onaj deo koji ga je najvise zanimao: kada ce biti kraj sveta.

Kraj sveta ce poceti onda, prema Njutnu, kada se svi Jevreji skupe u jednoj drzavi, kada na svetu pocu stalni ratovi i prorodne katastrofe i kada Jevreju u Jerusalimu ponovo obnove Solomov hram... To su tri znaka Pocetka Kraja.

Tada ce se pojaviti Antihrist i doci ce do zadnje, odlucujuce bitke u kojij ce svet nestati.

Njutn je tacno matematicki dokazao i izracunao da ce to biti 2060. godina!

O ovim rezultatima svojih istrazivanja nikome nije govorio, vec su oni cuvani medju njegovim licnim stvarima i objavljeni 200 godina nakon njegove smrti.

(History Channel, 09.7.2010)

Mnogi su racunali ali niko to ne moze izracunati jer o danu tom i casu niko ne zna do sami Bog, tako pise u Bibliji ako je Isak Njutn proucavao. Dakle niko tacan datum ne moze izracunati niti je to u Bibliji otkriveno. Dati su znaci kraja i svako odredjivanje nekog datuma je gnosticizam i iskrivljavanje onoga sto tamo pise. Da smo blizu jesmo to znamo po znacima kraja koji su nam ostavljeni alii...

... izgradnja 3 slomonovog hrama takodje nigdje ne pise u Bibliji i to nije nikakav znak kraja. Danjasnji Jevreji ne igraju nikakvu ulogu u Planu spasenja. Oni se takodje spasavaju vjerom i preobrazenjem karaktera u Hrista. Njihova svrha u Starom Zavjetu je bila da ih Bog odvoji od drugih naroda nastani na raskrsnici puteva na bliskom istoku i da im da se preko njih cjeli svijet upozna sa pravim i istinskim Bozijim karakterom, Planom spasenja i zrtvenim sistemom koji je najvaljivao Hristov prvi dolazak i sl. Oni su malo u tome uspjeli i nakon Hristovog raspeca i vaskrsenja (kada je Isus pobjedio) nikakve dalje potrebe za bilo kakvim hramom na zemlji nije bilo. Danasnji jevreji (konvertiti) nisu genetski nikakvi potomci biblijskih jevreja (semiti).

Bitno je naglasiti da se nakon Hrista propovjedanje Jevandjelja prosirilo na sve druge narode na zemlji. Dakle spasavamo se vjerom a ne tim zrtvenim sistemom koji je bio prije 2000 i vise godina. Oni koji danas propagiraju gradnju 3 hrama je tema za sebe o kojoj se moze pisati nadugo i nasiroko, to je jedan veliki falsifikat koji se priprema koji nema utemeljenje na Bibliji.

Svijet ce nestati dolaskom Hrista po drugi put, dakle oni koji ce biti spaseni bice uzeti na nebo sa Hristom a svi ostali ce jednostavno umrijeti od slave Hristove (jer covjek ne moze gresan stajati blizu Boga, umire). Taj Anithrist u Bibliji je davno definisan kao papski sistem (mali rog) koji je poceo da radi jos u vrijeme apostola Pavla i do kraja vremena taj sistem ce nastojati da dostigne svoj vrhunac koji je imao u periodu mracnog srednjeg vijeka kada je pobijeno skoro 50.000.000 ljudi koji su se drzali samo Svetog Pisma.

Covjek antihrist, pojedinac ili individua moze da bude samo marioneta ovog sistema kada se svijet ujedini a pravi anithrist koji radi iza kulisa i svijet vodi u ambis je nekadasnji boziji najveci andjeo koji je postao pobinjenik, Sotona. Taj pali andjeo svijet priprema za poslednju svoju najvecu prevaru u istoriji a to je imitiranje 2 Hristovog dolaska, gdje ce se Sotona predstaviti svijetu kao Hristos. Prica o vanzemaljicima (demonima), i druge radnje koje se trenutno desavaju u svijetu su priprema pozornice za taj dogadjaj.

Sve sto sam nabrojao ljudi mogu naci u Svetom Pismu ako su imalo iskreni i zele da znaju istinu. Svi koji ne budu znali Boziju rijec na kraju istorije bice prevareni i izgubljeni (jer ih je sotona zamajavao dok im je curilo vrijeme na gluposti i nisu stigli a ni htjeli da razmisljaju o svojoj gresnostu i losem karakteru u odnosu na Hrista, nisu dali Duhu Svetome da ih mjenja i kada Hristos ponovo dodje nece u njima prepoznati svoj karakter nego karatker svog protivnika).

Zato pamet u glavu, Bibliju u sake i uz molitvu iskrenu, pozniznog srca trazite istinu kao blago najvece. Ne dajte se u ruke varalici.
 

Back
Top