Mršave manekenke nisu u modi: Koje su idealne mere za lepo telo?

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Morena_007

Aktivan član
Poruka
1.585
Australijska vlast pokrenula je kampanju koja ima za cilj promociju zdravog izgleda i dala je preporuke kako lepo telo treba da izgleda: devojka ne sme da bude na ivici uhranjenosti, indeks njen telesne mase ne bi smeo da bude ispod 19, i ne bi smela da bude bleda i iscrpljena. Ukoliko se čelnici tamošnje modne industrije budu povinovali ovim zahtevima, dobiće „pečat odobrenja“ od Ministarstva omladine. Ova kampanja je samo jedna u nizu koja opominje da živimo u vremenu „terora mršavosti i lepote“ na šta su, eto, i vlade pojedinih država počele da ukazuju.

Koje je vaše mišljenje? :flert:
 
Moje mišljenje je da bi trebalo zabraniti reklame sa izuzetno mršavim manekenkama - doktori neka daju indekse i dimenzije, ne razumem se u to - isto kao što su zabranjene reklame sa ljudima koji drže cigaretu u ruci. I da manekenke ne bi trebalo da budu mlađe od 18 godina, ako reklamiraju stvari za odrasle osobe (a često viđam baš baš klinke, vidi se da nemaju više od 15 godina).
 
vd:
Mislim da Austrijska vlast nema pametnija posla.
O ukusima se ne rasparavlja.

... ne bih se složila sa tobom u izjavi da se o ukusima ne raspravllja ... :kafa:

Ja mislim da o ukusima treba i mora raspravljati.
Dobro je znati kriterijume ukusa i ''neukusa'' drugih ljudi, a ne samo svoje sopstvene.
Pričajući upoznajemo jedni druge i gradimo nove i bolje ''ukuse''.
... i sve to pod uslovom da se zadržimo na međusobnoj toleranciji i uvažavanju tuđeg mišjlenja ...
Kada čujem izlizanu frazu: ''O ukusima se ne raspravlja.'', prvo što pomislim jeste osoba koja ne zna i neume da brani i odbrani svoj stav. :flert:
 
vd:
Mislim da Austrijska vlast nema pametnija posla.
O ukusima se ne rasparavlja.

I ja mislim da se o ukusima ne raspravlja,ali bilo sta sto nije zdravo nije dobro,i ne smije da bude niciji ideal neko ko zivi toliko nezdravo da je zbog toga uzasno mrsav(kao one anoreksicne manekenke,ono je bolest,i meni je to fuj,ofc nisu sve manekenke takve) ili uzasno debeo(to mi je jos gore,jer ti ljudi ne vode racuna o sebi,nemaju granicu,samopostovanje,itd,itd) ....Znaci,zdravlje na prvom mjestu,i sve sto je normalno,i zdravo bi trebalo da bude IN,i nekome ideal,a pretjerivanje u bilo cemu je fuj,znaci umjerenost..
 
... ne bih se složila sa tobom u izjavi da se o ukusima ne raspravllja ... :kafa:

Ja mislim da o ukusima treba i mora raspravljati.
Dobro je znati kriterijume ukusa i ''neukusa'' drugih ljudi, a ne samo svoje sopstvene.
Pričajući upoznajemo jedni druge i gradimo nove i bolje ''ukuse''.
... i sve to pod uslovom da se zadržimo na međusobnoj toleranciji i uvažavanju tuđeg mišjlenja ...
Kada čujem izlizanu frazu: ''O ukusima se ne raspravlja.'', prvo što pomislim jeste osoba koja ne zna i neume da brani i odbrani svoj stav. :flert:

Nije sve tako jednostavno kao možda izgleda na prvi pogled...
I poslovicu nisam ja smislio.
Ukusi dugih ljudi ne moraju biti dobri i nama.
Verujem u lične slobode, uključujući i slobodu da sami biramo kako želimo da izgledamo.
Zašto bi meni značilo ako neko želi da bude mršav, debeo ili plav na primer?
Mislim da država ne treba da propisuje ničiju težinu.
Dakle moj stav je: ljude ne delim po fizičkom izgledu...
 
vd:

Nije sve tako jednostavno kao možda izgleda na prvi pogled...
I poslovicu nisam ja smislio.
Ukusi dugih ljudi ne moraju biti dobri i nama.
Verujem u lične slobode, uključujući i slobodu da sami biramo kako želimo da izgledamo.
Zašto bi meni značilo ako neko želi da bude mršav, debeo ili plav na primer?
Mislim da država ne treba da propisuje ničiju težinu.
Dakle moj stav je: ljude ne delim po fizičkom izgledu...

Menjaš teze. Ovde se baš radi o odbrani ljudskih sloboda. Marketinške kampanje danas odredjuju ukus, bombardovani smo reklamama u tolikoj meri da nam se umanjuje sposobnost zdravog rasudjivanja - što i jeste cilj marketinških kompanija, jer osoba koja misli svojom glavom nikad neće kupiti 90% proizvoda koji su na tržištu.
Kad dete od malena nauči da mora da liči na leš (kao što npr. devojčica u Severnoj Koreji od malena uči kako treba da veruje i voli samo velikog Kim Džong Ila, ili kao što devojčica u Afganistanu sluša svakog dana kako treba da se sa rancem eksploziva baci medju okupatore), onda će sve da učini da bi dostigla nametnuti ideal.
Ogromne pare vrti industrija lepote nametanjem ženama aršina lepote koji su vrlo teško ostvarivi, tako što onda na nesreći i nezadovoljstvu tih žena ličnim izgledom zgrće novac. Prvo namlate pare fitnes centri i prodavci fitnes preparata, potom proizvodjači dijetalnih proizvoda, za njima kozmetička industrija koja treba da prekrije sivilo iscrpljenih lica, pa farmaceutska industrija i na kraju lekari koji za debele pare pokušavaju da spase šta se spasti može.
Australijanci su samo zaustavili to silovanje mozgova, nikom nije zabranjeno da i dalje izgleda kako želi.
 
Sa jedne strane, sramota je da neki ljudi u 21. veku umiru od gladi, ne zato sto nemaju sta da jedu, vec da bi bili lepi :eek: Bolesno ne moze da bude lepo. Ali sa druge strane, drzava i ministarstvo ne treba da propisuje sta je lepota, ideal zenskog tela, jer uprkos agresivnom marketingu, vecina stanovnistva nije ispranog mozga i ima zdrav razum da odlucuje da li zele da budu mrsavi ispod odredjenog indeksa telesne mase.
 
Aman ljudi, nije australijska vlada zabranila ovo:
catherine-zeta-jones-4.jpg

get-attachment.asp

nego ovo:

Anorex6.jpg

3.jpg
 
Poslednja izmena:
Sa jedne strane, sramota je da neki ljudi u 21. veku umiru od gladi, ne zato sto nemaju sta da jedu, vec da bi bili lepi :eek: Bolesno ne moze da bude lepo. Ali sa druge strane, drzava i ministarstvo ne treba da propisuje sta je lepota, ideal zenskog tela, jer uprkos agresivnom marketingu, vecina stanovnistva nije ispranog mozga i ima zdrav razum da odlucuje da li zele da budu mrsavi ispod odredjenog indeksa telesne mase.

Slazem se sa ovim
i jos bih da dodam da je u danasnjem svetu toliko agresivan marketing da je lepota samo spolja,
da se po svaku cenu mora biti lep, da je jedine dobre proporcije 90-60-90 (ili vrlo blizu tome)..
To nam se namece u svakom casopisu, reklami i u svim medijima.

Idealne mere ne postoje jer je to individualno, zavisi od gradje svake zene, njene visine itd.
 
Ovo je inace photoshop radio. Ocigledno. Interesantno je da 95% tih slika koje treba da pokazuju uzase anoreksije, zapravo nisu prave. Ponekad sumnjam da anoreksija uopste postoji. Mozda se to debeli Amerikanci i Amerikanke samo tese.

Ćerka jedne moje poznanice je završila u bolnici, dijagnoza anoreksija.
Imala je 36kg. Toliko je tripovala da je debela i da mora da smrša, koristila razne dijete, izgladnjivala se. Na kraju je probavni trakt prestao da joj funkcioniše. U bolnici su je par nedelja držali na infuziji, a onda su rekli da ne mogu da joj pomognu i da treba na posebnu kliniku za lečenje anoreksije.
Problem je samo u tome što tu vrstu lečenja ne dotira socijalno osiguranje, tako da su ti roditelji morali preko noći da nadju sredstva za prvu (ne i poslednju) šestonedeljnu terapiju. Cijena sitnica, oko 25000€.
Trebao si videti tu majku u vreme kad je bilo neizvesno da li će uspeti da skupi potreban novac, ili će morati da gleda kako joj dete umire. Ne verujem da bi sad pričao o fotošopu.
Mene su ti roditelji podsetili na roditelje narkomana, prolazili su kroz sličan pakao u kom im dete kopni a oni ne mogu da pomognu. Ali narkomani su svojom glupošću, lenjošću i kukavičlukom doveli sebe u životnu opasnost, ovo dete je samo htelo da bude lepo po uzoru na žene koje nam svemoćna TV sevira.
 
Ćerka jedne moje poznanice je završila u bolnici, dijagnoza anoreksija.
Imala je 36kg. Toliko je tripovala da je debela i da mora da smrša, koristila razne dijete, izgladnjivala se. Na kraju je probavni trakt prestao da joj funkcioniše. U bolnici su je par nedelja držali na infuziji, a onda su rekli da ne mogu da joj pomognu i da treba na posebnu kliniku za lečenje anoreksije.
Problem je samo u tome što tu vrstu lečenja ne dotira socijalno osiguranje, tako da su ti roditelji morali preko noći da nadju sredstva za prvu (ne i poslednju) šestonedeljnu terapiju. Cijena sitnica, oko 25000€.
Trebao si videti tu majku u vreme kad je bilo neizvesno da li će uspeti da skupi potreban novac, ili će morati da gleda kako joj dete umire. Ne verujem da bi sad pričao o fotošopu.
Mene su ti roditelji podsetili na roditelje narkomana, prolazili su kroz sličan pakao u kom im dete kopni a oni ne mogu da pomognu. Ali narkomani su svojom glupošću, lenjošću i kukavičlukom doveli sebe u životnu opasnost, ovo dete je samo htelo da bude lepo po uzoru na žene koje nam svemoćna TV sevira.

Ne, to dete je imalo ozbiljnih psihickih problema za koje TV nije nista kriv. Ipak dobro je sto si naveo primer nekoga sa STVARNIM problemima jer ljudi (zene) koje kritikuju manekenke lupetaju o anoreksiji i kad vide savrseno zdravo, mrsavo telo.
Moj stav je da problem manekenki nije njihovo telo (koje ne moze biti bolje) vec ono sto imaju odnosno nemaju u mozgu. ;)
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top