Obavezno procitajte

2

2222

Gost
Interesuje me zasto vecina nekih 90% ljudi koji zive i rade u Americi, Kanadi i ostalim zapadnim zemljama,
a ova prica pogotovo vazi za Ameriku, Kanadu i Nemacku toliko pljuju te zemlje?I svi ih pljuju i odlaze tamo a nepada im
na pamet da se vrate (zasto ste uopste i isli tamo)?Drugima pricaju da ne dolaze kako je tamo sranje a svi se lepo smestili
i nemaju nameru da se vrate?
Druga stvar koja me interesuje je zasto se na sve ove forume javljaju uglavnom sabani koji vole da podjebavaju, zajebavaju i tako dalje?
Postoji li neki forum gde se javljaju normalni ljudi i ako ima neka ostave adresu foruma?
Pun mi je kufer tih sto pljuju po zapadu a nemaju nameru da se vrate odakle su dosli!!!!!!!!!!!!!
 
E brate i ja sam se pitao bas to,evo ja zivim u Norveskoj i za ove 4 godine kolko sam ovde nisam nijednom nesto rekao protiv Norveske,ali znam ovde dosta ljudi koji konstantno kukaju kako Norveska ovo,kako Norveska ono,a i dalje ostaju ovde...takvim ljudima svuda smeta...Ja sam samo zahvalan zemlji Norveskoj sto su oni mene ostavili ovde a ne vratili dole i bicu im zauvek zahvalan...
 
2222:
Znas li kako moze da se dodje u Norvesku tj. kako da se preselim u norvesku posto je ovde dole teska agonija?
Pozdrav za Master_Chief
Pa jedan od nacina je da nadjes na internetu ili preko nekoga neku firmu ovde kojoj treba radnika.E ako imas te srece oni ti plate prevoz i smestaj za prvo vreme dok se ne sredis,onda mozes da trazis azil.A drugi nacin je da odes u Norvesku ambasadu i da trazis vizu(neces je dobiti iz prvog puta).Ali trazis sve dok je ne dobijes,onda kad konacno dodjes opet trazis azil i nadas se da ce ti dati ostanak,a za to vreme mozes raditi na crno kojeg hvala Bogu ima kolko oces.
 
2222:
Interesuje me zasto vecina nekih 90% ljudi koji zive i rade u Americi, Kanadi i ostalim zapadnim zemljama,
a ova prica pogotovo vazi za Ameriku, Kanadu i Nemacku toliko pljuju te zemlje?I svi ih pljuju i odlaze tamo a nepada im
na pamet da se vrate (zasto ste uopste i isli tamo)?Drugima pricaju da ne dolaze kako je tamo * a svi se lepo smestili
i nemaju nameru da se vrate?
Druga stvar koja me interesuje je zasto se na sve ove forume javljaju uglavnom sabani koji vole da *, * i tako dalje?
Postoji li neki forum gde se javljaju normalni ljudi i ako ima neka ostave adresu foruma?
Pun mi je kufer tih sto pljuju po zapadu a nemaju nameru da se vrate odakle su dosli!!!!!!!!!!!!!


upravu si! ima ih na sve strane. valjda se jednostavno ne uklapaju u sredinu, niti pokusavaju. nasli su poslove za koje su placeni onoliko koliko kod nas moze samo da se sanja...
ja studiram u becu tri godine i takve ljude o kojima pises, srecem na svakom koraku. prosto, ne pokusavaju da upoznaju grad, njegovu istoriju i kulturu, zive u ``klanovima`` i bech dozivljavaju kao radno mesto a austrijance ignorisu i ne pokusavaju ni da ih upoznaju niti da im se priblize. cinjenica, i meni cesto nedostaje duh beograda ali to je vec nesto valjda sasvim drugo...
:roll:
 
..kako je kad se druzis sa loodicom,odmah pocnes da delis papire da savetujes ljude kako mogu lako da dodju u norvesku i ostanu ovde,da rade na crno ako zele,ili na belo,roze.....a nikom nekazes kako si i koliko tesko ti doso do papira i da je 99%ljudi koje ti znas dobilo odbijenicu i nekazes nikom da je sansa za dolazak ovamo ravna nuli(sa pasosoem srbije i crne gore).zato ne zavaravajte ljude i sedi gde si jer da moze4s da pomognes doveo bi prvo svoju porodicu(blizu ili dalju)ok,hilsen fra meg til deg
 
ne odlucujem ja ko ce gde da zivi i da se seli ali samo naglasavam da nedaju ljudima lazne nade jer pominje covek gore u postu azil,poso na crno,samo dodji....pare cekaju,papiri,to ovde neide tako jer poznajem stvari pa zato ne zelim da neko`^^pali^^ljude jer mu je malo dosadno
pozdrav tebi i srecno gde god otisao
 
stavanger`s podpuno si u pravu shto jest jest,ali opet ja to drugacije gledam jer sam ovde odrasla i znam da je teshko ovde ostati ali ako imash malo mozga i kako bih rekla malo moooda ti bi se potrudio da sve uradish da bih ostao.Kao izbeglica vishe ti ne vredi dolaziti za to je kasno sada,jer dobicesh 99,9 % negetivan odgovor.Jedini nachin da se dodje ovamo je naci neki posao direktno preko noshkitja ili ozeniti se.Osvajanje to nikad nije ovde bilo koliko sam uputjena tako da samo ta dva navedena nacina ti mogu pomotji da se izvucesh iz juge.
poz tebi.
 
U tome se slazem sa vama dvoma i zato necu ni da pokusam sa Norveskom,Svedskom i sl vec hocu na Island jer po nekim informacijama koje imam tamo nije tako tesko otici ali je fora u tome sto ja imam suprugu i dvoje klinaca i hocu i njih odmah da vodim al to ne znam kako da izvedem...
 
a pitanje je zasto pljuju!pa i dok su bili u yugi pljuvali su .nije stvar u zemlji nego da se pljuje tu gde jesi.ja pljujem francusku jer mrzim francuze.ali dok sam zivela u italiji nikad nisam rekla protiv njih jer ih obozavam!!!
 

Back
Top