Удружење припадника ЈВУО- парастос Драгољубу Михаиловићу

Svecovek

Ističe se
Poruka
2.345
Ако има дражиноваца на форуму, ево обавештења.

Слободни смо да Вас позовемо на парастос генералу Дражи
Михаиловићу који ће се одржати у суботу 17.7.2010.год. са почетком у 11 и 30 минута у Вазесенској цркви у Београду.


Удружење
припадника Југословенске војске у отаџбини


titova10.jpg
 

Ја сам Дражу доста критиковао, али ево шта каже Владика Николај. Писмо Светог Владике Николаја старцу Никанору хиландарском у коме каже: „...Спомени и три велика србска мученика, Димитрија, Дражу и Милана.“

О покојнику све најбоље.

Уосталом и Краков и Најдановић и Таса Динић нису нападали Михаиловића већ црвену багру око њега: Васића, Живка...


"Равногорски покрет је успео нешто што наша мучна и паћеничка историја није успела: успео је да однегује зверчовека, човекакрволока, човека који властитом руком коље човека. Никад досад овако и оволико није морални лик нашег народа био срозан. Надмашен је овим чак и комунистички крвник. Овај зверчовек још је доказ да равногорски покрет никад неће успети.
Ко брижљиво чита наше редове приметиће да ипак, испод сваког оштрог израза куца узбуђено једно срце које залуталу и заведену браћу дубоко воли. Воли и жали што своју мушку снагу и пламено родољубље троше на несрећу и своју и свога народа.
Залуталу и заблуделу браћу, велимо ми." -Најдановић
 

Back
Top