jedan hardverski problem
Prikazujem rezultate 1 do 22 od 22

Tema: jedan hardverski problem

Zainteresovan član Iron man (avatar)
    Učlanjen
    27.12.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    50

Thumbs up jedan hardverski problem

Ne razumem se toliko u hardver pa molim za pomoc. Naime, radi se o sledecem: kada ukljucim racunar, javlja se pistanje iz PC speakera - nije posredi kratkotrajno brzo pistanje, vec se otprilike cuje pistanje jedno 3 puta sa ujednacenim razmakom, od sekundu, dve... Pri svemu tome, bios se ne startuje, jednostavno, nikakav proces se ne odvija...ekran je prazan....nikakvog pomaka dakle....

Zanimljivo je da sam uspeo da startujem Windows, ali iz nekog dvehiljaditog pokusaja...sto me je jos vise zbunilo... Medjutim, nakon toga...kad god ukljucim racunar, ponavljaju se isti simptomi, pc speaker se isto ponasa...nema ni govora o startovanju Windowsa, niti bilo kakvog pomaka sa mrtve tacke. Molim za pomoc. Hvala.

Zainteresovan član Stajac Na Kisi (avatar)
    Učlanjen
    20.01.2009.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    2
    Reputaciona moć
    34

Podrazumevano Re: jedan hardverski problem

Citat Original postavio Iron man Pogledaj poruku
    Ne razumem se toliko u hardver pa molim za pomoc. Naime, radi se o sledecem: kada ukljucim racunar, javlja se pistanje iz PC speakera - nije posredi kratkotrajno brzo pistanje, vec se otprilike cuje pistanje jedno 3 puta sa ujednacenim razmakom, od sekundu, dve... Pri svemu tome, bios se ne startuje, jednostavno, nikakav proces se ne odvija...ekran je prazan....nikakvog pomaka dakle....

Zanimljivo je da sam uspeo da startujem Windows, ali iz nekog dvehiljaditog pokusaja...sto me je jos vise zbunilo... Medjutim, nakon toga...kad god ukljucim racunar, ponavljaju se isti simptomi, pc speaker se isto ponasa...nema ni govora o startovanju Windowsa, niti bilo kakvog pomaka sa mrtve tacke. Molim za pomoc. Hvala.
    Kazes ne razumes se u hardver a trazis objasnjenje...

Posto ces verovatno nositi komp negde, kakva je svrha tvog saznanja?

Jer onaj ko ti pregleda komp, znace sta je.

PC speaker se javlja iz 3 razloga:

1. Pregrejavanje/kuler

2. Napajanje/Napon/Problem sa strujom

3. Problem sa BIOS-om

U tvom slucaju (tj. po onome sto si opisao) bih rekao da imas virus ili ti treba update/reinstalacija BIOS-a.

Naravno, moguce je da gresim.

Prijatno.

I srecno sa problemom.

Iskusan Ordinary Player (avatar)
    Učlanjen
    22.11.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    2367

ovde mozes da vidis sta koje pistanje znaci,u zavisnosti koji ti je bios AMI ili AWARD
    http://www.computerhope.com/beep.htm
    Ako neznas koji ti je bios napisi marku/model maticne,ja cu ti reci

Najverovatnije je da je ram modul,izvadi ga obrisi kontakte(cesto oksidiraju),ako treba promeni slot,i probaj ponovo
    Poslednji put ažurirao/la Ordinary Player : 10.07.2010. u 00:18
    connect, respect, protect

Primećen član ATIFATAL1TY (avatar)
    Učlanjen
    26.08.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    38

Uzmes lepo uputstvo koje ti je stiglo uz maticnu i pogledas sta koje pistanje znaci i uporedis sa tvojim i znaces u cemu je problem...
    Ako ne uspes ni tada,pravac servis...
    Better die like a tiger,than live the whole life like a pussy!

Buduća legenda Mr No (avatar)
    Učlanjen
    30.07.2006.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    620

Citat Original postavio ATIFATAL1TY Pogledaj poruku
    Uzmes lepo uputstvo koje ti je stiglo uz maticnu i pogledas sta koje pistanje znaci i uporedis sa tvojim i znaces u cemu je problem...
    Ako ne uspes ni tada,pravac servis...
    Da, ovo je najpametnije
    Ono sto iz iskustva znam, jeste da se bip javlja kada postoji problem sa ram memorijom, to je sigurno, ali ces u knjizi o maticnoj ploci naci problem - resenje.

Veoma poznat BLANKED (avatar)
    Učlanjen
    11.09.2006.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    318

3 beeps - Base 64 K memory failure
    Stupid people think they are smart,but smart people know they are stupid.

My art.

Nov član
    Učlanjen
    10.07.2010.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Najverovatnije memorija, probaj da je ubacis u drugi slot

Aktivan član
    Učlanjen
    21.11.2003.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    70

izvadi ram, graficku, izduvaj slotove, ocisti od prasine, vrati...
    moze da bude ram a nije iskljuceno i da je graficka kartica, ili da je chip na matichnoj za budjenje grafichke ili tako nesto.
    izvadi ram obrisi (izduvaj) prasinu, isto to uradi i sa grafickom karticom, takodje izduvaj slot graficke kartice i ram memorije.
    ne razumem se toliko u to bip bip bip, ali kad je tako nesto, ja ovo uradim i uglavnom resim problem srecno.

Elita Iwan91 (avatar)
    Učlanjen
    01.12.2006.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    204

Citat Original postavio Iron man Pogledaj poruku

Ukucas na google naziv maticne, potrazis manual i pogledas sta specifican zvuk znaci..
    `Stupid is as stupid does` Forrest Gump

Veoma poznat
    Učlanjen
    10.08.2008.
    Pol
    muški
    43°52′S 18°25′I na 518 met nadmorske visine
    Reputaciona moć
    0

Ali ne mora da bude ni nešto strašno. Možda si pomjerao računar i samo se grafika ili ram memorija pomjerila iz slota...

Početnik
    Učlanjen
    11.07.2010.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Slazem se da 3x bip moze da znaci da je RAM crkla ili ispala iz slota pri pomeranju pc-a,to se kod mene desilo na ASUS maticnoj P4b_533e,samo da dodam ako memorija nije dobro legla u slot(na pola)=puca windows.ja sam morao da radim format:c

Buduća legenda divilac (avatar)
    Učlanjen
    29.06.2009.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    166
    Reputaciona moć
    681

Da li je jedan ili više problema, ne znam, no, u poslednje vreme mi se računar ,,iz ničega,, isključuje!!!
    Pošto je pod garancijom, nosio saqm ga u servis. Znam da su ga ,,izduvali,, i podmazali kuler. Nikakv efekat,....sve je isto,...nekad ni sat vremena ne može da izdrži pre nego se ugasi!
    Konfiguracija:
    Socket AM2, NVIDIA nFORCE 430 MCP,
    HT 2000 MT/s Dual-Ch, DDR2 800, PCI-E
    X16 SLOT, 6-CH HD AudioGIGABIT lan, SATA
    3gB/S, vISTA PREMIUM rEADY q-CONECTOR, q-fan2, Green ASUS<ROhs cOMPLIANT>

Isključuje se pri normalnom opterećenju,....3-4 konekcije na net,...eventualno 1 na you tube,....
    Ako može neko može da mi da savet šta može biti,...da mi ovi ne pričaju gluposti,....a uskoro i garancija ističe! Unapred hvala!
    ...inače, imam instaliranu Windows 7,....
    ... iluzije su za snove,...nema nam druge - ostaje život,..

Primećen član reciklaza (avatar)
    Učlanjen
    09.09.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    47

Koliko ja vidim ti si pod konfiguracija napisao samo specifikacije maticne. Koje komponente imas na njoj...verovatno se nesto pregreva,a mozda i napajanje riknjava.

Zainteresovan član
    Učlanjen
    21.09.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    53

Ja bih rekao da je problem u grafickoj ili memoriji,pre bi reko u grafickoj i to verovatno se samo pomerila u slotu,treba je izvaditi,gumicom za brisanje olovke prebrisati kontakte i vratiti nazad.Ukoliko ne pomogne isto uraditi i sa memorijom.Iako da je memorija ili procesor culo bi se konstantno prekidajuce pistanje,a ovo 3x bi trebala biti graficka.
    Poslednji put ažurirao/la nikola_v86 : 19.07.2010. u 11:10

Iskusan Ordinary Player (avatar)
    Učlanjen
    22.11.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    2367

Citat Original postavio divilac Pogledaj poruku
    Da li je jedan ili više problema, ne znam, no, u poslednje vreme mi se računar ,,iz ničega,, isključuje!!!
    Pošto je pod garancijom, nosio saqm ga u servis. Znam da su ga ,,izduvali,, i podmazali kuler. Nikakv efekat,....sve je isto,...nekad ni sat vremena ne može da izdrži pre nego se ugasi!
    Konfiguracija:

Isključuje se pri normalnom opterećenju,....3-4 konekcije na net,...eventualno 1 na you tube,....
    Ako može neko može da mi da savet šta može biti,...da mi ovi ne pričaju gluposti,....a uskoro i garancija ističe! Unapred hvala!

A sta su ti rekli ovi u servisu ,sta je kao bio kvar ???
    Pa pazi moze da se pregrevaju komponente pa se zato gasi,to bi ovi u servisu trebalo da su proverili (ako u biosu imas zastitu od pregrevanja vidi da nije podesena suvise nisko),mozda su oscilacije napona u napajanju,neka od komponenti riknjava polako,ili je nesto do operativnog sistema.

1.Everestom mozes da pogledas temperature u normalnom radu i pod full opterecenjem
    2.Oscilacije napona programom koji se zove OCCT
    3.Pokrenes Linux sa cd-a bez instaliranja, i tako vidis ako se nista ne desi posle duzeg vremena onda je do windowsa
    4.Ako si nesto klokovao,menjao frekvencije ,napon, vrati u bios-u podesavanja na default

A ako serviseri nisu u stanju da provele koji je kvar, zna se, trazi novu konfiguraciju ,a ne da cekaju da garancija istekne . Prvo pod garancijom je,drugo dok je na popravci ne daju ti nista u zamenu na koriscenje,trece vracaju neispravnu masinu. Kad su jednoj mojoj ortakinji 3 puta vracali laptop koji su kao popravili, cetvrti put je dobila potpuno nov koji je duplo skuplji. Garancija i zastita potrosaca su zakon ,to se mora postovati
    connect, respect, protect

Zainteresovan član
    Učlanjen
    02.08.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    50

Ovaj problem obicno uzrokuje RAM.
    Ja sam imao problem sa Kingstone memorijom koja je bila rasparena.
    Kada je bila u dual-chanel modu sa bilo kojom drugom memorijom, radila je super, medjutim kada je bila sama utaknuta, e tada sam komp startovao iz desetog puta i to sa istim simptomima.
    Memoriju sam prodao ortaku kod koga i dan danas radi bez problema, a ja sam stavio Elixir i nemam vise problema.
    bez potpisa

Učlanjen
    29.06.2009.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    166
    Reputaciona moć
    681

Citat Original postavio fox_87 Pogledaj poruku
    A sta su ti rekli ovi u servisu ,sta je kao bio kvar ???
    Pa pazi moze da se pregrevaju komponente pa se zato gasi,to bi ovi u servisu trebalo da su proverili (ako u biosu imas zastitu od pregrevanja vidi da nije podesena suvise nisko),mozda su oscilacije napona u napajanju,neka od komponenti riknjava polako,ili je nesto do operativnog sistema.

1.Everestom mozes da pogledas temperature u normalnom radu i pod full opterecenjem
    2.Oscilacije napona programom koji se zove OCCT
    3.Pokrenes Linux sa cd-a bez instaliranja, i tako vidis ako se nista ne desi posle duzeg vremena onda je do windowsa
    4.Ako si nesto klokovao,menjao frekvencije ,napon, vrati u bios-u podesavanja na default

A ako serviseri nisu u stanju da provele koji je kvar, zna se, trazi novu konfiguraciju ,a ne da cekaju da garancija istekne . Prvo pod garancijom je,drugo dok je na popravci ne daju ti nista u zamenu na koriscenje,trece vracaju neispravnu masinu. Kad su jednoj mojoj ortakinji 3 puta vracali laptop koji su kao popravili, cetvrti put je dobila potpuno nov koji je duplo skuplji. Garancija i zastita potrosaca su zakon ,to se mora postovati

Za sada nagađaju, jer je to klasična prodavnica. Obećano mi je da će prvo zameniti napajanje, pa da vidimo da li će se to opet dešavati. Normalno, adekvatno napajanje trenutno nemaju, pa dok dođe,....a vreme ide,...
    Kad normalno pratim temperaturu, pokazuje tu negde od 32 do 50 stepeni,....samo kad se ugasi, i tad odem u bios,...jednom je pokazao 105 stepeni. Kuler je namešten da neprekidno hladi,....nije na automatici!Čak sam podigao računar na sto, nadajući se, kao boljem provetravanju.

Iskusan NICS (avatar)
    Učlanjen
    08.08.2003.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    113

memoriju izvadi i odbrisi gumicom kontakte (skolskom)
    http://thumbnails113.imagebam.com/47289/07764f472886413.jpg

Učlanjen
    29.06.2009.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    166
    Reputaciona moć
    681

...biće urađeno,....samo su mi rekli da ga sam ne otvaram, jer mi neće priznati garanciju!!!

Primećen član reciklaza (avatar)
    Učlanjen
    09.09.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    47

Pa oko nije zasticeno nekom nalepnicom,mozes slobodno da otvaras...nema sanse da primete da je otvarano,osim ako im ne kazes

Veoma poznat
    Učlanjen
    10.08.2008.
    Pol
    muški
    43°52′S 18°25′I na 518 met nadmorske visine
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio divilac Pogledaj poruku
    Konfiguracija:

Sve što je pod garancijom ne treba gubiti vrijeme na to.Nosi u servis, neka ga dobro istestiraju.Ostavi ga ako treba par dana ali dok ne bude kako treba ja ga ne bi preuzimao iz servisa.

Učlanjen
    29.06.2009.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    166
    Reputaciona moć
    681

Citat Original postavio hardal Pogledaj poruku
    Sve što je pod garancijom ne treba gubiti vrijeme na to.Nosi u servis, neka ga dobro istestiraju.Ostavi ga ako treba par dana ali dok ne bude kako treba ja ga ne bi preuzimao iz servisa.

...upravo to dlučio, ....s tim što ga na servis šalje kuća od koje sam ga kupio,....kažu, to je procedura po kojoj mi se priznaje garancija,...ajd samo da ne potraje 2-3 nedelje,...onda ga komotno mogu i zadržati,...ma smučilo mi se već,...

Slične teme

1. Paljenje računara, izgleda hardverski problem.
    Autor saki1983 u forumu Hardver
    Odgovora: 15
    Poslednja poruka: 29.07.2008., 16:12
  2. Hardverski ili Softverski problem?????
    Autor KUZE u forumu Multimedija
    Odgovora: 0
    Poslednja poruka: 08.10.2003., 15:30

Pravila za slanje poruka

• Ne možete kreirati novu temu
  • Ne možete poslati odgovor
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoju poruku
  •