Nocni podoji

nina77

Početnik
Poruka
13
Drage moje mame, nesto se pitam nije li moj maleni obrnuo noc za dan. Danju sisa na 4 sata, i to traljavo, ali se zato nocu razbije od klope.Sisa i na 2 sata. Jednostavno cujem kako u snu stavi prste u usta i cokche tako slatko. Onda sacekam da vidim da li ce da se uspava, ali on pocne i da se buni u snu i onda mu dam da sisa. I on stvarno sisa, uopste nije da malo povuce i da se uspava nego mi isprazni celu dojku i to sve u snu. Do pre nekoliko nedelja je lepo jeo danju, na svaka tri-cetiri sata, a noc je izgledala ovako: u pola osam kupanje, u 8 podoj, zaspi, pa nahranim u 11, sisa u snu, pa se probudi u 4 da sisa i spava do 8 ujutru. Ponekad je preskakao podoj u 4. Sad, iako se podrazumeva da bi već trebalo da prestane da se budi nocu, on sisa po tri puta. ne mogu a da mu ne dam da sisa zato stg danju slabo jede i ne dobija na tezini već dve nedelje (od 3 o 3,5 meseci nije ni gram dobio). Kontaktirala sam babicu, koja ima iskustvo sa decom od 30 godina i kaže da pod hitno moram nesto da preduzmem da ne jede toliko nocu zato sto ce tako da navikne do godinu dana da se budi po navici i da nije dobro za bebu da joj stomak vari hranu dok spava. Takodje kaže da beba mora da ima zdrave navike i po pitanju obroka, da vise nije novorodjence, pa da nema neki red hranjenja. Kaze da je zamenio dan za noc, da nocu pojede ono sto bi trebalo danju i da je to zato sto je jako radoznao, aktivan i jednostavno ima mu je sve zanimljivije od dojenja. Medjutim, kako to da uradim? Mislim da je beba od 3 meseca i 17 dana mala za neko vaspitavanje.
Sta moje drage "koleginice" misle o tome? Da li se to nekoj dogodilo i kako se resava? Hoce li to samo da prodje? Ja sam za razmazavanje dece super, no kad treba da ih vaspitam hladne glave, tu ne funkcionisem. Dokle ste vase bebe hranili nocu, koliko puta i da li postoji neki bezbolan metod da ga vratim u dnevni raspored?
Da dodam da mleka imam za izvoz i da se izmlazavam pumpicom zato sto mi grudi pucaju.
 
Joj ja sam moju cerku dojila punih sest meseci a do devetog se razvlacila i sama odvikavala,smanjivala obroke, kako je ona sve manje trazila tako je i meni mleko nestajalo, tako da smo tu super prosle. Asto se tice vremena, dojila sam je kad god je zacoktal ko sto ti kazes, danju i nocu. Desavalo mi se da zaspim sa njom na fotelji i probudim se ujutro. Nije cak uvek ni sisala vec se mazila, ali je bilo bitno da je u blizini sise stalno. I uvek je slabo napredovala, ali je bila uvek zdrava iako je bilo dece oko nje od pocetka i uvek guzva. Prvog meseca je recimo dobila samo oko 250g, pa su me terali u domu zdravlja da je dojim pred njima, kao ne radim ja to dobro. Po mom iskustvu pravila nema ako hoces da ti beba bude zadovoljna i srecna.

Mozda ovde pronadjes nesto zanimljivo http://www.yumama.com/dete/beba/index.php
 
Jedno dojeno do 13 meseci, a drugo celih 20. Obe su se budile 1-2 puta nocu da sisaju, ali sam to smatrala normalnim. Nikad ih nisam "uobrocavala". To sto se tebi dogadja je samo faza. Kao sto je dete jelo normalno danju, pa se nesto poremetilo, pa pocelo nocu, tako ce opet poceti da jede danju. Daj mu da sisa kad hoce, koliko hoce. Moje je misljenje da su njihovi instikti jos uvek neometani spoljasnjim svetom i da sami najbolje znaju sta im je kad ciniti. Nase je da im obezbedeimo to sto im treba onda kad zatraze. Izdrzi i ne sekiraj se! Nece do 18-te godine sisati nocu!
 
Moja cerka ce uskoro 11 meseci, i jos uvek sisa, i to najvise nocu, jer je preko dana `previse zauzeta` raznim aktivnostima, a noc joj onda dodje kao vreme za mazenje.Danju sisa samo kad reba da se uspava, a nocu moram da priznam -namam pojma koliko!jednostavmno je prebacim u krevet kad se prvi put probudi(napominjem da ume da se desi da se ne budi do 6h),i nas dve tako spavamo do ujutru dok ne pocne da me stipa,grizei cupa..Nekada se probudi u 12, pa je bukvalno celu noc kod mene,a ja sam da ne bih u toku noci menjala strane kreveta sa suprugom uvezbala sisanje obe dojke dok lezim da jednoj strani!znam da joj sisanje vise nista ne znaci,ali kako ona nije odusevljena nikakvim mlekom(kravlje,adapirano),jednostavno sam resila da je pustim jos malo..dok ide- ide.Mozda ovaj moj recept mnogi nece odobriti,jer uskracuje roditeljima mogucnost da se mrdnu uvece i ostave dete babi da ga cuva,ali dete je sretno i zadovoljno, a sve sto mipropustamo, nadoknadicemo za koji mesec!
 
jelena1974:
Moja cerka ce uskoro 11 meseci, i jos uvek sisa, i to najvise nocu, jer je preko dana `previse zauzeta` raznim aktivnostima, a noc joj onda dodje kao vreme za mazenje.Danju sisa samo kad reba da se uspava, a nocu moram da priznam -namam pojma koliko!jednostavmno je prebacim u krevet kad se prvi put probudi(napominjem da ume da se desi da se ne budi do 6h),i nas dve tako spavamo do ujutru dok ne pocne da me stipa,grizei cupa..Nekada se probudi u 12, pa je bukvalno celu noc kod mene,a ja sam da ne bih u toku noci menjala strane kreveta sa suprugom uvezbala sisanje obe dojke dok lezim da jednoj strani!znam da joj sisanje vise nista ne znaci,ali kako ona nije odusevljena nikakvim mlekom(kravlje,adapirano),jednostavno sam resila da je pustim jos malo..dok ide- ide.Mozda ovaj moj recept mnogi nece odobriti,jer uskracuje roditeljima mogucnost da se mrdnu uvece i ostave dete babi da ga cuva,ali dete je sretno i zadovoljno, a sve sto mipropustamo, nadoknadicemo za koji mesec!



tako smo i mi nadoknađivali propušteno pa nam se desilo i drugo (razlika 20 mjeseci), ljubi ga tata :D

u svakom slučaju što duže dojenje to bolje!


p.s. dok ovo kucam moja draga doji u drugoj sobi
 
Nisam imala taj problem, ali, za razliku od tebe, nisam "skakala" na svaki njegov šušanj da ga podojim noću (osim kad mu je vreme), pustim ga da se meškolji i stenjka (pravim se blesava, ne mrdam ni malim prstom, ne uzimam ga iz kreveca)), on se odmeškolji i ponovo zaspi - nisam mu seckala noć u strahu da će plakati (nikada nije plakao, rekoh, samo je stenjkao i meškoljio se).
Tvoja beba je, čini mi se, zaista zamenila noć za dan, ne mislim da je to strašno, ali je pitanje tvog izbora da li ćeš se maltretirati, ili ćeš mu, ako se već budi i traži, umesto dojke ponuditi malo čajića nekog, koliko da se umiri, malo ga podržati u rukama i vratiti ga da spava - nije reč samo o uobročavanju, nego i u dnevnom ritmu - mišljenja sam da treba da ga "naučiš" da je noć noć, faza mira, a da je dan dan, faza akcije (a sad mu je još uvek glavna akcija jedenje, presvlačenje i smešenje, je l' da?).
Kako hoćeš, doji ga i noću, ali bitno je tu sticanje navike, ritma, i spavanja i hranjenja.
 

Back
Top