Sir u prodavnici?
Prikazujem rezultate 1 do 17 od 17

Tema: Sir u prodavnici?

Obećava
    Učlanjen
    18.04.2010.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    28

Podrazumevano Sir u prodavnici?

Pomoz Bog!

Zanima me da li je moguće i dozvoljeno u Srbiji prodavati sir u prodavnici tipa STR, komision ili slično? Dakle, ne feta sir ili tako nešto nego onaj običan seljacki sir koji se može naći na pijaci, s tim sto bi on naravno u prodavnici bio u mnogo boljim uslovima, u rashladnoj vitrini, cisto, sterilno itd...Bilo bi dobro da se javi neko ko ima iskustva u radu sa prodavnicom prehrambene robe...
    Takođe, da li je dozvoljeno u istoj prodavnici prodavati i druge proizvode domaće proizvodnje tipa domaće rakije, vina, kajmak i slično?
    Da li inspekcija ne pravi probleme, možda traže neke specijalne uslove itd?

Hvala unapred na odgovorima.

Stara legenda BLAJBI (avatar)
    Učlanjen
    23.04.2009.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    57
    Reputaciona moć
    2448

Podrazumevano Re: Sir u prodavnici?

Citat Original postavio Aragorn32 Pogledaj poruku
    Pomoz Bog!

Zanima me da li je moguće i dozvoljeno u Srbiji prodavati sir u prodavnici tipa STR, komision ili slično? Dakle, ne feta sir ili tako nešto nego onaj običan seljacki sir koji se može naći na pijaci, s tim sto bi on naravno u prodavnici bio u mnogo boljim uslovima, u rashladnoj vitrini, cisto, sterilno itd...Bilo bi dobro da se javi neko ko ima iskustva u radu sa prodavnicom prehrambene robe...
    Takođe, da li je dozvoljeno u istoj prodavnici prodavati i druge proizvode domaće proizvodnje tipa domaće rakije, vina, kajmak i slično?
    Da li inspekcija ne pravi probleme, možda traže neke specijalne uslove itd?

Hvala unapred na odgovorima.
    I mene to pitanje zanima, zna li neko?
    "Dva najbolja prijatelja u zivotu su ti ogledalo i senka: ogledalo te nikada ne laze, a senka nikada ne napusta!"

Obećava
    Učlanjen
    18.04.2010.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    28

Bez sale, mene zaista zanima ozbiljan odgovor na postavljeno pitanje... Hvala.

Zaslužan član georgejune (avatar)
    Učlanjen
    26.11.2007.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    3
    Reputaciona moć
    5971

Nije dozvoljeno..sve sto se prodaje van pijace mora imati atest
    Gis maj es,trust my instinct in these matters,,is attention whores,who cares,ako cete digrate kolo to ne drzimo

Tuzni_patak nije na forumu
    Trazi forum gde moze procitati svoje postove i posle 2 nedelje
    Elita Tuzni_patak (avatar)
    Učlanjen
    13.04.2004.
    Pol
    muški
    Real Beograd,Virtuelno u preseljenju,bice naknadno objavljeno
    Tekstova u blogu
    20
    Reputaciona moć
    259

Kako to, kod mene u kraju nekoliko prodavnica prodaje sir, a tu su i one mlecne radnje...one takodje prodaju sir i mlecne proizvode...

Kad svi lude , dobro je NE-NORMALAN biti

Obećava
    Učlanjen
    16.09.2006.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio georgejune Pogledaj poruku
    Nije dozvoljeno..sve sto se prodaje van pijace mora imati atest
    Sta je to ATEST?

Primećen član
    Učlanjen
    05.02.2010.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    38

Moj odgovor je direktno po pitanju sira i ostalih mlečnih proizvoda pošto radim u toj struci, a pretpostavljam da se slično preslikava i na ostale prehrambene artikle.
    Naravno da je dozvoljeno držanje domaćeg sira, uz određene uslove. Za svaki artikal (tj vrstu sira ili slično) prodavac mora posedovati proizvođačku specifikaciju, a na samom proizvodu je neophodna deklaracija o sastavu proizvoda i roku upotrebe. Takođe su potrebne laboratorijske analize o mikrobiološkoj i hemijskoj ispravnosti proizvoda, to bi bilo ovo što uglavnom krste atest. Ove analize je prodavcu dužan da isporuči proizvođač, a može da ih izradi bilo koja atestirana laboratorija. Do nedavno je bio potreban i VES obrazac o ispravnosti namirnica životinjskog porekla, međutim on je od nedavno ukinut. Svu ovu dokumentaciju proverava veterinarski inspektor i ponešto od toga (mada ne bi trebalo) sanitarni inspektor, tako da je najbolja varijanta za nekog zainteresovanog za prodaju sira da ode u republičku veterinarsku inspekciju, informiše se koji inspektor je nadležan za teritoriju na kojoj je objekat za prodaju, i direktno sa dotičnim inspektorom usaglasi uslove nabavke i prodaje sira. Ako je od pomoći, sedište republičke veterinarske inspekcije za opštinu Novi Sad je u Bul. Vojvode Stepe 6.

Zaslužan član georgejune (avatar)
    Učlanjen
    26.11.2007.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    3
    Reputaciona moć
    5971

Citat Original postavio Tuzni_patak Pogledaj poruku
    Kako to, kod mene u kraju nekoliko prodavnica prodaje sir, a tu su i one mlecne radnje...one takodje prodaju sir i mlecne proizvode...
    Ima ih svuda ali mora da ima neka etiketa..sad naravno da oni mogu uvaljivati sir sa 10 strana al je to druga prica..dal je rizik ili podmazivanje ko zna
    Citat Original postavio Variola vera Pogledaj poruku
    Sta je to ATEST?
    Sertifikat o ispravnosti i kvalitetu proizvoda..to jes odobrenje za pustanje u promet oderedjenog proizvoda koji u svakom trenutku mora biti verodostojan
    Gis maj es,trust my instinct in these matters,,is attention whores,who cares,ako cete digrate kolo to ne drzimo

Učlanjen
    13.04.2004.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    20
    Reputaciona moć
    259

Hvala na informacijama.

Učlanjen
    23.04.2009.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    57
    Reputaciona moć
    2448

Citat Original postavio shpajz Pogledaj poruku
    Moj odgovor je direktno po pitanju sira i ostalih mlečnih proizvoda pošto radim u toj struci, a pretpostavljam da se slično preslikava i na ostale prehrambene artikle.
    Naravno da je dozvoljeno držanje domaćeg sira, uz određene uslove. Za svaki artikal (tj vrstu sira ili slično) prodavac mora posedovati proizvođačku specifikaciju, a na samom proizvodu je neophodna deklaracija o sastavu proizvoda i roku upotrebe. Takođe su potrebne laboratorijske analize o mikrobiološkoj i hemijskoj ispravnosti proizvoda, to bi bilo ovo što uglavnom krste atest. Ove analize je prodavcu dužan da isporuči proizvođač, a može da ih izradi bilo koja atestirana laboratorija. Do nedavno je bio potreban i VES obrazac o ispravnosti namirnica životinjskog porekla, međutim on je od nedavno ukinut. Svu ovu dokumentaciju proverava veterinarski inspektor i ponešto od toga (mada ne bi trebalo) sanitarni inspektor, tako da je najbolja varijanta za nekog zainteresovanog za prodaju sira da ode u republičku veterinarsku inspekciju, informiše se koji inspektor je nadležan za teritoriju na kojoj je objekat za prodaju, i direktno sa dotičnim inspektorom usaglasi uslove nabavke i prodaje sira. Ako je od pomoći, sedište republičke veterinarske inspekcije za opštinu Novi Sad je u Bul. Vojvode Stepe 6.
    Meni uopste nije jasno ZASTO i KOME je sve to potrebno?

Zivim u zemlji gde mozes kupiti bilo koji mlecni proizvod (i ostale proizvode) na pijaci i direktno prodavati u radnji i uopste nema vise trovanja hranom nego sto recimo ima u Srbiji.

Trazenje svih tih potvrdda su OBICNE GLUPOSTI, sracunato da se njima OMETE PRIVATNA INICIJATIVA.

Trazenje zavodjenja nekog apsolutnog rede nije moguce u drzavama gde nista nije u redu.

Gradjani Srbije treba najostrije da se bore protiv birokratizacije svega i svacega sto u krajnjem slicaju samo fabrikuje bedu.
    "Dva najbolja prijatelja u zivotu su ti ogledalo i senka: ogledalo te nikada ne laze, a senka nikada ne napusta!"

Obećava
    Učlanjen
    18.04.2010.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    28

Hvala puno svima koji su uzeli ucesca u ovoj diskusiji. Mislim da sam neke stvari razumeo, imam jos neke nejasnoce i molio bih narocito diskutanta sa nikom shpajz, posto vidim da dobro poznaje tematiku, da mi jos neke stvari pojasni. Naime, sta je to proizvodjacka specifikacija i da li nju kao i ove analize koje ste pomenuli mogu da dobiju i obicni proizvodjaci sira, dakle seljaci, posto bih se ja od njih snabdevao, ili mogu da je dobiju samo mlekare, firme i sl.? Dakle, da li moze obican seljak koji ima krave i prodaje mleko i sir na pijaci da dobije sve to i kako?

Učlanjen
    23.04.2009.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    57
    Reputaciona moć
    2448

Citat Original postavio Aragorn32 Pogledaj poruku
    Hvala puno svima koji su uzeli ucesca u ovoj diskusiji. Mislim da sam neke stvari razumeo, imam jos neke nejasnoce i molio bih narocito diskutanta sa nikom shpajz, posto vidim da dobro poznaje tematiku, da mi jos neke stvari pojasni. Naime, sta je to proizvodjacka specifikacija i da li nju kao i ove analize koje ste pomenuli mogu da dobiju i obicni proizvodjaci sira, dakle seljaci, posto bih se ja od njih snabdevao, ili mogu da je dobiju samo mlekare, firme i sl.? Dakle, da li moze obican seljak koji ima krave i prodaje mleko i sir na pijaci da dobije sve to i kako?
    Prijatelju, DOBRO SE RASPITAJ o svemu i onda razmili kao ces da MUVAS.

Vlast gleda da se omasti od tebe - ti gledaj kako da nadmudris vlast!

Uvek ces ti biti u prednosti samo treba da imas mooda i procenat drskosti.

Bez toga nema uspeha.

Početnik
    Učlanjen
    25.07.2010.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Pozdrav.

I mene zanimaju odgovori na pitanja koje je postavio Aragorn u svom poslednjem postu...

Učlanjen
    13.04.2004.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    20
    Reputaciona moć
    259

Ne postoji obican seljak, to je u nestajanju...
    Postoji registrovani proizvodjac-farma i samo takav moze imati to sto pitas...

Ne registrovan seljak je seljak za svoje potrebe...ne za prodaju...

Veoma poznat
    Učlanjen
    10.07.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    244

Zapamti ovo! Ovde sve moze i sve nemoze! jel vidjas dilere na ulici ili pijaci? E tako se sir prodaje kod mene u kraju u prodavnici ,nekad vodnjav nikakav a nekad prevereo seljacki pa puca za gibanicu.to ti je to pa ti vidi.

Domaćin paperinos (avatar)
    Učlanjen
    12.02.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    87

Sir iz kozije dlakave torbuljine

Veoma poznat
    Učlanjen
    10.07.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    244

pa ono!

Slične teme

1. Sedenje ispred (u) prodavnici i ispijanje piva, jel to OK?
    Autor izbezumljen u forumu Psihologija
    Odgovora: 38
    Poslednja poruka: 18.05.2010., 10:46

Pravila za slanje poruka

• Ne možete kreirati novu temu
  • Ne možete poslati odgovor
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoju poruku
  •