Peticija da Tomici vidimo leđa!
Prikazujem rezultate 1 do 11 od 11

Tema: Peticija da Tomici vidimo leđa!

Domaćin Dust (avatar)
    Učlanjen
    26.12.2004.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    26
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano Peticija da Tomici vidimo leđa!

Pokrenuta je internet akcija. Neko se dosetio, pa je napisao i tekst, koji on samo treba da potpiše. Pridružite se!

"Vlada Republike Srbije
    Premijeru Mirku Cvetkoviću

Predmet:
    OSTAVKA

Uvaženi

Iskren prema sebi i prema drugima moram da Vam se obratim na ovaj način. U ovih sedam godina i pet mandata koliko sam u vladi kao ministar zdravlja naneo sam mnogo više štete nego koristi našem zdravstvenom sistemu i zdravlju građana. Brojne afere koje su izašle u javnost samo su vrh ledenog brega. Od silnih prljavština koje me pritiskaju budim se oznojen sa jakim lupanjem srca. Ovako više ne mogu.

Moju biografiju svi, manje više znaju. Iskoristio sam petooktobarsku gužvu i odličan ucenjivački potencijal moje stranke i postao 20. juna 2002. godine ministar u vladi Zorana Đinđića. U julu 2003. sam neopozivo podneo ostavku u vladi Zorana Živkoviča kada je Kori Udovički dosla na mesto guvernera umesto Mlađana Dinkića. Već marta 2004. se vraćam na mesto ministra, ovoga puta u vladi Vojislava Koštunice.

U aprilu 2005. godine sam odgovoran za nenamensko trošenje sredstava iz donacihje EU, na šta je ukazalo Društvo privatnih stomatologa.

Novembra 2005. godine sam zaštito kolege u aferi "tetabulin - lažni serum za tetanus" koji je upotrebljavan iako nije registrovan na listi lekova.

U julu 2007. sam imao žestok pritisak da podnesem ostavku nakon smrti trogodišnje devojčice nakon trivijalne operacije na privatnoj klinici.

Februara 2008. sam imao velikih problema nakon donošenja kodeksa poslovnog i profesionalnog ponašanja, kao i radne discipline, koji upozorava lekare da ne smeju da pričaju šta se događa u njihovim ustanovama. Nešto nalik na šerijatski zakon.

U oktobru 2008. godine sam bio u sukobu sa beogradskim sekretarom za zdravstvo, profesorkom Draganom Jovanović, pošto je zatražila smenu pet direktora zdravstvenih ustanova zbog malverzacije. Zbog toga je pet mojih ljudi smenila gradska skupština početkom decembra, a profesorka Jovanović me je opružila za korupciju. Ja sam je tužio za klevetu.

U maju 2009. godine pojavljuje se novi grip u Srbiji, i nakon diskusije od par meseci u novembru na raspisanom tenderu pravo da uveze tri miliona doza vakcine dobila „Jugohemija”. Prvo su me prozivali zašto ne nabavljam vakcinu, a kasnije zašto je kupljeno toliko doza po ceni većoj za par eura po jedinici.

Zbog velikog požara u KBC „Dragiša Mišović” u Beogradu 24. oktobra 2009. godine, ali i zbog ukupnog stanja u zdravstvu, ostavku od mene traži DHSS Vladana Batića.

22. aprila ove godine sam usled teških problema sa leđima otišao na minhensku kliniku i tamo izvršio operaciju diskus hernije jer, ja, zaista nemam poverenja u sistem zdravstva koji ja vodim. Ne da nemam poverenja nego sam svestan u kakvu poziciju sam ga doveo.

Jula 2010. godine je uhapšeno par lekara i farmaceutskih menadžera zbog favorizovanja određene vrste lekova, pre svega citostatika i propisivanja trostruko većih doza deci. Neki mediji to nazivaju i pokušajem ubistva u ministarstvu za koje sam ja nadležan.

Zbog svega navedenog i mnogih stvari koje sam prećutao a koje ću da objavim u memoarima, uvaženi gospodine Cvetkoviću, ja Vam podnosim

NEOPOZIVU OSTAVKU

U Beogadu 8. jula 2010. godine

(Tomica Milosavljević)"

Ovde možete glasati: http://www.thepetitionsite.com/21/peticija-za-smenu-ministra-zdravlja-u-vladi-republike-srbije-tomice-milosavljevica/217717701/taf

Iskusan
    Učlanjen
    27.11.2006.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    127

Podrazumevano Re: Peticija da Tomici vidimo leđa!

u svakom slucaju , ostavka a posle ZATVOR zajedno sa predsednikom partije i biracima

Domaćin Dust (avatar)
    Učlanjen
    26.12.2004.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    26
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio PAWLLE Pogledaj poruku
    u svakom slucaju , ostavka a posle ZATVOR zajedno sa predsednikom partije i biracima

Iskusan
    Učlanjen
    27.11.2006.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    127

http://www.021.rs/Info/Srbija/Pohapseni-lekari-zbog-namestanja-penzija.html

evo jos jednog bednog razloga zasto ovaj kvazi ministar treba da ode u zatvor zajedno sa svojim lekarima

Ističe se Secikesa (avatar)
    Učlanjen
    19.09.2006.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    69

Potpisujem, zajahao je i nece da sjase bez motke......
    Zivi u miru,spremaj se za rat.

Buduća legenda sunchaya (avatar)
    Učlanjen
    26.08.2007.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    3049

A mo'š misliti kad još ovo stupi na snagu
    http://www.021.rs/Info/Srbija/Uskoro-placanje-lekara-po-ucinku.html
    Koje će to biti savesno lečenje...
    Kad počnu platu da im obračunavaju "po komadu"...

Elita kambodza (avatar)
    Učlanjen
    26.05.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    193

.pa kako da mu vidimo ledja kad ista nije smeo da da na uvid ni svojim lekarima.....................drugi mu gledali ledja a nama daje godinama k*** da se zasladimo ..................
    sitnim slovima na smrtovnici na banderi pishe "on je imao prednost"

Buduća legenda sunchaya (avatar)
    Učlanjen
    26.08.2007.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    3049

E sad sam otišla na link da se i ja izjasnim, ali znaš koja je fora?
    Mislim da to (mada sam i bez toga sigurna da od toga nema ništa) ta fora sa tom anketom i potpisima ništa ne vredi jer smo zavedeni kao Serbia and Montenegro.

A mnogo ljudi se sigurno izjasnilo kao "Serbijo Montenegranci"

Zainteresovan član oprem dobro (avatar)
    Učlanjen
    16.07.2010.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    32

Elita
    Učlanjen
    30.01.2010.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    497

Iskusan
    Učlanjen
    27.11.2006.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    127

ne ostavka nego ZATVOR, za one vakcine smo platili 2miliona eura vise od hrvatske !!!!!!!!!

Slične teme

1. Blago Tomici i njegovoj porodici
    Autor Torrente Bgd u forumu Politika
    Odgovora: 0
    Poslednja poruka: 08.05.2010., 23:11
  2. Odgovora: 80
    Poslednja poruka: 26.04.2008., 20:44
  3. Konačno da im vidimo leđa
    Autor drvasic u forumu Politika
    Odgovora: 37
    Poslednja poruka: 08.05.2007., 22:55

Pravila za slanje poruka