Pomoc za jedan problemcic

Poruka
18.523
Imam problem sa kompom: s vremena na vreme mi se desava da mi se u toku rada kompa izgubi slika na monitoru i moram da restartujem sistem.Ponekad mi se desi i da mi se komp restartuje sam od sebe ili mi pak blokira mis,pa opet moram manuelno da restartujem.Prvo sam naravno posumnjao na virus."Cesljao" sam i Avirom i Avastom,ali mi nista nije nasao.Gledao sam temperaturu,ok je,gledao graficku,takodje ok.Radio sam sistem tri puta i opet mi se isto desava.Ja stvarno ne znam sta da radim vise,a nemam bas poverenja u ove servise.Ima li neko slicna iskustva ili mozda resenje za moj problem.Inace imam SP2,koristio sam ga i "cistog" i sa zakrpama,ali *****?Toliko :bye:
 
Moguce da je do hardvera,kazes da se desava s vremena na vreme,postoji li neki sablon,npr. opteretio se nekim programom,dugo je bio upaljen,kopirao si podatke. Ovako je tesko odraditi diferencijalnu
house-md-promo-season-4_06_normal.jpg
bez jos nekog simptoma.
Ako imas znanje a i volje na tvom mestu bih poceo od ovoga:

1.izvadio bih ram iz slota ocistio kontakte i vratio,isto tako i sa grafickom.
2.dobro proverio sve kablove da se neki nisu rasklimali,napajanje,hard...
3.kazes da nisu temperature,napisi cime si ih proveravao i kolike su ,nije isto kad komp nista ne radi i kada se optereti a i zavisi i od komponenti pa ne bi skodilo da napises koje su(maticna ,cpu,graficka,hard,snaga napajanja)
4.proverio bih hard disk na greske mozda ima bad sektore,u tom slucaju mislim da formatirnje i ponovna instalacija OS-a nista ne pomaze kao sto si radio
4.ako bi da iskljucis windows iz jednacine,u slucaju da on pravi problem,pokrenes lepo linux sa cd-a pa vidis hoce li se isto tako nesto desiti sa njim,onda znas da je definitivno hardver u pitanju
5.nisam siguran da bi drajver mogao da napravi takav problem ali nije lose da ih proveris
6.avast je dobar al precesljaj i sa Malwarebytes' Anti-Malware
7.mozda ti je windows falican,lose narezan ili nesto
8.da ne bih prevideo nesto bolje da pitam odmah,podesavanja u bios-u jel su na default i jesi li kolokovao nesto?

Ako hoces proveri nesto od napisanog,uvek postoji solucija da je hardver ispustio dusu al se jos nekako drzi u zivotu uz povremene srcane udare:mrgreen: ,servis je isto solucija
 
Poslednja izmena:
Moguce da je do hardvera,kazes da se desava s vremena na vreme,postoji li neki sablon,npr. opteretio se nekim programom,dugo je bio upaljen,kopirao si podatke. Ovako je tesko odraditi diferencijalnu
house-md-promo-season-4_06_normal.jpg
bez jos nekog simptoma.
Ako imas znanje a i volje na tvom mestu bih poceo od ovoga:

1.izvadio bih ram iz slota ocistio kontakte i vratio,isto tako i sa grafickom.
2.dobro proverio sve kablove da se neki nisu rasklimali,napajanje,hard...
3.kazes da nisu temperature,napisi cime si ih proveravao i kolike su ,nije isto kad komp nista ne radi i kada se optereti a i zavisi i od komponenti pa ne bi skodilo da napises koje su(maticna ,cpu,graficka,hard,snaga napajanja)
4.proverio bih hard disk na greske mozda ima bad sektore,u tom slucaju mislim da formatirnje i ponovna instalacija OS-a nista ne pomaze kao sto si radio
4.ako bi da iskljucis windows iz jednacine,u slucaju da on pravi problem,pokrenes lepo linux sa cd-a pa vidis hoce li se isto tako nesto desiti sa njim,onda znas da je definitivno hardver u pitanju
5.nisam siguran da bi drajver mogao da napravi takav problem ali nije lose da ih proveris
6.avast je dobar al precesljaj i sa Malwarebytes' Anti-Malware
7.mozda ti je windows falican,lose narezan ili nesto
8.da ne bih prevideo nesto bolje da pitam odmah,podesavanja u bios-u jel su na default i jesi li kolokovao nesto?

Ako hoces proveri nesto od napisanog,uvek postoji solucija da je hardver ispustio dusu al se jos nekako drzi u zivotu uz povremene srcane udare:mrgreen: ,servis je isto solucija

Temperature sam proveravao Everestom

Sensor Properties:
Sensor Type Winbond W83627EHF/EHG (ISA 290h)
Chassis Intrusion Detected Yes

Temperatures:
Motherboard 37 °C (99 °F)
CPU 20 °C (68 °F)
MCP 59 °C (138 °F)
Aux 46 °C (115 °F)
Hitachi HDS721616PLA380 43 °C (109 °F)

Cooling Fans:
CPU 3082 RPM

Voltage Values:
CPU Core 1.22 V
Aux 2.46 V
+3.3 V 3.33 V
+5 V 5.59 V
+12 V 12.46 V
+5 V Standby 4.92 V
VBAT Battery 2.98 V

Sto se konfiguracije tice:

Procesor : AMD Athlon LE-1600, 2200 MHz
Mat.ploca: ECS nForce6M-A
Hard disk: 160 GB, 7200 RPM, SATA-II
RAM memorija: 1024 MB DDR2
Grafička karta: Radeon X1550 Series

Cistio sam graficku,kablovi su ok,hard disk je ok,procesljao sam i Malwarebytes-om,instalicja XP-a je ok,a u BIOS-u nisam dirao nista,osim First Boot Device :mrgreen:
P.S.Hvala svima na odgovorima;)
 
Voltage Values:
CPU Core 1.22 V
Aux 2.46 V
+3.3 V 3.33 V
+5 V 5.59 V
+12 V 12.46 V
+5 V Standby 4.92 V
VBAT Battery 2.98 V

Prema ovome tvoj problem je verovatno do napajanja,iako ne mora da znaci ali se vide fluktacije!
Najbolje pozajmi od nekoga na par sati napajanje i istestiraj sistem pri maksimalnom opterecenju i vidi da li ce dolaziti do pomenuti problema!
 
Ocekivao sam da vidim velike oscilacije sto nema,to je ok,mozda je taj napon takav za nju:think: ,nigde ne mogu da pronadjem neke vrednosti za tu tvoju plocu. Mislim da bi bios trebao da prikaze ako napon premasuje vrednost,brojevi bi pocrveneli,opet sve zavisi od ploce i biosa.Ako bi mogao da probas necije napajanje pa da vidis jel opet isto ili se promenio,to bi bilo najbolje ,da ne bacas pare ako nije do njega. Neznam dal moze da bude do maticne ,ako su joj otisli kondenzatori (kada ce da riknu naduju se),mozda oni akomuliraju lose pa su zato ovakve vrednosti. To bi jos bilo najlogicniji uzrok tvog problema,al ko zna sta sve moze biti:dontunderstand:
capacitor.jpg
Vented%20Motherboard%20Capacitor.jpg

10491d1229721451-foxconn-renaissance-x58-anakart-32.jpg
 
Na mnogim pločama kondenzatori ako su pri kraju oni nabubre pa se to da lako primijetiti a za provjeru napojne jedinice je dobro imati jednu stvarčicu koja nije skupa. U Bosni je taj tester 18 maraka, ne znam koliko je u Srbiji ali je stvarno dobro je imati.Sa njom odmah istestiraš sve ulazne napone kao i izlazne prema Hardu, DVD Čitaču,Flopi-ju itd.

ATX12PSUTester.jpg

power-supply-tester-10.jpg


Znači, ima utor za matičnu, utor za Hard disk, sata ili ata oba su tu itd...
 
Opet ja :D Evo vec dve-tri nedelje nisam imao problema sa restartovanjem,kad sinoc opet zablokira,izgubi se slika na monitoru i skuca se.Medjutim,sad vec znam lek za to: otvorim kuciste,skinem graficku,malo je produvam i vratim,i opet sve sljaka :D E sad,nekako mi bezazleno deluje da je prasina samo u pitanju :think: Sta vi mislite kolege forumasi?
 
Moguce da je do hardvera,kazes da se desava s vremena na vreme,postoji li neki sablon,npr. opteretio se nekim programom,dugo je bio upaljen,kopirao si podatke. Ovako je tesko odraditi diferencijalnu
house-md-promo-season-4_06_normal.jpg
bez jos nekog simptoma.
Ako imas znanje a i volje na tvom mestu bih poceo od ovoga:

1.izvadio bih ram iz slota ocistio kontakte i vratio,isto tako i sa grafickom.
2.dobro proverio sve kablove da se neki nisu rasklimali,napajanje,hard...
3.kazes da nisu temperature,napisi cime si ih proveravao i kolike su ,nije isto kad komp nista ne radi i kada se optereti a i zavisi i od komponenti pa ne bi skodilo da napises koje su(maticna ,cpu,graficka,hard,snaga napajanja)
4.proverio bih hard disk na greske mozda ima bad sektore,u tom slucaju mislim da formatirnje i ponovna instalacija OS-a nista ne pomaze kao sto si radio
4.ako bi da iskljucis windows iz jednacine,u slucaju da on pravi problem,pokrenes lepo linux sa cd-a pa vidis hoce li se isto tako nesto desiti sa njim,onda znas da je definitivno hardver u pitanju
5.nisam siguran da bi drajver mogao da napravi takav problem ali nije lose da ih proveris
6.avast je dobar al precesljaj i sa Malwarebytes' Anti-Malware
7.mozda ti je windows falican,lose narezan ili nesto
8.da ne bih prevideo nesto bolje da pitam odmah,podesavanja u bios-u jel su na default i jesi li kolokovao nesto?

Ako hoces proveri nesto od napisanog,uvek postoji solucija da je hardver ispustio dusu al se jos nekako drzi u zivotu uz povremene srcane udare:mrgreen: ,servis je isto solucija

Da si me poslusao odmah bi resio,bilo prvo na spisku. Mozda jeste ,mozda nije to ces videti vremenom,i nije to prasina neko verovatno kontakti malo korodiraju,meni se to cesto desavalo sa ramom,koliko god ja nju cistio,i ona imala super kontakt,ona bi s vremena na vreme pravila problem. Sledeci put nemoj da propustas korake koji pisu na tabli diferencijalne :hahaha:
 
Da si me poslusao odmah bi resio,bilo prvo na spisku. Mozda jeste ,mozda nije to ces videti vremenom,i nije to prasina neko verovatno kontakti malo korodiraju,meni se to cesto desavalo sa ramom,koliko god ja nju cistio,i ona imala super kontakt,ona bi s vremena na vreme pravila problem. Sledeci put nemoj da propustas korake koji pisu na tabli diferencijalne :hahaha:

Javol :D Thanks :hvala:
 
zamena kulera na intelovom kvadu sa thermaltake big type
i skidanje kulera sa graficke , zahvalio mi je pajser da ga odvojim od procesora (stvrdnula se pasta)
struganje paste(alkohol benzin) i vracanje ociscenog kulera
tako sam ja prošao sa sličnim simtomima

samo meni se javljao i bsd
smrzavao se ekran
mis se blokirao
takodje drugar mi je rekao da ne ubacujem (asus ploča) softver asusov 6 engine za regulaciju brzine i
namestio je u biosu regulaciju hladjenja (tako nešto)

prvo pogledaj kulere u kompu da nisu zapušili od prašine
 

Back
Top