Mali virtuelni klub pesnika

Apsolutno si u pravu Betty,
Ne moraju svima da se svidjaju moje ili bilo cije pesme, ali isto tako ne moram ni ja da reagujem na svakakve upadice. To je bila svrha mog prethodnog komentara. Mozda nisam bas najsrecnije to formulisao.
 
pa naravno da nisi najsrecnije formulisao. pa kada je neko nesretan kao ti kako moze nesto srecno da formulise. a inace jedini razlog sto upucujem kritike na tvoju poeziju je sto kada citam tvoje pesme osecam se kao da stojim pored nekoga kome ispod pazuha nevidjeno vonja. i znas sta je problem, sto te ova beti ohrabruje. a to je isto kao da neko coveku koji imauvonjane pazuhe govori:"masi, masi rucicama" i onda ti dajes svojoj masti slobodu vecu nego sto joj treba tako da postaje mnogo zagusljivo.
capis mili, ili mila :)
a haltere jel volis mmmmmmmm
 
mr_pleasure:
pa naravno da nisi najsrecnije formulisao. pa kada je neko nesretan kao ti kako moze nesto srecno da formulise. a inace jedini razlog sto upucujem kritike na tvoju poeziju je sto kada citam tvoje pesme osecam se kao da stojim pored nekoga kome ispod pazuha nevidjeno vonja. i znas sta je problem, sto te ova beti ohrabruje. a to je isto kao da neko coveku koji imauvonjane pazuhe govori:"masi, masi rucicama" i onda ti dajes svojoj masti slobodu vecu nego sto joj treba tako da postaje mnogo zagusljivo.
capis mili, ili mila :)
a haltere jel volis mmmmmmmm

Смилуј се, молим те.
 
SVE MOJE LADJE

Sve su mi ladje
Potonule
Sve tvoje sene
Nestale
Sva sunca moja
Ugasla
Od kad kraj mene
Prolazis
Od kad se meni
Ne javljas
Od kad za mene
Ne pitas
Od kad mi pisma
Ne pises
Od kad zbog mene
Ne uzdises.


Sve su mi ladje
Potonule
Sva moja mora
Presahla
Sve moje bajke
Nestale
Od kad sam bez tebe
Ostao
Od kad sam samac
Postao
Od kad su reci
Zamrle
Od kad su osmesi
Nestali
Od kad smo stranci
Postali.


Sve su mi ladje
Potonule
U moru pogresne
Ljubavi
Olujnim vetrom
Sibanog
Prepunog velikih
Talasa
Koji mi ladju
Razbise.
 
vreme tudjih zivota
-------------------

oluja nebeska nevolju glumu
pokri se svete,prezreli cvete,
prljavo lice ti krvlju umi,
tako je radilo zvezdano dete.

istina gola drugo ime nema
laz jeste mila,u njoj je spas
pazimo druze,neko se sprema
moru bez kraja da odnese nas.

obalo drevna,govorim tebi:
niko me vise nece zavoleti
da imas telo,pitao ne bi,
mozes li nevaljalom oku odoleti.

vesela jutra ostavise preci
vetru il sinu,devojci,zeni
"volim te,rode" uzalud reci
otpevaj himnu zavicajnoj steni.

igraju se vatrom,koja zna da plane,
paganska vojska svetlosti,krece
da nogama svojim na prag stane,
postedeti sinove obale nece.

beli se gavran snovima smesi.
poljubac smrti,ljubavi stota.
dusa mi place a sumnja tesi:
ovo je vreme tudjih zivota.

Autor sam ja pa me zanima da li ovo vredi?
 
SIMBOLIZAM...vidi se u skoro svakom stihu...pesma ti je fina...mislim da bi trebalo da objavis i ostale, u svakom slucaju neko ce ih prihvatiti, a vecina ne, ....Ali znaj da se treba boriti i za sitnice....imam i ja neke pesme, i uglavnom su mracne, ali ne zelim da ih ljudi citaju jer se previse povlacim u sebe, i ne zelim da iko zna kako se osecam...
ipak jedna pesma je na forumu, zove se mracna sila...
posvecena je mrtvom drugu...
u ostalom, volela bih da procitam i ostale tvoje prsme....
jedno pitanje za tebe:Da li postujes pesnike simboliste, i zanima me tvoje misljenje o Sarlu Bodleru i Disu...
 
pa svidja mi se tvoja pesma.
a pravo da ti kazem,u bodlerovu poeziju se nerazumijem toliko.
odusevljava me filozofska poezija branka miljkovica.
pesme pisem po svom nahodjenju,negledam koji je stil,
nego opisujem ono sto osecam.
takodje necu da objavljujem jos pesme,pa kad ih bude imalo dovoljno mozda izdam zbirku:)
 
Zdrobljeno srce vracam u grudi,
pa neka kuca, ako jos moze.
Podizem glavu, da vide ljudi
blistavi osmeh, a ispod koze,
zgariste duse,do groba-grob
tu nade, snovi za navek leze.
Gubiti sebe, zla je kob,
da krenem dalje, sve mi je teze,
Tad nisam znala kol'ko sam tvoja
kako je lako dusu prodati,
ko staklo krhka, sve manje svoja
sa zeljom samo napred hodati.
Koje to sutra ceka na nas,
tebe i mene s' rukom u ruci?
Koje ce sutra doneti spas
toj strasnoj zelji, toj zivoj muci?
Zdrobljeno srce u grudi vracam,
i kazem sebi, i pad je let,
tek, pravoj sebi retko se vracam,
i glavu dizem, nek vidi svet.
(pa ionako, forma je bitna,
sustinu davno vec niko ne trazi.
Prolazi zivot, sudba neumitna,
satkan od prevara, obmana i lazi.)
 
Cao.

Pesma mi se dopada, ali koliko vredi, sud ne dajemo ni ti ni ja vec vreme, a da bi to vreme dalo sud, pesmu vreme mora i da vidi. Objavi je sada i ne cekaj mnogo na druge pesme, jer nikada je onda neces ni objaviti. To je samo oklevanje, a neko je lepo i rekao da nema puta sem oklevanja.

Da li je ovo mesto gde se skupljaju nesretni i sumnjicavi pesnici i pesnikinje poput vas i mene da sami sebe podrzavaju ili omalovazavaju?

I ja pisem, ali ne objavljujem. I ja zelim to "iskreno" da uradim, ali nemam tu odlucnost, volju, neprestanu zelju. Imala sam ponude i nista nisam preduzela. Zato mi se sada ruka koci i iz pera vise nista ne izlazi.

Savet - Ne premisljajte se mnogo, vec se odlucujte brzo i stalno ulazite u sebe.

Ms - Marstoj. :cry: :cry: :cry: :cry: :cry:
 
rekao si da ne pises zbog stila, nepisem ni ja , ali to je tako, kada napises pesmu....i kada je neko pogleda, vidi u njoj neki pravac na koji ga podseca...mene je podsetila na simbolizam.
Sto se tice izdavanja zbirke, moja ce definitivno sacekati jos mnogo, mnogo godina, jer sam veliki kriticar, sto ne valja, i od svih mojih pesama, meni se svidja samo 8, kojih se ne stidim...zanima me koliko dugo pises pesmu, jer ja na primer mogu da je pisem i mesec dana (prvobitnu dopunjujem i izmenjujem, sklapam odbacene stihove u druge pesme gde se uklapaju ...)kao kurt cobain ... :D :D :)
....koliko dugo pises i koliko ih imas?
 

Back
Top