Mravi i NWO

Demister

Domaćin
Poruka
3.290
Pre nekih 2 meseca procitao sam knjigu Borgoskog "Svet u kome (ne) zivimo" i fascinirao se organizovanoscu mrava, koja je ispostavilo se mnogo veca nego sto se u prvi mah mislilo.

E sad, mene zanima, posto svi pominjete ekspanziju ljudske centralizacije kroz NWO, gde se sve stapa u jednu jedinku, gde je zajednica maltene neprirodna i sve sto mi radimo neprirodno (pocevsi od skole, posla), da li je to mozda nesto najprirodnije? Da covek kada se udruzuje siri zajednicu i napreduje. Mravima kao sto znamo niko ne namece takav zivot, vec vredno rade za svoju zajednicu, samo su za razliku manje inteligenti od ljudi i samim tim nemaju nekih sansi za vecim udruzivanjem, na koje doduse uticu i mnogi drugi faktori...

Dakle, da li je neko nametnuo mravima takav zivot??? Zbog cega onda covek nebi radio to u mnogo sirim i sofisticiranijim razmerama?
 
Poslednja izmena:
Мислим да је за човека неприродно да своју добробит подреди добробити централе, као што то раде мрави за добробит краљице. Мрављи систем је организован тако да је вертикална миграција у хијерархији немогућа, тј радница не може постати краљица, јер је то биолошки немогуће. Такође, заједница престаје да постоји нестанком краљице. Заправо, мравља организација далеко више личи на монархију...

Доста више о мравима... Људи се удружују ради личног интереса, тј интереси људских заједница су уско везани за интересе појединаца. Маркс је имао идеју о удруживању људи да сви раде за све. Сви смо сведоци како је испало. Утопија.


ПС: Супротно опште прихваћеном, појединачни мрав јако мало ради.

ПСПС: О мрављој глобализацији:
http://news.bbc.co.uk/earth/hi/earth_news/newsid_8127000/8127519.stm
 
Pre nekih 2 meseca procitao sam knjigu Borgoskog "Svet u kome (ne) zivimo" i fascinirao se organizovanoscu mrava, koja je ispostavilo se mnogo veca nego sto se u prvi mah mislilo.

E sad, mene zanima, posto svi pominjete ekspanziju ljudske centralizacije kroz NWO, gde se sve stapa u jednu jedinku, gde je zajednica maltene neprirodna i sve sto mi radimo neprirodno (pocevsi od skole, posla), da li je to mozda nesto najprirodnije? Da covek kada se udruzuje siri zajednicu i napreduje. Mravima kao sto znamo niko ne namece takav zivot, vec vredno rade za svoju zajednicu, samo su za razliku manje inteligenti od ljudi i samim tim nemaju nekih sansi za vecim udruzivanjem, na koje doduse uticu i mnogi drugi faktori...

Dakle, da li je neko nametnuo mravima takav zivot??? Zbog cega onda covek nebi radio to u mnogo sirim i sofisticiranijim razmerama?
Ko o cemu ti uvek branis NWO :) Da nisi mozda mason ili ljubitelj istih?

Samo cu ti citirati pocetak Istorije Galaksije u kojoj se spominju upravo mravi:

Kontrolori prave kalup dolazecih dogadjaja na taj nacin sa namerom da dezorjentisu mase ali kontrolori znaju destinaciju i poredak zivota. Mase su vodjene da veruju da slucajni dogadjaji u sredini oblikuju haos u njihovom postojanju. U istinskoj realnosti ne postoji takva stvar kao sto je haos. Haos je model koji jos nije shvacen ili osecen. Seti se mrava koji hoda preko napravljenog poda od crepa. Mrav mozda izgleda zbunjen ili dezorjentisan neznajuci u kom pravcu da krene, ali covek gledajuci mrava sa vise perspektive cisto i jasno vidi model poda i zna u kom pravcu mrav moze da ide da bi dosao do svoje destinacije. Samo mrav moze da shvati haos. Za coveka,postoji odredjen model. Za kontrolore ljudi su mravi. Kontrolori su zainteresovani da usmeravaju ljude na taj nacin da oni ne znaju da su usmereni. Kontrolori rade sporo i metodicno sa globalne perspektive da bi zavrsili njihov cilj. http://www.ivantic.net/Moje_knjige/IstorijaGalaksijeZemljeICoveka.pdf
 
Poslednja izmena:
Pih, kako clan NWO-a da ga ne brani?!

A sad bez sale, mravi ne prenose samo mrve sa jedne strane na drugo, vec rade mnogo toga. Ja sam ovde hteo da kazem kako su neke stvari totalno prirodne cak i na tako nizem nivou.

Sto se Marksa tice, ko god pljuje po njemu ocigledno nema blage veze sta govori. Karl Marks je covek cije ideje najvise cenim kao buduci sociolog. Fantasticna zamisao bez dobrih realizatora...
 
Pre nekih 2 meseca procitao sam knjigu Borgoskog "Svet u kome (ne) zivimo" i fascinirao se organizovanoscu mrava, koja je ispostavilo se mnogo veca nego sto se u prvi mah mislilo.

E sad, mene zanima, posto svi pominjete ekspanziju ljudske centralizacije kroz NWO, gde se sve stapa u jednu jedinku, gde je zajednica maltene neprirodna i sve sto mi radimo neprirodno (pocevsi od skole, posla), da li je to mozda nesto najprirodnije? Da covek kada se udruzuje siri zajednicu i napreduje. Mravima kao sto znamo niko ne namece takav zivot, vec vredno rade za svoju zajednicu, samo su za razliku manje inteligenti od ljudi i samim tim nemaju nekih sansi za vecim udruzivanjem, na koje doduse uticu i mnogi drugi faktori...

Dakle, da li je neko nametnuo mravima takav zivot??? Zbog cega onda covek nebi radio to u mnogo sirim i sofisticiranijim razmerama?

Globalizam nije rad za jednu zajednicu kao kod mravi, nego rad za odabranu elitu (oni milijarderi, ostatak fukara).
.
 
Sto se Marksa tice, ko god pljuje po njemu ocigledno nema blage veze sta govori. Karl Marks je covek cije ideje najvise cenim kao buduci sociolog. Fantasticna zamisao bez dobrih realizatora...

Da, hteo je jednakost a ziveo kao aristokrata...i mrzeo Slovene... Ako je vec hteo jednakost onda je trebao da na svom primeru to pokaze, da se solidarise sa radnicima... Sem toga, zbog cega bi neko ko nista ne radi i neko ko radi kao lud imali istu platu? Ili zasto bi se od bogatijih ljudi ciji su dedovi godinama sticali njihovu imovinu otimalo i davalo neradnicima? Jedino ako su oni sami voljni da pomognu drugima, onda u redu... Ako nesto hoces to moras i da zasluzis... S druge strane u redu je uzimati imovinu od novopecenih bogatasa koji su se obogatili sumnjivim putevima...

Mrav radi ono sto mora da bi preziveo kao i svaka druga jedinka. Covek je drugaciji i mislim da se takva organizacija nikad ne bi mogla primeniti kod ljudi jer je svaki covek zasebna individua, mozda kad bi svi imali neku licnu korist mada nekima ta licna korist ne bi bila potrebna...
 

Back
Top