ЕУ предлаже гашење војвођанског сервиса

МАЧАК

Buduća legenda
Poruka
25.542
http://www.blic.rs/Vesti/Vojvodina/197691/Eksperti-predlazu--da-se-RTV-pripoji-RTS
DA LI SE GASI RADIO-TELEVIZIJA VOJVODINE
Eksperti predlažu da se RTV pripoji RTS

Novi Sad - U studiji „Evropski put za srpske medije“, koju je naručilo Ministarstvo kulture Srbije, a uradili eksperti EU, preporučuje se ukidanje Radio-televizije Vojvodine kao javnog servisa i njeno transformisanje u regionalnu televiziju u okviru Radio-televizije Srbije. Analizirajući srpske medije, u studiji na 367 strana, u skladu s evropskim standardima, oni preporučuju „gašenje postojeće RTV pošto je pozicija te televizije u najmanju ruku nejasna“.
- RTV ima dva televizijska i tri radio kanala, koji se emituju na području Vojvodine, pa se može reći da je to ozbiljna emiterska struktura. Međutim, RTV je u velikim finansijskim problemima, ima zastarelu opremu, ne može da izveštava o celom spektru nacionalnih pitanja i ima vrlo ograničen deo publike u pokrajini. Zato RTV treba da se transformiše i preuzme ulogu glavne regionalne radio-televizije. Time bi se pojačao regionalni sistem i obezbedio kvalitet produkcije za nacionalnu programsku šemu u RTS-u - navodi se u studiji.

U studiji se dalje navodi da „tako transformisana RTV treba da podstiče kvalitet manjinskih programa preko sistema javnog emitovanja i na taj način smanji potrebu za otvaranje posebnih manjinskih medija“, pa joj se preporučuje saradnja s nacionalnim i regionalnim emiterima u susednim zemljama.
- Radio-televizija Vojvodine dobija 25 odsto od naplate i dozvoljeno joj je da prodaje vreme reklama do šest minuta po satu. Prema informacijama rukovodstva RTV, udeo gledanosti Prvog kanala je 2,7, a Drugog 0,6 odsto, dok radio ima neznatno veću slušanost. To znači da RTV u Vojvodini gleda sedam puta manje ljudi nego što ih prati RTS - zaključuje se u studiji.

Generalni direktor Radiodifuzne ustanove Vojvodine Blažo Popović izjavio je da „neće komentarisati studiju dok ne dobije verziju na srpskom jeziku“.

- Video sam studiju na sajtu Ministarstva kulture, ali ne mogu da komentarišem dok se ne prevede. Srpski je zvanični jezik u ovoj zemlji i treba to da poštujemo - poručio je Popović.

Međutim, u Pokrajinskoj vladi koja je zvanično vlasnik ove medijske kuće, kažu da je to predlog koji ne znači ništa. Jer, kako je u kabinetu potpredsednice pokrajinske vlade Ane Tomanove-Makanove, inače zadužene za informisanje, potvrđeno „Blicu“, Radiodifuzna ustanova Vojvodine je statutarna kategorija.
- Pošto je Statutom pokrajine predviđeno osnivanje Radiodifuzne agencije Vojvodine, predlozi eksperata nemaju pravni osnov za njeno gašenje - kažu u pokrajinskoj vladi.

U međuvremenu, koalicija devet nevladinih organizacija Građanska Vojvodina usprotivila se ideji da se Javni medijski servis Vojvodine ukine i svede na regionalni servis koji će funkcionisati u sistemu Radio-televizije Srbije. Građanska Vojvodina pozvala je Vladu Vojvodine da se odredi prema preporukama eksperata EU „jer je reč o pitanju koje nije medijsko već političko“ i ocenila da bi preporučena transformacija RTV ugrozila pravo nacionalnih manjina na informisanje na maternjem jeziku.

- Izražavamo čuđenje jer se ova preporuka podudara s težnjama centralističkih beogradskih elita da, uz podršku partnera iz Vojvodine, koji se bave isključivo zadovoljenjem individualnih apetita, na svaki način onemoguće ili obesmisle ionako nizak stepen vojvođanske autonomije. Rezultat svega može biti dodatna centralizacija medijske scene Srbije i dovođenje lokalnih i regionalnih medija u još teži položaj. Osnivanje regionalnih javnih servisa poklapa se i s politikom lažne regionalizacije, kojoj smo trenutno svedoci - navedeno je u saopštenju.
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
:worth: :worth: :worth: Обожавам ЕУ....:super: :super: :super:
Хоћел Неша сад да скида табле и гази их....?:per: :per: :per:
 
EU vec 5 godina staje na stranu Srbije u vojvodjansko-srbijanskom sukobu, a to sve zbog Kosova. Radi se o jednom popustanju Srbiji, kao eto izgubili su Kosovo i Crnu Goru pa hajde da ih nagradimo Vojvodinom.
Na konvenciji LSV-a bilo je reci i o tome.

Mislim da internacionalizaciju vojvodjanskog problema mora da trazimo u Vasingtonu a ne u Briselu.
 
Setimo se da su Evropljani potvrdili i pohvalili Ustav iz 2006., iako su ga Vojvodjani odbili.

Који Војвођани су одбили Устав....?
За данас доста сранја....Ни речи више....
А интернационализацију проблема....? Каквог проблема....?
 
EU vec 5 godina staje na stranu Srbije u vojvodjansko-srbijanskom sukobu, a to sve zbog Kosova. Radi se o jednom popustanju Srbiji, kao eto izgubili su Kosovo i Crnu Goru pa hajde da ih nagradimo Vojvodinom.
Na konvenciji LSV-a bilo je reci i o tome.

Mislim da internacionalizaciju vojvodjanskog problema mora da trazimo u Vasingtonu a ne u Briselu.
Samo bi da rasparcavate zemlju ,skotovi internacionalizovao bi ja problem podrivaca sistema a takvi kao ti bi trebali biti ponisteni u roku od 24 casa. Steta sto nemamo pravu drzavu za takve.
 
Samo bi da rasparcavate zemlju ,skotovi internacionalizovao bi ja problem podrivaca sistema a takvi kao ti bi trebali biti ponisteni u roku od 24 casa. Steta sto nemamo pravu drzavu za takve.
A jel?! A kada je Srbija nelegalnim Ustavom iz 1990. protiv pravno ukinula autonomiju Vojvodini i konfiskovala joj imovinu, to ti nije smetalo?

Ti pricas o pravnoj drzavi.
facepalm1.jpg


More iš.

28.9.2010. navršiće se tačno 20 godina od aneksije Vojvodine.
 
EU vec 5 godina staje na stranu Srbije u vojvodjansko-srbijanskom sukobu, a to sve zbog Kosova. Radi se o jednom popustanju Srbiji, kao eto izgubili su Kosovo i Crnu Goru pa hajde da ih nagradimo Vojvodinom.
Na konvenciji LSV-a bilo je reci i o tome.

Mislim da internacionalizaciju vojvodjanskog problema mora da trazimo u Vasingtonu a ne u Briselu.

:rotf: :D, шано душо, шано мори...:bye:
 
:rotf: :D, шано душо, шано мори...:bye:

Ovakav kontraargument sam i očekivao. Tvoj odgovor je samo plod frustracije jer iz nemoći i nemanja kontraargumenata ti preostaje jedino vređanje.
Ovakav jezik će i oterati Vojvodinu od Srbije.

P.S. Od Srbije nezavisnost nije dobio samo onaj ko je nije tražio, zato Srbijanci - pamet u glavu, vrlo lako se može desiti da i nas oterate.
 
Ovakav kontraargument sam i očekivao. Tvoj odgovor je samo plod frustracije jer iz nemoći i nemanja kontraargumenata ti preostaje jedino vređanje.
Ovakav jezik će i oterati Vojvodinu od Srbije.

P.S. Od Srbije nezavisnost nije dobio samo onaj ko je nije tražio, zato Srbijanci - pamet u glavu, vrlo lako se može desiti da i nas oterate.

О чему ти.Какве аргументе си изнео да би добио на њих контра.:)

За такве случајеве болесних попут чанкофашиста и лдп-оваца нема бољег одговора на ништа, од старе добре песме.;)
 
Ovakav kontraargument sam i očekivao. Tvoj odgovor je samo plod frustracije jer iz nemoći i nemanja kontraargumenata ti preostaje jedino vređanje.
Ovakav jezik će i oterati Vojvodinu od Srbije.

P.S. Od Srbije nezavisnost nije dobio samo onaj ko je nije tražio, zato Srbijanci - pamet u glavu, vrlo lako se može desiti da i nas oterate.



Jel to ti hoćeš mene da proteruješ iz Srbije ?
Pa ko si ti da rešavaš moju sudbinu smradu jedan neizmereni ?
*ebali te oni koji te pustaju da tipkaš a da neznaš ni šta hoćeš ni koliki hoćeš.

I u čije ime ti piskaraš na forumu kada kažeš "NAS" ? Pa vas je jedna gomilica žalosnih bitangi i neizmerenih protuva!

More magarče jedna neotesani, takvi nisu da se banuju sa krstarice već da se sa vama popune propusti i i kanalizaija.

Da se ja pitam tebe je davno trebalo "oterati" a zašto niste to možete samo onom maloumnom Miloševiću da zahvalite. Zbog njega je građanski sukob trajao 4 godine umesto 4 meseca i zbog njega postoje palamudani kao što si ti.

Od sada kada pomeneš "nas" odmah da znaš da ćeš da dobiješ po nosu ali od svih "nas" ne od vas šačice zalutalih u vremenu i prostoru.
 
http://www.blic.rs/Vesti/Vojvodina/197691/Eksperti-predlazu--da-se-RTV-pripoji-RTS
DA LI SE GASI RADIO-TELEVIZIJA VOJVODINE
Eksperti predlažu da se RTV pripoji RTS

Novi Sad - U studiji „Evropski put za srpske medije“, koju je naručilo Ministarstvo kulture Srbije, a uradili eksperti EU, preporučuje se ukidanje Radio-televizije Vojvodine kao javnog servisa i njeno transformisanje u regionalnu televiziju u okviru Radio-televizije Srbije. Analizirajući srpske medije, u studiji na 367 strana, u skladu s evropskim standardima, oni preporučuju „gašenje postojeće RTV pošto je pozicija te televizije u najmanju ruku nejasna“.
- RTV ima dva televizijska i tri radio kanala, koji se emituju na području Vojvodine, pa se može reći da je to ozbiljna emiterska struktura. Međutim, RTV je u velikim finansijskim problemima, ima zastarelu opremu, ne može da izveštava o celom spektru nacionalnih pitanja i ima vrlo ograničen deo publike u pokrajini. Zato RTV treba da se transformiše i preuzme ulogu glavne regionalne radio-televizije. Time bi se pojačao regionalni sistem i obezbedio kvalitet produkcije za nacionalnu programsku šemu u RTS-u - navodi se u studiji.

U studiji se dalje navodi da „tako transformisana RTV treba da podstiče kvalitet manjinskih programa preko sistema javnog emitovanja i na taj način smanji potrebu za otvaranje posebnih manjinskih medija“, pa joj se preporučuje saradnja s nacionalnim i regionalnim emiterima u susednim zemljama.
- Radio-televizija Vojvodine dobija 25 odsto od naplate i dozvoljeno joj je da prodaje vreme reklama do šest minuta po satu. Prema informacijama rukovodstva RTV, udeo gledanosti Prvog kanala je 2,7, a Drugog 0,6 odsto, dok radio ima neznatno veću slušanost. To znači da RTV u Vojvodini gleda sedam puta manje ljudi nego što ih prati RTS - zaključuje se u studiji.

:super:
 
Jel to ti hoćeš mene da proteruješ iz Srbije ?
Pa ko si ti da rešavaš moju sudbinu smradu jedan neizmereni ?
*ebali te oni koji te pustaju da tipkaš a da neznaš ni šta hoćeš ni koliki hoćeš.

I u čije ime ti piskaraš na forumu kada kažeš "NAS" ? Pa vas je jedna gomilica žalosnih bitangi i neizmerenih protuva!

More magarče jedna neotesani, takvi nisu da se banuju sa krstarice već da se sa vama popune propusti i i kanalizaija.

Da se ja pitam tebe je davno trebalo "oterati" a zašto niste to možete samo onom maloumnom Miloševiću da zahvalite. Zbog njega je građanski sukob trajao 4 godine umesto 4 meseca i zbog njega postoje palamudani kao što si ti.

Od sada kada pomeneš "nas" odmah da znaš da ćeš da dobiješ po nosu ali od svih "nas" ne od vas šačice zalutalih u vremenu i prostoru.

:worth: :worth: :worth: :super: :super: :super: :ok: :ok: :ok: :klap: :klap: :klap:
 
Сестро.....Обрати пажњу на реченицу коју написаше
они ехперти из ЕУ.....
ПОЗИЦИЈА РТВ ЈЕ НЕЈАСНА.....
Пази....Ни њима није јасно, зашто ртв постоји.....
:hahaha: :hahaha: :hahaha:

Ма да. Сад ће друг Чанак да почне и на Европу да пљује....Ако. :mrgreen:
 
Ovakav kontraargument sam i očekivao. Tvoj odgovor je samo plod frustracije jer iz nemoći i nemanja kontraargumenata ti preostaje jedino vređanje.
Ovakav jezik će i oterati Vojvodinu od Srbije.

P.S. Od Srbije nezavisnost nije dobio samo onaj ko je nije tražio, zato Srbijanci - pamet u glavu, vrlo lako se može desiti da i nas oterate.

:hahaha::hahaha::hahaha::hahaha::rotf::rotf::rotf::lol::lol::):cool::cool::roll::roll:
 
Nije mi jasno zasto ova sacica maloumnika insistira na odvajanju Vojvodine od Srbije nek se samo prebroje kog naroda najvise ima u Vojvodini. Zaista nemam nista protiv Madjara ,Rumuna, Rusina i Slovaka i ostalih nacionalnih manjina ,ali Vojvodina je Srbija to se zna i tako mora da ostane.

pa mozda ljudi hoce da okusaju srecu bez Beograda u kojem se sve odvlaci.
 
Nije mi jasno zasto ova sacica maloumnika insistira na odvajanju Vojvodine od Srbije nek se samo prebroje kog naroda najvise ima u Vojvodini. Zaista nemam nista protiv Madjara ,Rumuna, Rusina i Slovaka i ostalih nacionalnih manjina ,ali Vojvodina je Srbija to se zna i tako mora da ostane.
Kao sto je i Kosovo Srbija.

U Vojvodini mi Srbi smo jedini pobornici nezavisne Vojvodine, Vojvodina nije kao Bosna. Te price o Rumunima i Madjarima obesi macku o rep, njih status Vojvodine ni ne zanima.

@Duhvs
ko tebe sta pita, ti si uvezena izbeglica
 
Kao sto je i Kosovo Srbija.

U Vojvodini mi Srbi smo jedini pobornici nezavisne Vojvodine, Vojvodina nije kao Bosna. Te price o Rumunima i Madjarima obesi macku o rep, njih status Vojvodine ni ne zanima.

@Duhvs
ko tebe sta pita, ti si uvezena izbeglica

bato pitaju se oni koji imaju pare i kapital ,dakle ...neko ide u poljskoi wc , a neko nije nabedjeni vojvodjanin ,vec normalan stanovnik ap vojvodine ...:mrgreen:
 

Back
Top