Profesori nisu u stanju da pravilno rezonuju situaciju
Prikazujem rezultate 1 do 6 od 6

Tema: Profesori nisu u stanju da pravilno rezonuju situaciju

Aktivan član Morena_007 (avatar)
    Učlanjen
    19.08.2009.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    51

Podrazumevano Profesori nisu u stanju da pravilno rezonuju situaciju

Reč je o jednoj zakonskoj odredbi o kojoj nam je pričala profesorka.
    Dakle, profesori koji imaju više od 10 godina radnog staža u radu sa decom ne mogu na pravi način da rezonuju (na primer) neki prekršaj ili krivično delo, pa se stoga njihovo svedočenje ne može uvežiti kao potpuno, kao ni za trudnice, a razlog je taj što profesori posle toliko godina provedenih sa decom podetinje, pa je njihova izjava puna ublaženog rezonovanja situacije.

Da li svoje profesore zamišljate kao podetinjile ljude?
    Poslednji put ažurirao/la Morena_007 : 09.07.2010. u 21:06
    Život nam vraća samo ono što mi drugima dajemo. (Ivo Andrić)
    Vidovdan k'o večni plamen u našim srcima,
    Kosovskog boja ostaje istina

Elita
    Učlanjen
    15.05.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    205

Podrazumevano Re: Profesori nisu u stanju da pravilno rezonuju situaciju

Citat Original postavio Mago7 Pogledaj poruku
    Reč je o jednoj zakonskoj odredbi o koji nam je pričala profesorka.
    Dakle, profesori koji imaju više od 10 godina radnog staža u radu sa decom ne mogu na pravi način da rezonuju (na primer) neki prekršaj ili krivično delo, pa se stoga njihovo svedočenje ne može uvežiti kao potpuno, kao ni za trudnice, a razlog je taj što profesori posle toliko godina provedenih sa decom podetinje, pa je njihova izjava puna ublaženog rezonovanja situacije.

To je blago receno glupo

I ne, ne zamisljam ih kao takve . Profesori u mojoj skoli su krajnje ozbiljni ljudi koji svoj posao shvataju veoma ozbiljno i vrlo profesionalno .

Početnik PersaIso9000 (avatar)
    Učlanjen
    25.06.2010.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    0

Buahahaha... zamislila sam mog podetinjilog Veneta, ili Švileta iz suprotne smene - podseti me danas neko na pdf o V, vezano za nekadasnje vreme - pa mi se život na mah razvedrio. To bih zaista volela da sam mogla da doživim... ali na žalost ništa od toga.

Ali jesam primetila da su mi se vaspitačica i učiteljica obraćale kao da i ja imam kratke pantalone a ne sede kose i uvek sam se pitala što li je to tako.

U tom negde i odgovor - verovatno zavisi od pretežne publike sa kojom dotični obrazovatelji imaju posla?

Aktivan član Jukie (avatar)
    Učlanjen
    22.11.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    44

Reč je o jednoj zakonskoj odredbi o kojoj nam je pričala profesorka.
    Čuo sam za sličnu odredbu ali nisam siguran da je kod nas nego npr. u Americi.

Šta znači "detinjastost" uopšte?
    Ja bih pre rekao da nastavnici iz dana u dan gledaju kako i veliki i mali prekršaji prolaze nekažnjeni (npr. kad dete udari drugo dete školskom torbom u glavu; da li je neko dete zbog toga otišlo kod sudije i moralo da plati kaznu ili da sedi u zatvoru? nije) i onda oguglaju i više ne umeju da razlikuju ozbiljnije od neozbiljnijih prekršaja.

Aktivan član Morena_007 (avatar)
    Učlanjen
    19.08.2009.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    51

Citat Original postavio Jukie Pogledaj poruku
    Čuo sam za sličnu odredbu ali nisam siguran da je kod nas nego npr. u Americi.

Šta znači "detinjastost" uopšte?
    Ja bih pre rekao da nastavnici iz dana u dan gledaju kako i veliki i mali prekršaji prolaze nekažnjeni (npr. kad dete udari drugo dete školskom torbom u glavu; da li je neko dete zbog toga otišlo kod sudije i moralo da plati kaznu ili da sedi u zatvoru? nije) i onda oguglaju i više ne umeju da razlikuju ozbiljnije od neozbiljnijih prekršaja.
    Mislim da se ovaj izraz ''podetinjilost'' vezuje za ono ,,tabula rasa'' (neispisana tablica).
    Mi kao tek rođeni ljudi jesmo neiskvareni i nevini, potom nas život ispiše i pokvari.
    Inače, kada su u pitanji ti mali i veliki prekršaji dece, vama iz prosvete (čast izuzecima) su sve čeitiri naviše.
    Da li se iko potrudi da popriča sa tom decom, pozove roditelje na razgovor, učini šta bilo?
    Život nam vraća samo ono što mi drugima dajemo. (Ivo Andrić)
    Vidovdan k'o večni plamen u našim srcima,
    Kosovskog boja ostaje istina

Aktivan član Jukie (avatar)
    Učlanjen
    22.11.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    44

Inače, kada su u pitanji ti mali i veliki prekršaji dece, vama iz prosvete (čast izuzecima) su sve čeitiri naviše.
    Da li se iko potrudi da popriča sa tom decom, pozove roditelje na razgovor, učini šta bilo?
    Pa sad su uvedeni ti neki novi politički korektni propisi po kojima sve i da hoćeš ne možeš skoro ništa da uradiš

a kod starijih osnovaca priča ništa ne koristi, dete je ili razvilo kriminalnu stranu pa ne možeš da utičeš na njega, ili je radilo to što je uradilo zato što je nesposobno da rezonuje jer su ga uhvatile magareće godine i hormonske promene (najstrašnija situacija je kod prolećnih šestaka, kao da im se mozak isključio na prekidač)

tako da možeš ili da se stalno nerviraš kao ja, ili da baciš mozak na otavu i ideš okolo kao zombi ništa ne primećujući kao majka Fineasa i Forbsa

Slične teme

1. AKCENTOVANJE NA RTS - pravilno?
    Autor Nedostizni u forumu Jezik
    Odgovora: 96
    Poslednja poruka: 31.05.2015., 07:34
  2. Da rezimiramo situaciju
    Autor sinnke u forumu Ljubav i seks
    Odgovora: 51
    Poslednja poruka: 13.06.2010., 11:53
  3. sta je pravilno?
    Autor lingua_17 u forumu Jezik
    Odgovora: 24