Aparat za kafu

pele27

Primećen član
Poruka
959
Zanima me da li iko od vas ima aparat za kafu u kuci za pravljenje kapucina i espresso kafe? Voleo bih da mi kazete koja je marka i model jer bih voleo da pazarim jedan takav (naravno NE od 10000000 evra) ali sam cuo da umeju da lazu kada prikazuju jacinu pumpe u barima tako da ti lepo kupis aparat, a on nema snagu da napravi normalnu penu na kapucinu i da to nije to...voleo bih da mi kazete kakav je vas aparat i da mi date neku smernicu koji da gledam da kupim! Hvalaaaaa.,,,
 
Hahaha u pravu si...znam ja za Tehnomaniju ali tamo ima mala milijarda aparata, a ja sam hteo da mi neko, ko ima neki iz ponude recimo Tehnomanije mi kaze kakav je i da li pravi pravu penu i da radi posao!! Eto!!
 
...u nekoliko kuća sam pila kafu iz aparata i nikad nije kao u restoranu, kafiću....
...to zavisi od mnogo parametara...od jačine aparata, od kafe, od dozera, od
filtera...koji treba često menjati i čistiti..zato ni u gradu nemamo baš na mnogo
mesta dobru pravu espreso kafu ili kapućino....:mrgreen:
 
Zanima me da li iko od vas ima aparat za kafu u kuci za pravljenje kapucina i espresso kafe? Voleo bih da mi kazete koja je marka i model jer bih voleo da pazarim jedan takav (naravno NE od 10000000 evra) ali sam cuo da umeju da lazu kada prikazuju jacinu pumpe u barima tako da ti lepo kupis aparat, a on nema snagu da napravi normalnu penu na kapucinu i da to nije to...voleo bih da mi kazete kakav je vas aparat i da mi date neku smernicu koji da gledam da kupim! Hvalaaaaa.,,,
Јао добар си!:lol:
Пена је најбитнија !:D

Ја имам апарат и за еспресо и за капућино, а боме и за филтер кафу....и да су лично моји, све би ти их поклонила у комплету.:D
Пошто пијем нес.
У мојој породици сви пију нес и турску...а ти апарати само скупљају прашину.:neutral:

И тако...јес' да нисам одговорила на тему, али реко' добра прилика да се пожалим.:mrgreen:
 
Hahaha u pravu si...znam ja za Tehnomaniju ali tamo ima mala milijarda aparata, a ja sam hteo da mi neko, ko ima neki iz ponude recimo Tehnomanije mi kaze kakav je i da li pravi pravu penu i da radi posao!! Eto!!
Иди у Техноманију у Жичкој улици.
Екипа која ради је баш фина и уљудна и много су духовити и симаптични.
Нису у фазону да увале најскупље, него баш имају фазон да ти кажу шта вреди пара, а шта не вреди.
Ја куповала миксер пре два месеца и стварно ми нису увалили....Горење-в је био најскупљи, али су ми ипак препоручили Сименсов ( две хиљаде јефтинији од Горење миксера плус сам добила и сецкалицу :) )
 
mitaca_piros_kis.jpg


ja imam ovaj "mitaca"...kosta oko 80 eur i radi na kapsulice kafe.
Koristim najcesce illy kafu,ali ne znam da li ima da se kupi kod nas...kupljen je letos u Italiji,a kafu mi salje takodje iz Italije...
Prilicno sam zadovoljna i kafom i jacinom,moze sasvim lep kapucino da se napravi :)
 
mitaca_piros_kis.jpg


ja imam ovaj "mitaca"...kosta oko 80 eur i radi na kapsulice kafe.
Koristim najcesce illy kafu,ali ne znam da li ima da se kupi kod nas...kupljen je letos u Italiji,a kafu mi salje takodje iz Italije...
Prilicno sam zadovoljna i kafom i jacinom,moze sasvim lep kapucino da se napravi :)

Bitna je kafa, uglavnom su ti, brendirani, aparati svi dobri i svi imaju istu ili slicnu pumpu, ako valja kafa koju stavis u njega i napitak mora biti odlican.
 
Imamo u kuci vazdan jedan koji nesnosno krci dok spravlja espreso, marka je Solis, matermatik 2000, odnosno to pise na aparatu, ne znam sta vise da ti kazem, osim da ako izuzmes buku koju pravi dok melje i sipa u solju, pravi izvanrednu kafu.
 
ako hoces ukus kao u kaficima, kao sto ti je afro i rekla, profesionalni ili polu-profesionalni aparat je nesto skuplji. moj je kostao oko 700 evra, nema pastilja, stavlja se kafa u zrnu. on je sam samelje pred upotrebu, dozira pa uvek imas onaj miris sveze samlevene kafe. samo, imaj u vidu da i pastilje kostaju pa izracunaj sta ti se na duze staze vise isplati - u odnosu na tvoja primanja naravno.
pre toga sam imala neki jeftiniji, krups - cena oko 150, i morala sam stalno da menjam sitnije delove (stalno - recimo na godinu dana menjas gumice ili filtere + stalno peres i cistis nesto i nisam bila zadovoljna. njega ti ne bih preporucila za intenzivno koriscenje na duzi vremenski period).
 
A sve zavisi sta ko hoce, je li?Covjek je trazio aparat podnosljive cijene koji pravi dobru kafu, ja imam i omiljeni kafic koji pravi odlican espreso, a imam i ovaj aparat u kuci koji pravi odlican espreso, pije mi se kafa poslije rucka, a mrzi me da se spremam za vani i idem u kafic jer tamo ne mogu da lezim i pijem kafu..., pripremim espreso i uzivam...

Evo jos jedan, slican:
 

Prilozi

  • EP950.jpg
    EP950.jpg
    16,2 KB · Pregleda: 73
Poslednja izmena:
...penu pravi posebna cevcica na aparatu koja ispusta vazduh pod pritiskom - uroni se u soljicu sa kafom, pritisne dugme i imas pene koliko hoces ...mi smo imali neki gaggia profesionalni dugo i bio je super dok ga tata nije otvorio da ga ocisti... posle ciscenja to nije bilo to - sad ceka u podrumu da ga odnesemo kod profesionalaca da ga podese kako treba a oni su bas skupi
 
Imam aparat Jura i prezadovoljna sam. Pravi odličnu penu, makjato, kapućino...ma ima svašta.
Iako može da koristi i mlevenu i kafu u zrnu, ja sam ipak za drugu varijantu (najpovoljnija Lavazza na buvljosu za 1400 din./kg).

Ima gomilu podešavanja, tipa. jačina, toplota i sl. pa tako za svaku vrstu kafe ali kada se to na početku isprogramira onda kapućino pravi bukvalno pritiskom na 1 dugme.

Jedina mana mu je što ga nema kod nas i što je skup, ali nisam se ni sekunda pokajala. Stvarno vredi svaki cent.
 
Zanima me da li iko od vas ima aparat za kafu u kuci za pravljenje kapucina i espresso kafe? Voleo bih da mi kazete koja je marka i model jer bih voleo da pazarim jedan takav (naravno NE od 10000000 evra) ali sam cuo da umeju da lazu kada prikazuju jacinu pumpe u barima tako da ti lepo kupis aparat, a on nema snagu da napravi normalnu penu na kapucinu i da to nije to...voleo bih da mi kazete kakav je vas aparat i da mi date neku smernicu koji da gledam da kupim! Hvalaaaaa.,,,


Ja sam imala fantastican Rowentin, pre 30 godina ga donela iz Italije, trajao mi dobrih 10-15 god .. ali takvi se vise ne prave. Cena mu je bila srednja, ni preskup, ni jeftin .. ali je kvalitet apsolutno opravdao svaku paru. Danas je aparat za kafu pristupacan svakom dzepu, mnogo modela i proizvodjacha (mnogo babica kilavo dete) a nekako mi se chine fush i bofl u odnosu na onaj moj stari .. evo, i mene zanima neka proverena marka, koji pravi dobru kafu.
 
Imam aparat Jura i prezadovoljna sam. Pravi odličnu penu, makjato, kapućino...ma ima svašta.
Iako može da koristi i mlevenu i kafu u zrnu, ja sam ipak za drugu varijantu (najpovoljnija Lavazza na buvljosu za 1400 din./kg).

Ima gomilu podešavanja, tipa. jačina, toplota i sl. pa tako za svaku vrstu kafe ali kada se to na početku isprogramira onda kapućino pravi bukvalno pritiskom na 1 dugme.

Jedina mana mu je što ga nema kod nas i što je skup, ali nisam se ni sekunda pokajala. Stvarno vredi svaki cent.

Jura je zaista vrhunski aparat, ali, da te ispravim, ima ih i kod nas, u BG i u NS, firma koja ih prodaje se zove Automatic servis, ima sjediste u HR, mjesto se zove Buzet, a poslovnice su po Srbiji:

http://www.automatic-servis.hr/Prod...ti-za-espresso-kavu---Automatic-servis.wshtml
 
Јао добар си!:lol:
Пена је најбитнија !:D

Ја имам апарат и за еспресо и за капућино, а боме и за филтер кафу....и да су лично моји, све би ти их поклонила у комплету.:D
Пошто пијем нес.
У мојој породици сви пију нес и турску...а ти апарати само скупљају прашину.:neutral:

И тако...јес' да нисам одговорила на тему, али реко' добра прилика да се пожалим.:mrgreen:

Такође. И то нисмо мале паре дали, али џаба кад их нико не користи.
Никако не куповати ако нисте 100 % љубитељ капућина, еспреса, филтер кафе, фрапућина, макијата и осталих зајебанција.
 
koristite li destilovanu vodu za aparat... imam lavazza blue 2g.. stalno sam koristila destilovanu, jednom mi nestalo pa sipala obicnu vodu i nije hteo da mi pravi penu ili je to zbog mleka:think:
 
Poslednja izmena:

Back
Top