formula ljubavi-samo reci da i dolazim Ti ja Ti pozovi me !

Aleksa28

Obećava
Poruka
62
Ljubav instinkta-Culna ljubav

Kada nam se neka osoba dopadne
u svojoj uobrazilji mi je slepo idealizujemo i pripisujemo joj sva moguca savrsenstva.

FORMULA OVE LJUBAVI JE PRIBLIZNO OVAKVA:
"Ta osoba mi se svidja, ona je savrsena"
Nakon ove naivne idealizacije, u vecini slucajeva pre ili kasnije sledi razocarenje.

Reci mi sta Ti mislis !!!

Puno Te pozdravljam i zelim Ti zivot ispunjen radoscu i ljubavlju !!!
pisi :roll:
 
Aleksa28:
Devilishgirl:
Niko nije savrsen i mozes da crknes dok to ne shvatis..i razocaras se po milioniti put u zivotu..so what..kao da ce neko sledeci biti bolji..ma da..in your dreams..i te kosmicke duzine i sirine treba da se usklade, a to je tesko..opet loopam..well..
A da li ti tezis ka tome da budes savrsena ?
Svi mi tezimo savrsenstvu. Inace - cemu postojanje? :roll:
 
Aleksa28:
Ljubav instinkta-Culna ljubav

Kada nam se neka osoba dopadne
u svojoj uobrazilji mi je slepo idealizujemo i pripisujemo joj sva moguca savrsenstva.

FORMULA OVE LJUBAVI JE PRIBLIZNO OVAKVA:
"Ta osoba mi se svidja, ona je savrsena"
Nakon ove naivne idealizacije, u vecini slucajeva pre ili kasnije sledi razocarenje.

Reci mi sta Ti mislis !!!

Puno Te pozdravljam i zelim Ti zivot ispunjen radoscu i ljubavlju !!!
pisi :roll:
Aleksa,ti izgleda imas problem-SAVSENSTVO I VECNO.
Pusti samo da ti se neko svidja a nek traje dok traje.Ako prodje znaci nije bilo pravo.Opusti se i uzivaj.Zivot je samo jedan. pozdrav
 
Aleksa28:
Ljubav instinkta-Culna ljubav

Kada nam se neka osoba dopadne
u svojoj uobrazilji mi je slepo idealizujemo i pripisujemo joj sva moguca savrsenstva.

FORMULA OVE LJUBAVI JE PRIBLIZNO OVAKVA:
"Ta osoba mi se svidja, ona je savrsena"
Nakon ove naivne idealizacije, u vecini slucajeva pre ili kasnije sledi razocarenje.

Reci mi sta Ti mislis !!!

Puno Te pozdravljam i zelim Ti zivot ispunjen radoscu i ljubavlju !!!
pisi :roll:
Zar to vec nisi shvatio davnih dana(mislim 28 god.a zakljucujes te stvari tek sad!)?To o cemu pricas je puko paljenje,zaljubljenost,idealizovanje.....sve vezano za adolescenciju.....
 
Aleksa28:
Kathrin
Zar to vec nisi shvatio davnih dana(mislim 28 god.a zakljucujes te stvari tek sad!)?To o cemu pricas je puko paljenje,zaljubljenost,idealizovanje.....sve vezano za adolescenciju.....

mislis...?!Recimo da necu pridavati veliki znacaj onome sto Ti mislis ili govoris ! mislim...
:arrow: :roll:[/quote]

Хајде ипак покушај да размислиш о томе што каже Катрин!
Говориш о искључиво чулној љубави, а кажеш да идеализујемо као личност објекат наше чулне љубави?! Какве то везе има једно са другим?! Ситуација: страшно ме физички привуче неки тип, његово тело, изглед, сексипил... Наравно да ћу помислити: ОН ЈЕ САВРШЕН! ...Али - САВРШЕН ЗА КРЕВЕТ, А НЕ ЗА ВЕЧНУ ЉУБАВ! То су тако различите ствари!
 
Hellen:
Aleksa28:
Kathrin
Zar to vec nisi shvatio davnih dana(mislim 28 god.a zakljucujes te stvari tek sad!)?To o cemu pricas je puko paljenje,zaljubljenost,idealizovanje.....sve vezano za adolescenciju.....

mislis...?!Recimo da necu pridavati veliki znacaj onome sto Ti mislis ili govoris ! mislim...
:arrow: :roll:

Хајде ипак покушај да размислиш о томе што каже Катрин!
Говориш о искључиво чулној љубави, а кажеш да идеализујемо као личност(NISAM REKAO DA GA IDEALIZUJEMO KAO LICNOST) објекат наше чулне љубави?! Какве то везе има једно са другим?! Ситуација: страшно ме физички привуче неки тип, његово тело, изглед, сексипил... Наравно да ћу помислити: ОН ЈЕ САВРШЕН! ...Али - САВРШЕН ЗА КРЕВЕТ, А НЕ ЗА ВЕЧНУ ЉУБАВ! То су тако различите ствари![/quote]

POZELETI SA NEKIM SEX , KAKVE TO IMA VEZE SA TEMOM ???
A ZA ONE LJUDE KOJI VOLE DUHOVNOM LJUBAVLJU POTREBNO JE DA UPOZNAJU NEKOGA U POTPUNOSTI DA BI IMALI ZBOG CEGA NEKOKA DA ZAVOLE :roll: :roll:
 
Aleksa28:
Ljubav instinkta-Culna ljubav
Kada nam se neka osoba dopadne
u svojoj uobrazilji mi je slepo idealizujemo i pripisujemo joj sva moguca savrsenstva.

FORMULA OVE LJUBAVI JE PRIBLIZNO OVAKVA:
"Ta osoba mi se svidja, ona je savrsena"
Nakon ove naivne idealizacije, u vecini slucajeva pre ili kasnije sledi razocarenje.


Какве везе има секс са темом?!
Наслов је Љубав инстинкта-чулна љубав! Нигде у постављању теме ниси споменуо духовну љубав!!! Говориш о томе ''кад нам се нека особа допадне'', а не кад неку особу заволимо! Разликујеш ли те две ствари?!
 
HELEN
Какве везе има секс са темом?!
Наслов је Љубав инстинкта-чулна љубав!
Нигде у постављању теме ниси споменуо духовну љубав!!!
Говориш о томе ''кад нам се нека особа допадне''
, а не кад неку особу заволимо! Разликујеш ли те две ствари?![/quote]
ALEKSA
da li sam ja negde upotrebio rec "zavolimo"
Kada nam se neka osoba dopadne
u svojoj uobrazilji mi je slepo idealizujemo i pripisujemo joj sva moguca savrsenstva.
instinkt Sta to znaci ?
 
A SADA TI GOVORIM KAO DA CE MI SVAKA REC BITI POSLEDNJA ...


Odlucio sam da Ti sada pisem o nadi. Recimo da nada nije mastarenje o tome da ce Hellena mozda nekada saznati da li ja znam o cemu govorim. To bi pre bila zelja.Moje iskreno misljenje je da si Ti zadovoljna zbog toga sto nista od toga ne razumes !? Salim se ! :)) Kazu da su coveku dostupne dvojake ljubavi:ljubav instikta i ljubav duha. Razlika izmedju ove dve ljubavi uopste nije u tome sto je jedna od njih "culna", a sto je druga "nadculna" koja se jos naziva i "nebeskom" ili platonskom". Da li Ti hoces da kazes da je nemoguce voleti nebeskom ljubavlju ?!
Tacnije mislis da nebeska ljubav iskljucuje culnu ljubav...To nije istina ! U nebeskoj ljubavi su se sjedinile culna ljubav i ljubav duha, a kada su njih dve sjedinjene, tada gubi snagu iskusenje koje nastaje prilikom posmatranja, i njemu svojstven besmisao.Recimo da je iskusenje kada nekog posmatras na nacin na koji se posmatra ljudsko telo prilikom samozadovaljavanja. Za razliku od onih koji vole culnom ljubavlju i koji cesto idealizuju to sto im se dopadne i koji na pitanje koje postavlja razum ( A dusa ?) obicno odgovoraju " Super je . Mnogo je dobar. Savrsen je. MA mnogo je lep Bwe !!", oni koji vole duhovnom ljubavlju,traze ono sto je uistinu dobro,a to istinsko dobro izaziva kod njih osecanje ljubavi prema toj osobi.Recimo da je istinski dobra osoba ona koja poseduje: dobru i zahvalnu dusu,mudrost i pravednost,savrsenstvo u svim pojavama,postupcima,stanjima...
e sada ne mogu da stavim tacku ali moracu ( . ) Ipak ne !!!
Reci mi Hellena da li Ti mozes nekoga da zavolis onakvom ljubavlju koja ne zeli da poseduje to sto voli ???
A sada kraj. a mogao bih malo da Ti i filozofiram o kraju. Postoje razni krajevi. Kraj ovoga ili kraj onoga,itd.KRAJ !!!

Zao mi je sto cesto koristim rec SAVRSENSTVO da bi iskazao neciju lepotu,umesto- Kako je ovo prelepo !!!

Tekst sam promenio da ne bih zbunjivao citaoca !!!
Hvala Ti Josephin sto si me posavetovala!!! 8)
 
Aleksa28:
Hellen:
E, Алекса, ајде објасни лепо ( ако уопште знаш ) да ли говориш о допадању, о духовној љубави, о чулној љубави...о чему? :roll:
A SADA TI GOVORIM KAO DA CE MI SVAKA REC BITI POSLEDNJA ...

ODLUCIO SAM DA TI SADA PISEM O NADI. RECIMO DA NADA NIJE MASTARENJE O TOME DA CE HEELENA MOZDA NEKADA SAZNATI DA LI JA ZNAM O CEMU GOVORIM.TO BI PRE BILA ZELJA.
MISLIM DA SI TI ZADOVOLJNA ZBOG TOGA STO NISTA OD TOGA NE RAZUMES !!!
Kazu da su coveku dostupne dvojake ljubavi:ljubav instikta i ljubav duha. Razlika izmedju ovih dveju ljubavi uopste nije u tome sto je jedna od njih "culna", a sto je druga "nadculna" koja se jos naziva i "nebeskom" ili platonskom".
Ti hoces da kazes
da je nemoguce voleti nebeskom ljubavlju
tacnije mislis da nebeska ljubav iskljucuje culnu ljubav> To nije istina !!! U nebeskoj ljubavi su se sjedinile culna ljubav i ljubav duha, a kada su njih dve sjedinjene, tada gubi snagu iskusenje koje nastaje prilikom posmatranja, i njemu svojstven besmisao. RECIMO DA JE ISKUSENJE KADA NEKOGA POSMATRAS I MISLIS U SEBI " JAO KAKO SI TI SAVRSEN ZA MOJ KREVET. TAKO BI TE POSEDOVALA.JAO KAKO SI LEP. mnogo si lep i savrsen, itd.... " ( SADA CEMO MORATI DA PREKINEMO DA MASTAMO I VRATIMO SE U REALNOST N-NA tvoju i moju VELIKU RADOST )
Za razliku od onih koji vole culnom ljubavlju i koji cesto idealizuju
( jao kako si lep !!! Hocu da budem sa Tobom ! na pitanje koje postavi razum " A dusa ?"sledi brzi odgovor " ma savrsen je i ima dobru dusu .Ma sav je dobar ! Ma mnogo je LEP bwe !!! )
to sto im se dopadne

( koristeci rec SAVRSENSTVO da bi iskazali lepotu koja se pred njima nalazi,umesto " kako je ovo prelepo !!!

tacnije,ne koristeci culo vida za posmatranje
(uz malo ukljucenje uma,razuma( sa iskljucenjem pohote tela( nacin na koji se posmatra ljudsko telo prilikom samozadovaljavanja)
ljudskog bica sa ciljem da vide i nesto vise od tela.
BEZ ZELJE DA POSEDUJU TO STO IM SE DOPALO NA NACIN GORE OPISAN (SEX)

Oni koji vole nebeskom ljubavlju,
traze ono sto je uistinu dobro,a to istinsko dobro izaziva kod njih osecanje ljubavi prema toj osobi.
Recimo da je istinski dobra osoba ona koja poseduje: dobru i zahvalnu dusu,mudrost i pravednost,savrsenstvo u svim pojavama,postupcima,stanjima...

e sada ne mogu da stavim tacku ali moracu ( . )Ipak ne !!!
Reci mi Heelena da li ti mozes nekoga ko Ti je (moracu ovako da se izrazim da bi smo se razumeli ) SAVRESEN ( prelep )
da zavolis ljubavlju koja ne zeli da poseduje ( na nacin gore opisan ( sex ))
to sto voli !?

a sada kraj. a mogao bih malo da Ti i filozofiram o kraju. Postoje razni krajevi. Kraj ovoga ili kraj onoga,itd.KRAJ !!!

Наравно да не разумем кад си толико конфузан!
Чини ми се да ни теби није најјасније шта ти је била основна идеја ( бар је ниси јасно формулисао ), па је сад проширујеш тако да се она претвара у нешто сасвим различито од првобитног!
Не знам откуд ти идеја да ја мислим да је немогуће волети небеском љубављу, и још горе - да ја тврдим да небеска љубав искључује чулну?! :? Нигде тако нешто нисам споменула! Ти си у постављању теме споменуо само чулну љубав и ја сам се базирала само на томе.
Ево овако: постоји само чулна љубав, постоји и само духовна љубав, а права и најпотпунија љубав је само она која садржи елементе обе!!!
А ако питаш мене лично, ја имам искуства са све три врсте љубави, али само трећа је права и комплетна!
Е сад, да ли смо се овај пут разумели, не знам. Изгледа да нисмо на истим таласним дужинама, кад нам комуникација овако слабо иде! :wink: :)
 
Moj jauk oberucke zavitlan u nebesa kao kladivo-
Evo vraca mi se kao ptica pogodjena strelom

"Ima li vece gluposti od zabe ?
Ko moze ustati u odbranu zabe ?
Koga su zaduzile, sta su ucinile ?
Sta hoce, sta predstavljaju?
Cime je ispunjen zivot zabe ?
Zablji zivot je cisto gubljenje vremena ?
Da nisu zabe, toga bi se stidele !
To sto o sebi misle nas nimalo ne obavezuje !
Zato za nas zabe vise nece postojati !
Ne treba obracati paznju na njih,
kao da ih uopste nema !
Treba ih ignoristai,precutkivati i zaboraviti !
To je najbolji lek protiv zaba !"

Ali i najmanja zaba je cinjenica, veca od svake reci!
Reci ce neko !

Odmah posle ove disertacije,cestitki i aplauza,
slavila se pobeda nad zabama.
 
Konfuznije izrazavanje u poslednje vreme nisam videla... Zaista ne znam da li sam pravilno razumela sve sto je ’pisac’ zeleo da kaze (verovatno nisam), ali cu reci ono sto mislim, pa neka mi ne zameri...
Stvorila sam utisak da je tema posvecena culnoj ljubavi prvenstveno, odnosno covekovoj spoljasnjosti... Da instikt (uglavnom sexualni) vodi ka mnogim problemima, u smislu da ako nam se neka osoba svidi na izgled i samim tim mi u nasoj nedoumici da li sa tom osobom ’otici u krevet ili ne’, idealizujemo tu osobu po svakom pitanju, u svakom pogledu, u smislu da ima i dobru dusu i sl. i na taj nacin ucinimo neki pogresan korak zbog kog se kasnije kajemo, jer shvatimo da savrsenstvo koje je kraj nas je u stvari bilo trenutno i da sada ta prelepa slika o nekom izgleda tako cudno i iskrivljeno...
S druge strane, cini mi se, da ovde ima reci i o tzv. prevari ili potencijalnoj prevari... Dakle, ponekad ta culna ljubav (moze li se uopste u tom trenutku nazavati tako???) ili bolje receno iskusenje koje nas vodi u krevet sa osobom koju prakticno i ne poznajemo, moze biti pogubna za nasu tzv. telesnu ljubav u kojoj je presudna ljubav duha prema nekoj osobi...
Dalje, mozda se ovde postavlja pitanje sta izabrati: culnu ljubav ili ljubav duha, ukoliko ove dve ljubavi nisu sjedinjene u jednoj osobi!? Odnosno, da li vise cenimo neciju dusu ili neciji izgled, ali se onda svodi na pitanje koje je milion puta postavljano i ’resavano’...
I kao zakljucak, bas kao sto je i receno, najsnazniji osecaj pruza ljubav i duha i culna ljubav, odnosno osoba koja je i iskrena i mudra i pravedna i dobra u svakom pogledu, jednom recju savrsenstvo!!! Ali, pitanje je sta je za neku osobu savrsenstvo? E, kada svaka osoba shvati to, tek onda ce moci da razmislja o nekim mnogo slozenijim pitanjima, jer u suprotnom nikada nece doci do trazenog odgovora...
A kada bismo imali neko savrsenstvo kraj sebe, da li bi i mi za tu neku osobu bili isto tako savrseni ili bi i ona tragala za nekim svojim savrsenstvom??? I do cega bi doslo tada: do uzaludnog traganja i bolnih, neiskrenih ljubavi, a cemu to?

Zato, svako od nas treba da bude zadovoljan onim sto ima kraj sebe, ukoliko ta osoba ispunjava neke najosnovnije kriterijume (postavljene od strane svakog od nas)!

Mozda sam malo odlutala od teme i preskocila neke bitne detalje, ali ovo je moje neko glediste i to je to!
 
Aleksa28:
Moj jauk oberucke zavitlan u nebesa kao kladivo-
Evo vraca mi se kao ptica pogodjena strelom

"Ima li vece gluposti od zabe ?
Ko moze ustati u odbranu zabe ?
Koga su zaduzile, sta su ucinile ?
Sta hoce, sta predstavljaju?
Cime je ispunjen zivot zabe ?
Zablji zivot je cisto gubljenje vremena ?
Da nisu zabe, toga bi se stidele !
To sto o sebi misle nas nimalo ne obavezuje !
Zato za nas zabe vise nece postojati !
Ne treba obracati paznju na njih,
kao da ih uopste nema !
Treba ih ignoristai,precutkivati i zaboraviti !
To je najbolji lek protiv zaba !"

Ali i najmanja zaba je cinjenica, veca od svake reci!
Reci ce neko !

Odmah posle ove disertacije,cestitki i aplauza,
slavila se pobeda nad zabama.

Da nisi mozda pogodjen crtanim filmom u kome zaba postaje princ, samo zahvaljujuci iskrenoj ljubavi???

Jesi li ti mozda ta zaba koja trazi 'svoje mesto' na ovoj Planeti, mozda zato sto si odbacen od mnogih ili zelis da kazes da zabe na ovoj Planeti su samo suvisne???

U oba slucaja delujes veoma depresivno!!! Ocigledno da imas problem, koji bi ipak trebalo obicnim recima da izlozis ovde na Forumu, kako bi ti neko pomogao i posavetovao te pravilno, jer ovakvim izrazavanjem samo gubis 'publiku'! Ne cini ti se tako :?:
 

Back
Top