Ambasadoru i penzija i plata i kirija od 3.200 evra

Jacob

Buduća legenda
Poruka
49.567
Dušan Lazić, ambasador u Kijevu, pored plate od 3.491 evro i luksuznog stana koji mu plaćamo 3.200 evra mesečno, prima i penziju od oko 70.000 dinara


Ambasador Srbije u Ukrajini Dušan Lazić (75), pored plate od 3.491 evro i luksuznog stana od 165 kvadrata u najstrožem centru Kijeva za koji mu država mesečno plaća čak 3.200 evra, prima i penziju od oko 70.000 dinara, saznaje Press!
Nezvanično, naš sagovornik u Ministarstvu spoljnih poslova reko nam je da Lazić, iako kao ambasador svakog meseca zarađuje skoro 3.500 evra, ima pravo na penziju (!?!).
- Njemu po zakonu pripada penzija, bez obzira na to što je imenovan za ambasadora. I to pravo ne može niko da mu ospori. Drugo je sad pitanje morala, s obzirom na to da se radi o velikim mesečnim primanjima, a Srbija je u teškoj ekonomskoj krizi. Mi nemamo podatak koliko iznosi njegova penzija, ali, s obzirom da je ovde ranije bio na vrlo visokim pozicijama, ona nije ispod 70.000 dinara - nezvanično saznajemo u ministarstvu.
MSP: Ispituje se sve
Press je objavio da ambasador Lazić potpuno sam živi u trosobnom luksuznom stanu od 165 kvadrata u strogom centru Kijeva za koji građani Srbije svakog meseca plaćaju čak 3.200 evra! Za proteklih devet meseci, od kako je Lazić imenovan, za njegov stan platili smo 28.800 evra! Na sve to, zgrada Ambasade Srbije u Ukrajini smeštena je u iznajmljenoj kući za koju plaćamo još 10.080 evra mesečno!

Kako je za Press zvanično saopšteno u MSP-u, oni se ne razbacuju parama poreskih obveznika i da će slučaj „Lazić" biti ispitan.
- MSP sprovodi sveobuhvatnu reviziju dosadašnjih procedura zakupa i troškova svoje diplomatsko-konzularne mreže. Ispitaćemo opravdanost zakupa stana ambasadora Lazića, ali i ugovora o zakupu objekta za službenu rezidenciju Zorice Tomić, ambasadora pri UNESKO u Parizu. Takođe, svi ranije već zaključeni ugovori koje je moguće raskinuti bez plaćanja penala takođe su predmet razmatranja u cilju dalje uštede, a svaki novi zakup će biti razmatran u skladu sa merama štednje i zaključcima Vlade - tvrde za Press u ministarstvu.
Nema vremena za Press
Pokušali smo juče da razgovaramo i sa ambasadorom Lazićem, ali on je odbio da odgovori na naša pitanja:
- Odakle zovete? Molim? Iz Pressa?! Ma, nemam vremena, na sastanku sam ceo dan! - odbrusio nam je ambasador Lazić.
Kada smo ga uljudno zamolili da pronađe pet minuta vremena i odgovori na naša pitanja, on se još više ražestio:
- Ma nemam uopšte vremena za vas! Uopšte!
Tako smo ostali uskraćeni za odgovor na pitanje da li naš ambasador Lazić smatra da je moralno da od građana Srbije mesečno samo na ime plate i penzije prima više od 4.000 evra.

Na zakup i troškove potrošeno 2,7 miliona
U Ministarstvu spoljnih poslova ističu da je za zakup i troškove u okviru diplomatsko-konzularne mreže ove godine već ostvarena znatna ušteda. Tako je u prvih šest meseci 2009. potrošeno oko 3,5 miliona dolara, a u istom periodu ove godine oko 2,7 miliona dolara.
Zakup rezidencija ambasadora u Teheranu sa 5.900 smanjen je na 3.500 evra, u Vatikanu sa 5.500 na 4.000 evra, dok se za rezidenciju generalnog konzula u Minhenu umesto 3.485 sada plaća 2.750 evra mesečno.
Troškovi reprezentacije (prijemi, večere, kokteli) smanjeni su sa 591.000 dolara u prvoj polovini 2009. na 300.000 dolara u prvih šest meseci ove godine.

http://www.pressonline.rs/sr/vesti/...i+penzija+i+plata+i+kirija+od+3.200+evra.html

***************

Ako niste znali mi smo bogata zemlja, evo dokaza ako ne verujete.
 
Posto sam se u jednom periodu svoga zivota malo "druzio" sa ljudima iz diplomatije i imam odprilike predstavu koliko posao ambasadora moze da bude tezak i naporan ja imam pitanje koliko je doticni gospodin sposoban da obavlja posao ambasadora s obzirom na poodmaklu starost.
Desi li miuu se ponekad da zaspi na nekom vaznomn sastanku ili prijemu ili da zaboravi neku vazni cinjenicu ili tako nesto?
 
Posto sam se u jednom periodu svoga zivota malo "druzio" sa ljudima iz diplomatije i imam odprilike predstavu koliko posao ambasadora moze da bude tezak i naporan ja imam pitanje koliko je doticni gospodin sposoban da obavlja posao ambasadora s obzirom na poodmaklu starost.
Desi li miuu se ponekad da zaspi na nekom vaznomn sastanku ili prijemu ili da zaboravi neku vazni cinjenicu ili tako nesto?

a kome je to bitno...??? drzavi nije...odavno je jedino bitno dobro udomiti partiski kadar...nema veze da li je u stanju raditi poverene drzavne poslove...bitno je da biraci vide da je biti partiski vernik i podanik najisplativiji posao u drzavi srbiji...zato nam i jeste najproduktivnije zaposljavanje u okviru partija...zato srbija i vodi politiku ...privreda je prevazidjena stvar i neisplativa...
 

Back
Top